Даниел Митов в HARDtalk по BBC

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:Когато наследниците на престъпната комунистическа номенклатура плюят срещу своите и въобще говорят удобни на либерастите неща, те се приемат за чиста проба антикомунисти. Към тях няма никакви претенции, дава им се индулгенцията и готово.

Евгени Дайнов е син на "рабкор" - кореспондент на в-к "Работническо дело" в Лондон, учил в колежа "Сейнт Антъни" в Оксфорд със стипендия на фондация "Людмила Живкова" и зачислен за редовен аспирант с решение на ЦК на БКП в Института по история на Българската комунистическа партия при ЦК на БКП през 1982 година.

https://www.24chasa.bg/novini/article/5366172"

Изцяло ваш човек, а Пумпи ? :)
Както обикновенно, не коментираме казаното, а човека който го е казал. Разсейването е докарано да изкуство, нямам думи.....
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от Павел »

feather написа:Баси и смешника! Дошъл да търси безплатни неща в чужбина? :rofl:
Безплатен обяд няма никъде! То и едно време нямаше. С малката разлика, че на някои им беше платено за сметка на други.
На мен никога не ми е било платено, така че не страдам по изгубените безплатни неща. Обаче се кефя страхотно, че някои страдат. :rock:
Емиграцията не е за всички. Аре обратно в кочинката да ровим за изгубеният рай под съветски ботуш! :D
Да, емиграцията не е за всички, особено ако си нямат тате да ги покани, купи билета и настани безплатно във вмирисания си билдинг. Стрино, ако не беше тате, ти и Щерьо кога щяхте да видите Канада, та си седнала да се присмиваш на Жорко?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:Когато наследниците на престъпната комунистическа номенклатура плюят срещу своите и въобще говорят удобни на либерастите неща, те се приемат за чиста проба антикомунисти. Към тях няма никакви претенции, дава им се индулгенцията и готово.

Евгени Дайнов е син на "рабкор" - кореспондент на в-к "Работническо дело" в Лондон, учил в колежа "Сейнт Антъни" в Оксфорд със стипендия на фондация "Людмила Живкова" и зачислен за редовен аспирант с решение на ЦК на БКП в Института по история на Българската комунистическа партия при ЦК на БКП през 1982 година.

https://www.24chasa.bg/novini/article/5366172"

Изцяло ваш човек, а Пумпи ? :)
Що ве Озо?
Що сега? Що не се обади при Тошо и не свали портретите на Маркс, Енгелс и Ленин от стената като произхождащи от буржоазни семейства и не обяви теорията им за диктатура на каскета ... пардон пролетариата за плюене срещу своите и не ги обяви за антикомунисти?
Що правеше метани пред портретите им дето бехте окачили навсякъде? Що повтаряхте като папагали глупостите им и в тяхно име колехте, бесехте и ограбвахте? Щото беше на заплатка заради фуражката щото иначе и дограма не би могъл да праиш?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от Ivan1007 »

Павел написа:
pumpy написа:
joro написа:На хората под 45 годишна възраст не им пука за вашите приказки за комунидтическия режим и жертви и палачи преди няколко десетилетия. Аз бях в казармата, когато свалиха бай Тошо, сега съм на 47. Всички по-млади от мен няма как да са били членове на БКП и да са еършили репресии, защото са били по училища и детски градини. Няма как да ни управляват същите комунисти като едно време, защото тия, дето ни управляваха измряха. Днес в България младите хора учат, работят, правят кариери, ходят в чужбина и се връщат, и мислят по съвсем различен начин от нас, дето сме хванали една малка част от онова време. Комунизмът в България е история, както турското робство, войните с Византия,идването на Аспарух и т.н. Нещо, случило се някога, за което днешните деца научават от учебниците по история.
Не Жорка, не е история. Докато не измрем ВСИЧКИ НИЕ родени преди 1989 това няма да е история, защото ние помним. Колкото и да не им се харесва на някои, паметта е жива. Аз си спомням как за баба ми имаше специален кабинет в Първа Градска Болница, където чакалнята беше с кожени дивани. Всички се редяхме по коридорите по дървените пейки, за по-равните от нас имаше по-различни чакални. Спомням си как някои имаха старчески домове по 4 в стая и как други имаха "заведения за рехабилитация" с по един човек в стая - бабчето ми си беше замъкнала даже пияното там и ми свиреше като я посещавах. Спомням си как чичо ми беше "невъзвращенец", как баща ми не можеше да го посети в Адис Абеба, как другата ми баба изпадаше в ужас от думата "квартиранти" защото от 44-та до 76-та са й били натресени разни селяндури в апартамента, спомням си как ходеше на гости в бащината си вила в Чам Курия, където пък майка ми ни водеше на почивки от службата си. Да продължавам ли със спомените ? И аз съм само на 40. Морала няма възраст, интереса виж има и доколкото си спомням "той клатеше феса"
Трудно е да се приеме, че някои хора искат нещо рзлично от това да са "слуги", но има и такива. И те не са мнозинство в България....
А аз от един палестинец знам, как баба му му разправяла, че хубавия и живот се обърнал с главата надолу, когато през 47 година им натрапили едни еврейски квартиранти (забравил да пита дали са били селяни :) ), които веднага след като били пуснати в одаята се качили на кревата, после завзели всички земи с вода по тях и натикали хазяите в пустинята, та се налагало баби и внучета да ходят пеша по няколко километра със стомните на главата. Тази история също няма как да се забрави, освен ако не живееш в САЩ, където тя там е табу, понеже има свобода на словото ;)
Палестинеца е забравил да ти каже, че всъщност 1945-та започналите да се завръщат по земите си още от 19- ти век еврейски "квартиранти" вече са били над 33% от населението на Палестина.
Забравил е да ти каже, че винаги арабите са нападали евреите и никога обратно и че винаги са яли бой вследствие на което загубили част от това което имали щото не могли да приемат, че може да живеят мирно и кротко заедно.
Това е историята - другото дето го дрънкаш са пълни глупости.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от Ivan1007 »

