Вече и хора със средно образование могат да кандидатстват

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Вече и хора със средно образование могат да кандидатства

Мнение от joro »

https://news.bg/int-economics/informats ... hiteli.htm"
The session will be held on Thursday, November 10, 2016 in the evening in Sofia, Bulgaria, and is designed for professionals with post-secondary studies and with knowledge of the official languages of Canada (English and/or French).
"Презентацията ще се състои в четвъртък вечерта на 10 ноември 2016 година и е предвидена за специалисти със средно образование и познания по един от официалните езици на страната - английски и/или френски."
Хората са го превели от английски на български в статията. Ама хейтърите това не ги интересува, важно е да се хвърля помия.
Последно промяна от joro на Чет Окт 20, 2016 12:26 am, променено общо 2 пъти.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Вече и хора със средно образование могат да кандидатства

Мнение от Ivan1007 »

Жорко,
Ти си тотално (п)объркан
Приема в колежи в България е след средно образование и от тях обикновено се получава бакалавърска степен. Това не са бившите техникуми
Бившите техникуми сега се наричат професионални гимназии и от тях се получава средно специално образование в България, което съответства на vocational, но то не може да бъде post secondary.
Post secondary, както показва името му означава, че завършваш средно/secondary и след това отиваш некъде другаде да учиш (занаят, диплома, сертификат и т.н.)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Вече и хора със средно образование могат да кандидатства

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:https://news.bg/int-economics/informats ... hiteli.htm
"Презентацията ще се състои в четвъртък вечерта на 10 ноември 2016 година и е предвидена за специалисти със средно образование и познания по един от официалните езици на страната - английски и/или френски."
Хората са го превели от английски на български в статията. Ама хейтърите това не ги интересува, важно е да се хвърля помия.
Хората, които са го превели от английски на български са неграмотни като теб.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Вече и хора със средно образование могат да кандидатства

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Хората, които са го превели от английски на български са неграмотни като теб.
Ти пък си най-грамотния българин, няма що. Или вече не си българин, а канадец?
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Вече и хора със средно образование могат да кандидатства

Мнение от mwanza »

joro написа:
tonich написа:Йоро, спри да дрънкаш глупости!
Средното образование никога не е било пречка за кандидатстване, просто много по-трудно се събират точките само с едно средно.
Колко хора познаваш, дето са събрали точките само с едно средно?
Аз съм само със средно образование. Завършил съм Търговската гимназия в Пловдив, Счетоводсво. Учил съм 2 години в ПУ, но доколкото помня не ми донесе точки. И вече 10 години съм тук. Определящото при мен беше стажа. Работих 9 години в ТВ Евроком Пловдив, видео монтаж, 3д графика и тн. Първия път не ми стигаха 5 (минимума беше 75) точки и не минах, после намалиха минималното изискване на 67. Интервюто ми беше буквално 10 мин. Даже и паспорта не ми поиска пича. На първото интервю, агентката ми каза - Съжалявам, опитайте с друга диплома. Което ми прозвуча като - Купи една фалшива диплома бе, от сутринта съм пуснала 5 човека с Българска филология.
Последно промяна от mwanza на Чет Окт 20, 2016 12:43 am, променено общо 1 път.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Вече и хора със средно образование могат да кандидатства

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
Ivan1007 написа: Хората, които са го превели от английски на български са неграмотни като теб.
Ти пък си най-грамотния българин, няма що. Или вече не си българин, а канадец?
Жорко,
Аз съм с двойно гражданство - българско и канадско.
Знанията си по английски съм доказвал преди 17 години на интервю за имиграция (успешно за разлика от теб) и преди 16 години по CLB.
Това е без значение в случая - ако намериш някой заклет преводач, който да преведе post secondary studies като средно образование на български се обади. Дотогава вземи се скрий някъде.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Вече и хора със средно образование могат да кандидатства

Мнение от MrGeek »

joro написа:Хората са го превели от английски на български в статията. Ама хейтърите това не ги интересува, важно е да се хвърля помия.
Хората нищо не са превели, Йорко. Просто си пишат същите уникални глупости като за "Канадската кралска планинска полиция". :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Вече и хора със средно образование могат да кандидатства

Мнение от joro »

