БЪЛГАРИЯ ЛИКУВА! 600 ЕВРО МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА ОТ 2017

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

БЪЛГАРИЯ ЛИКУВА! 600 ЕВРО МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА ОТ 2017

Мнение от joro »

Европейската комисия прие постановление, което може да преобърне тотално икономическите процеси в България. Става въпрос за предложение, което не е ново, но досега не е било поставяно на дневен ред по време на заседанията на комисията. Според това постановление, всички страни членки на съюза са задължени да въведат в срок от три месеца от датата на приемане на постановлението, минимално заплащане за положен труд, в размер на 600 евро на месец. В сутрешния блок на програма „Хоризонт“ на БНР, комисарят отговарящ за заетостта, социалните въпроси и социалното включване, г-н Ласло Андор, даде специално обширно интервю по темата.
http://elanor11.blog.bg/novini/2016/03/ ... ro.1441136"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Iris
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Сеп 14, 2010 5:04 am

Re: БЪЛГАРИЯ ЛИКУВА! 600 ЕВРО МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА ОТ 2017

Мнение от Iris »

Мммдааа, трай коньо за зелена тревица...........

Ако това все пак някога стане - мога да си представя какви съкращения ще настанат и каква инфлация...
Но важното е човек да има мечти, мечтиии...
The worst mistake people do is that they listen half, understand quarter and speak double...
Shenia
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Юли 11, 2012 12:09 am

Re: БЪЛГАРИЯ ЛИКУВА! 600 ЕВРО МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА ОТ 2017

Мнение от Shenia »

Това със сигурност е първоаприлска шега ! ;)
DCS: 11.07.2011
CSQ: 12.09.2013
Sydney: 19.02.2015
Visa: 11.12.2015
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: БЪЛГАРИЯ ЛИКУВА! 600 ЕВРО МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА ОТ 2017

Мнение от Koko »

Shenia написа:Това със сигурност е първоаприлска шега ! ;)
:y:
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: БЪЛГАРИЯ ЛИКУВА! 600 ЕВРО МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА ОТ 2017

Мнение от optics »

Финала е накефващ :)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: БЪЛГАРИЯ ЛИКУВА! 600 ЕВРО МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА ОТ 2017

Мнение от joro »

Честит 1 Април на всички! Пожелавам ви весел и успешен ден! И да си пожелаем може би чак през 2027 г. минималната заплата наистина да стане 600 евро. Не че и тогава няма да врънкаме, че е малко и не стига :D :D :D :D
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: БЪЛГАРИЯ ЛИКУВА! 600 ЕВРО МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА ОТ 2017

Мнение от Странджата »

Гого,много църен умор!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: БЪЛГАРИЯ ЛИКУВА! 600 ЕВРО МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА ОТ 2017

Мнение от Koko »

Шефа на ДАИ продава книжки,
полицаи продават наркотици,
граничари прекарват бежанци,
професори чукат студентки,
кметове станаха наркопласьори....
Все едно е 1-ви април, ама цяла година!
facebook.com/BraTcheda
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: БЪЛГАРИЯ ЛИКУВА! 600 ЕВРО МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА ОТ 2017

Мнение от ivalin »

За пореден път експериментират до къде издържат българите на опън и на напън и доказват, че ние сме народ без граници... търпим на всичко... включително и подобни гаври, било то по радиото или по телевизията, без никакво значения в коя от медиите, но мине не мине и се пускат подобен род подигравки, абе сеир да става... "Като нема леб, да ядат пасти!" казала кралицата майка, те това е... То това предложение не е ново, да всички знаем... не боло поставяно на дневен ред и това го знаем, ама видите ли до 3 м. от приемането трябвало да бъде въведено, ама ще е чак от 2017 г., което ще рече никога, ама народа се отказа вече да чете подобни глупости между редовете или даже казани в прав текст... Вече подобен род простотии зливащи медийния ефир взеха да бъдат нещо нормално от ежедневието и бита на българина и това не му прави впечатление. :x
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: БЪЛГАРИЯ ЛИКУВА! 600 ЕВРО МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА ОТ 2017

Мнение от joro »

ivalin написа:За пореден път експериментират до къде издържат българите на опън и на напън и доказват, че ние сме народ без граници... търпим на всичко... включително и подобни гаври, било то по радиото или по телевизията, без никакво значения в коя от медиите, но мине не мине и се пускат подобен род подигравки, абе сеир да става... "Като нема леб, да ядат пасти!" казала кралицата майка, те това е... То това предложение не е ново, да всички знаем... не боло поставяно на дневен ред и това го знаем, ама видите ли до 3 м. от приемането трябвало да бъде въведено, ама ще е чак от 2017 г., което ще рече никога, ама народа се отказа вече да чете подобни глупости между редовете или даже казани в прав текст... Вече подобен род простотии зливащи медийния ефир взеха да бъдат нещо нормално от ежедневието и бита на българина и това не му прави впечатление. :x
През 2005 година минималната заплата е била 150 лева, сега е 420 лева- 2.8 пъти увеличение. Това означава, че при същия темп на увеличение през 2025 г. ще бъде около 1176 лева или към 590-600 евро. Поживем-увидем, както казват руснаците.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: БЪЛГАРИЯ ЛИКУВА! 600 ЕВРО МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА ОТ 2017

Мнение от Koko »

joro написа:
ivalin написа:За пореден път експериментират до къде издържат българите на опън и на напън и доказват, че ние сме народ без граници... търпим на всичко... включително и подобни гаври, било то по радиото или по телевизията, без никакво значения в коя от медиите, но мине не мине и се пускат подобен род подигравки, абе сеир да става... "Като нема леб, да ядат пасти!" казала кралицата майка, те това е... То това предложение не е ново, да всички знаем... не боло поставяно на дневен ред и това го знаем, ама видите ли до 3 м. от приемането трябвало да бъде въведено, ама ще е чак от 2017 г., което ще рече никога, ама народа се отказа вече да чете подобни глупости между редовете или даже казани в прав текст... Вече подобен род простотии зливащи медийния ефир взеха да бъдат нещо нормално от ежедневието и бита на българина и това не му прави впечатление. :x
През 2005 година минималната заплата е била 150 лева, сега е 420 лева- 2.8 пъти увеличение. Това означава, че при същия темп на увеличение през 2025 г. ще бъде около 1176 лева или към 590-600 евро. Поживем-увидем, както казват руснаците.
Отчиташ ли инфлацията за тези минали 10 години, както и отчиташ ли че за да стигне 600 евро икономиката трябва да започне да нараства с доста по-високи темпове.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: БЪЛГАРИЯ ЛИКУВА! 600 ЕВРО МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА ОТ 2017

Мнение от ivalin »

Пари има достатъчно за всичко, ако не ни продават на безценица, а в повечето от случаите и направо подаряват... на парче.
" :devil:
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: БЪЛГАРИЯ ЛИКУВА! 600 ЕВРО МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА ОТ 2017

Мнение от joro »

ivalin написа:Пари има достатъчно за всичко, ако не ни продават на безценица, а в повечето от случаите и направо подаряват... на парче.
" :devil:
Теория на конспирацията :D :D :D
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: БЪЛГАРИЯ ЛИКУВА! 600 ЕВРО МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА ОТ 2017

Мнение от ivalin »

joro написа:Теория на конспирацията :D :D :D
Практика на конспирацията скъпи мой... практика вече почти 30 г. един смислен човешки живот, иначе казано едно поколение да го кажем. :fubar: А такива като теб дето си заравяте главите в пясъка бол... ;(
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: БЪЛГАРИЯ ЛИКУВА! 600 ЕВРО МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА ОТ 2017

Мнение от joro »

ivalin написа:
joro написа:Теория на конспирацията :D :D :D
Практика на конспирацията скъпи мой... практика вече почти 30 г. един смислен човешки живот, иначе казано едно поколение да го кажем. :fubar: А такива като теб дето си заравяте главите в пясъка бол... ;(
Измислените проблеми отклоняват хората от решаването на истинските проблеми.
Теориите за “големите златни залежи“ дето ще ни направят за един ден Швейцария, стига да изгоним “лошите, които са ни ги взели“ не би трябвало да занимават хора с достатъчно количество интелект за емиграция и устройване в Канада. :D :D :D :D :D
Ако в България има залежи на злато за 1 трилион долара, колко ли залежи на злато има в Канада със 100 пъти по-голяма територия?
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Публикувай отговор