Даниел Митов в HARDtalk по BBC

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от joro »

pumpy написа: Не Жорка, не е история. Докато не измрем ВСИЧКИ НИЕ родени преди 1989 това няма да е история, защото ние помним. Колкото и да не им се харесва на някои, паметта е жива. Аз си спомням как за баба ми имаше специален кабинет в Първа Градска Болница, където чакалнята беше с кожени дивани. Всички се редяхме по коридорите по дървените пейки, за по-равните от нас имаше по-различни чакални. Спомням си как някои имаха старчески домове по 4 в стая и как други имаха "заведения за рехабилитация" с по един човек в стая - бабчето ми си беше замъкнала даже пияното там и ми свиреше като я посещавах. Спомням си как чичо ми беше "невъзвращенец", как баща ми не можеше да го посети в Адис Абеба, как другата ми баба изпадаше в ужас от думата "квартиранти" защото от 44-та до 76-та са й били натресени разни селяндури в апартамента, спомням си как ходеше на гости в бащината си вила в Чам Курия, където пък майка ми ни водеше на почивки от службата си. Да продължавам ли със спомените ? И аз съм само на 40. Морала няма възраст, интереса виж има и доколкото си спомням "той клатеше феса"
Трудно е да се приеме, че някои хора искат нещо рзлично от това да са "слуги", но има и такива. И те не са мнозинство в България....
Аз пък нищо не помня. Живея тук и сега. Работя, изкарвам си достатъчно, за да си купя хляб, месо, кисело мляко, банани и всичко, което душата ми иска от супермаркета, без да се редя на опашка 2 часа, мога да си поръчам телевизор, компютър, пералня, микровълнова фурна по телефона и да ми ги докарат след 2 часа вкъщи, мога да отида до Гърция, Италия, Финландия съвсем свободно когато си поискам, да уча в чужбина, мога да работя в София, Пловдив, Лондон, Берлин, скоро ще мога и в Канада да дойда и да живея и работя без 2 годишни процедури по кандидатстване, интервюта, визи и т.н. А вие в чужбина ако само това ви е мотивацията в живота- стоим тук и понасяме всички несгоди, защото в България е лошо и хората живеят в комунизма- прецакали сте се.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от Странджата »

Само материалното ли е важно Гьоре?Има нещо много важно-родова памет,без това сме нищо!
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от joro »

Странджата написа:Само материалното ли е важно Гьоре?Има нещо много важно-родова памет,без това сме нищо!
Ами помнете си за едно време, като ония родолюбци, които помнят турското робство и сега нападат хората, които отиват да се молят в джамията в София. Нали и турците са синове и внуци на правнуците на ония, дето 500 години са ни избивали. Та така и с децата, внуците и правнуците на Бай Тошо и останалите около него. Вижте кога е роден този Даниел Митов. На колко години е бил през 1989?
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Daniel_Mitov"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от Павел »

