Истинска революция трябва да се случи в България

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Истинска революция трябва да се случи в България

Мнение от Kan_Tangra »

Ако мнението ти се сменя постоянно, вероятността клони то да не струва много и да не умееш да преценяш хората.
Аз лично се изумявам как има хора, които през 2 дена си обръщат мнението на 180 градуса като фурнаджийска лопата.

Също, не опира единствено до количество познати, защото ако си тесногръд и с нисък капацитет на аналитично мислене, а и най-общо казано самодоволен темерут, на който липсва емпатия, ако ще и с 10 милиона човека да си се срещнал, нищо няма да си разбрал от тях.

Не опира и единствено до капацитет на интелекта, макар, че това е сериозен фактор, защото се случва много интелигентни хора да са ограничени и да не се интересуват, нито да боравят с достатъчно входни параметри, отнасящи се до останалите хора.
Това ограничаване на собствения интелект може да е както съзнателно (по избор), така и несъзнателно - комплекси, изградено несъзнателно поведение; някакви елементи на егоцентричност.

Най-същественото качество, за разбиране и оценяне на другите е 'приемането' в източнофилософския смисъл на думата. Най-общо, 'приемането' на реалността, такава каквато е, без съдене и без субективизиране. С други думи, адекватност.
С други думи, гъвкавост на възприемането на реалността, на разбиранията, на другите; липса на съдене.

Ако към това се добави някакво ниво на интелигентност и някакво ниво на социален опит, може доста добре да се разбират останалите.

А определено е в сила, че да разбереш нивото на някакъв интелект е необходимо поне частично базово ниво, поне бегло съпоставимо с него.
Ако някой не съумее да оцени даден интелект, шансът е, че неговия е твърде нисък, под базовото ниво.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Публикувай отговор