БЪЛГАРИЯ ЛИКУВА! 600 ЕВРО МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА ОТ 2017

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: БЪЛГАРИЯ ЛИКУВА! 600 ЕВРО МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА ОТ 2017

Мнение от ivalin »

joro написа:Измислените проблеми отклоняват хората от решаването на истинските проблеми.
Теориите за “големите златни залежи“ дето ще ни направят за един ден Швейцария, стига да изгоним “лошите, които са ни ги взели“ не би трябвало да занимават хора с достатъчно количество интелект за емиграция и устройване в Канада. :D :D :D :D :D
Ако в България има залежи на злато за 1 трилион долара, колко ли залежи на злато има в Канада със 100 пъти по-голяма територия?
Вие защото сте ги зарешавали истинските или само преливате от пусто в празно и най-лесно всичко да отричате така по-лесно се живее... Те лошите нищо не са ни вземали, те само ни дават и ще подължават да ни дават до безкрайност и нищо и никога няма да поискат от нас... всичко е безвъзмездно, за черните ни очи... Много е лесно да се правят кръчмарски сметки пред картата на света на топличко в къщи, но ти идвал ли си в Канада да видиш за каква територия иде реч в по-голямата й част човешки крак не е стъпвал и няма как да стъпи по обясними причини камо ли да търси залежи на нещо си и да ги разработва... Едно време ни лъжеха, че канадците били много хитри защото имали големи залежи на нефт и какви ли не други глупости, но не ги разработвали нарочно, това им бил едва ли не държавния резерв... като настъпи криза на пазара се появяват и избиват рибата... :lol:
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: БЪЛГАРИЯ ЛИКУВА! 600 ЕВРО МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА ОТ 2017

Мнение от joro »

ivalin написа: Вие защото сте ги зарешавали истинските или само преливате от пусто в празно и най-лесно всичко да отричате така по-лесно се живее... Те лошите нищо не са ни вземали, те само ни дават и ще подължават да ни дават до безкрайност и нищо и никога няма да поискат от нас... всичко е безвъзмездно, за черните ни очи... Много е лесно да се правят кръчмарски сметки пред картата на света на топличко в къщи, но ти идвал ли си в Канада да видиш за каква територия иде реч в по-голямата й част човешки крак не е стъпвал и няма как да стъпи по обясними причини камо ли да търси залежи на нещо си и да ги разработва... Едно време ни лъжеха, че канадците били много хитри защото имали големи залежи на нефт и какви ли не други глупости, но не ги разработвали нарочно, това им бил едва ли не държавния резерв... като настъпи криза на пазара се появяват и избиват рибата... :lol:
Където има комунизъм, там и златото и нефта ме помагат- пример Русия, Венецуела и т.н. Икономика се прави с производство и търговия, а не с шарлатанство.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: БЪЛГАРИЯ ЛИКУВА! 600 ЕВРО МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА ОТ 2017

Мнение от ivalin »

joro написа:Където има комунизъм, там и златото и нефта ме помагат- пример Русия, Венецуела и т.н. Икономика се прави с производство и търговия, а не с шарлатанство.
Значи казваш, че златото е шарлатанство и не помага...?! :rofl: Трябвало производство и търговия, ами произвеждайте тогава и продавайте, ама не само чалъми...! :lol:
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: БЪЛГАРИЯ ЛИКУВА! 600 ЕВРО МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА ОТ 2017

Мнение от joro »

ivalin написа: Значи казваш, че златото е шарлатанство и не помага...?! :rofl: Трябвало производство и търговия, ами произвеждайте тогава и продавайте, ама не само чалъми...! :lol:
А ти как мислиш, защо народа гласува за Боко?
http://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/ ... div-631853"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: БЪЛГАРИЯ ЛИКУВА! 600 ЕВРО МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА ОТ 2017

Мнение от MrGeek »

joro написа:А ти как мислиш, защо народа гласува за Боко?
Щото реже лентички? :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: БЪЛГАРИЯ ЛИКУВА! 600 ЕВРО МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА ОТ 2017

Мнение от Koko »

Това вече не е първоаприлска шега, за съжаление както се вижда - едва ли скоро ще настигнем европейците.

От 2017 г. растат минимална заплата и пенсии
Догодина минималната работна заплата ще се увеличи до 460 лева и ще запази този размер до 2019 г. Ще има и повишение на пенсиите.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: БЪЛГАРИЯ ЛИКУВА! 600 ЕВРО МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА ОТ 2017

Мнение от joro »

Koko написа: Догодина минималната работна заплата ще се увеличи до 460 лева и ще запази този размер до 2019 г. Ще има и повишение на пенсиите.
Това са само сегашни прогнози- предположения.
Ако минималната заплата толкова много те интересува, значи е време да си поусъвършенстваш CV-то :D :D :D
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: БЪЛГАРИЯ ЛИКУВА! 600 ЕВРО МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА ОТ 2017

Мнение от Koko »

joro написа:
Koko написа: Догодина минималната работна заплата ще се увеличи до 460 лева и ще запази този размер до 2019 г. Ще има и повишение на пенсиите.
Това са само сегашни прогнози- предположения.
Ако минималната заплата толкова много те интересува, значи е време да си поусъвършенстваш CV-то :D :D :D
Защо, имаш нещо против хората интересуващи се от това какво става в родината им?
Минималната заплата е в крайна сметка един от многото икономически показатели, това че се увеличава е хубава новина, но скоростта с която това се случва въобще не ме изпълва с оптимизъм, пък и нещо не се връзва с оптимизма който лъха от твоите мнения по въпроса за икономическото състояние на България.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: БЪЛГАРИЯ ЛИКУВА! 600 ЕВРО МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА ОТ 2017