pumpy написа:
joro написа:На хората под 45 годишна възраст не им пука за вашите приказки за комунидтическия режим и жертви и палачи преди няколко десетилетия. Аз бях в казармата, когато свалиха бай Тошо, сега съм на 47. Всички по-млади от мен няма как да са били членове на БКП и да са еършили репресии, защото са били по училища и детски градини. Няма как да ни управляват същите комунисти като едно време, защото тия, дето ни управляваха измряха. Днес в България младите хора учат, работят, правят кариери, ходят в чужбина и се връщат, и мислят по съвсем различен начин от нас, дето сме хванали една малка част от онова време. Комунизмът в България е история, както турското робство, войните с Византия,идването на Аспарух и т.н. Нещо, случило се някога, за което днешните деца научават от учебниците по история.
Не Жорка, не е история. Докато не измрем ВСИЧКИ НИЕ родени преди 1989 това няма да е история, защото ние помним. Колкото и да не им се харесва на някои, паметта е жива. Аз си спомням как за баба ми имаше специален кабинет в Първа Градска Болница, където чакалнята беше с кожени дивани. Всички се редяхме по коридорите по дървените пейки, за по-равните от нас имаше по-различни чакални. Спомням си как някои имаха старчески домове по 4 в стая и как други имаха "заведения за рехабилитация" с по един човек в стая - бабчето ми си беше замъкнала даже пияното там и ми свиреше като я посещавах. Спомням си как чичо ми беше "невъзвращенец", как баща ми не можеше да го посети в Адис Абеба, как другата ми баба изпадаше в ужас от думата "квартиранти" защото от 44-та до 76-та са й били натресени разни селяндури в апартамента, спомням си как ходеше на гости в бащината си вила в Чам Курия, където пък майка ми ни водеше на почивки от службата си. Да продължавам ли със спомените ? И аз съм само на 40. Морала няма възраст, интереса виж има и доколкото си спомням "той клатеше феса"
Трудно е да се приеме, че някои хора искат нещо рзлично от това да са "слуги", но има и такива. И те не са мнозинство в България....
А аз от един палестинец знам, как баба му му разправяла, че хубавия и живот се обърнал с главата надолу, когато през 47 година им натрапили едни еврейски квартиранти (забравил да пита дали са били селяни :) ), които веднага след като били пуснати в одаята се качили на кревата, после завзели всички земи с вода по тях и натикали хазяите в пустинята, та се налагало баби и внучета да ходят пеша по няколко километра със стомните на главата. Тази история също няма как да се забрави, освен ако не живееш в САЩ, където тя там е табу, понеже има свобода на словото ;)
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от Павел »

Ivan1007 написа:Озо,
Ти няма да разбереш в какво се състои комичността на дърдоренето ти относно бившия режим - в това че си избрал сам да живееш в неговата пълна противоположност, че едната ти дъщеря е сторила същото и малката никога няма дори да може да разбере колко извратена е била системата дето защитаваш сега.
Аз никога не съм бил с нищо повече жертва отколкото милионите други живяли при социализЪма на Тошо и предшествениците му в България и стотиците милиони живели в СССР и сателитните държави при подобни режими.
Излишно е да се опитвам повече да ти обяснявам какви поражения е нанесла тази система на няколко поколения - няма да го вденеш.
Не съм бил дисидент, подлежал съм на пълната процедура на промиване на мозъка на каквато всички от моето поколение - още от първи клас чавдарче, трети пионерче, седми комсомолец, политпросвета в час на класния, агиттабла и какви ли не подобни дивотии. Същевременно обаче имаше и вуйчо ми, който не се страхуваше да слуша пред мен заглушаваните радиостанции ББС, Дойче Веле, Свободна Европа и Гласът на Америка като ми обясни, че не трябва да казвам какво съм чул и че ги слуша, защото ще го затворят. Дядо ми на село, който вече 70 годишен взимаше един от трите чифта волове отглеждани в ТКЗС-то за общо ползване да си докара дърва, сено или нещо друго изпрягаше ги от колата и докато не ги нахрани добре и не ги среши и изчости не ги връщаше. През това време ми разказваше за това как имал най-хубавите волове и при масовизацията му ги взели, взели и земите му, които ми беше показвал. Тръгнал да работи в ТКЗС-то. Неговите волове дали на един, който никога нямал земя и никога не бил орал и не можел, а на него му дали една крава и едно теле, с които нищо не ставало. Та резултата от това било глад по лош отколкото през войната - стотинки на трудоден. Заминал на 200 км и работил няколко години като огняр в керамична фабрика - баба сама гледала двор градина и ходила да блъска за стотинки в ТКЗС-то. Баща ми след казармата видял и той, че със стотинките от ТКЗС не може да си купи даже дрехи и заминал в геофизични проучвания - магнитометър и гравиметър на катър и по чукаците. Та разправяше ми по снимките от онова време как преименували и преобличали милиционерите помаците, как армията влизала с танковете в Рибново и Осиково.
Леля ми и мъжа и също избягали от село - отишли на бригада в Чехословакия и останали там. Та те ми разказваха пак под сурдинка за окупацията 1968-ма и как не знаели дали ще видят сина си, когото оставили лятото на село, но не могли да приберат и той изкарал първия срок на втори клас в селското училище.нямаше
И още много други неща ми разказваха родата дето хич не се връзваха с промивката на мозъци в училище и по вестници, радио и телевизия.
Та към края на гимназията вече ми беше ясно, че всичко извън къщи, цялата нелепа система, цялата държава, в която ни бяха затворили беше пълна лъжа.
И всеки ден години след това в "родната казарма" и в "престижния университет " се убеждавах в това.
Та не съм бил дисидент, но в никакъв случай не съм харесвал лъжите, в които бяхме принудени да живеем.
В България на практика нямаше дисиденти през 80-те . Имаше в имиграция, но не и в страната.
Имаше страх, защото хората от поколението на баба и дядо още помнеха насилствената колективизация, дядо ми разказваше, че комшия кегнал в яслите и държал воловете за юларите и не ги давал. Милиционерите пидпалили яслите и когато той горящ жив побягнал навън го изгасили, след което го пребили от бой, добитъка разбира се отвели, а обора изгорял.
БНА по която ревеш сега беше една голяма лъжа и в това съм се убедил лично. Тази лъжа и твоите ненужни руски железа бяха платени с отнетите земи, добитък и инвентар на дядовците ми, с труда на баба в ТКЗСто за жълти стотинки, с труда на другата ми баба оглушала в тъкачната фабрика, с двора и къщата на сестра и отчуждени и платени на цената на външна тоалетна, с труда на майка ми и баща ми, с моя безплатен труд две години в същото БНА дето сега жалиш по него.

