Молба за помощ

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
sunrise16
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 8:47 pm
Местоположение: Montreal

Молба за помощ

Мнение от sunrise16 »

Здравейте,

Преди 2 дни пътувах за България, но забравих торбичката с повечето подаръци, малка е, като обем и не повече от килограм и половина или два. Та молбата ми е ако някой пътува тези дни за България и може да я вземе, като си платя за услугата, става въпрос за Монреал. Благодаря предварително.

Поздрави
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Молба за помощ

Мнение от prace »

sunrise16 написа:Здравейте,

Преди 2 дни пътувах за България, но забравих торбичката с повечето подаръци, малка е, като обем и не повече от килограм и половина или два. Та молбата ми е ако някой пътува тези дни за България и може да я вземе, като си платя за услугата, става въпрос за Монреал. Благодаря предварително.

Поздрави
може да ти я изпратят по пощата. Кило или две няма да струва много.
Аватар
sunrise16
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 8:47 pm
Местоположение: Montreal

Re: Молба за помощ

Мнение от sunrise16 »

Благодаря за отговора, но мисля, че отнема повече от месец. А аз пътувам обратно на 15 януари. А вие имате ли предтава за колко време би дошло?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Молба за помощ

Мнение от roumensp »

sunrise16 написа:Благодаря за отговора, но мисля, че отнема повече от месец. А аз пътувам обратно на 15 януари. А вие имате ли предтава за колко време би дошло?
Според мен е късмет ... някога само 11-12 дена, друг път цял месец. И специално около Коледа обикновено е по-бавно. Но до 15 януари би трябвало да се получи, ако някой го прати в понеделник или вторник.
Колет от 2 кг, стандартен размер май излизаше около $60, но може и да бъркам.
Последно промяна от roumensp на Нед Дек 11, 2016 4:09 am, променено общо 1 път.
Аватар
sunrise16
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 8:47 pm
Местоположение: Montreal

Re: Молба за помощ

Мнение от sunrise16 »

Да, сигурно по празниците е по-бавно. Но за 11-12 дни, не знам дали е възможно. Аз преди години пращах понякога по Пост Канада и пристигаха за месец, месец и половина. Надявам се някой, който пътува, да ми пише. А освен да проверя и някои куриерски фирми, Федекс например, не се сещам за други.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Молба за помощ

Мнение от roumensp »

sunrise16 написа:Да, сигурно по празниците е по-бавно. Но за 11-12 дни, не знам дали е възможно. Аз преди години пращах понякога по Пост Канада и пристигаха за месец, месец и половина. Надявам се някой, който пътува, да ми пише. А освен да проверя и някои куриерски фирми, Федекс например, не се сещам за други.
За колет от 2 кг Федекс ще ти одерат кожата, няколко пъти е по-скъпо от Canada Post.
И едните и другите имат калкулатори, можеш да провериш.
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: Молба за помощ

Мнение от Panem et Circenses »

Ако можете пуснете обява в българските магазини там - може да я видят повече очи, отколкото този форум.

А иначе пощенските услуги са си вече доста скъпи - международните услуги НЕ влизат в калкулирането на инфлацията и пощенските администрации не само в Канада, но и в другите страни ги вдигат яко всяка година (за който не е изпращал скоро).

Ако имате добри познати в Торонто и други в Монреал може да се опитате да изпратите пакета до Торонто по някой автобус (едно време имаше опция за изпращане на багаж по този начин, или плащате малко на шофьора той да го занесе).

Веднъж пристигнал в Торонто познатите ви там го изпращат до България използвайки http://www.chitchatsexpress.com" .
Техният полу-тракван колет струва само C$39 (крайна цена за 2кг) и ако се изпрати бързо би могъл да стигне до Коледа или преди новата година). Ако не се лъжа те изполват DHL за бърза куриерска доставка (траквана) до България, там се предава на българските пощи и се доставя до адреса като препоръчан пакет. Аз наскоро (преди месец-два) изпращах така неща до България - тук бяха изпратени в неделя, а в по-следващия понеделник беше направен опит за доставка на адрес в София (за провинцията може би трябва да се добави още някой друг ден), но тъй като не е имало никой, пакетите бяха оставени в близката пощенска станция за вземане от получателя.
Ако го ползвате, все пак проверете какво може и какво не може да се изпраща по пощите (примерно не съм сигурен парфюми или дриги такива течни неща)...
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Молба за помощ

Мнение от roumensp »

Преди малко получих колет от България изпратен на 25-и ноември по пощата, т.е. 16 дена.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Молба за помощ

Мнение от IRA »

От България идват по бързо, особено ако го пуснат по въздушната поща . Аз съм пращала колети до сестра ми в Гемания оп земя и отнема месец- месец и половина, мисля ,че до България също е толковова. По бързо би било ако го пуснат по въздушната поща, тогава е за по малко от месец , но е и по скъпо.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Молба за помощ

Мнение от tonny »

roumensp написа:Преди малко получих колет от България изпратен на 25-и ноември по пощата, т.е. 16 дена.
Ракия и луканка?! Нужда от помощ? :lol:
Аватар
sunrise16
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 8:47 pm
Местоположение: Montreal

Re: Молба за помощ

Мнение от sunrise16 »

Благодаря много за отзивите.

roumensp, наистина с Федекс е много скъпо, но и експрасните на Пост Канада също. Може би както Ира е написала, от България идват по-бързо. Макар, че на мен като са ми пращали оттам, пак са идвали за около месец и половина. Ако можеш, попитай хората по какъв начин са ти го изпратили.

Panem et Circenses, благодаря много, да имам приятели в Торонто, които могат да го пратят по тази фирма от линка. И приятели в Монреал, на които съм оставила ключ от в къщи.

Сега един съфорумник ми е писал, че пътува на 18, но е от друг град в Канада, та май ще мина на този вариант.

Поздрави
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Молба за помощ

Мнение от IRA »

Аз от България съм получавала книжки за децата и идват за две седмици по въздушна поща.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
nekerman
Мнения: 235
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 2:27 pm
Местоположение: Montreal

Re: Молба за помощ

Мнение от nekerman »

В момента Пуролатор имат промоция -50% за международни доставки.
https://www.purolator.com/purolator_fr/ ... index.page" ?
Публикувай отговор