СЕТА вече действа

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: СЕТА вече действа

Мнение от joro »

Kan_Tangra написа: Разказваше посланника (или там какъвто е, представител някакъв), как чистят снега още във въздуха по магистралите. И отдолу сух асвалт. И колите карат с максимална скорост.
И Боко Тиквата такива ги разправяше "ще ловим снежинките във въздуха" :D :D
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: СЕТА вече действа

Мнение от Ivan1007 »

miteto написа:
Ivan1007 написа:Я така ли?
Я обясни тогава защо пише
These include food, shelter, furniture, clothing, transportation, and recreation. An increase in this cost is called inflation
Shelter I transportaton как да го разбираме?
Защото като видях че линка е от Bank Of Canada и автоматично реших, че е за показателя "core inflation" който се използва от банката и който изключва бензин и моргидж.
Но дори и в пълния CPI, shelter се изчислява малко "funky" и по-скоро показва тренда при наемите, но не и при цените на къщите. Да го кажем по-опростено, по твоята статистика 2000 година средната заплата в Канада е била $16, сега е $24 - 50% увеличение. 2000 година средната цена на имотите в цяла Канада е била $165,000 и сега е $442,000 - почти 170% увеличение.
Т.е. през 2000-та е можело да си купиш жилище с 5 годишни заплати, а сега ти трябват вече почти 9 годишни заплати. Доста по-различно изглежда от 35-те процента инфлация от калкулатора...
Ок ... разбрах.
Пита за нещо и ти го дадох, но понеже не ти изнася е funky. :D
Ако вземем само цените на жилищата, както го правиш не е фънки. :D
Веселото е, чв си избираш цени на жилища, които не са еднократен разход и в случая не са чист разход, а и инвестиция за разлика от наема, изгорения бензин, дрехите, храната и мебелите. Купил си жилище за 165 000, живял си 17 години в него, в най общия случай си го (почти) изплатил и сега имаш жилище за 442 000. Приспадни лихви по мортгиджа (доскоро бях на 1.87 % сега съм на 2.05%), амортизация (да смениш шингълс за 10 000 и електроуреди за 5 000, и да боядисаш някой път) и данък и ... кажи колко ти остават? :D Все ми се струва, че тия приспадания ще са далеч под наема, който бих платил, щото той стигна до 1300 на месец некъде 2010 , та не знам кой тренд при наемите е следван :D
Не си купувай жилище - михътъ2 ще ти каже, че това е най-добре.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: СЕТА вече действа

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Веселото е, чв си избираш цени на жилища, които не са еднократен разход и в случая не са чист разход, а и инвестиция за разлика от наема, изгорения бензин, дрехите, храната и мебелите. Купил си жилище за 165 000, живял си 17 години в него, в най общия случай си го (почти) изплатил и сега имаш жилище за 442 000. Приспадни лихви по мортгиджа (доскоро бях на 1.87 % сега съм на 2.05%), амортизация (да смениш шингълс за 10 000 и електроуреди за 5 000, и да боядисаш някой път) и данък и ... кажи колко ти остават? :D Все ми се струва, че тия приспадания ще са далеч под наема, който бих платил, щото той стигна до 1300 на месец некъде 2010 , та не знам кой тренд при наемите е следван :D
Не си купувай жилище - михътъ2 ще ти каже, че това е най-добре.
Жилището е инвестиция- може да го продадеш след време и да си върнеш парите, даже да излезнеш и на печалба. Затова и чужденци си купуват апартаменти на Слънчев бряг- парите, инвестирани в жилища не се губят.
По принцип стандартът на живот навсякъде по света се подобрява във времето, с изключение на периодите на кризи, когато в краткосрочен план може за година-две да се влоши. А усещането на част от хората, че уж са станали по-бедни е в резултат както на порасналите нужди- едно време не плащахме за интернет, мобилни телефони и т.н. поради което не харчехме толкова пари, от друга страна опозиционните партии непекъснато внушават чрез контролираните от тях медии колко лошо е положението при сегашните управляващи и как ние, като дойдем на власт ще върнем щастието от едно време.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: СЕТА вече действа