Не ми пука дали изобщо си проумял каква ви е вината на сите "партийни членове" - докато продължаваш с лъжите си и тъпата руска пропаганда все ще се намира някой като мен дето не харесваше лъжата в,която живяхме да опровергава лъжите ти.


Ах, каква трогателна небивалица, направо ме изтекоха сълзите, тичам до маркета за нови носни кърпички; как още Спилбърг не е закупил правата от теб на направи продължение на Шиндлерс Лист?
Я да ти разкажа аз историята на един българин, чиито родители - прости селяни, успели благодарение на същия ужасен режим който описваш, да го отгледат в безплатни детски градини, училища, даже го записали да следва в престижен софийски университет и после да го изпратят на специализира в един още по-голям затвор, наречен СССР; и всичко това, само с доходите от ТЕКЕЗЕТО. Петте диоптъра късогледство също не били проблем за бедните родители, защото здравеопазването също било безплатно в тази лоша държава. Нашият българин (ще го наречем с популярното бг име Иван) обаче решил да си търси късмета в свободна чужбина, където безплатните неща даже били още повече. Натъпкал бохчата, нарамил дисагите и хванал самолета Иванчо - заминал на бригада още по-далече и от леля си - чак в Каната. Обаче като пристигнал, истината се оказала малко по-различна - лендлорда искал за две стаи 1500 на месец, университета на дъщерята 20 000 на година, прегледа и очилата на внучето - 300, детската градина 1300. Разбрал Иванчо, че с един Белчо и една Сивушка няма да върже двата края и заминал на още по-далечна бригада - по петролните сонди около полярния кръг. Обстановката там била по-потискаща и от лагера в Белене, където гадните бг комунисти били натикали всичките му до един роднини; въздуха по-мръсен от този в Сао Пауло, по цял ден се разправял с пияни дрифтери, вечерно време го било страх да се прибере до общежитието, където бил натъпкан с още 20 бродяги в една стая; добре поне, че повечето били индианци, които той много обичал, благодарение на любимата си книга Синовете на великата мечка. След като бъхтел на студа и сред скуката 6 месеца, дошло време да си отиде до Калгари за заслужената 2-седмична отпуска. Радостта му обаче била кратка - от данъчното му се обадили и му казали, че му вдигат данъците двойно, не му отговорили защо. Обаче жена му му обяснила - докато го нямало, във всички сгради наоколо настанили безплатно многодетни афганистански и пакистански семейства (със сирийски паспорти :rofl: ), бягащи от война, подпалена от лошата Русия; канадската войска се готвела за миролюбива мисия в Близкия Изток (като членка на НАТО нямало как да се измъкне) за да освободи поробеното местно население от един лош руски чичко с дребен ръст; генералния секретар на канадската компартия - другаря Манекенов похарчил един милион да премества членове на политбюро... *
Въздъхнал наш Иванчо и казал - щом е за благото на братския муслимански народ, прекратявам си отпуската и се връщам се още утре на сондажа


*...
http://www.nationalobserver.com/2016/09 ... ing-ottawa"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от joro »

Аз пък нищо не си спомням, нито от 1947 г. нито от 1970. Живея в днешна България, не в тази от преди 25-30 години. Никой не ме спира да пътувам свободно, никой не ми пречи да правя бизнес, да имам магазин, хотел, крави, коне..... Никой не ме заплашва с концлагери затова, че съм разказвал вицове за Бойко Борисов, вече и в казарма не ме викат. Единственият ми проблем е, че парите не ми стигат за всичко, но това е проблем за цялото човечество.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от agent Ozo »

pumpy написа:Докато не измрем ВСИЧКИ НИЕ родени преди 1989 това няма да е история, защото ние помним.
Само дето не ти идва на акъла, че и други освен вас - чорбаджийските чеда, са раждани преди 1989 г., и те също помнят. Примерно за наследниците на "селяците", настанени в дома на твоята баба или тази на Иван1007, дали тогавашната власт е била лоша или добра? И колко са били чорбаджийте и колко селяците?

Да не говорим за наследниците на тези с отрязаните глави и труповете, изложени по мегданите. На тези с изгорените къщи, на интернираните, битите по училищни и полицейски мазета от полиция и жандармерия и т.н. Те какво - да не би да са безпаметни?

Или пък наследниците на такива като моя прадядо, който си продава земята и чарка (дъскорезница) за да подпомогне подготовката на Септемврийското въстание - 23 г. И който след въстанието е преследван и убит чак в Сърбия. Какво, да ги забравим, че ги е имало ли?

Нека всеки помни и да не забравя, нека разправя за да се знае и да не се повтаря лошото. Но не бива да се мразят и да се търси мъст от поколения, които не носят никаква вина за стореното от предците им. Иначе до никъде няма да стигнем така.
А трябва да се помни и доброто, което да се използва в бъдещето. Не да се отрича тотално всичко, само защото е имало и лошо. Не бива заради бълхата да се изгаря юргана, както направиха и правят либерастите.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от agent Ozo »

The PMO accounted for the heftiest relocation bill. Other big spenders included:

Innovation Minister Navdeep Bains's office, which spent more than $150,000 to move two staffers;
Global Affairs Minister Stéphane Dion's office, spending just over $146,000 for nine staffers;
Environment Minister Catherine McKenna's office, which spent more than $116,000 for four staffers;
Justice Minister Jody Wilson-Raybould's office, which moved six staffers to the tune of nearly $114,000.
За преместването на тези 20-на човека са похарчени еднократно толкова средства ($526,000), колкото е издръжката на 70 социаладжии за цяла година ($623 на месец).
Но на промитите мозъци се внушава, че не правителството, а социаладжиите им бъркат в джоба. И такива мозъци попиват това безпроблемно, и реагират по предвидения начин.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от joro »

