Хотелиери плачат за български туристи по морето

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Хотелиери плачат за български туристи по морето

Мнение от Ivan1007 »

Хотелиери плачат за български туристи по морето
Хотелиери и ресторантьори по морето плачат за български туристи - избирали Гърция, а били много по-платежоспособни и харчели с широки пръсти за хубава храна и нощувки, за разлика от бедни поляци, чехи и немци, които пълнят базите по Южното Черноморие в момента.

"От нас зависи българите да предпочетат родното море. За съжаление в Слънчев бряг нямаме много българи. Те плащат, като дойдат на море, не са капризни, не се напиват и са възпитани", обяви пред "Труд" хотелиерът Веселин Налбантов. Според него една от причините българите да избират Гърция е, че пътят до морето ни не е уреден.

"Има огромни тапи към комплекса, понякога се чака с часове, за да се стигне до хотела - нещо, което изнервя хората", обясни още той.
Българските туристи чупят всички рекорди по почивки в чужбина това лято и това се вижда и в официалните данни на НСИ – близо 200 000 българи са избрали почивка в чужбина само през ранния юни. За мащабите на родното туристическо преселение в Гърция спомена вчера и премиерът Алексис Ципрас, който след среща с Бойко Борисов обяви, че "тази година българските туристи в Северна Гърция са достигнали рекорд, като броят им надхвърля 1 милион".

Хотелиерката от курорта Лозенец Таня Желязкова коментира въпроса така: "На софиянци по-близко и евтино им стана морето в Гърция". Кръчмари в Созопол, Приморско, Лозенец и Царево също се оплакват от обедняване на чуждите туристи и уточняват, че "дори немците вече не са богати". Стигнало се дотам, че в курортите на Юг призовавали медиите да не правят реклама на гръцките курорти.
Даа ... Гъ3 глава затрива.

Има доста красноречиви коментари под статията.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Хотелиери плачат за български туристи по морето

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Хотелиери и ресторантьори по морето плачат за български туристи - избирали Гърция, а били много по-платежоспособни и харчели с широки пръсти за хубава храна и нощувки, за разлика от бедни поляци, чехи и немци, които пълнят базите по Южното Черноморие в момента.
.
Тъй ще е тя- богатите българи в Гърция, а бедните поляци, чехи и немци да мизерстват и да се тровят с еятин алкохол на Сънито. :D Трябва пак да дойдат комунетата и народа да обеднее. Никаква Гърция, никаква чужбина, само на палатка в Китен.
Продавачите на москвичи също се оплакват- напоследък българите купували повече мерцедеси. :D
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Хотелиери плачат за български туристи по морето

Мнение от Kan_Tangra »

Българските туристи чупят всички рекорди по почивки в чужбина това лято и това се вижда и в официалните данни на НСИ – близо 200 000 българи са избрали почивка в чужбина само през ранния юни. За мащабите на родното туристическо преселение в Гърция спомена вчера и премиерът Алексис Ципрас, който след среща с Бойко Борисов обяви, че "тази година българските туристи в Северна Гърция са достигнали рекорд, като броят им надхвърля 1 милион".
Абе какво се обясняваш с ограничени интелектуално индивиди, дето са се заточили да обикалят с пикап до живот безкрайните нефтени полета.

Така ще е. 1/7ма от населението ходи по почивки в Гърция, отпуските са по 5 седмици, а албертяни ходят на почивка със сафари, във Форт мъримъри :rofl:
Офф, баси мъката! Направо ми се доплака! :lol:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Хотелиери плачат за български туристи по морето

Мнение от optics »

Tangra, объркал си се. Той не се обяснява с "индивиди" а с цитат от статия.
:D
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Хотелиери плачат за български туристи по морето

Мнение от agent Ozo »

Optics, не се излагай и ти!
Само индивид т.е. дадено лице може да цитира. И се дискутира с индивида според отношението му към публикацията. В дадения случай, Краварчето поддържа цитираното, а Танграта му опонира.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Хотелиери плачат за български туристи по морето

Мнение от Ivan1007 »

Танграта,
Обикаляйки нефтените полета пътувам през едни от най-красивите места в Канада било в Скалистите Планини, било в прериите, било в горите на север включително и във Форт Макмъри. И точно като на сафари виждам гризли, черни мечки, рис, лос, елени, карибу, сърни, вълци, койоти, бобри.
Лани бях почти 6 седмици в България и Гърция, предната година в Мексико, няколко години имах по 5-6 месеца отпуска в годината и досъатъчно време да бъда на плаж през една и съща календарна година на Тихия и Атлантическия океан, Черно, Бяло,Адриатическо и Ионийско море, че да поплувам и в ценоте и да се кача от Копитото до Черни Връх, да почивам на Чифлика и Копривщица и да разгледам тракийския храм в Старосел.
Шо са нервиш?
Дишай пепеля и смога в София, клати се с метрото и бъди щастлив - нали това искаш.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Хотелиери плачат за български туристи по морето

Мнение от agent Ozo »

Ivan1007 написа:Лани бях почти 6 седмици в България и Гърция, предната година в Мексико, няколко години имах по 5-6 месеца отпуска в годината и досъатъчно време да бъда на плаж през една и съща календарна година на Тихия и Атлантическия океан, Черно, Бяло,Адриатическо и Ионийско море, че да поплувам и в ценоте и да се кача от Копитото до Черни Връх, да почивам на Чифлика и Копривщица и да разгледам тракийския храм в Старосел.
" Твоя милост, ходил ли си, обикалял ли си тъй повечко свят?
- Ходил съм, бай Ганьо, доста.
- Ии, ами аз що свят съм изТръшнал! Ц.. ц.. ц.. Ти остави Едрене, Цариград, ами във Влашко! Ти вярваш ли? Туй Гюргево, Турну Мъгуреле, Плоещ, Питещ, Браила, Букурещ, Галац - чакай да те не слъжа, в Галац не помня бях ли, не бях ли - всички съм ги изредил."
Браво, Ванчо!
Много свят си изТръшнал. Ц..ц..ц! :rofl: :rofl:
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Хотелиери плачат за български туристи по морето

