Защо България не е добро място за живеене

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от myhata II »

колко по скъп алкохол бе тангра, от корекома ли си го купуват ? :rofl: :lol: :D

чичо гошо ми е комшия, живее в моето кондо и чат пат си пием ракията с него, а за сексуалната ми ориентация мисля че отдавна съм я огласил, като ясно съм изразил личното си отношение към хората с психични проблеми !

иначе ние си пазаруваме от ЛСБО, защото никой няма времето за да си го произвежда, защото излиза по скъпо да си го направиш от колкото да си го купиш от магазина ! :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от roumensp »

myhata II написа:чичо гошо ми е комшия, живее в моето кондо и чат пат си пием ракията с него, а за сексуалната ми ориентация мисля че отдавна съм я огласил, като ясно съм изразил личното си отношение към хората с психични проблеми !
За бай Гошо ясно, а какъв се явява бай Пешо, баджанак на бай Гошо ? :D
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Kan_Tangra »

myhata II написа:колко по скъп алкохол бе тангра, от корекома ли си го купуват ? :rofl: :lol: :D

чичо гошо ми е комшия, живее в моето кондо и чат пат си пием ракията с него, а за сексуалната ми ориентация мисля че отдавна съм я огласил, като ясно съм изразил личното си отношение към хората с психични проблеми !

иначе ние си пазаруваме от ЛСБО, защото никой няма времето за да си го произвежда, защото излиза по скъпо да си го направиш от колкото да си го купиш от магазина ! :lol:
Лошо няма, Мух! Живи, здрави!
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от myhata II »

roumensp написа:
myhata II написа:чичо гошо ми е комшия, живее в моето кондо и чат пат си пием ракията с него, а за сексуалната ми ориентация мисля че отдавна съм я огласил, като ясно съм изразил личното си отношение към хората с психични проблеми !
За бай Гошо ясно, а какъв се явява бай Пешо, баджанак на бай Гошо ? :D
бай Пешо е друг типаж, който много прилича на теб

миналата година си продаде бунгалото и замина за България за 6 месеца да не изтърве кьоравото
като те чета по неговия път си тръгнал ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Kan_Tangra »

Изображение
Мух, каква барака, такава ли?
Това не е барака, това си е престижна къща за успели българи "над средна класа"

Справка (източник): последните обяви във форума.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
feather
Деактивиран
Мнения: 201
Регистриран на: Нед Юли 03, 2016 10:21 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от feather »

myhata II написа:колко по скъп алкохол бе тангра, от корекома ли си го купуват ? :rofl: :lol: :D

чичо гошо ми е комшия, живее в моето кондо и чат пат си пием ракията с него, а за сексуалната ми ориентация мисля че отдавна съм я огласил, като ясно съм изразил личното си отношение към хората с психични проблеми !

иначе ние си пазаруваме от ЛСБО, защото никой няма времето за да си го произвежда, защото излиза по скъпо да си го направиш от колкото да си го купиш от магазина ! :lol:
Oткога на комуналките започнаха да им викат кондо?
Имам един познат, който мре да си контактува с българи. От него знам за тях. Намери се някой предприемчив нашенец (чичо Гошо, бай Пешо или който и да е), закупил навремето полуразпадащ се сега дуплекс или триплекс и дава ли дава кондота ака стаи под наем. :D
С обща баня и тоалетна разбира се. ;)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от myhata II »

feather написа:
myhata II написа:колко по скъп алкохол бе тангра, от корекома ли си го купуват ? :rofl: :lol: :D

чичо гошо ми е комшия, живее в моето кондо и чат пат си пием ракията с него, а за сексуалната ми ориентация мисля че отдавна съм я огласил, като ясно съм изразил личното си отношение към хората с психични проблеми !

иначе ние си пазаруваме от ЛСБО, защото никой няма времето за да си го произвежда, защото излиза по скъпо да си го направиш от колкото да си го купиш от магазина ! :lol:
Oткога на комуналките започнаха да им викат кондо?
Имам един познат, който мре да си контактува с българи. От него знам за тях. Намери се някой предприемчив нашенец (чичо Гошо, бай Пешо или който и да е), закупил навремето полуразпадащ се сега дуплекс или триплекс и дава ли дава кондота ака стаи под наем. :D
С обща баня и тоалетна разбира се. ;)

На Добър Час , дано там ти хареса ! :y:

и да накиснеш прашките че много миришат като крачката на Софкин ! :rofl:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
feather
Деактивиран
Мнения: 201
Регистриран на: Нед Юли 03, 2016 10:21 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от feather »

Не си заменям боксера за прашки. Не съм извратен като теб. |(
feather
Деактивиран
Мнения: 201
Регистриран на: Нед Юли 03, 2016 10:21 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от feather »

Казват, че там всичко се крадяло, та като купиш нещо, трябва да се изяде и изпие на минутата, че инак заминава. Къде криеш кеша ми е мъка да знам, ама и няма нужда. Не е мой проблем. :D
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от mwanza »

myhata II написа:
mwanza написа:Не чета форума отдавна. Кой е тоя чичо Гошо? Мухата да не е минал на другия бряг...в смисъл на езерото :)
какво стана бе, върна ли се във филибето ?