Мнение от Ivan1007 »

Йорко,
Парите инвестирани в жилища могат да се загубят точно щото е и инвестиция. И си има риск.
И ти би следвало да го знаеш. Ма нали си на брой изпи сани букви - да си напишеш рецитацията. :D

Имотите в Банско поевтиняха със 70%
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: СЕТА вече действа

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:Йорко,
Парите инвестирани в жилища могат да се загубят точно щото е и инвестиция. И си има риск.
И ти би следвало да го знаеш. Ма нали си на брой изпи сани букви - да си напишеш рецитацията. :D

Имотите в Банско поевтиняха със 70%
Смешно е да си мислите, че някой ми плаща да се занимавам с такива като вас :D Още по-малко пък Боко Тиквата и ГЕРБ. Много шпионски филми гледате :D
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: СЕТА вече действа

Мнение от miteto »

Ivan1007 написа:
miteto написа:
Ivan1007 написа:Я така ли?
Я обясни тогава защо пише
These include food, shelter, furniture, clothing, transportation, and recreation. An increase in this cost is called inflation
Shelter I transportaton как да го разбираме?
Защото като видях че линка е от Bank Of Canada и автоматично реших, че е за показателя "core inflation" който се използва от банката и който изключва бензин и моргидж.
Но дори и в пълния CPI, shelter се изчислява малко "funky" и по-скоро показва тренда при наемите, но не и при цените на къщите. Да го кажем по-опростено, по твоята статистика 2000 година средната заплата в Канада е била $16, сега е $24 - 50% увеличение. 2000 година средната цена на имотите в цяла Канада е била $165,000 и сега е $442,000 - почти 170% увеличение.
Т.е. през 2000-та е можело да си купиш жилище с 5 годишни заплати, а сега ти трябват вече почти 9 годишни заплати. Доста по-различно изглежда от 35-те процента инфлация от калкулатора...
Ок ... разбрах.
Пита за нещо и ти го дадох, но понеже не ти изнася е funky. :D
Ако вземем само цените на жилищата, както го правиш не е фънки. :D
Веселото е, чв си избираш цени на жилища, които не са еднократен разход и в случая не са чист разход, а и инвестиция за разлика от наема, изгорения бензин, дрехите, храната и мебелите. Купил си жилище за 165 000, живял си 17 години в него, в най общия случай си го (почти) изплатил и сега имаш жилище за 442 000. Приспадни лихви по мортгиджа (доскоро бях на 1.87 % сега съм на 2.05%), амортизация (да смениш шингълс за 10 000 и електроуреди за 5 000, и да боядисаш някой път) и данък и ... кажи колко ти остават? :D Все ми се струва, че тия приспадания ще са далеч под наема, който бих платил, щото той стигна до 1300 на месец некъде 2010 , та не знам кой тренд при наемите е следван :D
Не си купувай жилище - михътъ2 ще ти каже, че това е най-добре.
Това, което казах е, че най-големия разход на едно семейство - покупката на къща, не е отразено в CPI. Колко пъти боядисваш, е без значение. Преди 15 години, най-големия разход е струвал 5 годишни заплати, сега струва 9. Кво не е ясно? Преди 17 години някой току-що завършил университет с добра заплата е можел да си купи къща във Ванкувър. Сега някой завършил не може да си купи и гаража на същата къща. Това не се вижда като гледаш CPI. И не е само за Ванкувър ами в една или друга степен за повечето градове дето стават за живеене в Канада.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: СЕТА вече действа

Мнение от miteto »

joro написа:А усещането на част от хората, че уж са станали по-бедни е в резултат както на порасналите нужди- едно време не плащахме за интернет, мобилни телефони и т.н. поради което не харчехме толкова пари, от друга страна опозиционните партии непекъснато внушават чрез контролираните от тях медии колко лошо е положението при сегашните управляващи и как ние, като дойдем на власт ще върнем щастието от едно време.
Има го и обратният момент - усещането за пораснал стандарт е отчасти и заради постоянно повишаващата се задлъжнялост. Едно време не си имал 60 инчов телевизор и Айфон, ама домашния телефон си го купил и забравил веднага, а сега Айфона го влачиш 3 години на изплащане. Всеки втори в София бута потребителски кредит за минимум няколко хиляди лева - ми естествено че ще има повече неща, като ги е купил на кредит.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: СЕТА вече действа

Мнение от joro »

Недвижимите имоти често пъти се използват като инвестиция. Когато в дадена област се очаква поскъпване на имотите, тогава много хора започват да си влагат парите в тази област, купувайки имоти с вярата, че цените ще растат и къща, която днес е купена за 100 000 долара след време ще струва 200 000 долара. Колкото повече хора купуват недвижими имоти, толкова повече растат цените, което привлича още повече купувачи, които още повече вдигат цените. Създава се "имотен балон" често пъти подкрепен и със солидна реклама от брокери на недвижимите имоти и имотни спекуланти. Цените достигат до някакъв връх, след което най-умните инвеститори започват да продават имотите, които преди това са закупили на много по-ниски цени и реализират печалба. Цените започват да падат заради появилото се предлагане, което кара все повече хора да си продават закупените преди това имоти, за да не изгубят парите си. Това води до още по-голямо намаление на цените, което кара хората да продават все повече и повече. Накрая цените се връщат на първоначалното ниво, на което са били преди да започне да се надува "имотния балон". По-умните и тези, които усещат кога да купуват и кога да продадат печелят, останалите губят.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: СЕТА вече действа

Мнение от Ivan1007 »

miteto написа:
Ivan1007 написа:
miteto написа:
Ivan1007 написа:Я така ли?
Я обясни тогава защо пише
These include food, shelter, furniture, clothing, transportation, and recreation. An increase in this cost is called inflation
Shelter I transportaton как да го разбираме?
Защото като видях че линка е от Bank Of Canada и автоматично реших, че е за показателя "core inflation" който се използва от банката и който изключва бензин и моргидж.
Но дори и в пълния CPI, shelter се изчислява малко "funky" и по-скоро показва тренда при наемите, но не и при цените на къщите. Да го кажем по-опростено, по твоята статистика 2000 година средната заплата в Канада е била $16, сега е $24 - 50% увеличение. 2000 година средната цена на имотите в цяла Канада е била $165,000 и сега е $442,000 - почти 170% увеличение.
Т.е. през 2000-та е можело да си купиш жилище с 5 годишни заплати, а сега ти трябват вече почти 9 годишни заплати. Доста по-различно изглежда от 35-те процента инфлация от калкулатора...
Ок ... разбрах.
Пита за нещо и ти го дадох, но понеже не ти изнася е funky. :D
Ако вземем само цените на жилищата, както го правиш не е фънки. :D
Веселото е, чв си избираш цени на жилища, които не са еднократен разход и в случая не са чист разход, а и инвестиция за разлика от наема, изгорения бензин, дрехите, храната и мебелите. Купил си жилище за 165 000, живял си 17 години в него, в най общия случай си го (почти) изплатил и сега имаш жилище за 442 000. Приспадни лихви по мортгиджа (доскоро бях на 1.87 % сега съм на 2.05%), амортизация (да смениш шингълс за 10 000 и електроуреди за 5 000, и да боядисаш някой път) и данък и ... кажи колко ти остават? :D Все ми се струва, че тия приспадания ще са далеч под наема, който бих платил, щото той стигна до 1300 на месец некъде 2010 , та не знам кой тренд при наемите е следван :D
Не си купувай жилище - михътъ2 ще ти каже, че това е най-добре.
Това, което казах е, че най-големия разход на едно семейство - покупката на къща, не е отразено в CPI. Колко пъти боядисваш, е без значение. Преди 15 години, най-големия разход е струвал 5 годишни заплати, сега струва 9. Кво не е ясно? Преди 17 години някой току-що завършил университет с добра заплата е можел да си купи къща във Ванкувър. Сега някой завършил не може да си купи и гаража на същата къща. Това не се вижда като гледаш CPI. И не е само за Ванкувър ами в една или друга степен за повечето градове дето стават за живеене в Канада.
Аве ти много глупости написа дето се оказа, че не са верни и след като ти ги написахме с Marto се гънеш като глист на буца.
Покупката на акции и златни кюлчета също не е включена в CPI. :) Я виж колко пъти се увеличи цената на златото и кво стана с борсовите индекси. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: СЕТА вече действа

