Български простотии.

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Български простотии.

Мнение от IFF »

Нека да направим и една тема, подобна на канадската.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Български простотии.

Мнение от roumensp »

Това не съвпада ли донякъде с темата "Простотии на българския манталитет" (http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 36&t=47906" ) ?
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Български простотии.

Мнение от IFF »

roumensp написа:Това не съвпада ли донякъде с темата "Простотии на българския манталитет" (http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 36&t=47906" ) ?
Не.
Започвам с първата простотия. Не са разрешили на децата ми да подадат за български паспорт (с пълномощни от мен и жената) защото трябвало да отидат до общината и да декларират че имат двойно гражданство. Не могат ли да го декларират във формуляра който попълват за паспортите, защо трябва да се обикаля по различни институции за един паспорт. Освен това няма логика, в България двойното гражданство е разрешено, така че какво ги бърка какво друго имат. Направили са им и забележка че нямат деклариран настоящ адрес в общината по деклариран постоянен адрес, но това е малък проблем, декларира се от майката. Ще кажа на жената да хване самолета, да си отиде до България, да плати таксата от 3.50 лв. и да си декларира настоящия адрес в чужбина. А аз реших да се правя на примерен и изряден гражданин и да извадя на децата и български паспорти. Да напомня на някои, че личните карти са задължителни от 14 год. възраст. И да не забравите да отпишете децата от здравната каса когато навършат 18 години, защото и стават длъжници автоматично. Такива ми ти работи.
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Български простотии.

Мнение от jet »

Така ще връщат българите от чужбина да се прибират в БГ.
Като си идеш за една белеШка, ще вземе да ти хареса татковината и няма да искаш да се връщаш в чужбина. :rock:
Така ще си имаш и абв.бг поща (от другата тема). Може да си купиш и диагоналка. Ще наемеш кола от батето, Мухата ще ти сипе бензин, ще спиш в на Жорето хотела. Танграта не помня какъв беше вече.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Български простотии.

Мнение от roumensp »

Какво е "диагоналка" ?
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Български простотии.

Мнение от 7George »

Тия простотии ги преживяват и постоянно пребиваващите в страната. Просто на тях вече не им прави впечатление разкарването. Или не знаят, че може да бъде и по друг, опростен и улеснен начин.

Нека има теми, те някои вече доста остаряха и натежаха.

Танграта ще ви направи потребителската кошница. :)
Embrace your climate change!
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Български простотии.

Мнение от jet »

roumensp написа:Какво е "диагоналка" ?
Половин БГ пичовете ходят с такива едни чантета през рамо и им викат диагоналки.
http://www.webcafe.bg/id_35932710"

И тука ги бистрят: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=847308.555"

В чалга баровете пъх хвърляли салфетки из въздуха, но не ми стана ясно защо. Абе БГ се развива напред и не смогвам с матриала.

Най-добре някой от БГ да ни осветли.
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Български простотии.

Мнение от 7George »

jet написа:
roumensp написа:Какво е "диагоналка" ?
Половин БГ пичовете ходят с такива едни чантета през рамо и им викат диагоналки.
http://www.webcafe.bg/id_35932710"
...
Аз също не мога (не обичам) да си нося всичките неща по джобовете. Имам за целта малки и по-големи чанти. С раница по-стилно ли е?
Embrace your climate change!
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Български простотии.

Мнение от joro »

7George написа:
jet написа:
roumensp написа:Какво е "диагоналка" ?
Половин БГ пичовете ходят с такива едни чантета през рамо и им викат диагоналки.
http://www.webcafe.bg/id_35932710"
...
Аз също не мога (не обичам) да си нося всичките неща по джобовете. Имам за целта малки и по-големи чанти. С раница по-стилно ли е?
Едно време имаше едни специални калъфки за мобилните телефони, които се закачаха за коланите на панталоните. И аз си носех Моторолата като пищов на задника.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Български простотии.

Мнение от ivandaman »

RE: IFF

Стойноста на Българските Паспорти въобще не е за подценяване

Нещо което мислих че няма да доживея, дори и не предполагах че въобще някога ще се случи..

