Пак за трансфер на пари

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Пак за трансфер на пари

Мнение от c200 »

Личен опит от няколко години с малки, големи и още по-големи суми и в двете посоки - обмяната на валута винаги е по-изгодна в България. Дори и ако трябва да е двойна - евро-лв-кад или обратно.
Естествено най на сметка е евро-лв-кад в Бг и парите в джобите. Следващото ниво на удобство и сигурност е банков трансфер, което ще струва едни 50-60 CAD или там някъде.
Сега, дали си струва въобще да се напряга човек за няколко десетки долара - въпрос на вкус. Аз също обичам да се втелявам за телефонни сметки, хем там става дума за стотинки :)

П.С. Ако е за търсене на канадски - софийското бюро на Графа срещу пазарчето на църквата Свети Седмочисленици никога не е имало проблеми да извади 1-2К CAD веднага, сигурно защото е на вървежно място.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Пак за трансфер на пари

Мнение от the_coach »

Павка, основната дейност на банката е кредитирането. Обмяна на валути в брой е доста назад в списъка, затова се дават предварителни заявки да ти намерят необходимата валута.
Докато на сарафите това им е работата. Ако в момента ги нямат, бъди сигурен на другия ден ги имат. Те си контактуват помежду си и знаят как да ги намерят.
Има сериозни вергиги сарафи дето няма и да си помислят да те измамят, дори в днесно време повеето са такива, това с мутрите е в миналото.
Съгласен съм и с С200, обмяната е по-изгодна в България.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Пак за трансфер на пари

Мнение от Павел »

fighter написа:Павка, основната дейност на банката е кредитирането. Обмяна на валути в брой е доста назад в списъка, затова се дават предварителни заявки да ти намерят необходимата валута.
Докато на сарафите това им е работата. Ако в момента ги нямат, бъди сигурен на другия ден ги имат. Те си контактуват помежду си и знаят как да ги намерят.
Има сериозни вергиги сарафи дето няма и да си помислят да те измамят, дори в днесно време повеето са такива, това с мутрите е в миналото.
Съгласен съм и с С200, обмяната е по-изгодна в България.
Добре де, цитирайте курс за деня Евро/КАД при сарафите в Бг, за да видим къде и с колко е по-изгодно!
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Пак за трансфер на пари

Мнение от the_coach »

Не мога през телефона, но това което виждам във Varchev за 1000 евро - 1430 канадски долара. Но той не е най-изгоден.
Има във Варна едни други - Стринг се казват, те са по-изгодни и за суми над 2000 лв можес да се договаряс.
Дай ти за Канада

ПП. Проверих за Ванкувър , 1000 евро - 1476 канадски.
Както казах, Varchev е лаком ***
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Пак за трансфер на пари

Мнение от Павел »

Kan_Tangra написа:
Павел написа:
Проверяваш курса за деня в Бг при по-големите банки, сравняваш го с курса в Бульона и си правиш съответната сметка.
https://www.vbce.ca/rates"
днес курса е $1.477 (за над 1000 кеш ще по-добър)
Проблема е, че канадските долари в Бг са само малко по-популярни от монголските тугрики и за по-голяма сума се изисква няколко дни предварителна заявка, дори и в най-големите банки, а дотогава курса ще се е сменил 3 пъти.
fighter написа:Павка, не си прав.
Сарафите в България са по-добрият вариант. По-изгодни са от банките и действат бързо с намирането на канадски долари.
Оптикс, тук обменния курс е дърво. Моята препоръка е да се обмени еврото в България и да ти донесат доларите в брой.
По-изгодни са за въшливи сумички.
При малко по-сериозни пари 5-6к лв +, банките дават убийствено добри курсове. ОББ, например.
При по-малки суми, на графа има няколко бюра, със сравнително добри курсове.

Канадските долари са много по-популярни в България, отколкото Еврото в Канада!

Обобщение:
1. Тъй като канадската банкова система е много по-дървената, и капризната,
парите трябва да минат океана в КАД, независимо дали по банков път или в джобовете.
2. За по-големи суми, ОББ е ънбийтабъл, както с курса, така и с трансферите.
Т.е., сметка в КАД в ОББ и сметка в КАД в кан. банка.
Танграаааа, колко време още ти трябва за да изровиш от некапризната българска банкова система убийствено добрия курс евро/популярния канадски долар?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Пак за трансфер на пари

Мнение от Kan_Tangra »

Мерси за вниманието, щях да ти пиша още предния път, но бях решил да пропусна очевидностите.

Кое те кара да мислиш, че все още имам толкова свободно време, колкото пенсионерите в Канада, че да ходя да проверявам и да доказвам нещо?
Ти си проверявай колкото искаш! И не ме занимавай със себе си.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Пак за трансфер на пари

Мнение от Павел »

Kan_Tangra написа:Мерси за вниманието, щях да ти пиша още предния път, но бях решил да пропусна очевидностите.

Кое те кара да мислиш, че все още имам толкова свободно време, колкото пенсионерите в Канада, че да ходя да проверявам и да доказвам нещо?
Ти си проверявай колкото искаш! И не ме занимавай със себе си.
Кое ме кара :rofl: , примерно факта, че висиш тук 24/7?
Няма нужда да доказваш очевидни неща, като например, че си въздух под налягане и не знаеш шит. Големата компетенция, дето никога не може да докаже това което твърди.
И по-добре поживял си пенсионер, отколкото патетик 35 годишен върджин :rofl:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Пак за трансфер на пари

Мнение от Kan_Tangra »

Кой е реактивен се вижда и с просто око.
Това криза на след критическата ли е, какво е?

Бтв, твоето 'поживял' го знаем. Да разказваш мръсни вицове от нета ужким ти си ги преживял.
Айде мерси! Въздух под налягане!
:rofl:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Публикувай отговор