Павел написа:
pumpy написа:
joro написа:На хората под 45 годишна възраст не им пука за вашите приказки за комунидтическия режим и жертви и палачи преди няколко десетилетия. Аз бях в казармата, когато свалиха бай Тошо, сега съм на 47. Всички по-млади от мен няма как да са били членове на БКП и да са еършили репресии, защото са били по училища и детски градини. Няма как да ни управляват същите комунисти като едно време, защото тия, дето ни управляваха измряха. Днес в България младите хора учат, работят, правят кариери, ходят в чужбина и се връщат, и мислят по съвсем различен начин от нас, дето сме хванали една малка част от онова време. Комунизмът в България е история, както турското робство, войните с Византия,идването на Аспарух и т.н. Нещо, случило се някога, за което днешните деца научават от учебниците по история.
Не Жорка, не е история. Докато не измрем ВСИЧКИ НИЕ родени преди 1989 това няма да е история, защото ние помним. Колкото и да не им се харесва на някои, паметта е жива. Аз си спомням как за баба ми имаше специален кабинет в Първа Градска Болница, където чакалнята беше с кожени дивани. Всички се редяхме по коридорите по дървените пейки, за по-равните от нас имаше по-различни чакални. Спомням си как някои имаха старчески домове по 4 в стая и как други имаха "заведения за рехабилитация" с по един човек в стая - бабчето ми си беше замъкнала даже пияното там и ми свиреше като я посещавах. Спомням си как чичо ми беше "невъзвращенец", как баща ми не можеше да го посети в Адис Абеба, как другата ми баба изпадаше в ужас от думата "квартиранти" защото от 44-та до 76-та са й били натресени разни селяндури в апартамента, спомням си как ходеше на гости в бащината си вила в Чам Курия, където пък майка ми ни водеше на почивки от службата си. Да продължавам ли със спомените ? И аз съм само на 40. Морала няма възраст, интереса виж има и доколкото си спомням "той клатеше феса"
Трудно е да се приеме, че някои хора искат нещо рзлично от това да са "слуги", но има и такива. И те не са мнозинство в България....
А аз от един палестинец знам, как баба му му разправяла, че хубавия и живот се обърнал с главата надолу, когато през 47 година им натрапили едни еврейски квартиранти (забравил да пита дали са били селяни :) ), които веднага след като били пуснати в одаята се качили на кревата, после завзели всички земи с вода по тях и натикали хазяите в пустинята, та се налагало баби и внучета да ходят пеша по няколко километра със стомните на главата. Тази история също няма как да се забрави, освен ако не живееш в САЩ, където тя там е табу, понеже има свобода на словото ;)
Палестинеца е забравил да ти каже, че 45та израелците са били 33 % от населението в района и са били точно толкова квартиранти, колкото и палестинците.
Не е ти казал, че никога евреите не са нападали арабите, а винаги обратно и винаги арабите са яли бой като маче у дирек. Досега продължават да се оплакват щото отказват да живеят мирно заедно. Това е история, твойто са дрънканици.
Последно промяна от Ivan1007 на Пон Окт 31, 2016 1:53 am, променено общо 2 пъти.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:Жорко,

Нямам си идея колко са социалните помощи, никога не съм ги получавал и не знам как може да се преживее с под 2000 на месец тук.
.
Не знам за тебе, но ми се струва, че повечето българи в Канада 2000 долара на месец само ги сънуват.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от joro »

Ето колко струва екскурзия до Канада
http://www.atlas-voyage.com/excursions/ ... iew?oid=77"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:Ето колко струва екскурзия до Канада
http://www.atlas-voyage.com/excursions/ ... iew?oid=77"
Нали и аз ти казах съшото - това са 7 ношувки в хотел със закуски и автобус между Монтреал, Отава, Торонто и Ниагара, без самолетни билети, трансфери до летището, визи, билети за музеи и ядене. 1850 канадски - ефтинийка, кво му плащаш?
Билета за самолет ще ти е около 1130.
Дотук стъпи на 3000 Приготви още 1000 за такси, виза, ядене (макдоналдс) и джобни и заповядай.
После ще нагъваш боб чорба до следващите президентски избори.

