Кладата на Културното ни Наследство 20.08. 2016

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Кладата на Културното ни Наследство 20.08. 2016

Мнение от Mielle »

И за всички знайни и незнайни български Културни Обекти:
Пловдив- Столица на Културата 2019....
https://www.youtube.com/watch?v=a3zpenlD5n4"
feather
Деактивиран
Мнения: 201
Регистриран на: Нед Юли 03, 2016 10:21 am

Re: Кладата на Културното ни Наследство 20.08. 2016

Мнение от feather »

Тютюневи складове - паметници на културата? :tmi:
В София имаше подобен случай на времето. Някой си беше харесал мястото да строи блок или дюкян.
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Кладата на Културното ни Наследство 20.08. 2016

Мнение от Mielle »

В Созопол също. Цяла гора изгориха за един хотел, в който достъп имат конкретни лица....моделът е един и същ. По принцип до колкото знам конкретният паметник е обявен за културен. Това лято се събори зрелищно и кино Сердика в София за да бъде заменен от хотел, разбирам, че май е турски проект...Друг е въпросът..кому е нужно това зрелище..?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Кладата на Културното ни Наследство 20.08. 2016

Мнение от roumensp »

feather написа:Тютюневи складове - паметници на културата? :tmi:
В София имаше подобен случай на времето. Някой си беше харесал мястото да строи блок или дюкян.
Изоставени и необитаеми тютюневи складове ... на кой му дойде на акъла да го нарече "клада на културното ни наследство" ? Впрочем знам на кой, самото видео е озаглавено "Големият пожар в Пловдив". :D
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Кладата на Културното ни Наследство 20.08. 2016

Мнение от Mielle »

"Кладата" е наречен от друг журналист, Т.М, хората които бяха там...и отразяваха!
Друг въпрос?
"Много ми е мъчно за тютюневите складове, за нас, за децата ни. Страдам с цялото си сърце.
Вечерта, в която складовете горяха, бях в Пловдив за една вечер. Бяхме седнали с едни познати и те ни разказваха за най-голямата световна конвенция на тату артисти, която се състои в Лондон. Разбрахме, че се помещава в тамошните бивши тютюневи складове и било изумително събитие.
И си помислих, че няма случайни неща. Ние сме такива - всъщност нямаме нужда от тези складове. Познавам много, много хора, които в момента скърбят за изгорялата сграда, но от тях единици обръщат внимание на културата без самите те да работят това. Самата аз едвам стъпвам вече в операта, на театър ходя два три пъти годишно, няколко изложби. Това е. Сега в Пловдив бях в регионалния Исторически музей. Колко от вас са били там? Аз бях, защото ме заведоха. Имаше с мен човек, който ме заведе в Историческия музей в Стара Загора и в същия в Пловдив.
Иначе щях да ида на магазин, на кафе и на ресторант.
За да има тютюневи складове, трябва да има интерес към историята, изкуството и културата. Постоянна. Масова. Ежедневна.
И само да кажа, че базара в Сохо, веганските сладкарници и кръводаряването не се броят. Говорим за култура.
И да, ТЕ СЪСИПАХА КУЛТУРАТА!!! Тоя лаф го знам. И ми е доста досаден.
Подобни сгради по света (много по-грозни, но исторически) се използват за култура -- изложби, арт инсталации, културни и други събия, за магазини, ресторанти, кино и прочеее. Те наистина се ценят като истинко културно наследсто. Под мотото на Adopt, Transform, Reuse! много стари складове като в Сан Франциско се трансформират и използват за смислени неща. Т.е. мутрите можеха да възстановят складовете и пак да печелят от тях...Но тази пуста алчност, наглост и простотия!"
Л.К.Е
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Кладата на Културното ни Наследство 20.08. 2016

Мнение от agent Ozo »

Не знам дали някой е чувал за Емил Тиберов, който на времето построи резиденция Стария град (днес Петър I) в Пловдив. Този човек разправяше, че ако не била тази безумна бюрокрация, която със сигурност би му изяла години в разправии и прахосала безчет пари, то е нямало да се наложи да взривява, копае и излива основите за резиденцията за една нощ.
Педпочел е да се съди с общината при свършен факт, отколкото безкрайни административни процедури за разрешителни от тоя и оня. Така и стана в последствие - общината го съди, като съдът при това го оправда. Изненадани нямаше. :)

Та докато не си оправим процедурите, по-оправните бизнесмени ще взривяват и палят. Пък после нека общината/държавата да ги разследва и съди.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Кладата на Културното ни Наследство 20.08. 2016

Мнение от Mielle »

Споко де!
Очевидно в БГ думата Пожар от днес се римува с Клошар.
За подробности....Новините/Пресата
Публикувай отговор