Преброяване на дивите зайци

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Преброяване на дивите зайци

Мнение от optics »

Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Преброяване на дивите зайци

Мнение от roumensp »

Постоянен адрес има всеки български гражданин, независимо кога последно е живял на него и дали физически той още съществува.
Типична родна глупост ... какъв е смисъла да фигурира несъществуващ адрес в регистрите им, ще ти пратят писмо на него ? :D Единственото, което би трябвало да ги интересува е настоящ адрес, независимо в коя държава е.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Преброяване на дивите зайци

Мнение от optics »

roumensp написа:
Постоянен адрес има всеки български гражданин, независимо кога последно е живял на него и дали физически той още съществува.
Типична родна глупост ... какъв е смисъла да фигурира несъществуващ адрес в регистрите им, ще ти пратят писмо на него ? :D Единственото, което би трябвало да ги интересува е настоящ адрес, независимо в коя държава е.
Не съм много навит да ми знаят адреса в чужбина. А па и за тях е по-сложно, да не кажа, че никога няма да стане - да пращат писма до чужбина. Не е ли по-лесно да имаха адрес на "човек за контакт"?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Преброяване на дивите зайци

Мнение от roumensp »

Те моя би трябвало да го знаят, защото съм вадил паспорт в Отава и съм го получавал по пощата. А ако не са си го въвели където трябва за тях си е, аз нямам никакво намерение да се занимавам с глупости.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Преброяване на дивите зайци

Мнение от joro »

Постоянният адрес е този, който е записан на личната карта или паспорта. При подновяване на лична карта или паспорт можете да си промените постоянния адрес. Ако не си подновите паспорта или личната карта при изтичане на срока след определен период от време ви отписват и загубватв постоянния си адрес. Можете да си смените постоянния адрес в България с адрес в чужбина, който ще бъде отбелязан в документите ви.
Много се надценявате, ако мислите, че на някой в България му пука за вашите адреси в чужбина.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Преброяване на дивите зайци

Мнение от tonich »

В тази статия няма цитиран нормативен документ, а само впечатления на пишещия.
Все едно, както Йоро казва, "на никой в България не му пука за нашите адреси в чужбина". (Мухахахах-ха,. че това си е направо достойно за подпис! :rock: )
Последно промяна от tonich на Съб Авг 27, 2016 8:23 pm, променено общо 3 пъти.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Преброяване на дивите зайци

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:Постоянният адрес е този, който е записан на личната карта или паспорта. При подновяване на лична карта или паспорт можете да си промените постоянния адрес. Ако не си подновите паспорта или личната карта при изтичане на срока след определен период от време ви отписват и загубватв постоянния си адрес. Можете да си смените постоянния адрес в България с адрес в чужбина, който ще бъде отбелязан в документите ви.
Много се надценявате, ако мислите, че на някой в България му пука за вашите адреси в чужбина.
Я ми го обясни ка става туй с постоянен адрес в чужбина? Не мислиш ли, че е време да спреш да се излагаш?

Постоянен адрес
Постоянен адрес е адресът в населеното място, което лицето избира да бъде вписано в регистрите на населението.

Постоянният адрес е винаги на територията на Република България. Всяко лице може да има само един постоянен адрес. Всеки български гражданин трябва да бъде вписан в регистъра на населението на едно населено място. Български граждани, живеещи предимно в чужбина, които не са вписани в регистрите на населението и не могат да посочат постоянен адрес в Република България, се вписват служебно в регистрите на населението на район "Средец" на град София.

Всеки собственик или ползвател на жилище може да възрази пред кмета на общината срещу ползването на неговия адрес от трети лица.

Настоящ адрес
Настоящ адрес е адресът, на който лицето пребивава.

Всяко лице има само един настоящ адрес. Настоящият адрес на българските граждани, на които мястото на пребиваване е в чужбина, се отразява в автоматизираните информационни фондове само с името на държавата, в която пребивават.


http://econ.bg/%D0%90%D0%B4%D1%80%D0%B5 ... 26381.html"

При поредната смяна на паспорта винаги им давам адреса ми в Канада. Досега не са ми писали.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Преброяване на дивите зайци

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Я ми го обясни ка става туй с постоянен адрес в чужбина? Не мислиш ли, че е време да спреш да се излагаш?

Постоянен адрес
Постоянен адрес е адресът в населеното място, което лицето избира да
Постоянният адрес е винаги на територията на Република България. Всяко лице може да има само един постоянен адрес. Всеки български гражданин трябва да бъде вписан в регистъра на населението на едно населено място. Български граждани, живеещи предимно в чужбина, които не са вписани в регистрите на населението и не могат да посочат постоянен адрес в Република България, се вписват служебно в регистрите на населението на район "Средец" на град София.

Всеки собственик или ползвател на жилище може да възрази пред кмета на общината срещу ползването на неговия адрес от трети лица.

Настоящ адрес
Настоящ адрес е адресът, на който лицето пребивава.

Всяко лице има само един настоящ адрес. Настоящият адрес на българските граждани, на които мястото на пребиваване е в чужбина, се отразява в автоматизираните информационни фондове само с името на държавата, в която пребивават.


http://econ.bg/%D0%90%D0%B4%D1%80%D0%B5 ... 26381.html"

При поредната смяна на паспорта винаги им давам адреса ми в Канада. Досега не са ми писали.
Май ти си този, който се излага. Има български граждани в чужбина, които нямат постоянен адрес в България. Не е задължително, можеш да се отпишеш от регистъра, в който те водят в съответната община.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Преброяване на дивите зайци

Мнение от agent Ozo »

Статията е такава боза, че дори не си заслужава коментарите.
Първо, авторът си измисля казус, който не съществува, само въз основа на дочутото за възникнали административни проблеми в някакво си кметство.
Второ, представя манипулативно едно възможно решение на проблема като бъдещо нормативно изискване към живеещите в чужбина българи.
Трето, повече от 2/3 от материала е пълнеж с никому ненужни копи-пейст на законови текстове относно адресната регистрация на българските граждани, плюс грешна интерпретация на тези текстове.

Законово нещата относно постоянният и настоящ адрес на българските граждани не са се промененили. Който го касае или се интересува, може да прочете Глава четвърта на ЗАКОН ЗА ГРАЖДАНСКАТА РЕГИСТРАЦИЯ
Ако някой посочи за постоянен адрес такъв, който не съществува физически, то проблема си е негов. Също както и ако в даден момент адресът е станал недействителен (човекът се е изнесъл от жилището, продал имот, сменил квартира и т.н.), а касаещият го нашенец не е взел мерки да си смени личната карта, посочвайки нов адрес.

Засега единствено ЗЗО (закон за здравното осигуряване) задължава българите напускащи страната с намерени за живеят постоянно в чужбина да подават декларация по чл.40а от ЗЗО. Но не за да им знаят властите адресите в чужбина, а за да не им се начисляват здравни вноски.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Преброяване на дивите зайци

Мнение от agent Ozo »

joro написа: Има български граждани в чужбина, които нямат постоянен адрес в България. Не е задължително, можеш да се отпишеш от регистъра, в който те водят в съответната община.
Градско, големи глупости пишеш. Личи си, че не си отварял нормативен документ и хал-хабер си нямаш от тая материя.
Последно промяна от agent Ozo на Съб Авг 27, 2016 8:11 pm, променено общо 1 път.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Преброяване на дивите зайци

Мнение от optics »

Йоро просто не е схванал дефиницията за постоянен адрес.
Има български граждани в чужбина, които нямат постоянен адрес в България
:rofl: :rofl: :rofl:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Преброяване на дивите зайци

Мнение от IRA »

:rofl: Ми аз се проибвах да си дам постоянния адрес в Монреал като си подновявах личната картата, ама ми казаха ,че не можело. Постоянния адрес трябвало да бъде в България, нямало значение ,че не живея там. Как може да ти е постоянен адреса като не живвееш там, не е ясно.
Тия хора , въпреки най бързия интернет в света дето го имат, продължават да искат декларации на хартии.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Преброяване на дивите зайци

Мнение от 7George »

Явно българските граждани трябва да имат тамошен адрес, ако ще и фиктивен, така е закона и на никой не му пука.

А хартията си е класика. Примерно, как ще ни дават банките кеш (пак кредит) като се скапят повсеместно базите им данни от хакерските атаки: Ще извадят едни дебели папки с досиетата и снимки, ще ни огледат на лунна или друга налична светлина дали сме същите, ще бръкнат в чувала и подадат стиска банкноти: "Хайде бягай, следващия, моля... "
Embrace your climate change!
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Преброяване на дивите зайци

Мнение от Ivan1007 »

Не е задължително да имате постоянен адрес в България. Ако не можете да посочите такъв ще ви водят в София община Средец. Неудобството е, че всякакво административно обслужване като подновяване на лични докумвнти трябва да го правите там. Това едва ли ще е проблем за софиянци и ако подновявате документи в българското посолство или консулство.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
dimana
Мнения: 158
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 7:22 pm

Re: Преброяване на дивите зайци

Мнение от dimana »

Закон за гражданската регистрация
Чл. 93. (В сила от 1.01.2000 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 39 от 2011 г., в сила от 20.05.2011 г.) Постоянен адрес е адресът в населеното място, което лицето избира да бъде вписано в регистъра на населението.

(2) Постоянният адрес е винаги на територията на Република България.

(3) Всяко лице може да има само един постоянен адрес.

(4) (Изм. - ДВ, бр. 39 от 2011 г., в сила от 20.05.2011 г.) Български граждани, живеещи в чужбина, които не са вписани в регистъра на населението и не могат да посочат постоянен адрес в Република България, се вписват служебно в регистъра на населението от район "Средец" на гр. София.

(5) (Нова - ДВ, бр. 96 от 2004 г., отм. - ДВ, бр. 39 от 2011 г., в сила от 20.05.2011 г., нова - ДВ, бр. 42 от 2012 г.) Постоянният адрес на гражданите е адрес за кореспонденция с органите на държавната власт и органите на местното самоуправление.

(6) (Нова - ДВ, бр. 42 от 2012 г.) Постоянният адрес на гражданите служи за упражняване или ползване на права или услуги в случаите, определени в закон или друг нормативен акт.

(7) (Нова - ДВ, бр. 42 от 2012 г.) Постоянният адрес може да съвпада с настоящия адрес.
Публикувай отговор