Днешните канадци дали си спомнят как англичани и французи са се трепали навремето за територии, как са избивали индианците, как бандити са ограбвали идващите от Европа нови заселници?
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
pumpy написа: Не Жорка, не е история. Докато не измрем ВСИЧКИ НИЕ родени преди 1989 това няма да е история, защото ние помним. Колкото и да не им се харесва на някои, паметта е жива. Аз си спомням как за баба ми имаше специален кабинет в Първа Градска Болница, където чакалнята беше с кожени дивани. Всички се редяхме по коридорите по дървените пейки, за по-равните от нас имаше по-различни чакални. Спомням си как някои имаха старчески домове по 4 в стая и как други имаха "заведения за рехабилитация" с по един човек в стая - бабчето ми си беше замъкнала даже пияното там и ми свиреше като я посещавах. Спомням си как чичо ми беше "невъзвращенец", как баща ми не можеше да го посети в Адис Абеба, как другата ми баба изпадаше в ужас от думата "квартиранти" защото от 44-та до 76-та са й били натресени разни селяндури в апартамента, спомням си как ходеше на гости в бащината си вила в Чам Курия, където пък майка ми ни водеше на почивки от службата си. Да продължавам ли със спомените ? И аз съм само на 40. Морала няма възраст, интереса виж има и доколкото си спомням "той клатеше феса"
Трудно е да се приеме, че някои хора искат нещо рзлично от това да са "слуги", но има и такива. И те не са мнозинство в България....
Аз пък нищо не помня. Живея тук и сега. Работя, изкарвам си достатъчно, за да си купя хляб, месо, кисело мляко, банани и всичко, което душата ми иска от супермаркета, без да се редя на опашка 2 часа, мога да си поръчам телевизор, компютър, пералня, микровълнова фурна по телефона и да ми ги докарат след 2 часа вкъщи, мога да отида до Гърция, Италия, Финландия съвсем свободно когато си поискам, да уча в чужбина, мога да работя в София, Пловдив, Лондон, Берлин, скоро ще мога и в Канада да дойда и да живея и работя без 2 годишни процедури по кандидатстване, интервюта, визи и т.н. А вие в чужбина ако само това ви е мотивацията в живота- стоим тук и понасяме всички несгоди, защото в България е лошо и хората живеят в комунизма- прецакали сте се.
Жорко,
Не те знам къде може да работиш, ама доколкото разбирам зааега си още в Банско. В Канада евентуално ще може да дойдеш на екскурзия с престой до 6 месеца, но се съмнявам и ти като огромното мнозинство от живеещите и работвщи в Бълхария да спестиш за 5 години пари за самолетен билет и две седмици по хотели. Лошо няма - заповядай догодина. Канада е обявена за туристическа дестинация номер едно тогава.
Иначе не ме учудва, че не помниш и не разбираш защо Бългаеия е най-бедната в ЕС и все повече изостава от всички други. Ти си от друг биологичен вид Хомо Советикус.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от Ivan1007 »

