Български простотии.

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Български простотии.

Мнение от myhata II »

roumensp написа:
myhata II написа:нали знаеш че спрямо Канада са със светлинни години напред
Абе ти нямаш ли някакви роднини или приятели там, та ръсиш такива глупости ?
За кое бе румба, точно защото имам и са още живи
нещата от преди 10 години в тази насока много са се променили, говорим за хирурзи и специалисти !
а не за канадски олигофрени
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Български простотии.

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
Pyrelight написа:Никога не съм се возил на Софийското метро.
В Монреал си купуваш билет. Времето започва да тече от момента на влизане в метрото и е неограничено стига да не излизаш. При излизане получаваш друго билетче с което можеш да ползваш автобус. Има една компания за острова, една за южния бряг и една за северния ( за автобусния транспорт). Касите са пред въртележката, която се отваря само ако си сложил билета в автомата и разбира се няма значение, откъде е купен билета. Той важи за цялото метро. Само с жълтото е малко по-скъп, но хората които живеят на южния бряг го знаят и не допускат грешки.
Аз съм се возил на метрото и в Прага, и в София, и в Рим и в Букурещ, не виждам с какво нашето метро е по-лошо. Да не говорим за това, че е по-евтино. Много е тъжно, когато някой българин почне да пише глупости, неверни, преиначени или преувеличени негативни коментари.
Йорко,
Метрото е хубаво. Овцете дето се возят и ги стрижат са глупави.
Пълна простотия е билета да бъде валиден 30 мин от закупуване на касата след като трябва да бъде реализиран при влизане след това.
Какво ми помага че е валиден цял ден ако не излизам, ако не съм бездомник или изтрещял да се возят цял ден напред назад.
Пълна простотия е билети закупени от една каса да важат само за тази спирка.
Тъжното е, че си ходил и на други места и не можеш или не искаш да разбереш каква простотия е.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Български простотии.

Мнение от Guinness »

Ivan1007 написа:
Не, бе! Не на Фандъкова! На софиянци безумието е изобличил. Че нямат достатъчно акъл да смачкат тия като Фандъкова!
София не била България, чували ли сте го. Глупости! София е същата България, населена от същите бездушни, послушни овце, които стават само за стригане!
Български емигрант изобличи безумията на Фандъкова
Къв му е проблема на този малоумник - купуваш си еднодневна карта за 4лв. - стойноста на 2.5 пътувания и си пей сърце.Единствения прблем на метрото е че трябва с лявата ръка да пъхнеш билета за да влезнеш отдясно.Искам да го видя идиота измислил тази простотия!
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Български простотии.

Мнение от Ivan1007 »

Guinness написа:
Ivan1007 написа:
Не, бе! Не на Фандъкова! На софиянци безумието е изобличил. Че нямат достатъчно акъл да смачкат тия като Фандъкова!
София не била България, чували ли сте го. Глупости! София е същата България, населена от същите бездушни, послушни овце, които стават само за стригане!
Български емигрант изобличи безумията на Фандъкова
Къв му е проблема на този малоумник - купуваш си еднодневна карта за 4лв. - стойноста на 2.5 пътувания и си пей сърце.Единствения прблем на метрото е че трябва с лявата ръка да пъхнеш билета за да влезнеш отдясно.Искам да го видя идиота измислил тази простотия!
Защо да е малоумник?
Защото не иска да плаща два и половина пъти, ако пътува един или два пъти?

Какъв ти е проблема тогава да платиш 2 и половина бири да речем и да ти дадат само една?

Защо може да се купи предварително билет за надземния градски транспорт, но не може за подзмения?
Щото е малоумник?
Цял свят са малоумници само в София са умници?

То си личи.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Български простотии.

Мнение от optics »

Така! Еднодневната карта е далавера но и при нея има простотия: Ако просто я подадеш на автомата - той няма да те пусне. Изпробвано два пъти. Трябва да почукаш на лелката в кабинката (щото понякога е отишла във вътрешното отделение), тя да вземе картата и да я сканира с нейния бар код четец. Чак след това вече метрото почва да се отваря за тая карта.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Български простотии.

Мнение от roumensp »

myhata II написа:
roumensp написа:
myhata II написа:нали знаеш че спрямо Канада са със светлинни години напред
Абе ти нямаш ли някакви роднини или приятели там, та ръсиш такива глупости ?
За кое бе румба, точно защото имам и са още живи
нещата от преди 10 години в тази насока много са се променили, говорим за хирурзи и специалисти !
а не за канадски олигофрени
Явно нямаш. Иначе ми е ясно, че където и да идеш все със себеподобни общуваш. :D
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Български простотии.

Мнение от MrGeek »

optics написа:Така! Еднодневната карта е далавера но и при нея има простотия: Ако просто я подадеш на автомата - той няма да те пусне. Изпробвано два пъти. Трябва да почукаш на лелката в кабинката (щото понякога е отишла във вътрешното отделение), тя да вземе картата и да я сканира с нейния бар код четец. Чак след това вече метрото почва да се отваря за тая карта.
Това вече наистина е простотия, при това голяма. Ами ако лелката я е хванало разстройството, пък ти бързаш занякъде, тогава какво се получава? :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Български простотии.

