Две книжки в България, законно ли е?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Две книжки в България, законно ли е?

Мнение от umeiko »

fighter написа:
Kpetrov написа:
fighter написа:
Kpetrov написа:
Карат в средната лената при дясна свободна и се чудят защо ги били изпреварвали от двете страни!!!
В дясна лента не е много удобно да се кара, тъй като трябва непрекъснато да се съобразяваш с мърджващият се трафик. Аз лично когато преминавам през градове винаги карам (поне) една лента вляво от крайна дясна.
Става много интересно обаче, когато с камиона настигнеш някой с лека кола на когото също му е много удобно да кара в средната лента с 90 да речем.
Как му се лепят за задницата... интересно ми е тези с леките коли, които карат така, дали въобще осъзнават какво се случва зад тях?!
Ако няма как да го изпреваря, отварям леко прозореца, паля цигара, пия си кафето и си пускам Нийл Йънг :D Какво друго да направя, не мога да мина отгоре му, нито да му свирна с клаксона, нито да му присвяткам :D Това обаче се случва само в Канада и в частност в нашата провинция. В Албърта са по-бързи шофьорите.
Между другото най-приятно ми е мърджването в Калифорния - много трафик, кола зад кола във всички ленти, успяват да се движат със спийд лимита. Но в момента, в който стъпя на рампата и дам мигач, че и аз "влизам" и в огледалото виждам как веднага се освобождава дясната лента. Най-якото е, че го правят без да си намалят скоростта и без да се застрашават един друг, просто трябва да го види човек. Там имат много добра култура на каране.
Аве аз имам обратните впечатления да ти кажа :) :) :)
Нали знаеш, в Калифорния никой не дава мигач когато завива :rofl:
Така че който дава, означава че не е местен...и може да са решили да дадат път на туриста, така да се каже.
И разбира се, недей да даваш мигач в Сан Франциско, че никога нема да можеш да се престроиш. Там са по страшни и от Софето, с тази разлика само че не мачкат пешеходците, щото много боли глава след това.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Две книжки в България, законно ли е?

Мнение от the_coach »

umeiko написа: Аве аз имам обратните впечатления да ти кажа :) :) :)
Нали знаеш, в Калифорния никой не дава мигач когато завива :rofl:
Така че който дава, означава че не е местен...и може да са решили да дадат път на туриста, така да се каже.
И разбира се, недей да даваш мигач в Сан Франциско, че никога нема да можеш да се престроиш. Там са по страшни и от Софето, с тази разлика само че не мачкат пешеходците, щото много боли глава след това.
Калифорния е доста обширно понятие. Ти за коя ерия говориш?
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Две книжки в България, законно ли е?

Мнение от umeiko »

Bay Area. San Jose, San Mateo, Foster City, San Francisco, Oakland, Walnut Creek, Dublin, Fremont (горе доло градовете дето обхващат района)
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Две книжки в България, законно ли е?

Мнение от the_coach »

umeiko написа:Bay Area. San Jose, San Mateo, Foster City, San Francisco, Oakland, Walnut Creek, Dublin, Fremont (горе доло градовете дето обхващат района)
Хахахаха, аз точно от тази ерия багам като Дявол от тамян. Преди няколко седмици имах деливъри в Petaluma и после пик-ап в Salinas, но и през ум не ми мина да хвана 101, просто си се върнах обратно до I5 и си карах рахат до Санта Нела :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Две книжки в България, законно ли е?

Мнение от myhata II »

101ва 15 , боец така ли смяташ да ти мине живота- на колела, а помниш ли колко гот ти беше в морската градина на бира и кебапче ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Две книжки в България, законно ли е?

Мнение от the_coach »

Правя каквото ми е кеф майна ;)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Две книжки в България, законно ли е?

Мнение от MrGeek »

myhata II написа:101ва 15 , боец така ли смяташ да ти мине живота- на колела, а помниш ли колко гот ти беше в морската градина на бира и кебапче ;)
Когато живота ти мине на колела, мухЪ, в края му най-малкото ще си спомняш всички уникални места по този свят, през които си минал. Не всеки копнее в края на живота си единствените му спомени да са паки махалата, бирата от ЛСБО и кебапчетата на чичо Гошо. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Две книжки в България, законно ли е?

Мнение от roumensp »

MrGeek написа:
myhata II написа:101ва 15 , боец така ли смяташ да ти мине живота- на колела, а помниш ли колко гот ти беше в морската градина на бира и кебапче ;)
Когато живота ти мине на колела, мухЪ, в края му най-малкото ще си спомняш всички уникални места по този свят, през които си минал. Не всеки копнее в края на живота си единствените му спомени да са паки махалата, бирата от ЛСБО и кебапчетата на чичо Гошо. :D
Отделно че файтъра не е бил пенсионер във Варна и едва ли е киснал по цял ден в морската градина на бира-скара. :D
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Две книжки в България, законно ли е?

Мнение от the_coach »

MrGeek написа:
myhata II написа:101ва 15 , боец така ли смяташ да ти мине живота- на колела, а помниш ли колко гот ти беше в морската градина на бира и кебапче ;)
Когато живота ти мине на колела, мухЪ, в края му най-малкото ще си спомняш всички уникални места по този свят, през които си минал. Не всеки копнее в края на живота си единствените му спомени да са паки махалата, бирата от ЛСБО и кебапчетата на чичо Гошо. :D
Ами да :D Тва да спреш за час-два да поплуваш в горните течения на Мисури Ривър в Монтана, или пък в някое от кристалните езера и реки из Джаспър, не може да се опре на пърцуцата на Чичо Гошо :D
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Две книжки в България, законно ли е?

Мнение от Pavel M »

fighter написа:
umeiko написа:Bay Area. San Jose, San Mateo, Foster City, San Francisco, Oakland, Walnut Creek, Dublin, Fremont (горе доло градовете дето обхващат района)
Хахахаха, аз точно от тази ерия багам като Дявол от тамян. Преди няколко седмици имах деливъри в Petaluma и после пик-ап в Salinas, но и през ум не ми мина да хвана 101, просто си се върнах обратно до I5 и си карах рахат до Санта Нела :)
карай през 101 и да не ти пука.не е толкова тегаво.има малко зор след Голдън гейт докато минеш парка и виетнамската махала после светофарите се разреждат
навместо да обиколиш половината америка да стигнеш до Салинас може на 2 скорост да разгледаш отблизо фриско
аз ако ти бях шеф щях да те чарджа поне един резервоар с нафта :D
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Две книжки в България, законно ли е?

Мнение от myhata II »

MrGeek написа:
myhata II написа:101ва 15 , боец така ли смяташ да ти мине живота- на колела, а помниш ли колко гот ти беше в морската градина на бира и кебапче ;)
Когато живота ти мине на колела, мухЪ, в края му най-малкото ще си спомняш всички уникални места по този свят, през които си минал. Не всеки копнее в края на живота си единствените му спомени да са паки махалата, бирата от ЛСБО и кебапчетата на чичо Гошо. :D
гаци, и ти ли се цаниш да ставаш трък драйвер ?

явно компотите не вървят и кондото те е напънало ,
от мен имаш най сърдечни пожелания за спокойна и безаварийна ! :rofl: :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Две книжки в България, законно ли е?

Мнение от the_coach »

Pavel M написа:
fighter написа:
umeiko написа:Bay Area. San Jose, San Mateo, Foster City, San Francisco, Oakland, Walnut Creek, Dublin, Fremont (горе доло градовете дето обхващат района)
Хахахаха, аз точно от тази ерия багам като Дявол от тамян. Преди няколко седмици имах деливъри в Petaluma и после пик-ап в Salinas, но и през ум не ми мина да хвана 101, просто си се върнах обратно до I5 и си карах рахат до Санта Нела :)
карай през 101 и да не ти пука.не е толкова тегаво.има малко зор след Голдън гейт докато минеш парка и виетнамската махала после светофарите се разреждат
навместо да обиколиш половината америка да стигнеш до Салинас може на 2 скорост да разгледаш отблизо фриско
аз ако ти бях шеф щях да те чарджа поне един резервоар с нафта :D
Стотина мили удължавам пътя, Батка. Диспечерите много добре знаят и даже го препоръчват. Много аксидънти, трафик, понякога има горски пожари, магистралата може да се окаже затворена за часове наред. Фриско го разгледах миналото лято без камион ;)
А, и нещо друго, точно южно от Petaluma има рестрикции за дължината - 65 фийта, а аз съм 75.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Две книжки в България, законно ли е?

Мнение от MrGeek »

myhata II написа:гаци, и ти ли се цаниш да ставаш трък драйвер ?

явно компотите не вървят и кондото те е напънало ,
от мен имаш най сърдечни пожелания за спокойна и безаварийна ! :rofl: :lol:
Тази гениална мисъл ли успя само да ти роди главата, мухЪ? И какво точно против имаш шофьорите на камиони или вече не сте приятели с батката? :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Две книжки в България, законно ли е?

Мнение от roumensp »

MrGeek написа:
myhata II написа:гаци, и ти ли се цаниш да ставаш трък драйвер ?

явно компотите не вървят и кондото те е напънало ,
от мен имаш най сърдечни пожелания за спокойна и безаварийна ! :rofl: :lol:
Тази гениална мисъл ли успя само да ти роди главата, мухЪ? И какво точно против имаш шофьорите на камиони или вече не сте приятели с батката? :D
Ма той батката вече не е шофьор, а русенски баровец ... :D
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Две книжки в България, законно ли е?

Мнение от myhata II »

roumensp написа:
MrGeek написа:
myhata II написа:гаци, и ти ли се цаниш да ставаш трък драйвер ?

явно компотите не вървят и кондото те е напънало ,
от мен имаш най сърдечни пожелания за спокойна и безаварийна ! :rofl: :lol:
Тази гениална мисъл ли успя само да ти роди главата, мухЪ? И какво точно против имаш шофьорите на камиони или вече не сте приятели с батката? :D
Ма той батката вече не е шофьор, а русенски баровец ... :D
Батката си пие ракията някъде на теферич, а ти още се пържиш в индийско китайския град !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор