Две книжки в България, законно ли е?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Две книжки в България, законно ли е?

Мнение от MrGeek »

myhata II написа:Батката си пие ракията някъде на теферич, а ти още се пържиш в индийско китайския град !
Е и? Батката като си пие ракията, ние само вода ли пием според теб? Абе я виж чичо ти Гошо какво ти слага в бирата, че нещо не е съвсем както трябва. :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Две книжки в България, законно ли е?

Мнение от Pavel M »

fighter написа:
Pavel M написа:
fighter написа:
umeiko написа:Bay Area. San Jose, San Mateo, Foster City, San Francisco, Oakland, Walnut Creek, Dublin, Fremont (горе доло градовете дето обхващат района)
Хахахаха, аз точно от тази ерия багам като Дявол от тамян. Преди няколко седмици имах деливъри в Petaluma и после пик-ап в Salinas, но и през ум не ми мина да хвана 101, просто си се върнах обратно до I5 и си карах рахат до Санта Нела :)
карай през 101 и да не ти пука.не е толкова тегаво.има малко зор след Голдън гейт докато минеш парка и виетнамската махала после светофарите се разреждат
навместо да обиколиш половината америка да стигнеш до Салинас може на 2 скорост да разгледаш отблизо фриско
аз ако ти бях шеф щях да те чарджа поне един резервоар с нафта :D
Стотина мили удължавам пътя, Батка. Диспечерите много добре знаят и даже го препоръчват. Много аксидънти, трафик, понякога има горски пожари, магистралата може да се окаже затворена за часове наред. Фриско го разгледах миналото лято без камион ;)
А, и нещо друго, точно южно от Petaluma има рестрикции за дължината - 65 фийта, а аз съм 75.

те рестрикциите са само за междуосието на ремаркето,а не за цялата композиция
местиш задната ос на трейлъра с 5 дупки напред и си готов
щото екзитите на хайуея във фриско ерия както знаеш са толкова скосени,че може да качиш задните гуми на бордюра и да обереш някой електрически стълб :rofl:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Две книжки в България, законно ли е?

Мнение от the_coach »

Батка мерси за съветите :y:
Забравил си. Има рестрикции за дължината :)
А това за тандем акселс е 40 фийта максимум в Калифорния.
Наздраве!
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Две книжки в България, законно ли е?

Мнение от Kpetrov »

Един въпрос към професионалистите, като преместите осите напред не закачате ли разни неща от външната страна на завоя?
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Две книжки в България, законно ли е?

Мнение от the_coach »

Kpetrov написа:Един въпрос към професионалистите, като преместите осите напред не закачате ли разни неща от външната страна на завоя?
Аз такива остри завои не правя. По-скоро заемам съседните ленти дори и да са на он-коминг трафика и така завивам. Закона го позволява. Батката да каже, той е карал на по-тесни улици.
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Две книжки в България, законно ли е?

Мнение от haimana »

По интересно е дали преместването напред води превишаване на максималното натоварване на ос.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Две книжки в България, законно ли е?

Мнение от the_coach »

haimana написа:По интересно е дали преместването напред води превишаване на максималното натоварване на ос.
Зависи как е разполжен товара, колко ти тежи трактора, колко гориво имаш, и разбира се самия трейлър.
Тези дни карах вода за Орегон и върнах ябълки от Уошингтън.
С водата бях по-тежък отпред и трябваше да слайдна акселите леко напред, като дори не зареждах повече от половината на резервоарите, за да не превиша натоварването на steering axle.
С ябълките беше обратното - повече тежаха отзад и съответно слайднах аксела на трейлъра леко назад.
Можеш да местиш не само аксела на трейлъра, но и така нареченето "пето колело", което закача трейлъра за трактора.
Публикувай отговор