кажи как е там хавата, по на добре ли е ?
Не, не съм се прибрал. Споменах само че стои като евентуален план.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Koko »

По повод често повтаряната матра че 10% плосък данък поставят България начело на листа с държави с ниски данъци и съответно привлекателна за чужди инвестиции:

Оплаквате се от високи данъци? Вижте в кои европейски страни направо им късат джобовете
BLITZ - 30 Септември 00:13

Чували ли сте за ден на свободата от правителството, или Tax Freedom Day? Икономистите обясняват, че образно казано, това е денят, в който гражданите спират да работят за правителството и започват да работят за себе си.
За 2016 г. в България анализатори и икономисти изчислиха, че трябва да работим до 18 май, за да платим данъците си към държавата. Най-рано в ЕС Tax Freedom Day настъпва в Кипър - още на 29 март, след което на 18 април в Малта и на 30 април в Ирландия. Десет дни по-късно (9 май) настъпва и данъчната свобода във Великобритания, става ясно от изследване на белгийския икономически институт “Молинари“, цитиран от profit.bg.

Най-късно идва икономическата свобода във Франция и Белгия, съответно на 29 и 27 юли, а малко по-рано и в Австрия (19 юли). Именно във Франция и Белгия служителите плащат най-високите данъци (данък върху доходите, осигуровки и ДДС), като за двете страни те са съответно 57.53 и 56.90 на сто.

Процентът се изчислява като сборът от ДДС, данък общ доход и разходи за осигуровки се раздели на реалната брутна заплата (или брутната ни заплата + частта от осигуровките, заплащана от работодателите). Пониженията в данъка върху доходите през 2016 г. не позволи на Австрия да се изкачи на челно място за 2016 г.

Днес страната е на третата позиция, като 54.7% от брутните доходи на служителите се връщат към правителството. Над 50% съвкупни данъци и такси се плащат още в Унгария, Германия, Гърция и Италия, докато в Румъния този процент е 47.62 на сто, след понижението на ДДС от 24 на 20 процента.

В България общо 37.57 на сто от доходите ни се връщат в държавата, а под нас са в Кипър и Малта, с респективно 23.85 и 29.44%, както и в Ирландия и Великобритания, с респективно 32 и 35 на сто. Въпреки че страната ни се намира на едно от предните места по най-ниски данъци, главно заради данъка върху доходите ни от 10%, и нетните ни заплати са най-ниските в ЕС.

Средногодишно те възлизат на 3700 евро спрямо 3758 евро за Румъния, 5638 евро в Унгария, 5905 евро в Литва и 6521 евро в Полша. Двойно по-високи нетни заплати спрямо България получават в Словакия - 7459 евро на година, докато в Хърватия и Чехия те са над 8 хил. евро. Над 30 хил. евро чисто на година са средните доходи в пет държави от ЕС. Начело с 36 136 евро е Люксембург, следван от 34 709 евро във Великобритания, 31 334 евро в Дания и малко под 31 хил. евро в Холандия и Швеция.
http://novini.dir.bg/news.php?id=24052459"
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Ivan1007 »

Албърта бием България с един ден. ;)

https://retirehappy.ca/tax-freedom-day/"

Има и таблица за данъците но като цяло за Канада и съответно нетния доход се получава CAD 59 000 на година
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:Албърта бием България с един ден. ;)

https://retirehappy.ca/tax-freedom-day/"
1 ден е в рамките на статистическата грешка.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от joro »

Вижда се, че България е една от страните с най-ниски данъци. Ниският корпоративен данък от 10% се компенсира от високите ДДС и акцизите, както и големите осигуровки на заплатите. Те обаче не са толкова важни за чуждите инвеститори.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Koko »

joro написа:Вижда се, че България е една от страните с най-ниски данъци. Ниският корпоративен данък от 10% се компенсира от високите ДДС и акцизите, както и големите осигуровки на заплатите. Те обаче не са толкова важни за чуждите инвеститори.
Ами Жоре, когато човек живее в друга държава и чете новините за България в нета, остава с впечатлението че България е държавата с най-нисък данък в ЕС, както и че когато подоходния данък е 10%, то наистина данъчната тежест за редовия гражданин е 10%, което както се вижда е доста далече от истината.

Ето и една друго интересно предожение - ако може да бъде върнато крепосничеството под някаква форма? И това при положение че и половината от завършващите университет в България работят неща на ниво под квалификацията си.
Бизнесът иска студентите "държавна поръчка" да работят задължително няколко години в България

Бизнесът настоява за реформа във висшето образование, която да задължи студентите, които завършват по т.нар. "държавна поръчка" да работят определен брой години за българската икономика, преди да напускат страната, съобщава БНР.
Главният секретар на Българската-търговско-промишлена палата Васил Тодоров обяснил за "Хоризонт": "За нас трябва да има една ясна система като ориентир по отношение на младите хора - ако те искат да учат държавна поръчка, тоест да получат финансиране от страна на държавата за завършване на тяхното висше образование, трябва да имат някакъв ангажимент - две, три или четири години да работят тук в България, за да може българската икономика да има полза от тази инвестиция. Който иска, разбира се, да не бъде обвързан с такова нещо, да си осигури финансиране на своето образование, да бъде свободен да пътува, или където иска да работи по света"
Работодателите настояват и за редуциране броя на университетите и съкращаване на незаетите места, обявени за прием.
http://www.segabg.com/article.php?id=824319"
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Публикувай отговор