460 лева минимална заплата през 2017

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: 460 лева минимална заплата през 2017

Мнение от agent Ozo »

Ха, ха, ха...Пумпи, за твоят начин на мислене е абсурдно някой да пледира за справедливост по отношение на други ощетени, а не заради самия себе си. :)

Аз лично не съм ощетен от тавана на пенсиите, но бившият управител на НОИ и зам.министър на труда и социалната политика Николай Николов каза миналата година, че има човек с решение за пенсия в размер на 16 000 лв. Този със сигурност не е нито военен, нито държавен служител. Но стоматолог с частна практика може да е бил, знам ли. :)

Представяте ли си какво му е на този човек когато му дават само по 700 лв. и го лишават от останалата сума всеки месец, в продължение на години?
Ако е още жив де.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: 460 лева минимална заплата през 2017

Мнение от pumpy »

Линко, аз ти вярвам, че ти си се загрижил за онзи с пенсията от 16к на месец.
Много ми интересно как с таван за осигуровки от 2600 лева се получава пенсия от 16к на месец ?
Второ, този с 16к на месец, със сигурност не му е до пенсията от държавата и там е солидарността на системата....
Лично аз не вярвам, че някой с акъл в главата си (за да изкарваш пари, които водят до 16к пенсия, със сигурност го имаш) би се "подвел" по такава глупост и би внасял осигуровки за 16к пенсия в солидарния стълб на системата.....
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: 460 лева минимална заплата през 2017

Мнение от agent Ozo »

Пумпи, тази граница от 2600 лв. касае бъдещите пенсионери. Човекът от примера е настоящ пенсионер т.е. той е придобил право на пенсия по предишни правила и закони. И при онези правила, човекът е имал възможност и е решил за целесъобразно да се осигурява така, че да взема една много голяма пенсия в бъдеще. А дали е било глупаво или умно да се направи, това е друга тема. Днес е лесно да го определим като глупаво неговото решение, защото има таван на пенсиите. Но едва ли бихме били така категорични по времето на вземането на това ршение. А и ако го нямаше този таван днес? Или ако го махнат от утре?

Естествено, че не съм се загрижил за човека и не мисля, че е останал гладен и жаден задето не му дават цялата пенсия. За липсата на справедливост ми е приказката и това е просто крещящ пример за такава несправедливост.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: 460 лева минимална заплата през 2017

Мнение от Павел »

joro написа:
Павел написа:Жорка, стига си се фукал с тия невероятни постижения в Тиквенска България - минималната заплата (примерно на една чистачка) у нас е била 100 лв преди 40 години; дали оттогава живота е поскъпнал само 4 пъти?
През 1985 г. хлябът беше 30 стотинки, сега е 1 лев- 3,3 пъти поскъпване.
Сиренето беше 2 лева, сега 6 лева- 3 пъти поскъпване
Автомобил Лада струваше 9000 лева и се чакаше 15 години. Сега с 3х9000=27000 ще си купиш нещо много по- добро от руска Лада.
Едни дънки струваха 100 лева- половин месечна заплата.
Преди 1989 г. България беше много по- бедна и мизерна от сега. Даже и режим на тока имаше- 3 часа светло, 3 часа тъмно.
Българите даваха мило и драго да се уредят на работа в Либия, да изкарат някой долар да си купят касетофон, телевизор, дънки от Кореком, щото с 200 лева заплата от Кремиковци не можеше да си позволиш такива неща.
Нищо хубаво не е видял народа от тъпите комунисти, и нищо добро няма да види и в бъдеще. Вижте къде отидоха Чехия, Полша, Унгария, Словения и Хърватска и къде са Русия, Украйна, Беларус, Сърбия, Македония....
... д продължим - един двустаен в приличен квартал - 6000 лв, сега в неприличен 100000, билетчето за рейса - 6 ст, сега 1.50, бензина 35 ст сега 3 лв, билет за кино 50 ст ,сега 5 лв, лекарствата без пари, сега една пенсия
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: 460 лева минимална заплата през 2017