Мнение от joro »

Koko написа: Защо, имаш нещо против хората интересуващи се от това какво става в родината им?
Минималната заплата е в крайна сметка един от многото икономически показатели, това че се увеличава е хубава новина, но скоростта с която това се случва въобще не ме изпълва с оптимизъм, пък и нещо не се връзва с оптимизма който лъха от твоите мнения по въпроса за икономическото състояние на България.
А с каква скорост искаш това да се случва?
През 2007 г. България стана член на ЕС с минимална заплата 180 лева (90 евро) и средна заплата 436 лева (218 евро). Един хляб тогава струваше 1 лев, колкото струва и сега.
Ако някой ми каже как може за една година да направи заплатите като в Канада, ще гласувам за него с две ръце.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: БЪЛГАРИЯ ЛИКУВА! 600 ЕВРО МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА ОТ 2017

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
Koko написа: Защо, имаш нещо против хората интересуващи се от това какво става в родината им?
Минималната заплата е в крайна сметка един от многото икономически показатели, това че се увеличава е хубава новина, но скоростта с която това се случва въобще не ме изпълва с оптимизъм, пък и нещо не се връзва с оптимизма който лъха от твоите мнения по въпроса за икономическото състояние на България.
А с каква скорост искаш това да се случва?
През 2007 г. България стана член на ЕС с минимална заплата 180 лева (90 евро) и средна заплата 436 лева (218 евро). Един хляб тогава струваше 1 лев, колкото струва и сега.
Ако някой ми каже как може за една година да направи заплатите като в Канада, ще гласувам за него с две ръце.
Аз мога да ти кажа как да стане за няколко години- сменяме населението на България и Канада. Само след година -две ще се изравнят и до 3-4 населението ще е пак със същите заплати на новото място.
Сега сериозно - остави Канада на мира. Мисли как да стигнете Румъния.
Вижда се, как Румъния ни е изпреварила и се случва точно обратното

https://www.google.ca/publicdata/explor ... &ind=false"
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: БЪЛГАРИЯ ЛИКУВА! 600 ЕВРО МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА ОТ 2017

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Аз мога да ти кажа как да стане за няколко години- сменяме населението на България и Канада. Само след година -две ще се изравнят и до 3-4 населението ще е пак със същите заплати на новото място.
Сега сериозно - остави Канада на мира. Мисли как да стигнете Румъния.
Вижда се, как Румъния ни е изпреварила и се случва точно обратното

https://www.google.ca/publicdata/explor ... &ind=false"
По първото твърдение до известна степен си прав- манталитетът и мисленето на българина са една от причините за днешното състояние. Има чужденци, които идват в България без кой знае какъв капитал, но с предприемачески дух и трудолюбие успяват да направят успешен бизнес, докато местните българи дремят.
Сравненията с Румъния са до известна степен пресилени. Румъния е много по-голяма от България, с много по-голям пазар, има по-добро географско положение. Заплатите в Румъния в момента са с 20% по-високи. От друга страна България има по-добра инфраструктура, по-нисък външен дълг, по-ниски данъци и т.н. Освен това данните, които се цитират в сравненията са от 2014 г. когато в България имаше фалит на КТБ, голям бюджетен дефицит и застой в икономиката. Нека да излезнат по-нови данни и ще видим каква е тенденцията в двете държави.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: БЪЛГАРИЯ ЛИКУВА! 600 ЕВРО МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА ОТ 2017

Мнение от prace »

joro написа:
Koko написа: Защо, имаш нещо против хората интересуващи се от това какво става в родината им?
Минималната заплата е в крайна сметка един от многото икономически показатели, това че се увеличава е хубава новина, но скоростта с която това се случва въобще не ме изпълва с оптимизъм, пък и нещо не се връзва с оптимизма който лъха от твоите мнения по въпроса за икономическото състояние на България.
А с каква скорост искаш това да се случва?
През 2007 г. България стана член на ЕС с минимална заплата 180 лева (90 евро) и средна заплата 436 лева (218 евро). Един хляб тогава струваше 1 лев, колкото струва и сега.
Ако някой ми каже как може за една година да направи заплатите като в Канада, ще гласувам за него с две ръце.
Ако заплатите станат като в Канада, то и цените ще станат същите.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: БЪЛГАРИЯ ЛИКУВА! 600 ЕВРО МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА ОТ 2017

Мнение от joro »

prace написа: Ако заплатите станат като в Канада, то и цените ще станат същите.
Цените в Канада са 2 пъти по-високи, а заплатите 5 пъти. Така, че ще е добре и цените, и заплатите да станат като в Канада. Само, че хората ще недоволстват от увеличението на цените, без да се замислят, че и заплатите са се увеличили. Нещо подобно е и сегашното недоволство от днешните цени и сравненията с времето, когато хлябът беше 30 стотинки, а сиренето 2 лева. Няма значение, че един инженер тогава получаваше 200 лева заплата, а сега над 1000 лева.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: БЪЛГАРИЯ ЛИКУВА! 600 ЕВРО МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА ОТ 2017

Мнение от myhata II »

фантазии :D :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор