Някой врънкаше, че фракингът бил забранен в България

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Някой врънкаше, че фракингът бил забранен в България

Мнение от Павел »

roumensp написа:
7George написа:
roumensp написа:.....
И понеже американците са по-прости от българите: в началото на 21-и век добиваният шистов газ е едва 1% от общото количество, понастоящем е около 1/4 и към 2035 се очаква да е близо половината от добивания газ. И емисите на CO2 в Щатите падат не защото имат carbon tax като нас, а защото заместват въглища с природен газ.
BTW, нашето провинциално правителство вече ни преведе по $150 на резидент, което би трябвало да компенсира увеличението на бензина и отоплението за годината, не че са много пари, ама пак. Аз също не вярвам, че този данък ще промени потреблението на фосилни горива, докато няма достатъчно добра общодостъпна алтернатива от възобновяеми източници.
Ние тоя данък го имаме от много години и го плащаме дори върху природния газ, който е в пъти по-екологичен от бензин, нафта и въглища. И естествено, че ще продължа да се отоплявам с газ точно по същия начин, защото нямам намерение да мръзна или да си инсталирам слънчеви панели (това е ВС все пак, не Калифорния, че да съм на сметка).
Просто поредната форма на tax grab.
Парадоксалното е, че в една Гърция соларните панели започнаха да стават популярни 20 години преди Калифорния, където докато живеех там, много, ама много рядко виждах такива по покривите на къщите. В последните години тези панели започнаха да стават somewhat популярни в CA
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Някой врънкаше, че фракингът бил забранен в България

Мнение от joro »

roumensp написа:
Никога не си живял в блок в София и плащал парно, никога не си бил програмист, инженер, учител или доктор в България и още по-малко в Канада, и никога няма да разбереш защо човек трябва да си трае за неща, от които не му отбира главата.
Аз съм инженер и съм работил в София, Варна, Прага- Чехия, пеподавал съм курсове по Аутокад и имам следдипломна квалификация по мениджмънт. главата ми отбира не по-малко от твойта, бъди сигурен. За разика от теб аз подкрепям всичките си твърдения с факти, а ти само врякаш и обиждаш като някаква червена бабичка.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Някой врънкаше, че фракингът бил забранен в България

Мнение от joro »

Павел написа: Парадоксалното е, че в една Гърция соларните панели започнаха да стават популярни 20 години преди Калифорния, където докато живеех там, много, ама много рядко виждах такива по покривите на къщите. В последните години тези панели започнаха да стават somewhat популярни в CA
И в България слагат соларни панели, има и соларни централи, проблемът е, че от 1 кв. м. соларен панел се добиват около 100 вата средно, рекордът е 180 вата в 12 часа на обяд на екватора. За един котлон от 2 киловата ти трябват 20 кв.м. соларни панели. Соларните панели произвеждат електроенергия само когато е слънчево. Не е важно дали в Гърция или Калифорния, важното е да има силна светлина. Скрие ли се слънцето зад някой облак и електроенергията намалява. Освен това от соларните панели се добива постоянен ток, който след това трябва да се преобразува в променлив, което е свързано с допълнителни загуби. Самите панели са доста скъпи и бавно се изплащат, затова цената на електроенергията, произведена от слънчевите електроцентрали е по-висока от тази, произведена във ВЕЦ и вятърните централи. Соларните електроцетрали произвеждат допълваща електроенергия, през деня, когато консумацията на електроенергия е по-висока се включват, за да се осигури повече електричество.
На покривите на къщите се слагат панели за захранване предимно на електрически крушки, алармени инсталации и т.н. Има и един друг вид панели, през които минават тръби с вода, която се затопля от слънцето и отива в бойлери, но те са на друг принцип.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Някой врънкаше, че фракингът бил забранен в България

Мнение от MrGeek »

joro написа:За разика от теб аз подкрепям всичките си твърдения с факти
Кои "факти" бе Йоро, този дето в Канада "забранили" фракинга, или другия, дето парното на един двустаен в София изизало 60 кинта? :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Някой врънкаше, че фракингът бил забранен в България

Мнение от Павел »

joro написа:
Павел написа: Парадоксалното е, че в една Гърция соларните панели започнаха да стават популярни 20 години преди Калифорния, където докато живеех там, много, ама много рядко виждах такива по покривите на къщите. В последните години тези панели започнаха да стават somewhat популярни в CA
И в България слагат соларни панели, има и соларни централи, проблемът е, че от 1 кв. м. соларен панел се добиват около 100 вата средно, рекордът е 180 вата в 12 часа на обяд на екватора. За един котлон от 2 киловата ти трябват 20 кв.м. соларни панели. Соларните панели произвеждат електроенергия само когато е слънчево. Не е важно дали в Гърция или Калифорния, важното е да има силна светлина. Скрие ли се слънцето зад някой облак и електроенергията намалява. Освен това от соларните панели се добива постоянен ток, който след това трябва да се преобразува в променлив, което е свързано с допълнителни загуби. Самите панели са доста скъпи и бавно се изплащат, затова цената на електроенергията, произведена от слънчевите електроцентрали е по-висока от тази, произведена във ВЕЦ и вятърните централи. Соларните електроцетрали произвеждат допълваща електроенергия, през деня, когато консумацията на електроенергия е по-висока се включват, за да се осигури повече електричество.
На покривите на къщите се слагат панели за захранване предимно на електрически крушки, алармени инсталации и т.н. Има и един друг вид панели, през които минават тръби с вода, която се затопля от слънцето и отива в бойлери, но те са на друг принцип.
Това ясно, ама броя на слънчевите дни на двете места са горе-долу еднакви
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Някой врънкаше, че фракингът бил забранен в България

Мнение от joro »

MrGeek написа:
joro написа:За разика от теб аз подкрепям всичките си твърдения с факти
Кои "факти" бе Йоро, този дето в Канада "забранили" фракинга, или другия, дето парното на един двустаен в София изизало 60 кинта? :D
Квебек не е в Канада.
Раздели общата цена на парното на месеците, през които се ползва и виж колко се пада средно. През януари 100 лева, през март 30 лева и т.н.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Някой врънкаше, че фракингът бил забранен в България

Мнение от joro »

MrGeek написа:
joro написа:За разика от теб аз подкрепям всичките си твърдения с факти
Кои "факти" бе Йоро, този дето в Канада "забранили" фракинга, или другия, дето парното на един двустаен в София изизало 60 кинта? :D
Квебек не е в Канада.
Раздели общата цена на парното на месеците, през които се ползва и виж колко се пада средно. През януари 100 лева, през март 30 лева и т.н.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Някой врънкаше, че фракингът бил забранен в България

Мнение от Kpetrov »

Marto написа:...а какво може да си позволи човек. Твоите представи за стандарт включват консумация на местни стоки и услуги с паянтови вилици.
Е, щом канадските адвокати консумират с паянтови пластмасови вилици, какво остава за обикновения човек! ;)
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Някой врънкаше, че фракингът бил забранен в България

Мнение от joro »

Kpetrov написа:
Marto написа:...а какво може да си позволи човек. Твоите представи за стандарт включват консумация на местни стоки и услуги с паянтови вилици.
Е, щом канадските адвокати консумират с паянтови пластмасови вилици, какво остава за обикновения човек! ;)
Така е, 5000 долара заплата не стигат, особено ако са само "виртуални".
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Някой врънкаше, че фракингът бил забранен в България

Мнение от Marto »

joro написа:
Kpetrov написа:
Marto написа:...а какво може да си позволи човек. Твоите представи за стандарт включват консумация на местни стоки и услуги с паянтови вилици.
Е, щом канадските адвокати консумират с паянтови пластмасови вилици, какво остава за обикновения човек! ;)
Така е, 5000 долара заплата не стигат, особено ако са само "виртуални".
Не стигат, Йоро, така е. Глей ся, малкия ни още няма 4 навършени, но е бил на 20 различни летища в не знам колко часови пояса и е прелетял над 100К километра. Вади молива и смятай :D
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Някой врънкаше, че фракингът бил забранен в България

Мнение от IFF »

Marto написа:
joro написа:
Kpetrov написа:
Marto написа:...а какво може да си позволи човек. Твоите представи за стандарт включват консумация на местни стоки и услуги с паянтови вилици.
Е, щом канадските адвокати консумират с паянтови пластмасови вилици, какво остава за обикновения човек! ;)
Така е, 5000 долара заплата не стигат, особено ако са само "виртуални".
Не стигат, Йоро, така е. Глей ся, малкия ни още няма 4 навършени, но е бил на 20 различни летища в не знам колко часови пояса и е прелетял над 100К километра. Вади молива и смятай :D
Не го слушай Йори, жена му е била стюардеса докато е била бременна.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Някой врънкаше, че фракингът бил забранен в България

Мнение от tonny »

Батката да не е хакнал профила на жорето и да си прави гъргара с хората сега.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Някой врънкаше, че фракингът бил забранен в България

Мнение от Marto »

IFF написа:
Marto написа:Не стигат, Йоро, така е. Глей ся, малкия ни още няма 4 навършени, но е бил на 20 различни летища в не знам колко часови пояса и е прелетял над 100К километра. Вади молива и смятай :D
Не го слушай Йори, жена му е била стюардеса докато е била бременна.
:rofl:
Ако броим и този период, стават 22 летища и 110К км.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Някой врънкаше, че фракингът бил забранен в България

Мнение от joro »

И без фракинга се оправяме
http://m.standartnews.com/biznes-energe ... 48559.html"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Някой врънкаше, че фракингът бил забранен в България

Мнение от roumensp »

joro написа:И без фракинга се оправяме
http://m.standartnews.com/biznes-energe ... 48559.html"
Чудесно се оправяте: http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 72#p628572"
Публикувай отговор