Българският Паспорт де факто е много по-ценен в Европа. Канадският паспорт е принизен на ниво "трети свят" и Канадците (и американците бтв) чакат часове на опашка за паспортна проверка заедно с африканци, араби, индийци, чайници етц. докато българите минават през експресните пунктове за минути.

Изображение

Изображение
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Български простотии.

Мнение от IFF »

ivandaman написа:RE: IFF

Стойноста на Българските Паспорти въобще не е за подценяване

Нещо което мислих че няма да доживея, дори и не предполагах че въобще някога ще се случи..

Българският Паспорт де факто е много по-ценен в Европа. Канадският паспорт е принизен на ниво "трети свят" и Канадците (и американците бтв) чакат часове на опашка за паспортна проверка заедно с африканци, араби, индийци, чайници етц. докато българите минават през експресните пунктове за минути.
Съгласен съм, ама защо всичко трябва да е толкова сложно с администрацията в България!?! Днес научих например, че паспорт се издава по местоживеене. Аз си мислех, че можеш да отидеш във всеки един град и да подадеш молба.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Български простотии.

Мнение от MrGeek »

ivandaman написа:Българският Паспорт де факто е много по-ценен в Европа.
Едно пояснение - не е необходимо да е непременно български паспорт. Същият номер става и само с българска лична карта.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Български простотии.

Мнение от ivandaman »

Good Point. :y:

Бях напълно забравил че в Европа може да се пътува само с лична карта.. През 90те години и в Канада можеше да се пътува до Щатите само с шофьорска книжка.. Дори ако не се лъжа веднъж ходих до Мексико и гаджето ми нямаше Канадски паспорт и пътува само със ситизеншип карта..

Тези времена за съжаление отдавна са в историята.
Последно промяна от ivandaman на Пон Юли 10, 2017 2:18 am, променено общо 1 път.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Български простотии.

Мнение от ivandaman »

IFF написа: Съгласен съм, ама защо всичко трябва да е толкова сложно с администрацията в България!?! Днес научих например, че паспорт се издава по местоживеене. Аз си мислех, че можеш да отидеш във всеки един град и да подадеш молба.
Сложно е знам. Аз също минах през 9тия кръг на ада да изкарам на малкия Български паспорт, още повече че той е роден не в Канада в а в държава в която нямаме директна дипломатическа връзка (чрез посолства) и трябваше да заверявам документи в посолства от трета държава. В случая Унгария. Не помня точно защо.

Ако не беше заради майка ми никога нямаше да се захвана с това но сега смятам че си залужава. Предимствата на БГ паспорта са огромни за децата и за бъдещите им (евентуални) възможности за учене, работа, местоживеене и т.н.

Аз лично препоръчвам, но всеки си знае.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Български простотии.

Мнение от prace »

IFF написа:
roumensp написа:Това не съвпада ли донякъде с темата "Простотии на българския манталитет" (http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 36&t=47906" ) ?
Не.
Започвам с първата простотия. Не са разрешили на децата ми да подадат за български паспорт (с пълномощни от мен и жената) защото трябвало да отидат до общината и да декларират че имат двойно гражданство. Не могат ли да го декларират във формуляра който попълват за паспортите, защо трябва да се обикаля по различни институции за един паспорт. Освен това няма логика, в България двойното гражданство е разрешено, така че какво ги бърка какво друго имат. Направили са им и забележка че нямат деклариран настоящ адрес в общината по деклариран постоянен адрес, но това е малък проблем, декларира се от майката. Ще кажа на жената да хване самолета, да си отиде до България, да плати таксата от 3.50 лв. и да си декларира настоящия адрес в чужбина. А аз реших да се правя на примерен и изряден гражданин и да извадя на децата и български паспорти. Да напомня на някои, че личните карти са задължителни от 14 год. възраст. И да не забравите да отпишете децата от здравната каса когато навършат 18 години, защото и стават длъжници автоматично. Такива ми ти работи.
Можеш ли да извадиш канадски паспорт на децата си само с пълномощно?
Публикувай отговор