Дата и час: Вто Сеп 19, 2017 11:25 am

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 321 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 01, 2017 6:00 pm 
Модератор
Аватар

Guinness написа:
ти optics как за един път че лелката не е била и си чукал на стъклото ,започваш с генералните изводи.Ами представи си.че за този твой единствен път лелката е била до тоалетната,или според теб не може да и се случват тези неща ,когато чутовния ,ноетразим и всемогъщ канадец е решил да посети софийското метро.

Като почуках тя веднага дойде. Това не ме е подразнило. Удивително е как се хващаш за незначителни неща, приписвайки ми че като чутовен канадец съм си поставил за цел да плюя. :D
Това което ме дразни като принципен проблем е наличието на допълнителна операция в която зависиш от лелката. Споделям каквото съм видял. Например не съм видял опашка, но единия път имаше един човек преди мене за лелката. Ами ако имаше 5-тима?
Картата съм я купил преди това, пътувал съм няколко спирки с автобус и след това влизам в метрото. Където не мога да продължа, преди да мина през лелката. Това е всичко. Само една малка допълнителна простотия. ТИ ако си правиш генерални изводи си твоя работа. Или може би твърдиш че така трябва да бъде, щото е по-ефективно отколкото картата да действа директно??? :?:

2 юни 2012, budtel

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 01, 2017 6:09 pm 
Аватар

Guinness написа:
Ами хващаш си такси и нямаш проблеми с метрото или е скъпо за баровец като тебе.
А да можеш да снимаш ключалките на прозореца и да не забелязваш новите VW Caddy пригодени специално за аерогарата с голями багажници и климатици.Може също да кажеш че са ти взели 80 лв. за растоянието от аерогарата до хотел Плиска.Ами като си шаран ,кой ти е виновен!

Тцъ. Не съм снимал никакви ключалки на таксита и поне на мен не ми се е случвало да ме цакат със сметките за такси в България.
Точно щото не съм шаран и винаги питам местните коя фирма да ползвам, за да не ми се случва.
Ако не съм обърнал внимание на новите таксита с големи багажници до летището то е щото като се обадя в Калгари и им кажа че искам кола до летището винаги ми пращат нов ван или SUV та го приемам за естествено.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 01, 2017 6:13 pm 
Аватар

Интересно защо аз като отида на почивка в България просто се наслаждавам на ваканцията и приемам странностите и даденостите в държавата без да се задълбочавам и да търча да поствам снимки и коментари колко зле е положението.Сякаш искам сам да убедя себе си в моя избор!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 01, 2017 6:38 pm 
Аватар

Guinness написа:
Интересно защо аз като отида на почивка в България просто се наслаждавам на ваканцията и приемам странностите и даденостите в държавата без да се задълбочавам и да търча да поствам снимки и коментари колко зле е положението.Сякаш искам сам да убедя себе си в моя избор!

Аз правя същото като теб.

Бях тази пролет и отидох точно за Великден, заради атмосферата и защото не съм бил по това време в България от миналия век. :D
Не съм религиозен, не обичам навалицата, посетих със сестра ми, семейството и и нейни приятели на Разпети Петък един малък манастир (Етрополския) с много хубава природа и водопад до него, после се отбихме за няколко часа на вилата на други техни приятели в селце наблизо.
Ходих на няколко пъти с баща ми на пазара, където се срещат всяка сутрин бивши негови и после и мои колеги сега и те пенсионери. Час два лакърдии, пием по бира (в 9 сутринта :D ), купиме няколко салати и зелен лук и отиваме да правим салатата за обед. :D
Пием по две ракии, после подремнем и към 4 съм кукуряк. Редовен живот. :D
Ама ми е рано още за пенсия и повече от 2 седмици не мога да издържа. :D

Иначе на Великден вечерта събота срещу неделя бях на ресторант и се прибирах пеша (предпочитам да ходя) точно около полунощ и минах покрай една от няколкото църкви в града. Не знаех, че има толкова много "християни".

Та не си развалям настроението с дреболии, колкото и да се опитват да ми го развалят. Една билетопродавачка в тролейбус ми се скара, че съм се качил със сака от средната врата, а не от задната. Предложих и да ми даде телефона си (добре изглеждаше и беше с телефон в ръката) та да и се обадя следващия път и да ми каже от коя врата да се кача. Извиних и се, че не съм бил подготвен предварително и не съм се информирал, че са подменили тролеите които знам от 35 години с нови. :D

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 01, 2017 7:40 pm 
Модератор
Аватар

Guinness написа:

Браво на тебе. Различни разбирания за почивка имаме. Аз в България не ходя и нямам намерение да ходя на почивка. Ходя да видя роднините и вече покрай тях и някои приятели. Веднъж на 3-4 години.
Ти и не търчиш да пускаш снимки на красиви български сгради нали? Виж другата тема.
Както вече Жорето обясни, имам комплекси да ставам известен и затуй ги пускам :-)
Що се отнася до моя избор - към днешна дата той е толкова непоклатимо правилен, че трудно мога да се сетя за друг подобен случай който да не е от същия бранш.

2 юни 2012, budtel

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 09, 2017 8:51 pm 
Аватар

MrGeek написа:
optics написа:
Така! Еднодневната карта е далавера но и при нея има простотия: Ако просто я подадеш на автомата - той няма да те пусне. Изпробвано два пъти. Трябва да почукаш на лелката в кабинката (щото понякога е отишла във вътрешното отделение), тя да вземе картата и да я сканира с нейния бар код четец. Чак след това вече метрото почва да се отваря за тая карта.

Това вече наистина е простотия, при това голяма. Ами ако лелката я е хванало разстройството, пък ти бързаш занякъде, тогава какво се получава? :D

Затова пък има работа за народа, вместо машината, компютъра да и я вземе и остави на улицата. :y:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 10, 2017 8:11 am 
Аватар

MrGeek написа:
optics написа:
Така! Еднодневната карта е далавера но и при нея има простотия: Ако просто я подадеш на автомата - той няма да те пусне. Изпробвано два пъти. Трябва да почукаш на лелката в кабинката (щото понякога е отишла във вътрешното отделение), тя да вземе картата и да я сканира с нейния бар код четец. Чак след това вече метрото почва да се отваря за тая карта.

Това вече наистина е простотия, при това голяма. Ами ако лелката я е хванало разстройството, пък ти бързаш занякъде, тогава какво се получава? :D

баси гац, като малко дете си майна :rofl: :D
или чакаш леката да се "изходи", или си купуваш нов билет :rofl: :lol:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 13, 2017 11:23 am 

Ivan1007 написа:
Та не си развалям настроението с дреболии, колкото и да се опитват да ми го развалят. Една билетопродавачка в тролейбус ми се скара, че съм се качил със сака от средната врата, а не от задната. Предложих и да ми даде телефона си (добре изглеждаше и беше с телефон в ръката) та да и се обадя следващия път и да ми каже от коя врата да се кача. Извиних и се, че не съм бил подготвен предварително и не съм се информирал, че са подменили тролеите които знам от 35 години с нови. :D

За първи път чувам, че в тролеите има билетопродавачки.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 13, 2017 12:49 pm 
Модератор
Аватар

Зависи от града.
В Стара Загора примерно въобще не си купуваш билет от будка. Влизаш си в рейса и се возиш. По някое време контрольоро-продавачката идва. Ти й показваш карта ако имаш. Ако нямаш тя вади билет и ти го продава.

2 юни 2012, budtel

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 13, 2017 11:08 pm 
Аватар

joro написа:
Ivan1007 написа:

За първи път чувам, че в тролеите има билетопродавачки.

Щото немате тролей в Банско. :D
Не само трошейбусите и автобуситв в повечето окръжни центрове са като в Стара Загора. Даже не с билет ами с мобилен фискален касов апарат идват при теб и ти издават касова бележка вместо билет.
500 лева на месец - кво и плащаш на касиерката билетопродавачка. :D

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 14, 2017 1:43 pm 
Аватар

optics написа:
Зависи от града.
В Стара Загора примерно въобще не си купуваш билет от будка. Влизаш си в рейса и се возиш. По някое време контрольоро-продавачката идва. Ти й показваш карта ако имаш. Ако нямаш тя вади билет и ти го продава.

И в Плевен е така.
От една страна е добре че не няма смисъл да се шашкаш от къде да купиш билет от друга е тъпотия защото плащаш на човек заплата да продава билети.
Между другото си спомням в Коста Рика билетите ги продаваше шофьора. Качваш се от предната врата и си плащаш, просто са го натоварили с още една отговорност. Поне при тях работи.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 14, 2017 2:14 pm 
Аватар

ivandaman написа:
Между другото си спомням в Коста Рика билетите ги продаваше шофьора. Качваш се от предната врата и си плащаш, просто са го натоварили с още една отговорност. Поне при тях работи.

И в Сиатъл беше така.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 14, 2017 2:50 pm 

roumensp написа:
ivandaman написа:

И в Сиатъл беше така.

И в София е така. В провинцията са дали на частни фирми да обслужват определени линии на градския транспорт, затова и във всяко певозно средство продават билети- различните фирми не могат да се споазумеят за еднакви билети. Тролеят в Стара Загора е на една фирма, автобусът на друга. Това го давам само като пример, не знам има ли тролеи в Стара Загора, в Пловдив имаше навремето.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 14, 2017 2:53 pm 

ivandaman написа:

И в Плевен е така.
От една страна е добре че не няма смисъл да се шашкаш от къде да купиш билет от друга е тъпотия защото плащаш на човек заплата да продава билети.
.

Когато си купуваш билет от някоя будка също плащаш заплата на тоя, дето ти продава билета.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 14, 2017 2:58 pm 

Ivan1007 написа:
500 лева на месец - кво и плащаш на касиерката билетопродавачка. :D

Ако става въпрос за Стара Загора- там средната заплата е на второ място след София- към 1020 лева на месец. Съмнявам се някой да се навие да работи за заплата, повече от два пъти по-ниска от средната.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 321 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Следваща

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]