Мнение от joro »

Павел написа:
... д продължим - един двустаен в приличен квартал - 6000 лв, сега в неприличен 100000, билетчето за рейса - 6 ст, сега 1.50, бензина 35 ст сега 3 лв, билет за кино 50 ст ,сега 5 лв, лекарствата без пари, сега една пенсия
Стига си писал неверни неща, един апартамент- панелка струваше 10 000- десет хиляди лева. Сега вървят по 40 000- четиридесет хиляди лева. За 100 000 лева ще си купиш мезонет 200 квадрата.
Бензинът през 1985 г. беше 80 стотинки. 35 стотинки е бил през 1950 г. когато средната, а не минималбата заплата е била 100 лева.
Пътуването в градския транспорт за пенсионери, ученици и студенти в момента е безплатно.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: 460 лева минимална заплата през 2017

Мнение от agent Ozo »

И ти послъгваш, Жорка. :)
За бензина си прав, но Ладата през 85-та струваше към 6-7000 лв., дънките и джинсите вървяха към 60-70 лв. на черно, докато в корекомите бяха към 20-на долара.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: 460 лева минимална заплата през 2017

Мнение от miteto »

joro написа:Сега вървят по 40 000- четиридесет хиляди лева. За 100 000 лева ще си купиш мезонет 200 квадрата.
Къде? В Разград може би :rofl: Щото в големите градове мезонет 200 квадрата за 50,000 евро найш кога...
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: 460 лева минимална заплата през 2017

Мнение от joro »

pumpy написа:Линко, аз ти вярвам, че ти си се загрижил за онзи с пенсията от 16к на месец.
Много ми интересно как с таван за осигуровки от 2600 лева се получава пенсия от 16к на месец ?
Второ, този с 16к на месец, със сигурност не му е до пенсията от държавата и там е солидарността на системата....
Лично аз не вярвам, че някой с акъл в главата си (за да изкарваш пари, които водят до 16к пенсия, със сигурност го имаш) би се "подвел" по такава глупост и би внасял осигуровки за 16к пенсия в солидарния стълб на системата.....
До 1996 г. за изчисляване на пенсиите се взимаха осигуровките само за 3 последователни години. Можеше да си цял живот на минимална заплата, а последните години да се осигуриш на висока заплата и да вземеш голяма пенсия. По това време нямаше и таван за осигуровките от 2600 лева като сега. Някои хора, които са били "в час" по това време са си "изкарали" доста високи пенсии. Теоретически е можело по това време да си осигуриш и 1 милион пенсия. След 1996 г. вече осигуровките за всички години стаж се взимат при изчисляване на пенсиите, има и таван на осигуровките и такива далавери не са възможни.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: 460 лева минимална заплата през 2017

Мнение от joro »

miteto написа:
joro написа:Сега вървят по 40 000- четиридесет хиляди лева. За 100 000 лева ще си купиш мезонет 200 квадрата.
Къде? В Разград може би :rofl: Щото в големите градове мезонет 200 квадрата за 50,000 евро найш кога...
А колко се чакаше за апартамент? А за кола? Можеш ли да изчислиш колко струва чакането 15 години за кола? А за апартамент?
Виж какво е казал чичо Рейгън по въпроса
https://m.youtube.com/watch?v=J1lyVsMqlYk"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: 460 лева минимална заплата през 2017

Мнение от miteto »

joro написа:
miteto написа:
joro написа:Сега вървят по 40 000- четиридесет хиляди лева. За 100 000 лева ще си купиш мезонет 200 квадрата.
Къде? В Разград може би :rofl: Щото в големите градове мезонет 200 квадрата за 50,000 евро найш кога...
А колко се чакаше за апартамент? А за кола? Можеш ли да изчислиш колко струва чакането 15 години за кола? А за апартамент?
Виж какво е казал чичо Рейгън по въпроса
https://m.youtube.com/watch?v=J1lyVsMqlYk"
Абе кой ти спори за чакането и другите простотии от комунизма. Просто коментирах изцепката, че мезонет 200 квадрата може да се купи за 100,000 лева.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: 460 лева минимална заплата през 2017

