Защо България не е добро място за живеене

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от joro »

Това за закрепостяването на завършващите студенти е само някакво изказване на някакви дърти комунета. Като връщането на казармата- някой си плямпа нещо, а журналистите го раздухват. В действителност нищо подобно няма да се случи.
България е с най-ниския корпоративен данък в Европа, а не с най-ниските данъци въобще. Трябва освен да четете и да осмисляте това, което прочитате.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Koko »

joro написа:Това за закрепостяването на завършващите студенти е само някакво изказване на някакви дърти комунета. Като връщането на казармата- някой си плямпа нещо, а журналистите го раздухват. В действителност нищо подобно няма да се случи.
България е с най-ниския корпоративен данък в Европа, а не с най-ниските данъци въобще. Трябва освен да четете и да осмисляте това, което прочитате.
Защо не се придържаш към собствените си съвети?
В статията която бях копирал се говори за доходите на физическите лица, моят коментар също се отнасяше за данъците които плащат физическите лица, корпоративният данък няма нищо общо с това.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
feather
Деактивиран
Мнения: 201
Регистриран на: Нед Юли 03, 2016 10:21 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от feather »

Koko написа: Ето и една друго интересно предожение - ако може да бъде върнато крепосничеството под някаква форма? И това при положение че и половината от завършващите университет в България работят неща на ниво под квалификацията си.
То пък едно образование! Каквато подготовката, такава и реализацията! Като са луди да си губят времето там,...а може би, дотам им стигат и въсзможностите, знаеш ли? ;)
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от myhata II »

feather написа:
Koko написа: Ето и една друго интересно предожение - ако може да бъде върнато крепосничеството под някаква форма? И това при положение че и половината от завършващите университет в България работят неща на ниво под квалификацията си.
То пък едно образование! Каквато подготовката, такава и реализацията! Като са луди да си губят времето там,...а може би, дотам им стигат и въсзможностите, знаеш ли? ;)
:lol: :rofl:

твоите ги видяхме, на теб и на жена ти, до там опряхте да се молите на баща и за кинти ! :rofl: :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
feather
Деактивиран
Мнения: 201
Регистриран на: Нед Юли 03, 2016 10:21 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от feather »

Жена ми? :o
Аз не съм женен. :$...Но не си търся жена да разпускам, много моля! :D
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от Kan_Tangra »

pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от optics »

Много добре направен!
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
спеца
Мнения: 468
Регистриран на: Нед Мар 12, 2017 7:14 pm
Обратна връзка:

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от спеца »

Мухи в ена тема беше напътствал да си купуваме възлин.
като чета какво спретва, рдоган в турция. албанците в мацдония. мам си джас.
май ще се мигрирга, внезапно. шот, другият оставащ вариант е кофти случки със секс и възлин.
„България е устояла на всички бури и не може да бъде унищожена, защото е ДЪРЖАВА НА ДУХА!“.
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от ZanzibarHero »

joro написа:Това за закрепостяването на завършващите студенти е само някакво изказване на някакви дърти комунета. Като връщането на казармата- някой си плямпа нещо, а журналистите го раздухват. ...
И двете неща - продължително учене и военна служба - имат смисъл, като регулиране на трудовия пазар... Третото нещо е затворът, което за някои страни е за предпочитане, защото ограничава правото за гласуване дълги години след излежаване на присъдата.... :rofl: :rofl: :rofl:

България е добро място за живеене ... май
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от 7George »

спеца написа:Мухи в ена тема беше напътствал да си купуваме възлин.
като чета какво спретва, рдоган в турция. албанците в мацдония. мам си джас.
май ще се мигрирга, внезапно. шот, другият оставащ вариант е кофти случки със секс и възлин.
Купи си пушка или прашка. Вазелина е ако не можеш да си служиш с тия неща. :!:
Embrace your climate change!
Аватар
спеца
Мнения: 468
Регистриран на: Нед Мар 12, 2017 7:14 pm
Обратна връзка:

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от спеца »

пушка недей така, Джорджа. ще трябва и цел бидон........, със възлин :sweat:
„България е устояла на всички бури и не може да бъде унищожена, защото е ДЪРЖАВА НА ДУХА!“.
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от 7George »

спеца написа:пушка недей така, Джорджа. ще трябва и цел бидон........, със възлин :sweat:
Винаги има избор >> бягай у фриско, пак вазелина...
Embrace your climate change!
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

БГ стюардесите

Мнение от 7George »

Нашите стюардеси от нац. Превозвач -- най засуканите в ЕС!

Наестина, не са до болка услужливи с пътниците и гледат да претупат ритуалите с напитките и закуските, че да си разпускат нейде отзад с пилотите. Обаче не изкарват до пенсионна възраст по авиолинийте, като канадските им колежки примерно. Явно или бързо захващат други кариери, или пък си намират заможни пътници от странство за партии, че сторват път и на по-млади. Стюардите са друга тема.
Embrace your climate change!
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: БГ стюардесите

Мнение от the_coach »

7George написа:Нашите стюардеси от нац. Превозвач -- най засуканите в ЕС!

Наестина, не са до болка услужливи с пътниците и гледат да претупат ритуалите с напитките и закуските, че да си разпускат нейде отзад с пилотите. Обаче не изкарват до пенсионна възраст по авиолинийте, като канадските им колежки примерно. Явно или бързо захващат други кариери, или пък си намират заможни пътници от странство за партии, че сторват път и на по-млади. Стюардите са друга тема.
Помня първия път като летях Чикаго - Ню Йорк стюардесите бяха едни възрастни дами, викам си "Кой на кого ще помага в случай на имърджънси" :)
Ама като ги видях как респектират подпийнал пътник, си викам "Ясно, по-добре тия баби отколкото нашенските манекенки да ме спасяват" :D
И за ритуала с напитките и закуските си прав, бабите обгрижват много по-добре :)
Аватар
valsto1
Мнения: 426
Регистриран на: Съб Авг 17, 2013 10:29 am

Re: Защо България не е добро място за живеене

Мнение от valsto1 »

Опит за психологически анализ на нашия обществен живот

Реферат, четен в психологическото дружество в София


Има вече близо сто години от лекциите на доктор Никола Кръстников, изнасяни през 1919-1920 година и публикувани през 1921 година. Прочетете ги – сякаш са писани вчера.
Въпросите, които повдигам в работата си, не са обстойно и изчерпателно разгледани, обаче – както читателят сам ще види, - те са изложени искрено, без да се изхожда от определено партийно гледище. Главната ми цел е да посоча нашите обществени недостатъци и болести, за да се предизвика тяхното обективно изучаване, доколкото то е възможно у нас, а заедно с това – да се поставят основите и да се установят елементите на една обществена профилактика за запазване от нови катастрофи и бъдещи народни нещастия.

Ако някой се почувства обиден или оскърбен от моята работа, нека ми прости. Аз не искам да обиждам или да осъждам. Моето желание е само да изповядам това, що мисля за народа, към който принадлежа, и за който нашите бащи са страдали може би много по-искрено от нас – техните синове.

"Грехът казвам, а не грешника", както казва народната пословица.
Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.- римска поговорка или /Монтен ??/
Публикувай отговор