Павел написа:
Ivan1007 написа:Озо,
Ти няма да разбереш в какво се състои комичността на дърдоренето ти относно бившия режим - в това че си избрал сам да живееш в неговата пълна противоположност, че едната ти дъщеря е сторила същото и малката никога няма дори да може да разбере колко извратена е била системата дето защитаваш сега.
Аз никога не съм бил с нищо повече жертва отколкото милионите други живяли при социализЪма на Тошо и предшествениците му в България и стотиците милиони живели в СССР и сателитните държави при подобни режими.
Излишно е да се опитвам повече да ти обяснявам какви поражения е нанесла тази система на няколко поколения - няма да го вденеш.
Не съм бил дисидент, подлежал съм на пълната процедура на промиване на мозъка на каквато всички от моето поколение - още от първи клас чавдарче, трети пионерче, седми комсомолец, политпросвета в час на класния, агиттабла и какви ли не подобни дивотии. Същевременно обаче имаше и вуйчо ми, който не се страхуваше да слуша пред мен заглушаваните радиостанции ББС, Дойче Веле, Свободна Европа и Гласът на Америка като ми обясни, че не трябва да казвам какво съм чул и че ги слуша, защото ще го затворят. Дядо ми на село, който вече 70 годишен взимаше един от трите чифта волове отглеждани в ТКЗС-то за общо ползване да си докара дърва, сено или нещо друго изпрягаше ги от колата и докато не ги нахрани добре и не ги среши и изчости не ги връщаше. През това време ми разказваше за това как имал най-хубавите волове и при масовизацията му ги взели, взели и земите му, които ми беше показвал. Тръгнал да работи в ТКЗС-то. Неговите волове дали на един, който никога нямал земя и никога не бил орал и не можел, а на него му дали една крава и едно теле, с които нищо не ставало. Та резултата от това било глад по лош отколкото през войната - стотинки на трудоден. Заминал на 200 км и работил няколко години като огняр в керамична фабрика - баба сама гледала двор градина и ходила да блъска за стотинки в ТКЗС-то. Баща ми след казармата видял и той, че със стотинките от ТКЗС не може да си купи даже дрехи и заминал в геофизични проучвания - магнитометър и гравиметър на катър и по чукаците. Та разправяше ми по снимките от онова време как преименували и преобличали милиционерите помаците, как армията влизала с танковете в Рибново и Осиково.
Леля ми и мъжа и също избягали от село - отишли на бригада в Чехословакия и останали там. Та те ми разказваха пак под сурдинка за окупацията 1968-ма и как не знаели дали ще видят сина си, когото оставили лятото на село, но не могли да приберат и той изкарал първия срок на втори клас в селското училище.нямаше
И още много други неща ми разказваха родата дето хич не се връзваха с промивката на мозъци в училище и по вестници, радио и телевизия.
Та към края на гимназията вече ми беше ясно, че всичко извън къщи, цялата нелепа система, цялата държава, в която ни бяха затворили беше пълна лъжа.
И всеки ден години след това в "родната казарма" и в "престижния университет " се убеждавах в това.
Та не съм бил дисидент, но в никакъв случай не съм харесвал лъжите, в които бяхме принудени да живеем.
В България на практика нямаше дисиденти през 80-те . Имаше в имиграция, но не и в страната.
Имаше страх, защото хората от поколението на баба и дядо още помнеха насилствената колективизация, дядо ми разказваше, че комшия кегнал в яслите и държал воловете за юларите и не ги давал. Милиционерите пидпалили яслите и когато той горящ жив побягнал навън го изгасили, след което го пребили от бой, добитъка разбира се отвели, а обора изгорял.
БНА по която ревеш сега беше една голяма лъжа и в това съм се убедил лично. Тази лъжа и твоите ненужни руски железа бяха платени с отнетите земи, добитък и инвентар на дядовците ми, с труда на баба в ТКЗСто за жълти стотинки, с труда на другата ми баба оглушала в тъкачната фабрика, с двора и къщата на сестра и отчуждени и платени на цената на външна тоалетна, с труда на майка ми и баща ми, с моя безплатен труд две години в същото БНА дето сега жалиш по него.

Не ми пука дали изобщо си проумял каква ви е вината на сите "партийни членове" - докато продължаваш с лъжите си и тъпата руска пропаганда все ще се намира някой като мен дето не харесваше лъжата в,която живяхме да опровергава лъжите ти.