Аз съм завършил 4 годишен техникум с дипломна работа и специалност "среден техник", с допълнителни клалификации "шлосер" "стругар" "фрезист" и т.н. После в Техническия Университет учихме същите предмети като в техникума, на по-високо ниво. Това се водеше средно специално образование, което се различаваше от средното гимназиално и също от т.н.СПТУ, които бяха 3 години и не правеха дипломни работи. Не знам как биха го водили и признавали в Канада. Факт е, че се търсят хора с професии, особено технически.
Интервюто за Канада го минах, даже правих описание на интервюто в този форум. После това говедо Пиер Петров се заяде за банковата гаранция и ми прати писмо, че ме отрязва. Можеше пак да кандидатствам, но ме хвана яд и реших да пробвам други дестинации.
Нямам нищо против да отида и да поработя в Канада, ако ми предложат добра оферта.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Вече и хора със средно образование могат да кандидатства

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Това е без значение в случая - ако намериш някой заклет преводач, който да преведе post secondary studies като средно образование на български се обади. Дотогава вземи се скрий някъде.
А как се превежда? Като висше? И да учиш след средното 1 година за придобиване на професия пак си със средно.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Вече и хора със средно образование могат да кандидатства

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Знанията си по английски съм доказвал преди 17 години на интервю за имиграция (успешно за разлика от теб) и преди 16 години по CLB..
Мойто интервю беше на френски.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Вече и хора със средно образование могат да кандидатства

Мнение от Ivan1007 »

joro написа: Не знам как биха го водили и признавали в Канада. Факт е, че се търсят хора с професии, особено технически.
Жорко,
Тамън се бях решил да те похваля за първото изречение, че бележиш прогрес и с второто пак са издъни.
Някъде да си чул да се търсят хора без професии да емигрират? Ъъъ изключвам инвеститорите де. :D Те се търсят навсякъде. 8)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Вече и хора със средно образование могат да кандидатства

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
Ivan1007 написа: Това е без значение в случая - ако намериш някой заклет преводач, който да преведе post secondary studies като средно образование на български се обади. Дотогава вземи се скрий някъде.
А как се превежда? Като висше? И да учиш след средното 1 година за придобиване на професия пак си със средно.
Аз бих го превел буквално като "след средно" но не претендирам да съм прав. В България под висше традиционно се разбираше това което сега е бакалавър или мастър, затова не бих го превел като висше, защото би заблудило.
За хората решили да посетят сбирката е най-добре да четат оригинала на английски, както препоръчах. Ще им е от полза да свикнат да четат и мислят на английски без да превеждат на български още преди да идат евентуално в Канада. Иначе става манджа с грозде като в случая.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Вече и хора със средно образование могат да кандидатства

Мнение от MrGeek »

joro написа:А как се превежда? Като висше? И да учиш след средното 1 година за придобиване на професия пак си със средно.
Ами не, Йорко, не си пак със средно. Имаш средно плюс някаква диплома/сертификат за post-secondary обучение. В българският език няма точен термин, който да съответства на това. Едно време имаше т.нар. "полувисше", което се пада в същата категория, демек, образование след средното, но пък не точно висше (което по онова време беше само един вид, а не сегашното бакалавър и магистър). За тия объркващи термини можеш да се сърдиш на съветската образователна система, която беше тотално изкопирана в България след окупацията и преврата през 1944.
Та да повторим отново, техникумите или професионалните гимназии са си изцяло в зоната на средното образование. Post-secondary е всичко, което се учи след училище, демек едно от основните изисквания е да имаш диплома за средно образование (без значение дали е от обикновена, специализирана или професионална гимназия). По същата система, дипломата за завършена обикновена, специализирана (примерно математическа) или професионална (техникум) гимназия съответства на едно и също образователно ниво, а именно средното такова. Сега стана ли ти ясно или ти трябват картинки с озвучаване?
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Вече и хора със средно образование могат да кандидатства

Мнение от joro »

На български "след средно образование" не звучи много разбираемо. Не може да се правят буквални преводи дума по дума, трябва да се превежда по смисъл. "Средно образование с допълнителна професионална клалификация"- нещо такова. Има доста несъответствия в образователните термини, като "полувисше образование"- как се превежда? Или "кандидат на техническите науки".
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Вече и хора със средно образование могат да кандидатства

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:На български "след средно образование" не звучи много разбираемо. Не може да се правят буквални преводи дума по дума, трябва да се превежда по смисъл. "Средно образование с допълнителна професионална клалификация"- нещо такова. Има доста несъответствия в образователните термини, като "полувисше образование"- как се превежда? Или "кандидат на техническите науки".
Жорко,
"Средно образование с допълнителна професионална квалификация" за бакалавър, магистър или някой с докторат звучи доста изкелефинчено и най-вече невярно. :D

А съм почти сигурен, че огромното мнозинство от интересуващите се ще са точно такива.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Публикувай отговор