Мнение от pumpy »

И аз се бях замислил сутринта, че искам мезонет 200 квадрата за 100к, ама искам да е в София, по възможност бличко до сегашнот ми жилище, за да си ги "чувам" заедно като се прибирам от време на време....
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: 460 лева минимална заплата през 2017

Мнение от joro »

pumpy написа:И аз се бях замислил сутринта, че искам мезонет 200 квадрата за 100к, ама искам да е в София, по възможност бличко до сегашнот ми жилище, за да си ги "чувам" заедно като се прибирам от време на време....
Ето ти един за 80 000 евро, с малко пазарлък може и да му свалиш цената до 50 000 евро или 100 000 лева.
http://sofia.imoti.info/pcgi/info.cgi?a ... 1&f3=6&f4=" град София&f5=Овча купел 2
Овча купел 2 е много хубав квартал- хем си в София, хем си близо и до овцете.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: 460 лева минимална заплата през 2017

Мнение от pumpy »

joro написа:
pumpy написа:И аз се бях замислил сутринта, че искам мезонет 200 квадрата за 100к, ама искам да е в София, по възможност бличко до сегашнот ми жилище, за да си ги "чувам" заедно като се прибирам от време на време....
Ето ти един за 80 000 евро, с малко пазарлък може и да му свалиш цената до 50 000 евро или 100 000 лева.
http://sofia.imoti.info/pcgi/info.cgi?a ... 1&f3=6&f4=" град София&f5=Овча купел 2
Овча купел 2 е много хубав квартал- хем си в София, хем си близо и до овцете.
мнението ми за пазарлъка от 35% отстъпка е следното: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
мнението ми за Овча Купел е следното: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Хайде сега пробвай пак, но аз има претенции: на не повече от 10 минути пиша от основното училище на лидера на ДСБ ;)
И имам предвид основното му училище, а не Френската гимназия (не че има голямо разстояние между двете)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: 460 лева минимална заплата през 2017

Мнение от MrGeek »

joro написа:Ето ти един за 80 000 евро, с малко пазарлък може и да му свалиш цената до 50 000 евро или 100 000 лева.
Малий, кви са тия пазарлъци бе Йорко, от 80 хиляди на 50. Ами що не направо 20? Ти колко такива уникални пазарлъка си осъществявал на практика? :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: 460 лева минимална заплата през 2017

Мнение от Kan_Tangra »

joro написа:
Павел написа:
... д продължим - един двустаен в приличен квартал - 6000 лв, сега в неприличен 100000, билетчето за рейса - 6 ст, сега 1.50, бензина 35 ст сега 3 лв, билет за кино 50 ст ,сега 5 лв, лекарствата без пари, сега една пенсия
Стига си писал неверни неща, един апартамент- панелка струваше 10 000- десет хиляди лева. Сега вървят по 40 000- четиридесет хиляди лева. За 100 000 лева ще си купиш мезонет 200 квадрата.
Бензинът през 1985 г. беше 80 стотинки. 35 стотинки е бил през 1950 г. когато средната, а не минималбата заплата е била 100 лева.
Пътуването в градския транспорт за пенсионери, ученици и студенти в момента е безплатно.
:rofl:
Жоре, първо, за 40к лева няма никаква панелка. Дори от съдия изпълнител са поне по 700-900лв на квадрат.
Второ, тия панелки са точно същите, ония, дето преди 50г са били 10 000.
Нова панелка струва съвсем други пари.
Трето, 200 квадрата мезонет знам колко струва, щото по една случайност моите колеги гледат и си купуват точно такива.
Струват 250к евро. И може и да отбиеш 5% при точно тези конкретни цени, но 30-40% прсто е абсурдно. Те банките дават ипотеките с по-малък марж. И търговете на частните съдии изпълнители са с по-малък марж от пазарната цена.
;)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Публикувай отговор