Мнение от Guinness »

А бе вие двамата идиоти ли сте или просто тъпи хейтари! За Яхия ага съм сигурен ,че го друса яко хейтерство, а ми ти optics как за един път че лелката не е била и си чукал на стъклото ,започваш с генералните изводи.Ами представи си.че за този твой единствен път лелката е била до тоалетната,или според теб не може да и се случват тези неща ,когато чутовния ,ноетразим и всемогъщ канадец е решил да посети софийското метро.Е интересно как така след многото ми ползвания на метрото нито един път не ми се случи подобно нещо!
Специално за Яхия 1007 еднодневната карта важи и за надземен и за подземен транспорт!
Последно промяна от Guinness на Пет Сеп 01, 2017 5:14 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Български простотии.

Мнение от Guinness »

MrGeek написа:
optics написа:Така! Еднодневната карта е далавера но и при нея има простотия: Ако просто я подадеш на автомата - той няма да те пусне. Изпробвано два пъти. Трябва да почукаш на лелката в кабинката (щото понякога е отишла във вътрешното отделение), тя да вземе картата и да я сканира с нейния бар код четец. Чак след това вече метрото почва да се отваря за тая карта.
Това вече наистина е простотия, при това голяма. Ами ако лелката я е хванало разстройството, пък ти бързаш занякъде, тогава какво се получава? :D
Обикновено в България ,когато бързаш за някъде си хващаш такси!
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Български простотии.

Мнение от Ivan1007 »

Ти наистина не си умен (меко казано)
Аз питах ако някой иска да пътува един или два пъти с метрото защо трябва да плати за две и половина пътувания по твойта рецепта?
Няма смисъл да отговаряш аз знам. Отговора е по Алеко Константинов - имал бол пари платил.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Български простотии.

Мнение от Guinness »

А бе ти като са преподавали математика в училище да не си бягал от часовете!
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Български простотии.

Мнение от MrGeek »

Guinness написа:А бе вие двамата идиоти ли сте или просто тъпи хейтари! За Яхия ага съм сигурен ,че го друса яко хейтерство, а ми ти optics как за един път че лелката не е била и си чукал на стъклото ,започваш с генералните изводи.Ами представи си.че за този твой единствен път лелката е била до тоалетната,или според теб не може да и се случват тези неща ,когато чутовния ,ноетразим и всемогъщ канадец е решил да посети софийското метро.Е интересно как така след многото ми ползвания на метрото нито един път не ми се случи подобно нещо!
Специално за Яхия 1007 еднодневната карта важи и за надземен и за подземен транспорт!
Не знам кой точно е идиот. Този, който е създал въпросния безумен и с нищо неоправдан процес с лелката на входа на метрото или онзи, който не може да схване безумието на въпросната идиотщина?
Guinness написа:Обикновено в България ,когато бързаш за някъде си хващаш такси!
Не споря по този въпрос. Обикновено в нормалните държави метрото е най-бързия метод за придвижване, защото не го бърка трафика из задръстените улици и многобройни светофари, но допускам в София да е по-различно. Никога не съм го ползвал това метро.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Български простотии.

Мнение от Ivan1007 »

Guinness написа:А бе ти като са преподавали математика в училище да не си бягал от часовете!
Тцъ. Завършил съм математическа гимназия. Ти на колко бири си та се опитваш да ме убедиш, че 2.5 <1
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Български простотии.

Мнение от Guinness »

Ivan1007 написа:
Guinness написа:А бе ти като са преподавали математика в училище да не си бягал от часовете!
Тцъ. Завършил съм математическа гимназия. Ти на колко бири си та се опитваш да ме убедиш, че 2.5 <1
Е и ,като отиваш от точка А до точка Б и връщането от точка Б до точка разликата ще е 0.80 лв. Е това ли ви е проблема на канадските баровци - 80 стотинки - 60 цента!
Ами хващаш си такси и нямаш проблеми с метрото или е скъпо за баровец като тебе.
А да можеш да снимаш ключалките на прозореца и да не забелязваш новите VW Caddy пригодени специално за аерогарата с голями багажници и климатици.Може също да кажеш че са ти взели 80 лв. за растоянието от аерогарата до хотел Плиска.Ами като си шаран ,кой ти е виновен!
Последно промяна от Guinness на Пет Сеп 01, 2017 5:58 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Български простотии.

Мнение от Ivan1007 »

Guinness написа:
Ivan1007 написа:
Guinness написа:А бе ти като са преподавали математика в училище да не си бягал от часовете!
Тцъ. Завършил съм математическа гимназия. Ти на колко бири си та се опитваш да ме убедиш, че 2.5 <1
Е и ,като отиваш от точка А до точка Б и връщането от точка Б до точка разликата ще е 0.80 лв. Е това ли ви е проблема на канадските баровци - 80 стотинки - 60 цента!
А ако искам да пътувам само от точка А до точка Б?
В софийското метро само баровци ли се возят?
Интересно защо математиката е различна за теб. Що не платиш 2.5 х 4=10£ за бира като си баровец?
Що ми правиш ти сметка на парите които харча?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Публикувай отговор