Мнение от IRA »

Повечето ми приятели предпочитат Гърция. На мен в Гърция също ми харесва. Мъжът ми държи да ходим в България. Проблема не е в пътищарта , а в предлаганата услуга.
Все пак да вметна, аз ходя по често на почивка от приятелите ми в България :rofl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Хотелиери плачат за български туристи по морето

Мнение от optics »

Озо, смешното е колко неадекватен е твоя цитат в желанието ти да се подиграеш на опонента.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Хотелиери плачат за български туристи по морето

Мнение от IRA »

optics написа:Озо, смешното е колко неадекватен е твоя цитат в желанието ти да се подиграеш на опонента.
Положението стана безумно .Заяжданиците стават доста досадни .
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Хотелиери плачат за български туристи по морето

Мнение от agent Ozo »

optics написа:Озо, смешното е колко неадекватен е твоя цитат в желанието ти да се подиграеш на опонента.
На никого не се подигравам аз, Оптикс. Само подчертавам разминаването между това, което говори за себе си наш Ванчо и това, което говорят за него изказванията му в различни теми.

Та горното е по повод заявлението му, че никога и с нищо не се е дул от една друга тема.
Ето че вече разбрахме и за Ванчовите служебни телефони и служебния му роуминг, както и за отпуските по 5-6 месеца и почивките по бреговете на всички океани и морета.

А пък за твоите, Оптикс, никой и нищо не знае. Защо ли е така? :rofl:
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Хотелиери плачат за български туристи по морето

Мнение от agent Ozo »

IRA написа:
optics написа:Озо, смешното е колко неадекватен е твоя цитат в желанието ти да се подиграеш на опонента.
Положението стана безумно .Заяжданиците стават доста досадни .
Аха, и виновникът дори е назован.
Следва санкцията, може би.
Да премахнем неудобния ни, пък няма значение дали наистина той е виновен. Това е нещо дребно и маловажно. Нали?
Съвсем по либерасткия модел.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Хотелиери плачат за български туристи по морето

Мнение от Ivan1007 »

Старшинката,
Аз не се дуя. Танграта се дуе и обобщава за Албърта и хората от Албърта без да има дори бегла представа за какво плещи.
Аз в никакъв случай не съм изключение - елементарно е, че много хора тук могат да си позволят повече отколкото огромното мнозинство в България.
Виж, ако поне половината от това с което се дуе Танграта е вярно то той е определено изключение.

Дуенето му няма нищо общо с темата, че безогледното строителство и вродената простотия на българските предприемачи мутрокомунисти съсипа безвъзвратно българското Черноморие и отблъсна дори и средната ръка туристи от него.

И двамата се гънете като настъпени змийчета и само съскате.
Ти си ясен, защото си съпричастен с безобразията и мутрокомунизма, ама и неговите писания показват, че нещо го мъчи. :tmi:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Хотелиери плачат за български туристи по морето

Мнение от agent Ozo »

Краварчето,
Не е съскане, а свистене, това което чуваш. И то е от въздуха, който излиза през дупките на прекомерно надутия кожен мях, който всъщност представляваш. :D

За какво не си раздул още? Май още нищо не си разправял за мебелите в къщата, за дрехите ти и обувките. Давай! Какво чакаш? :D
много хора тук могат да си позволят повече отколкото огромното мнозинство в България.
А това е голяма тъпня.
Същото може да се каже и за българите. Много хора в България могат да си позволят много повече отколкото огромното мнозинство в Канада. И какво следва от това? Нищо.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Хотелиери плачат за български туристи по морето

Мнение от optics »

agent Ozo написа:
много хора тук могат да си позволят повече отколкото огромното мнозинство в България.
Същото може да се каже и за българите. Много хора в България могат да си позволят много повече отколкото огромното мнозинство в Канада. И какво следва от това? Нищо.
Озо,
логиката ти убягва бате. Ще ти го обясня с примерче с измислени цифри за да схванеш по-лесно. Той ти казва следното:
20% от канадците могат да си позволят да отидат на екскурзия на няколко хиляди километра и да си прекарат там разкошно. 20% могат да си купят употребявана но доста свястна кола например за $10-15К, докато в България 1% могат да прекарат почивката си по описания начин и 1% могат да си купят кола със същите параметри.

Цифрите са изсмислени от мен, но горе долу това иска да ти каже Иван и че реалните числа за Канада са по-големи от тия за България е факт срещу който никой тука няма да спори. Ти обаче си неспираем и спориш за спорта, изтъквайки съвършено различен факт, който е неадекватен и всъщност с нищо не притиворечи на горните факти.

Ти казваш - Да, ама има 1000 българи които могат да идат в Монте Карло, да пръснат 50 000 евро за няколко дена и да се върнат все едно че бълха ги ухапала - нещо което болшинството канадци не могат. Което е факт, ама какво доказваш с тоя факт? Нищо. Единствено че логиката ти куца.

Видях че Ира ме цитира под коментар, че много били станали заяжданията? Въпрос към нея - сега аз заяждам ли се?
Отделно, че на никого не викам тъпунгер и прочие цветисти изцепки.

Пак към Озо - това за дето никой не знаел аз къде ходя, последвано от хилеща се емотиконка, не го разбрах - какво искаш да кажеш - че никой не знае щото не ходя или че всички знаят щото чат пат пускам снимки? Има няколко форумци които знаят много добре къде съм ходил.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор