Строежът на метрото прави българите нещастни

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Строежът на метрото прави българите нещастни

Мнение от joro »

ivandaman написа: Значи поне 10 години са строили този "първи участък" защото през 1988 когато все още живеех в "Захарна Фабрика" ме побъркваха нощем щот дълбаеха цяла нощ зад блока и не се траеше.. Беше абсолютно истезание.
Първите проучвания и планове за строителство на подземен транспорт в столицата са осъществени в края на 1960-те години. През 1972 г. Министерският съвет одобрява Технико-икономически доклад, а през 1973 г. е създадена специализираната проектантска организация „Метропроект“. През 1974 г. въз основа на Технико-икономическия доклад с решение на Изпълнителния комитет на Столичния народен съвет е приета Генерална схема за развитие на линиите на метрото, съгласно която метромрежата ще се състои от 3 метродиаметъра с обща дължина 52 km, 47 метростанции и средно разстояние между тях 1100 m.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0 ... 1%80%D0%BE"
Още от времето на Бай Тошо почва проектирането и копаенето на тунелите за метрото.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Строежът на метрото прави българите нещастни

Мнение от roumensp »

Първият тунел за софийското метро го имаше още когато бях в основното училище. Малко по-късно, когато бях в Строителния техникум имаше специалност 'Строителство на метрополитени'. Не знам колко хора са я завършили, но първите няколко километра на това, за което са учили се появиха 30 години по-късно. :tmi:
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Строежът на метрото прави българите нещастни

Мнение от joro »

roumensp написа:Първият тунел за софийското метро го имаше още когато бях в основното училище. Малко по-късно, когато бях в Строителния техникум имаше специалност 'Строителство на метрополитени'. Не знам колко хора са я завършили, но първите няколко километра на това, за което са учили се появиха 30 години по-късно. :tmi:
Значи и при социализма е имало “усвояване на пари от наши хора“ :D :D :D :D
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Строежът на метрото прави българите нещастни

Мнение от Pavel M »

roumensp написа:
Pavel M написа:
roumensp написа:
Pavel M написа: а във ванкувърското метро влизал ли си
там как са метростанциите,мотрисите седалките
Колкото и в монреалското ... или един път повече, с туристическа цел. :D Да кажат тия дето пътуват с него.
Но пък за сметка на това съм гледал строителството му в центъра на Ричмънд и знам колко беше повлиян трафика.
а в софийското метро качвал ли си се
Ама ти вече на разпит почна да ме подлагаш ... :D Ще ти кажа, че предпочитам да ползвам таксита, вместо градски транспорт и за 2-те ми седмици в София през 2013 г. не видях нито едно такси с GPS и пуснат климатик (предпочитаха да отворят 'джама'), да не говорим да има плащане с карта. Всяка чалма тук ги има тия 3 неща, но к'во ти обяснявам на теб като и ти предлагаш коли от балканската на хавайски цени. :lol:

значи крака ти никога не е стъпвал в софийското метро
защо тогава бе румба даваш ;компетентно; ,;информирано; и ;обосновано; мнение за нещо дето не си го виждал,а си чувал само за него това онова от тук и там
на кво ти се базират твърденията тогава ,че ванкувърската наколна теснолинейка е някакво по напреднало съоражение в технологичен и архитектурен аспект спрямо софийския метрополитен
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Строежът на метрото прави българите нещастни

Мнение от roumensp »

Pavel M написа: значи крака ти никога не е стъпвал в софийското метро
защо тогава бе румба даваш ;компетентно; ,;информирано; и ;обосновано; мнение за нещо дето не си го виждал,а си чувал само за него това онова от тук и там
на кво ти се базират твърденията тогава ,че ванкувърската наколна теснолинейка е някакво по напреднало съоражение в технологичен и архитектурен аспект спрямо софийския метрополитен
Ти как направи тоя извод ? Аз съм "стъпвал", но не го ползвам, затова не давам "компетентно" мнение. Както и не дадох мнение за сервиза в скайтрена, именно защото не го ползвам. Ние говорехме за това кой вид строителство повече нарушава трафика и спокойствието на хората, но щом искаш да си говорим за "технологични и архитектурни аспекти" ...

Ето ти една въжена линия: Peak 2 Peak Gondola
It holds world records for the longest free span between ropeway towers—3.03 kilometres (1.88 miles) and highest point above the ground—436 metres (1,430 feet.)
Ето ти един дървен мост: Port Mann Bridge
It is currently the second longest cable-stayed bridge in North America and was the widest bridge in the world until the opening of the new Bay Bridge in California.
Малко ферита ... BC Ferries
... BC Ferries has become the largest passenger ferry line in North America and the second largest in the world ...
Да ти слагам ли снимка на ванкувърско фери или да изчакам първо ти да покажеш една на дунавско фери ? :D

А ванкувърската наколна теснолинейка годишно превозва по 118 милиона човека.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Строежът на метрото прави българите нещастни

Мнение от Pavel M »

roumensp написа:
Pavel M написа: значи крака ти никога не е стъпвал в софийското метро
защо тогава бе румба даваш ;компетентно; ,;информирано; и ;обосновано; мнение за нещо дето не си го виждал,а си чувал само за него това онова от тук и там
на кво ти се базират твърденията тогава ,че ванкувърската наколна теснолинейка е някакво по напреднало съоражение в технологичен и архитектурен аспект спрямо софийския метрополитен
Ти как направи тоя извод ? Аз съм "стъпвал", но не го ползвам, затова не давам "компетентно" мнение. Както и не дадох мнение за сервиза в скайтрена, именно защото не го ползвам. Ние говорехме за това кой вид строителство повече нарушава трафика и спокойствието на хората, но щом искаш да си говорим за "технологични и архитектурни аспекти" ...

Ето ти една въжена линия: Peak 2 Peak Gondola
It holds world records for the longest free span between ropeway towers—3.03 kilometres (1.88 miles) and highest point above the ground—436 metres (1,430 feet.)
Ето ти един дървен мост: Port Mann Bridge
It is currently the second longest cable-stayed bridge in North America and was the widest bridge in the world until the opening of the new Bay Bridge in California.
Малко ферита ... BC Ferries
... BC Ferries has become the largest passenger ferry line in North America and the second largest in the world ...
Да ти слагам ли снимка на ванкувърско фери или да изчакам първо ти да покажеш една на дунавско фери ? :D

А ванкувърската наколна теснолинейка годишно превозва по 118 милиона човека.
някакви снимки от мостове и нито една от коя и да е метро станция на ванкувърското метро
то май ще се окаже,че град н1 в световните класации за каквото се сетиш метро няма
китайци на килограм има ,но нещо съвсем естественно и нормално за един милионен град както е по нормалните държави няма
то в една западнала софия има метро което е на светлинни години като технология и архитектура спрямо най титулования световен дъ бест он дъ лайф плейс цити оф да ванкувър
да ви :censored: и дъ беста и дъ лайфа
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Строежът на метрото прави българите нещастни

Мнение от roumensp »

Pavel M написа: то май ще се окаже,че град н1 в световните класации за каквото се сетиш метро няма
Ми няма метро, има скайтрен (онова нещо на снимката по-горе - мъничко, беличко, с малко червеничко). :rofl:
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Строежът на метрото прави българите нещастни

Мнение от speedy »

Нищо не става от Ванкувър. Да няма и един метър релси под земята... Я виж в Пхенян. Най-дълбокото метро, а да не говорим за архитектурата и художествените пана. Е това е град. Дори София бледнее.

Изображение
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Строежът на метрото прави българите нещастни

Мнение от Pavel M »

roumensp написа:
Pavel M написа: то май ще се окаже,че град н1 в световните класации за каквото се сетиш метро няма
Ми няма метро, има скайтрен (онова нещо на снимката по-горе - мъничко, беличко, с малко червеничко). :rofl:
ми как да имат метро под земята във Ванкувър
земя колкото си искаш ,но метро няма
и що им е на капталистите бърз транспорт когато раята няма друг избор освен да си кличи по спирките на градския автобусен транспорт
ма то пътища в 3 милионен Ванкувър няма като хората по които населението му да се движи бързо,аз съм тръгнал да се задълбочавам в обществения транспорт
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Строежът на метрото прави българите нещастни

Мнение от roumensp »

Батка, я раздуй за други технически чудеса, като например русенското и бургаското пристанища в сравнение с ванкувърското. :D
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: Строежът на метрото прави българите нещастни

Мнение от Panem et Circenses »

roumensp написа: А ванкувърската наколна теснолинейка годишно превозва по 118 милиона човека.
Интересното е че и софийското метро вече вози / ще вози такъв брой пътници годишно (нищо че дължината му е наполовина от тази на ванкувърското)
http://m.profit.bg/news.php?id=136765"
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Строежът на метрото прави българите нещастни

Мнение от roumensp »

Panem et Circenses написа:
roumensp написа: А ванкувърската наколна теснолинейка годишно превозва по 118 милиона човека.
Интересното е че и софийското метро вече вози / ще вози такъв брой пътници годишно (нищо че дължината му е наполовина от тази на ванкувърското)
http://m.profit.bg/news.php?id=136765"
Ми да вози, нема лошо, нали за това е построено. Скайтренът никога няма да има същото покритие като софийското метро, защото Ванкувър-метро е пръснат на десетократно по-голяма площ и целият провинциален бюджет не би стигнал да го удължат до всички махали. Те в Европа и влакове ползват масово, но тук това е възможно най-непопулярния транспорт. Да не говорим, че много от хората тук (вкл. и аз) никога не биха заменили личните си коли с градски транспорт, пък ако ще и 10 пъти по-скъпо да им излиза (особено пък тия, заради които градът е наречен "the luxury car capital of North America").
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Строежът на метрото прави българите нещастни

Мнение от roumensp »

А ей това направо цепи мрака:
Шефът на АПИ: Когато ремонтираме даден път, катастрофите скачат веднага там
Лошият път не е рисков път. Всяка статистика показва, че когато ремонтираме един път, веднага скачат пътнотранспортните произшествия. По лошите пътища не могат да се правят гонки и състезания.
:clap:
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Строежът на метрото прави българите нещастни

Мнение от tonny »

roumensp написа:А ей това направо цепи мрака:
Шефът на АПИ: Когато ремонтираме даден път, катастрофите скачат веднага там
Лошият път не е рисков път. Всяка статистика показва, че когато ремонтираме един път, веднага скачат пътнотранспортните произшествия. По лошите пътища не могат да се правят гонки и състезания.
:clap:
Сега разбрах защо държат пътищата в окаяно състояние. :rofl:
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Строежът на метрото прави българите нещастни

Мнение от Павел »

Pavel M написа:
roumensp написа:
Pavel M написа:
roumensp написа:
Pavel M написа: а във ванкувърското метро влизал ли си
там как са метростанциите,мотрисите седалките
Колкото и в монреалското ... или един път повече, с туристическа цел. :D Да кажат тия дето пътуват с него.
Но пък за сметка на това съм гледал строителството му в центъра на Ричмънд и знам колко беше повлиян трафика.
а в софийското метро качвал ли си се
Ама ти вече на разпит почна да ме подлагаш ... :D Ще ти кажа, че предпочитам да ползвам таксита, вместо градски транспорт и за 2-те ми седмици в София през 2013 г. не видях нито едно такси с GPS и пуснат климатик (предпочитаха да отворят 'джама'), да не говорим да има плащане с карта. Всяка чалма тук ги има тия 3 неща, но к'во ти обяснявам на теб като и ти предлагаш коли от балканската на хавайски цени. :lol:

значи крака ти никога не е стъпвал в софийското метро
защо тогава бе румба даваш ;компетентно; ,;информирано; и ;обосновано; мнение за нещо дето не си го виждал,а си чувал само за него това онова от тук и там
на кво ти се базират твърденията тогава ,че ванкувърската наколна теснолинейка е някакво по напреднало съоражение в технологичен и архитектурен аспект спрямо софийския метрополитен
На това, че ванкувърското освен седалки, няма и ватмани - върви си само - децата много обичат да седнат най отпред на първия вагон, където в българското седи ватмана :D

Because there's no driver's cab, one can sit at the very front of the train for a great view

https://www.youtube.com/watch?v=8T5kWdzfook"

В топла София през януари колко се разхождат по гащи, пред полицаите, които само се хилят :D

https://www.youtube.com/watch?v=6Y4YbtxCFEQ"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Публикувай отговор