P.S.
Смени компанията обаче - тия са шментрика. От това дето са писали за Калгари само зоологическата градина е тука - залива Сейнт Лоръмс ще ти доде малко далеч от Калгари
http://www.atlas-voyage.com/excursions_canada"
Последно промяна от Ivan1007 на Пон Окт 31, 2016 3:03 am, променено общо 5 пъти.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
Ivan1007 написа:Жорко,

Нямам си идея колко са социалните помощи, никога не съм ги получавал и не знам как може да се преживее с под 2000 на месец тук.
.
Не знам за тебе, но ми се струва, че повечето българи в Канада 2000 долара на месец само ги сънуват.
Шо ве Жорко?

Боб ли фърля, по звездите ли гада?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:
joro написа:
Ivan1007 написа:Жорко,

Нямам си идея колко са социалните помощи, никога не съм ги получавал и не знам как може да се преживее с под 2000 на месец тук.
.
Не знам за тебе, но ми се струва, че повечето българи в Канада 2000 долара на месец само ги сънуват.
Шо ве Жорко?

Боб ли фърля, по звездите ли гада?
Вие си знаете по-добре. Изхвърлянията ви във форума си нямат нищо общо с истината.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Нали и аз ти казах съшото - това са 7 ношувки в хотел със закуски и автобус между Монтреал, Отава, Торонто и Ниагара, без самолетни билети, трансфери до летището, визи, билети за музеи и ядене. 1850 канадски - ефтинийка, кво му плащаш?
Билета за самолет ще ти е около 1130.
Дотук стъпи на 3000 Приготви още 1000 за такси, виза, ядене (макдоналдс) и джобни и заповядай.
После ще нагъваш боб чорба до следващите президентски избори.

P.S.
Смени компанията обаче - тия са шментрика. От това дето са писали за Калгари само зоологическата градина е тука - залива Сейнт Лоръмс ще ти доде малко далеч от Калгари
http://www.atlas-voyage.com/excursions_canada"
Не съм казвал, че ще идвам с тази компания. Просто събирам информация. С падането на визите и увеличаването на туристите може и цените да паднат. Особено цените на самолетните билети, които в момента са прекалено раздути.
За 3000 долара бедните хора в Бълтария си купуват коли на старо.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от IRA »

Не е добра тази екскурзия. Прекалено препускане е . Една седмица въобще е прекалено кратък период от време за Северна Америка. Първите няколко дни ще си замаян заради часовата разлика. За мен минимума е две седмици . За една седмица евентуално би станало Монреал + Отава или Монреал + Квебек сити. За Торонто + Ниагара бих казала поне още една седмица. Това пак би било голяма препускане. Обаче това което предлагат в горната екскурзия е возене в автобуси и спане в долнопробни хотели ( по скоро мотели), водещо до убийствено физическо изтощение. Може да се ползва евентуално за програма за отслабване. :rofl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от joro »

Аз не обичам организираните екскурзии, предпочитам сам да обикалям и да си избирам къде да ям и къде да преспя. Ако човек има опит, може да се ориентира в големите градове и не е много претенциозен този вариант е много по- евтин и по-ефективен.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от Ivan1007 »

Жорко,
За 3000 долара и тук си купуват кола на старо. Ставаше въпрос, че с 1350 канадски дето каза че спестяваш ти трябват 3 години за едноседмична до Канада . Цените на билетите до Европа едва ли ще паднат заради падане на визи. Иначе ако ще обикаляш сам горе-долу пак там ще ти излезне. Може да спестиш некой долар от екскурзовод, но ще ги дадеш за по-високи цени на хотели да речем.
Браво, че си отказал цигарите. 2000 на месец чисти е заплата на касиерка.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от IRA »

Сам да обикаляш излиза по евтино ако знаеш как да си организираш престоя и най вече си свободен да правиш каквото на теб ти харесва. Не е нужно да отсядаш в хотел, може да наемеш апартамент. Ядеш къде си искаш, гледаш каквото на теб ти харесва...Организираните екскурзии са едно голямо и безсмислено препускане.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор