Български простотии.

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Български простотии.

Мнение от speedy »

Човекът в будката продава билети за всеки автобус. Билетопродавач вътре в автобуса продава само за конкретния автобус - голяма ефективност :) .
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Български простотии.

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Плащам му част от заплатата. Много по-малка откилкото ако продава само в един автобус.
Йорко, при теб писането много изпреварва мисленето :D
А другата част от заплатата кой я плаща, Боко Тиквата?
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Български простотии.

Мнение от roumensp »

joro написа:Отидете в дълбоката провинция в Канада, да видите как е там.
Там се возят с пикапи, не с трамваи и билетите ги продават на бензиностанцията. :D
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Български простотии.

Мнение от joro »

speedy написа:Човекът в будката продава билети за всеки автобус. Билетопродавач вътре в автобуса продава само за конкретния автобус - голяма ефективност :) .
В малките градове е така, там няма голям пътникопоток и продажбата на билети се осъществява директно в автобуса, така е по-ефективно.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Български простотии.

Мнение от joro »

roumensp написа:
joro написа:Отидете в дълбоката провинция в Канада, да видите как е там.
Там се возят с пикапи, не с трамваи и билетите ги продават на бензиностанцията. :D
Има и градски транспорт също като в Стара Загора и Плевен, билетите ги продават в автобуситв, но вие откъде да знаете? Живели сте цял живот в един квартал в Монтреал и не знаете нищо за останалата част от Канада.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Български простотии.

Мнение от Kpetrov »

В предградието в което живея водача на автобуса пътуващ до първата метростанция в града взима билет или точно кеш, не връща ресто и не издава касов бон или каквато и да е квитанция.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Български простотии.

Мнение от speedy »

Kpetrov написа:В предградието в което живея водача на автобуса пътуващ до първата метростанция в града взима билет или точно кеш, не връща ресто и не издава касов бон или каквато и да е квитанция.
Къде отива кешът? В тукашните го пускаш в прозрачна кутия до шофьора, която той не пипа. Съответно няма как и да върне ресто, но това си го пише ясно.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Български простотии.

Мнение от joro »

speedy написа:
Kpetrov написа:В предградието в което живея водача на автобуса пътуващ до първата метростанция в града взима билет или точно кеш, не връща ресто и не издава касов бон или каквато и да е квитанция.
Къде отива кешът? В тукашните го пускаш в прозрачна кутия до шофьора, която той не пипа. Съответно няма как и да върне ресто, но това си го пише ясно.
Автоматите за билети в София връщат ресто. И шофьорите връщат ресто, макар че се мръщят понякога. В провинцията отделните линии са даддени на концесия на часни фирми, една фирма има два или три тролея. По-евтино е да плащат на две продавачки, отколкото да въвеждат сложни системи с билети, контрольори, които да проверяват за гратисчии и др.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Български простотии.

Мнение от roumensp »

joro написа:
roumensp написа:
joro написа:Отидете в дълбоката провинция в Канада, да видите как е там.
Там се возят с пикапи, не с трамваи и билетите ги продават на бензиностанцията. :D
Има и градски транспорт също като в Стара Загора и Плевен, билетите ги продават в автобуситв, но вие откъде да знаете? Живели сте цял живот в един квартал в Монтреал и не знаете нищо за останалата част от Канада.
Точно в един квартал на Монреал съм живял, шъ знайш. :D
Виждам че ти знаеш повече от нас за Канада и САЩ, бравос, хвала на такива българе. :lol:
Аватар
спеца
Мнения: 468
Регистриран на: Нед Мар 12, 2017 7:14 pm
Обратна връзка:

Re: Български простотии.

Мнение от спеца »

Йозеф Шети: Хората емигрират, защото не се чувстват защитени от закона
И еврофондовете не променят това, напротив. Това финансиране циментира тукашната структура.
ххххм. :~:
„България е устояла на всички бури и не може да бъде унищожена, защото е ДЪРЖАВА НА ДУХА!“.
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Български простотии.

Мнение от 7George »

Още помня как брат ми ме попита "къде искаш да работиш" и аз отговорих "в България - има червено вино и зеленчуци, а на север има грис, черен хляб и бира".
:)

Йозеф Шети: Хората емигрират, защото не се чувстват защитени от закона
И еврофондовете не променят това, напротив. Това финансиране циментира тукашната структура.
Мда, еврофондовете циментират нео-номенклатурата, и на нея и е все едно какво става с народа. И зеленчуците там са все повече вносни.
Embrace your climate change!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Български простотии.

Мнение от roumensp »

Викаш преди да има еврофондове бяхме цъфнали отвсякъде, те провалиха убавата държава.
Странно животно е българина, като не му даваш се оплаква, като му даваш - още повече. На крива ракета космоса й е виновен, дето се вика ...
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Български простотии.

Мнение от optics »

joro написа: Живели сте цял живот в един квартал в Монтреал и не знаете нищо за останалата част от Канада.
За Монреалци може и да си прав. Аз лично съм видял всичко оттук до Шарлоттаун (и обратно :)). И то не съм шофирал по работа а за кеф.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Български простотии.

Мнение от Pyrelight »

И ние пътуваме доста. Не само в Канада, но и в Щатите.
Това че сме в Евро съюза е единственото положително нещо за толкова години "демокрация".
Ако го нямаше него, щеше да има падащи от глад по улиците.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Български простотии.

Мнение от myhata II »

Pyrelight написа:И ние пътуваме доста. Не само в Канада, но и в Щатите.
Това че сме в Евро съюза е единственото положително нещо за толкова години "демокрация".
Ако го нямаше него, щеше да има падащи от глад по улиците.
?!?!??

къде пък я видя ти точно тази"демокрация" ?

аз пък виждам други неща !

надупени на американците правителства и ходещи зомбясали народи, потънали в дългове на банките !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор