Български простотии.

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Български простотии.

Мнение от roumensp »

kiro написа:
roumensp написа:
kiro написа:Аз живея в кондо (на български кооперация) с 500 апартамента. Имаме един електромер и водомер за целия блок. Всеки апартамент ползва топла, студена вода, ток, климатик и басейн колкото му е нужно. Българските ми роднини изпадат в тих ужас като чуят това. :)
Що изпадат, след като едно време и в БГ беше така, поне по отношение на парното и водата (говоря за блокове в София) ? Водомери и топломери по-късно се появиха ...
Защото няма по-голямо наказание от това да си делиш сметката за тока с 500 други българи
Е то зависи от българите ... Едно време не беше правило всеки да се опитва да преебе другарчето, а как е сега нямам наблюдения, но май се досещам. Както си ти сега, аз бях така в Щатите 6 години, така че не е нещо необичайно по света.
Интересно как приемат факта, че тука има неща като community gardens, food banks, редовни донейшъни на дрехи, пари, храна и какво ли не с повод и без ... сигурно ни мислят за луди. Винаги съм смятал, че всяко налагане и пресилване води до обратен резултат - едно време ни учеха и напъваха за социализъм и сега наблюдаваме пълния му антипод.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Български простотии.

Мнение от optics »

С леене на кОршум лекувам напикаване, заекване, тиково мигане с очи...

Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Български простотии.

Мнение от Marto »

Оптикс беше споменал някъде заглавията в българската преса.

Гледам си фейца тази заран и някой шервал статия. Заглавието:

Стана мазало на US open! Григор Димитров вече е една от големите жертви!

Викам, баси Гришо да не е паднал на първия кръг? А то не, били отложили някои мачове заради дъжд. А Гришо бие лесно в три сета.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Български простотии.

Мнение от MrGeek »

Унищожаването на плажа Болата край Калиакра продължава заради безсилие на екоминистерството

Повече от 200 автомобила на ден продължават безпрепятствено да паркират направо върху дюните и пясъчната ивица на плажа Болата край н. Калиакра. Това показа проверка на "Дневник" в началото на тази седмица. Плажът "Болата" е част от защитената зона "Комплекс Калиакра" в мрежата "Натура 2000".




Изображение

Изображение

Йоро, абе кви са тия хейтъри дето само обикалят България и снимат такива хейтърски неща?
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Български простотии.

Мнение от optics »

Медицината в България много е дръпнала - неграмотни хора лекуват напикаване.
Или се бъркам и то си беше така отпреди ;-)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Български простотии.

Мнение от myhata II »

optics написа:Медицината в България много е дръпнала - неграмотни хора лекуват напикаване.
Или се бъркам и то си беше така отпреди ;-)

е верно си и баси хейтъра ....
ти точно да ми обясняваш за медицината в България :lol: :rofl:
нали знаеш че спрямо Канада са със светлинни години напред !

баси какво неспиращо и инерционни плюене по България, ама вече почвам да си мисля че е от яд за нещо ...
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Български простотии.

Мнение от Kpetrov »

Поне в България всеки сам за себе си може да реши при неграмотници ли да ходи, при шарлатани или при доказали се доктори.
Тук, като до един "фелдшер"не можеш се добра без да взимаш отпуска - голяма работа.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Български простотии.

Мнение от roumensp »

Kpetrov написа:Поне в България всеки сам за себе си може да реши при неграмотници ли да ходи, при шарлатани или при доказали се доктори.
Тук, като до един "фелдшер"не можеш се добра без да взимаш отпуска - голяма работа.
Можеш, но сериозно бърка в джоба. Както и в България впрочем.

За да не съм голословен:
- Тука: 1.3К за CT Scan ($500 за ultrasound) на следващия ден, 3К за махане на 7 диоптъра от 2-те очи, 800 кинта за 1 час private визита със специалист без никакво чакане.
- БГ: 5К за операция на простата с лазер, 1300 за операция на катаракт (перде) на едното око.

И на двете места може да намериш качествена услуга без чакане, стига да си готов да се изръсиш на частници.
А ако говорим за това, което получаваш "безплатно" - май предпочитам тука. Това което не ми харесва, е че частните клиники в Канада са доста лимитирани (поне в BC) ... човек трябва да има право на избор, но някои канадци са със соц-мислене и не могат да приемат друг да получи по-качествена и по-бърза услуга, дори и да си плаща от джоба за това.

ПП
Не всичко, което не е класическа / общоприета медицина е шарлатанство - едни китайци, практикуващи "традиционна китайска медицина" ми свършиха чудесна работа, каквато класическата медицина не можа, но и сумата не беше малка, $2800 ... но става дума за 3-седмичен treatment, не еднократна визита, така че си заслужаваше.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Български простотии.

Мнение от roumensp »

myhata II написа:нали знаеш че спрямо Канада са със светлинни години напред
Абе ти нямаш ли някакви роднини или приятели там, та ръсиш такива глупости ?
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Български простотии.

Мнение от Ivan1007 »

Не, бе! Не на Фандъкова! На софиянци безумието е изобличил. Че нямат достатъчно акъл да смачкат тия като Фандъкова!
София не била България, чували ли сте го. Глупости! София е същата България, населена от същите бездушни, послушни овце, които стават само за стригане!
Български емигрант изобличи безумията на Фандъкова
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Български простотии.

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:
Не, бе! Не на Фандъкова! На софиянци безумието е изобличил. Че нямат достатъчно акъл да смачкат тия като Фандъкова!
София не била България, чували ли сте го. Глупости! София е същата България, населена от същите бездушни, послушни овце, които стават само за стригане!
Български емигрант изобличи безумията на Фандъкова
Поредният изтрещял хейтър, написал сума ти глупости. В Прага билетите в метрото са за време- 30 минути, 90 минути и 24 маса. Когато влизаш в метрото апаратът, в който си пъхаш билета отпечатва датата и часа на билета- нещо като 2017.09.01.17.30 което означава, че си влезнал в 17.30 на 1 септември. Ако стоиш повече от 30 минути или 90 минути в зависимост от билета кондукторите може да те глобят. В София билетът ти важи за цялото време, което прекарваш в метрото- може цял ден да се возиш в метрото с един билет.
Апаратите за купуване на билети приемат само метални 1 и 2 лева и стотинки, няма как да пуснеш 20 лева, банкноти не приемат. И връщат ресто.
С пускането на третия лъч в София софийското метро ще стане по-голямо от това в Прага.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Български простотии.

Мнение от Pyrelight »

Никога не съм се возил на Софийското метро.
В Монреал си купуваш билет. Времето започва да тече от момента на влизане в метрото и е неограничено стига да не излизаш. При излизане получаваш друго билетче с което можеш да ползваш автобус. Има една компания за острова, една за южния бряг и една за северния ( за автобусния транспорт). Касите са пред въртележката, която се отваря само ако си сложил билета в автомата и разбира се няма значение, откъде е купен билета. Той важи за цялото метро. Само с жълтото е малко по-скъп, но хората които живеят на южния бряг го знаят и не допускат грешки.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Български простотии.

Мнение от joro »

Pyrelight написа:Никога не съм се возил на Софийското метро.
В Монреал си купуваш билет. Времето започва да тече от момента на влизане в метрото и е неограничено стига да не излизаш. При излизане получаваш друго билетче с което можеш да ползваш автобус. Има една компания за острова, една за южния бряг и една за северния ( за автобусния транспорт). Касите са пред въртележката, която се отваря само ако си сложил билета в автомата и разбира се няма значение, откъде е купен билета. Той важи за цялото метро. Само с жълтото е малко по-скъп, но хората които живеят на южния бряг го знаят и не допускат грешки.
Аз съм се возил на метрото и в Прага, и в София, и в Рим и в Букурещ, не виждам с какво нашето метро е по-лошо. Да не говорим за това, че е по-евтино. Много е тъжно, когато някой българин почне да пише глупости, неверни, преиначени или преувеличени негативни коментари.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Български простотии.

Мнение от speedy »

Метрото е хубаво. Системата за билетите е идиотска. Билетоте наистина важат само 30 минути след купуването.

И машини, които взимат банкноти има. Дали връщат ресто - не знам.

За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Български простотии.

Мнение от Pyrelight »

Защо трябва да има контрольори не разбирам?
Ние нямаме такива дори и в автобуса.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Публикувай отговор