Български простотии.

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Български простотии.

Мнение от Ivan1007 »

prace написа:Иванчоооо
Половината от жилището съм го изплатила аз. Как съм го изплатила те оставям да мислиш в дългите и студени калгарийски нощи..
Айде лягай че стана късно в Канада...събирай сили за утрешния форум.
Изобщо не моа та мисла в никакви нощи или дни.
Как си го изплатила е без значение.
Важното в, че не си го изплатила с пари от средната българска заплата спестени от закуските на децата.
Въпросът (риторичен разбира се) е що се пънеш да сравняваш това дето друг ти е дал в България, с това че си се оказала неспособна да се справяш със собствени сили в Канада?
И противно на ширещото се мнение, че причината за това е, че си се забила в Чилаук, не мисля, че би се справила където и да беше в Канада. Ти си си за България за касиерка в Лидъл. :tmi:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Български простотии.

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:Къде си, Канак, да видиш поредната тема, в която иванчовци доказват, че всеки, който разочарован е напуснал Канада, е просто лузър и нищо друго. :D
Логика на падпалковник. 8)
Къде видя да съм написал нещо за "всички"?
Става въпрос за конкретно прасе. :rofl:
Писах и в друга тема за мой колега, който получи емигрантска виза, дойде видя и реши да не остава.
Канада му е детска мечта но прецени, че ще му е по-добре, ако си живее в София и идва да поработи сегиз тогиз зимата.
Ако някой е разочарован от Канада причината е най-често комбинация от нереални очаквания и неправилна оценка на собствените му възможности.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Български простотии.

Мнение от def34 »

Въпросът (риторичен разбира се) е що се пънеш да сравняваш това дето друг ти е дал в България, с това че си се оказала неспособна да се справяш със собствени сили в Канада?
И противно на ширещото се мнение, че причината за това е, че си се забила в Чилаук, не мисля, че би се справила където и да беше в Канада. Ти си си за България за касиерка в Лидъл
Типичният Бай Ганьо.. Винаги гледа в паничката на другите, ама какво са си купили, как, колко пари получават. Същевременно няма по-преуспял човек от него. Отишъл в чужбина, замогнал се, купил си къща, ходил на почивка.. Въобще бил много добре устроен дет се вика.. Ама който не успял да се уреди кат него видиш ли.. Ами нека те скрие там в дупката си и да не се обажда! Аве Иван ли, Драган ли си!Кой го интересува ти какво си направил, какви моргиджи си имал и кредитни карти, не си научил нещо много важно от престоя си тука.. Всеки решава къде, как и с кой да живее.Да се пита, говори или хвали за пари и имоти, кой колко получава, как е купил нещо и т.н. е признак на ниска култура. Ти не си последна инстанция и стига си ръсил акъл навсякъде! :devil:
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Български простотии.

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:
prace написа:Иванчоооо
Половината от жилището съм го изплатила аз. Как съм го изплатила те оставям да мислиш в дългите и студени калгарийски нощи..
Айде лягай че стана късно в Канада...събирай сили за утрешния форум.
Изобщо не моа та мисла в никакви нощи или дни.
Как си го изплатила е без значение.
Важното в, че не си го изплатила с пари от средната българска заплата спестени от закуските на децата.
Въпросът (риторичен разбира се) е що се пънеш да сравняваш това дето друг ти е дал в България, с това че си се оказала неспособна да се справяш със собствени сили в Канада?
И противно на ширещото се мнение, че причината за това е, че си се забила в Чилаук, не мисля, че би се справила където и да беше в Канада. Ти си си за България за касиерка в Лидъл. :tmi:
Няма значение къде и какво работиш, каква заплата получаваш, парите никога не стигат и всички живеем в мизерия. Даже Бил Гейтс плаче, че обеднял с няколко милиарда и нощем не може да заспи.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Български простотии.

Мнение от Pyrelight »

Ми не, не живеем. Просто защото имаме различни критерии за мизерия и това се усеща най-добре чрез нашите коментари. :)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Български простотии.

Мнение от roumensp »

prace написа:
roumensp написа:
miteto написа:
prace написа: В Канада не бях ходила на почивка почти 8 години. Бачкане, мортгиджи,отпуски от по 2 седмици, студентски заеми и т.н...
Била си в юниън в сферата на здравеопазването и си имала само 2 седмици отпуска? И така 8 години?
Дето се вика кой каквото сам си направи, друг не може. Когато дойдохме в САЩ преди 17 години още на следващата година отидохме в Хавай за 2 седмици, въпреки че само аз работех и не бях с висока заплата. И от какъв зор ще взимаш мортгидж, ако те заробва и не можеш да живееш нормален живот ? Аз познавах един подобен тип в Сиатъл дето само бачкаше, нищо не беше видял не само от Америка, но дори от Сиатъл и само я плюеше и беше озлобен ... накрая естествено си се върна в България, след 5 загубени години (ако не броим спестените пари вследствие на живота като скот). Другата й грешка е забутаното място ... подобни хора също познавах, но след като смениха адреса доста си промениха отношението към живота.
Добре, че се върнах в бг, за да разбера какво е почивка. Мортгидж взехме, защото не ни се живееше под наем за същите месечни вноски. Мортгиджа ни беше $1200/месец. Колкото наема на двустаен апартамент в блок пълен с проблеми или в бейсмънта на някой, дето е отишъл няколко години преди нас в канада и е взел къща на по-ниски цени. И не се прави на интересен с твоите хаваи преди 17 години на евтини цени на живот. Аз съм била в европа, азия, африка преди 20 години......на още по-евтини времена...
Това вече сме го чували: по наше време парите са се беряли по дърветата и само 5-6 години по-късно всичко е двойно по-скъпо, нали така ? ;)
Не е толкова въпрос на пари, колкото на желание и настройка, има хора с много пари дето не могат да се откъснат от работа, както и такива с по-малко, които са обиколили половината свят. Когато нямаш деца или вече са порастнали също е по-лесно.
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Български простотии.

Мнение от Marto »

joro написа:В България има и ново строителство, има много нови сгради и кооперации, строени след соца. В София изградиха цели нови квартали и в момента предлагането на жилища е по-голямо от търсенето. Много българи и в момента взимат кредити и си купуват жилища, а цените на недвижимите имоти, особено в провинцията са ниски и поносими дори за българския стандарт- 15-20 хиляди евро- кво му плащаш?
В София средната заплата по последни данни на НСИ е около 1400 лева, малко повече от 1000 CAD.
Стига бе Жоре. В Шумен един двустаен 70 квадрата в около 30 хиляди евро. Средна заплата - 5000 евро годишно. В Канада такъв апартамент в подобен град ще е нещо от рода на 150К, макс, при минимална заплата около 25К. И двете са в пропорция 6:1, ама става дума за средна и минимална ;)

На прасето не й се връзвайте. Всичките й сметки са направени така, че да убеди себе си, че е права. Пенсионните удръжки не само че не трябва да се приспадат от "чистата" заплата, ами трябва да се вземе предвид и employer matching contributions. В нейния случай това са сигурно общо около 5 хиляди долара годишно над нетното, което тя "сметна".

Същото и с наследената панелка. И преди сме го дъвчили. Ега ти келепира, да чакаш родителите ти да си отидат, за да имаш собствено жилище. Ами ако имаш брат и/или сестра?

Праске, не се похвали съпругът ти какво прави. Не му ли писна за н-ти път да имигрирате, хем беше се уредил с държавна работа в БЦ май...
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Български простотии.

Мнение от prace »

Marto написа:
joro написа:В България има и ново строителство, има много нови сгради и кооперации, строени след соца. В София изградиха цели нови квартали и в момента предлагането на жилища е по-голямо от търсенето. Много българи и в момента взимат кредити и си купуват жилища, а цените на недвижимите имоти, особено в провинцията са ниски и поносими дори за българския стандарт- 15-20 хиляди евро- кво му плащаш?
В София средната заплата по последни данни на НСИ е около 1400 лева, малко повече от 1000 CAD.
Стига бе Жоре. В Шумен един двустаен 70 квадрата в около 30 хиляди евро. Средна заплата - 5000 евро годишно. В Канада такъв апартамент в подобен град ще е нещо от рода на 150К, макс, при минимална заплата около 25К. И двете са в пропорция 6:1, ама става дума за средна и минимална ;)

На прасето не й се връзвайте. Всичките й сметки са направени така, че да убеди себе си, че е права. Пенсионните удръжки не само че не трябва да се приспадат от "чистата" заплата, ами трябва да се вземе предвид и employer matching contributions. В нейния случай това са сигурно общо около 5 хиляди долара годишно над нетното, което тя "сметна".

Същото и с наследената панелка. И преди сме го дъвчили. Ега ти келепира, да чакаш родителите ти да си отидат, за да имаш собствено жилище. Ами ако имаш брат и/или сестра?

Праске, не се похвали съпругът ти какво прави. Не му ли писна за н-ти път да имигрирате, хем беше се уредил с държавна работа в БЦ май...
Първо да уточня, че майка ми е жива и здрава и не съм я наследила още. Сестра си имам и не делим имоти. Мъжът ми има доста добра работа тук и дойде преди мен в София с кучето. Аз го последвах с децата и котката Той не е имал държавна работа в канада.
Още въпроси?
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Български простотии.

Мнение от Ivan1007 »

Заради кучето ли се върна и ти или заради съпруга? :lol:
Така де, явно нама да кажеш как изплати набързо половин жилище със средна българска заплата и кво ти е било обществото в Канада . 8)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Български простотии.

Мнение от prace »

Ivan1007 написа:Заради кучето ли се върна и ти или заради съпруга? :lol:
Така де, явно нама да кажеш как изплати набързо половин жилище със средна българска заплата и кво ти е било обществото в Канада . 8)
Може би съм купила апартамента преди да замина за Канада?....
Хм, това дали ти е идвало на ума?
В същност аз отворих дума за апартамента, за да кажа че предпочетохме да живеем в собствен дом без мортгиджи и да можем да се насладим повече на живота, който е прекалено кратък , за да го изкараме като роби на канадаската банка.
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Български простотии.

Мнение от myhata II »

прасе, защо не ги оставиш да се развиват? ;)

В България си има атмосфера, а в Канада има празнота, големите разстояния обезличава човека и го правят поредния номер на банкова карта

какво може да очаква човек от хора продали и загубили всичко от България, освен злоба и завист към насрещния щастлив човек !!!
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Български простотии.

Мнение от prace »

myhata II написа:прасе, защо не ги оставиш да се развиват? ;)

В България си има атмосфера, а в Канада има празнота, големите разстояния обезличава човека и го правят поредния номер на банкова карта

какво може да очаква човек от хора продали и загубили всичко от България, освен злоба и завист към насрещния щастлив човек !!!
:y:
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Български простотии.

Мнение от MrGeek »

myhata II написа:големите разстояния обезличава човека
Хм, това е интересно, мухЪ. Да разбираме ли, че по тази логика най-обезличени трябва да са в Рассия (са сила)? :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Български простотии.

Мнение от agent Ozo »

MrGeek написа:
myhata II написа:големите разстояния обезличава човека
Хм, това е интересно, мухЪ. Да разбираме ли, че по тази логика най-обезличени трябва да са в Рассия (са сила)? :D :rofl:
Тцъ. По тази логика най-обезличените трябва да са българите във Ванкувър. :rofl: :rofl:
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Български простотии.

Мнение от Ivan1007 »

prace написа:
Ivan1007 написа:Заради кучето ли се върна и ти или заради съпруга? :lol:
Така де, явно нама да кажеш как изплати набързо половин жилище със средна българска заплата и кво ти е било обществото в Канада . 8)
Може би съм купила апартамента преди да замина за Канада?....
Хм, това дали ти е идвало на ума?
В същност аз отворих дума за апартамента, за да кажа че предпочетохме да живеем в собствен дом без мортгиджи и да можем да се насладим повече на живота, който е прекалено кратък , за да го изкараме като роби на канадаската банка.
Минало ми е.
Ама това не проненя въпроса, който зададох :

Как го изплати със средна българска заплата за няколко години?

Тов да нямаш заеми е мнооо убаво.
И въобще нямаше да се интересувам дали мама ти е дала пари да го платиш, спечелила аи от тото, откраднала ли си ги, ако не се пенявеше толкоз за това пусто канадско "робство"
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Публикувай отговор