Ах, каква трогателна небивалица, направо ме изтекоха сълзите, тичам до маркета за нови носни кърпички; как още Спилбърг не е закупил правата от теб на направи продължение на Шиндлерс Лист?
Я да ти разкажа аз историята на един българин, чиито родители - прости селяни, успели благодарение на същия ужасен режим който описваш, да го отгледат в безплатни детски градини, училища, даже го записали да следва в престижен софийски университет и после да го изпратят на специализира в един още по-голям затвор, наречен СССР; и всичко това, само с доходите от ТЕКЕЗЕТО. Петте диоптъра късогледство също не били проблем за бедните родители, защото здравеопазването също било безплатно в тази лоша държава. Нашият българин (ще го наречем с популярното бг име Иван) обаче решил да си търси късмета в свободна чужбина, където безплатните неща даже били още повече. Натъпкал бохчата, нарамил дисагите и хванал самолета Иванчо - заминал на бригада още по-далече и от леля си - чак в Каната. Обаче като пристигнал, истината се оказала малко по-различна - лендлорда искал за две стаи 1500 на месец, университета на дъщерята 20 000 на година, прегледа и очилата на внучето - 300, детската градина 1300. Разбрал Иванчо, че с един Белчо и една Сивушка няма да върже двата края и заминал на още по-далечна бригада - по петролните сонди около полярния кръг. Обстановката там била по-потискаща и от лагера в Белене, където гадните бг комунисти били натикали всичките му до един роднини; въздуха по-мръсен от този в Сао Пауло, по цял ден се разправял с пияни дрифтери, вечерно време го било страх да се прибере до общежитието, където бил натъпкан с още 20 бродяги в една стая; добре поне, че повечето били индианци, които той много обичал, благодарение на любимата си книга Синовете на великата мечка. След като бъхтел на студа и сред скуката 6 месеца, дошло време да си отиде до Калгари за заслужената 2-седмична отпуска. Радостта му обаче била кратка - от данъчното му се обадили и му казали, че му вдигат данъците двойно, не му отговорили защо. Обаче жена му му обяснила - докато го нямало, във всички сгради наоколо настанили безплатно многодетни афганистански и пакистански семейства (със сирийски паспорти :rofl: ), бягащи от война, подпалена от лошата Русия; канадската войска се готвела за миролюбива мисия в Близкия Изток (като членка на НАТО нямало как да се измъкне) за да освободи поробеното местно население от един лош руски чичко с дребен ръст; генералния секретар на канадската компартия - другаря Манекенов похарчил един милион да премества членове на политбюро... *
Въздъхнал наш Иванчо и казал - щом е за благото на братския муслимански народ, прекратявам си отпуската и се връщам се още утре на сондажа


*...
http://www.nationalobserver.com/2016/09 ... ing-ottawa"
Павка,
Твоя сюжет и за Дисни не става :D
За Мосфилм може.

В безплатните детски градини и аз като мнозинството български деца не издържах повече от седмица без да се разболея та затова и мен и сестра ми ме гледали баба и дядо в друг град и виждах майка си и баща си в събота вечер и неделя. Това през 60-те и 70-те, когато в Северна Америка повечето майки си гледали ддцата в къщи. То и досега е така. Съпругата ми не работи първите 6 години тук докато дъщеря ми стана на 12.
Пет дьоптъра късогледство не съм имал, но очилата и лекарствата при Тошо не бяха безплатни - сега тук са платени на 100% от осигуровките ни. Влизал съм два пъти в болница като дете - дсайсетина деца в една стая мизерия и мръсотия бетер от Африка беше Безплатното лечение всъщност беше платено неофициално, щото иначе ще умреш като куче.
Обстановката в повечето от лагерите на нефтените компании храната е сравнима с 4 звезден хотел олинклузив с две основни разлики - всичко е безплатно дори и в Старбъкса вътре, но няма алкохол в повечето. Обикновено седя по няколко нощи в лагер или хотел.Иначе графика ми е 15 на6. Това, когато работя в Канада. Три години работех в Албания 4 седмици он и 4 седмици оф обратно в Канада. В Албания имах достатъчно свободно време ооне два пъти седмично да съм на плаж на Средиземно Море .
Сина ми си плати сам образованието и завърши без заем дори като се хранеше и живееше при нас. Работи една година след гимназия тук и след това работеше докато учеше.
Та мойта история е съвсем истинска, не е пълна.
Ти що не отиде в Куба или във Виетнам да продаваш консерви и кашкавала ми се заби да мизерстваш в Канада?

