Български простотии.

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Български простотии.

Мнение от roumensp »

joro написа:
roumensp написа: Колко пъти трябва да ти пускам статистики за прираста на населението в България ?

http://www.worldometers.info/world-popu ... opulation/"

Може и да се случи нещо изключително, което да промени горната тенденция, но силно се съмнявам.
Пусни статистика за това колко българи се връщат от чужбина и колко чужденци идват да живеят в България.
В горната статистика пише колко се "връщат": -10,000 / година. Ама явно в Банско сте потомци на чукчите.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Български простотии.

Мнение от ablood »

Някои се връщат по 2-3 пъти на година.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Български простотии.

Мнение от Павел »

roumensp написа:
Павел написа:сега остава и да си размърдаш задника и да си купиш колело, щото да започнеш да тичаш не те виждам. Ванкувър е сигурно най-добрият град за колоездене в света - кеф ти по улиците, кеф ти по хилядите налични трейлове
Аз имах колело, ама жена ми го подари на някой без да ме пита под предлог, че не съм го карал и само се пречкало в гаража. :D
Май си търсиш оправдание :)
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Български простотии.

Мнение от Ivan1007 »

Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Български простотии.

Мнение от joro »

ablood написа:Някои се връщат по 2-3 пъти на година.
100 000 софиянци отидоха до Гърция и се върнаха миналия месец.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Български простотии.

Мнение от prace »

joro написа:
ablood написа:Някои се връщат по 2-3 пъти на година.
100 000 софиянци отидоха до Гърция и се върнаха миналия месец.
Аз съм в това число. За първи път ходя до Гърция.
В Канада не бях ходила на почивка почти 8 години. Бачкане, мортгиджи,отпуски от по 2 седмици, студентски заеми и т.н...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Български простотии.

Мнение от miteto »

prace написа:
joro написа:
ablood написа:Някои се връщат по 2-3 пъти на година.
100 000 софиянци отидоха до Гърция и се върнаха миналия месец.
Аз съм в това число. За първи път ходя до Гърция.
В Канада не бях ходила на почивка почти 8 години. Бачкане, мортгиджи,отпуски от по 2 седмици, студентски заеми и т.н...
Била си в юниън в сферата на здравеопазването и си имала само 2 седмици отпуска? И така 8 години?
Още нещо - ако беше отишла в София вместо в Канада и си купиш същия размер къща, нямаше ли да имаш пак моргидж? Каква е разликата?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Български простотии.

Мнение от roumensp »

miteto написа:
prace написа:
joro написа:
ablood написа:Някои се връщат по 2-3 пъти на година.
100 000 софиянци отидоха до Гърция и се върнаха миналия месец.
Аз съм в това число. За първи път ходя до Гърция.
В Канада не бях ходила на почивка почти 8 години. Бачкане, мортгиджи,отпуски от по 2 седмици, студентски заеми и т.н...
Била си в юниън в сферата на здравеопазването и си имала само 2 седмици отпуска? И така 8 години?
Дето се вика кой каквото сам си направи, друг не може. Когато дойдохме в САЩ преди 17 години още на следващата година отидохме в Хавай за 2 седмици, въпреки че само аз работех и не бях с висока заплата. И от какъв зор ще взимаш мортгидж, ако те заробва и не можеш да живееш нормален живот ? Аз познавах един подобен тип в Сиатъл дето само бачкаше, нищо не беше видял не само от Америка, но дори от Сиатъл и само я плюеше и беше озлобен ... накрая естествено си се върна в България, след 5 загубени години (ако не броим спестените пари вследствие на живота като скот). Другата й грешка е забутаното място ... подобни хора също познавах, но след като смениха адреса доста си промениха отношението към живота.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Български простотии.

Мнение от prace »

miteto написа:
prace написа:
joro написа:
ablood написа:Някои се връщат по 2-3 пъти на година.
100 000 софиянци отидоха до Гърция и се върнаха миналия месец.
Аз съм в това число. За първи път ходя до Гърция.
В Канада не бях ходила на почивка почти 8 години. Бачкане, мортгиджи,отпуски от по 2 седмици, студентски заеми и т.н...
Била си в юниън в сферата на здравеопазването и си имала само 2 седмици отпуска? И така 8 години?
Още нещо - ако беше отишла в София вместо в Канада и си купиш същия размер къща, нямаше ли да имаш пак моргидж? Каква е разликата?
В болница работих 2 години. Имах 18 дни платен отпуск, но след 8 години в канада бях напълнена със заеми и за почивка на кредит не е ставало дума. Ако не си в юниън, имаш 2 седмици отпуск. Така бях 4 години.....
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Български простотии.

Мнение от prace »

roumensp написа:
miteto написа:
prace написа:
joro написа:
ablood написа:Някои се връщат по 2-3 пъти на година.
100 000 софиянци отидоха до Гърция и се върнаха миналия месец.
Аз съм в това число. За първи път ходя до Гърция.
В Канада не бях ходила на почивка почти 8 години. Бачкане, мортгиджи,отпуски от по 2 седмици, студентски заеми и т.н...
Била си в юниън в сферата на здравеопазването и си имала само 2 седмици отпуска? И така 8 години?
Дето се вика кой каквото сам си направи, друг не може. Когато дойдохме в САЩ преди 17 години още на следващата година отидохме в Хавай за 2 седмици, въпреки че само аз работех и не бях с висока заплата. И от какъв зор ще взимаш мортгидж, ако те заробва и не можеш да живееш нормален живот ? Аз познавах един подобен тип в Сиатъл дето само бачкаше, нищо не беше видял не само от Америка, но дори от Сиатъл и само я плюеше и беше озлобен ... накрая естествено си се върна в България, след 5 загубени години (ако не броим спестените пари вследствие на живота като скот). Другата й грешка е забутаното място ... подобни хора също познавах, но след като смениха адреса доста си промениха отношението към живота.
Добре, че се върнах в бг, за да разбера какво е почивка. Мортгидж взехме, защото не ни се живееше под наем за същите месечни вноски. Мортгиджа ни беше $1200/месец. Колкото наема на двустаен апартамент в блок пълен с проблеми или в бейсмънта на някой, дето е отишъл няколко години преди нас в канада и е взел къща на по-ниски цени. И не се прави на интересен с твоите хаваи преди 17 години на евтини цени на живот. Аз съм била в европа, азия, африка преди 20 години......на още по-евтини времена...
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Български простотии.

Мнение от optics »

От всички Българи които познавам в Канада, никой не се е "напълнил със заеми". А доходите варират доста. Сиреч не е толкова функция на голяма или малка заплата колкото на персонален финансов мениджмънт. Което е в сила и без да си имигрант. В много редки случаи, познатите ми (Ябълката) са недоволни от една или друга страна (или дори много страни) на живота в Канада но въпреки това и те не са се "напълнили със заеми". Прочее, да използвам случая да отбележа, че Ябълката е човек със достойнство и затова не се е върнала във форума под ново име, за разлика от Бистра (многократно).
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Български простотии.

Мнение от Ivan1007 »

Изкарвал съм 40 000 на година и над 140 000 . Заеми съм имал за къщата, мортгиджа на която също като на прасето е сравним с наема. Заем за кола съм взимал два пъти с 0 % interest. От 15 години пазарувам само с кредитна карта която баланса винаги го плащам изцяло всеки месец. Тенденцията винаги е била разходите да стигнат доходите, като никога не съм позволявал да ги надминат.
На почивка съм ходил дори когато съм бил с нисък доход - Оканаган е на същото разстояние от Калгари колкото от Чилауак и съм си изкарвал чудесно. Тази година пак ходих за 4 дена.
Не знам prace, като каква е работила в болници тук, но в България медицинските сестри взимат на месец по-малко от колкото тя е изкарвала на седмица тук.
Последно промяна от Ivan1007 на Вто Сеп 19, 2017 5:44 pm, променено общо 2 пъти.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Български простотии.

Мнение от roumensp »

optics написа:От всички Българи които познавам в Канада, никой не се е "напълнил със заеми". А доходите варират доста. Сиреч не е толкова функция на голяма или малка заплата колкото на персонален финансов мениджмънт. Което е в сила и без да си имигрант.
Именно. Мухата например си знае какво може и какво не може и вместо да се "нагруха със заеми", както той обича да се изразява и да се скъсва от работа яде и пие с чича си Гоша. :D
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Български простотии.

Мнение от prace »

Ivan1007 написа:Изкарвал съм 40 000 на година и над 140 000 . Заеми съм имал за къщата, мортгиджа на която също като на прасето е сравним с наема. Заем за кола съм взимал два пъти с 0 % interest. От 15 години пазарувам само с кредитна карта която баланса винаги го плащам изцяло всеки месец. Тенденцията винаги е била разходите да стигнат доходите, като никога не съм позволявал да ги надминат.
На почивка съм ходил дори когато съм бил с нисък доход - Оканаган е на същото разстояние от Калгари колкото от Чилауак и съм си изкарвал чудесно. Тази година пак ходих за 4 дена.
Не знам prace, като каква е работила в болници тук, но в България медицинските сестри взимат на месец по-малко от колкото тя е изкарвала на седмица тук.
И аз ходих тази година няколко пъти на почивка. На море на Поморие, в Гърция, в Испания и по няколко уикенда из България....Без да имам мортгидж и кредитна карта....Не съм медицинска сестра.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Български простотии.

Мнение от Ivan1007 »

prace написа:
Ivan1007 написа:Изкарвал съм 40 000 на година и над 140 000 . Заеми съм имал за къщата, мортгиджа на която също като на прасето е сравним с наема. Заем за кола съм взимал два пъти с 0 % interest. От 15 години пазарувам само с кредитна карта която баланса винаги го плащам изцяло всеки месец. Тенденцията винаги е била разходите да стигнат доходите, като никога не съм позволявал да ги надминат.
На почивка съм ходил дори когато съм бил с нисък доход - Оканаган е на същото разстояние от Калгари колкото от Чилауак и съм си изкарвал чудесно. Тази година пак ходих за 4 дена.
Не знам prace, като каква е работила в болници тук, но в България медицинските сестри взимат на месец по-малко от колкото тя е изкарвала на седмица тук.
И аз ходих тази година няколко пъти на почивка. На море на Поморие, в Гърция, в Испания и по няколко уикенда из България....Без да имам мортгидж и кредитна карта....
:
Със заплатата от българска болница? 8)
И с нея си купи кеш жилище?
За има няма две години?
Браво на теб!
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Публикувай отговор