Да се смея ли, или да плача?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Да се смея ли, или да плача?

Мнение от joro »

fighter написа: Четох тия дни тая тема докато бях по трък стоповете и много се смях :D
Жорко, добро момче си, ама изглеждаш много глупаво с тези си твърдения, и то в очите на хора, които са по северно-американските магистрали. Не ми се занимава да качвам снимки и видеа от дашборд камерата ми какво представляват магистралите и трафика тук. Имаш ли идея, че Средният Запад примерно е високо планинска земя и аз непрекъснато минавам през summit-и по 5500ft и нагоре (най-високото място, което преминавам е Donner Pass Summit, California, elev. 7227). На такава височина условията са доста сурови и да ти кажа дупки по тези магистрали не съм виждал. А и магистралите така са проектирани че да поемат необходимия трафик. И когато ги строят или ремонтират не затварят пътя, че да обикаляш през села и паланки, ами организират движението в едното платно. И докато хората работят на пътя, задължително при кънстракшън зоната има полицейска кола. Отделно работят със скорост, която ти дори не можеш и да си представиш. Общо взето аз обикалям по едни и същи магистрали и искам да ти кажа, че ми се е случвало в рамките на десет дни да видя стотици километри новоасфалтирани участъци.
Жорко, в Северна Америка думичкта трафик е много важна и е той не трябва да спира.
И за друго да те светна - виждал съм снимки, и то във фейсбук, на страницата на Бойко Борисов, как "открива магистрали". Абсолютен Бай Ганьо - със шкембето напред, а магистралата дори още маркировка няма, а той лента реже. И онова инъче умно момиче Павлова там и то гледа като насрано дете майка си. Изтупани в костюми и с идеално лъснати обувки. Лошо няма. Само за срвнение ще ти кажа, че съм виждал снимки в медиите тук на Джим Патисън, който е най-богатият в БК, на инспетиране на някаква сграда, ами човека му дали каска да си сложи на главата, сейфти жилетка. Какво като е милиардер, правилата за безопасност не важат за него ли?
Въобще преди да тръгнеш да ни убеждаваш в това колко качествено се строят магистралите в България, първо си поеми дълбоко въздух и се сети, че ние все пак сме живяли по 30-40 години в България.
Та инъче да си жив и здрав :)
Ставаше въпрос эа качество, не за количество. Америка е мнооо-го по- голяма от България като територия и население. Само в един град като Ню Йорк има повече хора отколкото в България, Гърция и Македония общо. Нормално е да имат и повече магистрали и повече трафик. И улиците в Ню Йорк са повече от тези в Банско.
Има бългори в чужбина, които се отнасят положително към България. Не е зодължително да си хейтър эа да живееш навън.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Да се смея ли, или да плача?

Мнение от the_coach »

joro написа:
fighter написа: Четох тия дни тая тема докато бях по трък стоповете и много се смях :D
Жорко, добро момче си, ама изглеждаш много глупаво с тези си твърдения, и то в очите на хора, които са по северно-американските магистрали. Не ми се занимава да качвам снимки и видеа от дашборд камерата ми какво представляват магистралите и трафика тук. Имаш ли идея, че Средният Запад примерно е високо планинска земя и аз непрекъснато минавам през summit-и по 5500ft и нагоре (най-високото място, което преминавам е Donner Pass Summit, California, elev. 7227). На такава височина условията са доста сурови и да ти кажа дупки по тези магистрали не съм виждал. А и магистралите така са проектирани че да поемат необходимия трафик. И когато ги строят или ремонтират не затварят пътя, че да обикаляш през села и паланки, ами организират движението в едното платно. И докато хората работят на пътя, задължително при кънстракшън зоната има полицейска кола. Отделно работят със скорост, която ти дори не можеш и да си представиш. Общо взето аз обикалям по едни и същи магистрали и искам да ти кажа, че ми се е случвало в рамките на десет дни да видя стотици километри новоасфалтирани участъци.
Жорко, в Северна Америка думичкта трафик е много важна и е той не трябва да спира.
И за друго да те светна - виждал съм снимки, и то във фейсбук, на страницата на Бойко Борисов, как "открива магистрали". Абсолютен Бай Ганьо - със шкембето напред, а магистралата дори още маркировка няма, а той лента реже. И онова инъче умно момиче Павлова там и то гледа като насрано дете майка си. Изтупани в костюми и с идеално лъснати обувки. Лошо няма. Само за срвнение ще ти кажа, че съм виждал снимки в медиите тук на Джим Патисън, който е най-богатият в БК, на инспетиране на някаква сграда, ами човека му дали каска да си сложи на главата, сейфти жилетка. Какво като е милиардер, правилата за безопасност не важат за него ли?
Въобще преди да тръгнеш да ни убеждаваш в това колко качествено се строят магистралите в България, първо си поеми дълбоко въздух и се сети, че ние все пак сме живяли по 30-40 години в България.
Та инъче да си жив и здрав :)
Ставаше въпрос эа качество, не за количество. Америка е мнооо-го по- голяма от България като територия и население. Само в един град като Ню Йорк има повече хора отколкото в България, Гърция и Македония общо. Нормално е да имат и повече магистрали и повече трафик. И улиците в Ню Йорк са повече от тези в Банско.
Има бългори в чужбина, които се отнасят положително към България. Не е зодължително да си хейтър эа да живееш навън.
Ми нали и аз това ти обяснявам, че карам по високо планински магистрали (Nevada, Utah, Idaho, Montana, Alberta, British Columbia) където условията са много по-сурови от българските, и по тези магистрали не съм виждал дупки :)
Затова и ти казах, че е глупаво да твърдиш, че в България пътищата се правят по същия начин :)
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Да се смея ли, или да плача?

Мнение от joro »

fighter написа: Ми нали и аз това ти обяснявам, че карам по високо планински магистрали (Nevada, Utah, Idaho, Montana, Alberta, British Columbia) където условията са много по-сурови от българските, и по тези магистрали не съм виждал дупки :)
Затова и ти казах, че е глупаво да твърдиш, че в България пътищата се правят по същия начин :)
Ела да пропътуваме от Благоевград до пътен възел Даскалово по магистрала Струма и за всяка дупка, която видим ще ти дам по 100 долара. Май от 30 години не си идвал в България и си нямаш никаква представа от новопостроените магистрали, смешник.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Да се смея ли, или да плача?

Мнение от the_coach »

joro написа:
fighter написа: Ми нали и аз това ти обяснявам, че карам по високо планински магистрали (Nevada, Utah, Idaho, Montana, Alberta, British Columbia) където условията са много по-сурови от българските, и по тези магистрали не съм виждал дупки :)
Затова и ти казах, че е глупаво да твърдиш, че в България пътищата се правят по същия начин :)
Ела да пропътуваме от Благоевград до пътен възел Даскалово по магистрала Струма и за всяка дупка, която видим ще ти дам по 100 долара. Май от 30 години не си идвал в България и си нямаш никаква представа от новопостроените магистрали, смешник.
О-о, по-полека с епитетите, отиваш твърде далеч :!:
В България не съм бил от 9 месеца и ако за това време е станало някаво чудо, като да са изчезнали дупките от пътищата, поздравления.
А тая цитирана от тебе магистрала ми е любопитно колко време ще е в това си прекрасно състояние, и колко време ще е нужно да запчне ремонта когато той бъде необходим.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Да се смея ли, или да плача?

Мнение от ablood »

joro написа:Ела да пропътуваме от Благоевград до пътен възел Даскалово по магистрала Струма и за всяка дупка, която видим ще ти дам по 100 долара.
Това представителна извадка ли е за българските пътища?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Да се смея ли, или да плача?

Мнение от joro »

ablood написа:
joro написа:Ела да пропътуваме от Благоевград до пътен възел Даскалово по магистрала Струма и за всяка дупка, която видим ще ти дам по 100 долара.
Това представителна извадка ли е за българските пътища?
Даже вашите колеги хейтъри в България не намират дупки по новите магистрали. Не става въпрос за някои стари пътища от едно време, които също се преасфалтират в момента. Не ми е известно някоя от построените магистрали да са я затворили да я ремонтират. Само тук-там някой дребен дефект, което го има навсякъде по света. Даже старите участъци на магистралите Хемус и Тракия са с нова настилка и вече го няма това друсане на виадуктите като преди, когато фугите на мостовете не бяха добре запълнени. Може Боко да не ви харесва, но наистина в България много неща се построиха в последнитв години- и в София, и в другите градове. Далеч съм от мисълта, че някакъв Боко е построил всичко. Аз съм от десните и не обичам прекалената намеса на държавата. Даже според мен магистралите трябва да станат платени и да се дадат на частни фирми, които да ги поддържат. И цялата икономика трябва да бъде предимно часна. Най- добре се живее в държави, управлявани от невзрачни чиновници, като тези в Швейцария, Норвегия, Люксембург, а най-зле в такива, управлявани от велики политици с голям международен авторитет, като Путин, Фидел Кастро, Ердоган и т.н.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
feather
Деактивиран
Мнения: 201
Регистриран на: Нед Юли 03, 2016 10:21 am

Re: Да се смея ли, или да плача?

Мнение от feather »

А според мен трябва да се дадат на частни рекетьори. Даа, както се "дадоха" и банките, плажовете и бог знае още какво. Що да остават по-назад? |(
joro написа:Даже вашите колеги хейтъри в България
Ама то и такива ли имало? Да живееш с/в нещо, което мразиш...Баси и нещастието! :D
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Да се смея ли, или да плача?

Мнение от ablood »

joro написа:Даже вашите колеги хейтъри в България не намират дупки по новите магистрали. Не става въпрос за някои стари пътища от едно време, които също се преасфалтират в момента.
Нещо клинчиш. Каква част от пътищата в БГ са "нови" (каквото и да разбираш под това)?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Да се смея ли, или да плача?

Мнение от joro »

ablood написа:
joro написа:Даже вашите колеги хейтъри в България не намират дупки по новите магистрали. Не става въпрос за някои стари пътища от едно време, които също се преасфалтират в момента.
Нещо клинчиш. Каква част от пътищата в БГ са "нови" (каквото и да разбираш под това)?
Така е, щом вече са построени, значи не са нови, изцапани са.
Случайно да си чул, че магистралата от София до Пловдив преди няколко години я продължиха до Бургас? И направиха още няколко участъка от другите магистрали? Ама не ми се пишат статии за магистралите, търсете си сами информация.
Идванията от дъхд на вятър за по няколко дни и общуването само с родители-пенсионери не дават кой знае каква информация. Особено за хора със затворени очи и запушени уши, които не искат да видят и да чуят нищо хубаво.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Да се смея ли, или да плача?

Мнение от Павел »

joro написа:
ablood написа:
joro написа:Даже вашите колеги хейтъри в България не намират дупки по новите магистрали. Не става въпрос за някои стари пътища от едно време, които също се преасфалтират в момента.
Нещо клинчиш. Каква част от пътищата в БГ са "нови" (каквото и да разбираш под това)?
Така е, щом вече са построени, значи не са нови, изцапани са.
Случайно да си чул, че магистралата от София до Пловдив преди няколко години я продължиха до Бургас? И направиха още няколко участъка от другите магистрали? Ама не ми се пишат статии за магистралите, търсете си сами информация.
Идванията от дъхд на вятър за по няколко дни и общуването само с родители-пенсионери не дават кой знае каква информация. Особено за хора със затворени очи и запушени уши, които не искат да видят и да чуят нищо хубаво.
Потърсих си сам информация -
"И новата отсечка на магистрала "Струма" се напука край Благоевград"

И новата отсечка на магистрала "Струма" в района на Благоевград не издържа след първата зима и се напука.

Това е поредния проблем с нов магистрален участък. През февруари "стандартно" пропадна отсечка от новата магистрала "Марица".

Преди това се напука и магистрала "Струма" край Дупница, година и половина след пускането на отсечката.

Коловози има и по новата част на магистрала "Тракия" в участъка от Оризово до Стара Загора, за които държавата трябва да плати 50 млн. лв., за да бъдат отстранени. "Неравности" по магистрала "Тракия" има и в участъка между Стара Загора и Нова Загора.

Два тунела на магистрала "Люлин" също протекоха скоро след пускането и се наложи да бъдат ремонтирани.

Ми то не остана магистрала дето да е у ред :rofl: Май се оказва, че единственото качествено нещо е ножичката дето агент Буда използва при рязането на лентите, щото била марка Солинген.
http://www.mediapool.bg/i-novata-otsech ... 46879.html"

Ще ти изпратя на лични, номера на банковата си сметка; чакам си стотарката :)
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Да се смея ли, или да плача?

Мнение от the_coach »


Специално за Жорко, това е магистрала I80, мястото е на няколко мили от границата Калифорния/ Невада. Почти 2200 метра надморска височина, пътят е подложен на сурови условия - снегове, дъждове, заледявания, и т.н. Не се виждат, а и аз гарантирам, че там няма дупки. Няма как да бъда убеден, че това е построено по същия начин както се строи в България. От пръв поглед се вижда, че асфалта е положен на модули, и между отделните модули са оставени фуги, които да поемат разширяването при замръзване на водата. Елементарно. Но в България обикновено се неглижират нещата, т.е. се правят "през пръсти" и едва ли строителите на магистрали ще се занимават там с фуги-муги и подобни :)
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Да се смея ли, или да плача?

Мнение от the_coach »

https://www.youtube.com/watch?v=GhD1o2e ... e=youtu.be"
Ето едно видео от небезивестната Highway Thru Hell, която е проектирана и построена по технология, взаимствана от строежа на Магистрала Струма :D
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Да се смея ли, или да плача?

Мнение от tonich »

fighter написа:https://www.youtube.com/watch?v=GhD1o2e ... e=youtu.be
Ето едно видео от небезивестната Highway Thru Hell, която е проектирана и построена по технология, взаимствана от строежа на Магистрала Струма :D
Това е изкачването след Merritt :)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Да се смея ли, или да плача?

Мнение от Ivan1007 »

Kpetrov написа:За разлика от теб Иванчо, товарищ Петров, никога не е бил комсомолец, нито е бил в СССР, камо ли да учи там!
Комсомолци бяхме всички учащи след 14 годишна възраст по онова време товарищ Петров. Да си Хомо Советикус не е необходимо да си бил комсомолец - мутацията е устойчива особено в подходяща семейна среда в ранна възраст.
В СССР не съм учил, но ако ти беше ходил можеше и да разбереш, че много често не знаеш за какво пишеш по принцип не само за СССР.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Да се смея ли, или да плача?

Мнение от the_coach »

tonich написа:
fighter написа:https://www.youtube.com/watch?v=GhD1o2e ... e=youtu.be
Ето едно видео от небезивестната Highway Thru Hell, която е проектирана и построена по технология, взаимствана от строежа на Магистрала Струма :D
Това е изкачването след Merritt :)
:y:
Публикувай отговор