Мнение от miteto »

Дрън-дрън. Като нямаш какво да кажеш и почваш да плещиш глупости за кюлчета злато. Аз дадох конкретни цифри, ама понеже няма как да ги обориш и почваш да се лендзиш. Спорът беше дали се е вдигнал стандартът на живот сравнено с преди 15 години и както се вижда, най-големия разход - shelter се е вдигнал 30-50% при наемите и 150-200% при собствени имоти. Как се вдига стандарта на живот ако най-големия разход на едно средно-статистическо семейство се вдига значително повече отколкото средната заплата?
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: СЕТА вече действа

Мнение от Ivan1007 »

Глупости плещиш ти.
Иска статистика и тя показва, че средната заплата се е качила 50% а инфлацията е 35%.
Опита се да даваш други статистики, оказа се, че ни се разбрал какви са и Marto то го каза.
:D
Много ти здраве!
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: СЕТА вече действа

Мнение от miteto »

Ivan1007 написа:Иска статистика и тя показва, че средната заплата се е качила 50% а инфлацията е 35%.
Опита се да даваш други статистики, оказа се, че ни се разбрал какви са и Marto то го каза.
Да, оказа се че съм сбъркал понеже в моя линк уточнението, че приходите са коригирани за инфлация е на последната страница, която не бях прочел. Т.е. заплатите наистина са се вдигнали повече от инфлацията през въпросния период. Не бой се, аз за разлика от теб нямам проблем да си призная, когато съм сбъркал. Ти си единственият в този форум, който е експерт по всеки един въпрос и е винаги прав.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: СЕТА вече действа

Мнение от IFF »

Ivan1007 написа:Глупости плещиш ти.
Иска статистика и тя показва, че средната заплата се е качила 50% а инфлацията е 35%.
Опита се да даваш други статистики, оказа се, че ни се разбрал какви са и Marto то го каза.
:D
Много ти здраве!
Хубаво че се е вдигнала средната заплата, ама има и едни други статистики, ножицата между бедни и богати се е разтворила вече на 179 градуса.
Да не се окаже че за масата от населенеието заплатите са се увеличили с 5% а за едни други хора с 45%, това пак ще даде 50% увеличение на средната заплата.
капитан Немо
Мнения: 232
Регистриран на: Пон Май 17, 2010 6:53 am

Re: СЕТА вече действа

Мнение от капитан Немо »

Нещата са много прости - този . За този с добрите доходи стандарта се е вдигнал , за другия е по-нисък -обратното.
Какво толкова има да се обсъжда.
Ползуването на кредитна карта е признак за втората група.
Но и на едните и на другите леглото е с размери 2 на 2 м.
Важно е да сте здрави и доволни , не да целите висок стандарт.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: СЕТА вече действа

Мнение от Kpetrov »

капитан Немо написа:Нещата са много прости - този . За този с добрите доходи стандарта се е вдигнал , за другия е по-нисък -обратното.
Какво толкова има да се обсъжда.
Ползуването на кредитна карта е признак за втората група.
Но и на едните и на другите леглото е с размери 2 на 2 м.
Важно е да сте здрави и доволни , не да целите висок стандарт.
Има и още един размер от 2 метра, който е еднакъв за всички. ;)
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Публикувай отговор