Или може би е най- добре да ти вземат жилището, колата и всичко, което имаш и да ги дадат на социално слабите?
Последно промяна от Ivan1007 на Нед Окт 30, 2016 11:48 pm, променено общо 1 път.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от joro »

Аз отказах цигарите и сега спестявам по 5 лева всеки ден, за 365 дена стават 1825 лева или около 1350 cad. Мисля, че с тия пари няма проблем да дойда на екскурзия и да изкарам една-две седмици в Канада, щом голяма част от българите там карате с по 400 cad социална помощ на месец. Не съм в Банско в момента, изкарвам доста повече от средната заплата в Румъния и затова не завиждам на румънците, нито им дишам прахоляка. А на теб представите ти за България са доста остарели. Но това си е твой проблем, като не искаш да си ъпдействаш инфото и живееш с остарели представи. Ти си много повече Хомо Советикус- кьорав и не виждащ нищо около себе си, живееш само с някакви свои вътрешни представи, нямащи си нищо общо с истината. И никой не може да те извади от мрака, в който си затънал.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
feather
Деактивиран
Мнения: 201
Регистриран на: Нед Юли 03, 2016 10:21 am

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от feather »

Баси и смешника! Дошъл да търси безплатни неща в чужбина? :rofl:
Безплатен обяд няма никъде! То и едно време нямаше. С малката разлика, че на някои им беше платено за сметка на други.
На мен никога не ми е било платено, така че не страдам по изгубените безплатни неща. Обаче се кефя страхотно, че някои страдат. :rock:
Емиграцията не е за всички. Аре обратно в кочинката да ровим за изгубеният рай под съветски ботуш! :D
feather
Деактивиран
Мнения: 201
Регистриран на: Нед Юли 03, 2016 10:21 am

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от feather »

joro написа:Аз отказах цигарите и сега спестявам по 5 лева всеки ден, за 365 дена стават 1825 лева или около 1350 cad. Мисля, че с тия пари няма проблем да дойда на екскурзия и да изкарам една-две седмици в Канада, щом голяма част от българите там карате с по 400 cad социална помощ на месец. Не съм в Банско в момента, изкарвам доста повече от средната заплата в Румъния и затова не завиждам на румънците, нито им дишам прахоляка. А на теб представите ти за България са доста остарели. Но това си е твой проблем, като не искаш да си ъпдействаш инфото и живееш с остарели представи. Ти си много повече Хомо Советикус- кьорав и не виждащ нищо около себе си, живееш само с някакви свои вътрешни представи, нямащи си нищо общо с истината. И никой не може да те извади от мрака, в който си затънал.
Жоре, не плямпай глупости!
България е държава със застаряващо население. Тези, които остават там са или пенсионери, или хора, които за нищо не стават (изключвам управляващата върхушка и тяхното сиво лоби, които са малцинство, но отново не стават за нищо, инак нямаше да са там)
И за какъв ти е да идваш на екскурзия в Канада, като хвърляш толкова усилия да ни убеждаваш, колко сме зле тук?
Или май сам почваш да не си вярваш, или на мен само така ми се струва, щото съм "хейтър - комунист"? :rofl:
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от Ivan1007 »

Жорко,

Нямам си идея колко са социалните помощи, никога не съм ги получавал и не знам как може да се преживее с под 2000 на месец тук.

1350 долара могат да ти стигнат за самолетен билет извън активния сезон, за една седмица в скромен хотел и храна в Макдоналдс ще ти трябват още толкова..
Ще трябва да спреш и месото и да караш на боб чорба докато чакаш евентуално да махнат туристическите визи.
Що съ напъваш пак?
Не искаш да помниш - недей.
Гласувай си за Боко,Тетка, Жорж, Радев, Марешки, ГЕРБ,БСП, Атака, ДПС, патриоти и подобни - никой не те спира и няма никаква съществена разлика. Пак ще сте най-бедната и изостанала страна в ЕС.
Ама спри да се излагаш с глупости тук.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Публикувай отговор