Дата и час: Вто Сеп 19, 2017 11:26 am

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 708 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 44, 45, 46, 47, 48  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Авг 24, 2017 2:42 am 

optics написа:
Йоре,
аз седях вдясно отзад. Нищо не ми е позволил, но снимката на таблото стана размазана заради дигиталния зум и заради тва че от кумова срама не исках да ме види ;-)
На връщане от тоя същия обект (Боянската църква, която горещо препоръчвам) в таксито имаше ново двайсе - с едни големи букви те съветват да провериш дали снимката на служебната карта която е закачена на предното стъкло в десния ъгъл отговаря на физиономията на шофьора. Еми не отговаряше. На снимката имаше млад и слаб човек с коса, а ни караше много плешив дебел чичка.

Явно снимката е била стара, от времето, когато шофьорът е бил млад и с коса :D
В България такситата поне са достъпни- можеш да се возиш цял месец с такси, за разлика от Канада, където заплатата няма да ти стигне за една обиколка из центъра на Монтреал. Не може да искаш хем високо качество, хем без пари. Цените на колите в Канада и България е приблизително еднакъв, ремонтите и резервните части също,, бензинът и нафтата са дори по-скъпи в България. При това положение ниски цени=ниско качество. Можеш да си вземеш кола под наем, ако искаш да ти е по-баровско, но всяко удоволствие се заплаща.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Авг 24, 2017 7:20 am 
Аватар

joro написа:
Можеш да си вземеш кола под наем, ако искаш да ти е по-баровско, но всяко удоволствие се заплаща.

Може, ама ще трябва да изкараш вечерта на две бири.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Авг 24, 2017 9:45 am 
Аватар

такситатата в Торонто режат през кръста, от Даун Таун до някой краен квартал 70 -80 + задължително 20рка тип

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Авг 24, 2017 9:47 am 
Аватар

Много интересно ми стана оптика , защо като само плюе България си ходи там през почивните отпуски а не иде да снима некое такси в Маями или в Аруба .. :lol:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Авг 24, 2017 10:44 am 
Модератор
Аватар

Ivan1007 написа:
optics написа:
Йоре,
аз седях вдясно отзад. Нищо не ми е позволил, но снимката на таблото стана размазана заради дигиталния зум и заради тва че от кумова срама не исках да ме види ;-)
На връщане от тоя същия обект (Боянската църква, която горещо препоръчвам) в таксито имаше ново двайсе - с едни големи букви те съветват да провериш дали снимката на служебната карта която е закачена на предното стъкло в десния ъгъл отговаря на физиономията на шофьора. Еми не отговаряше. На снимката имаше млад и слаб човек с коса, а ни караше много плешив дебел чичка.

А ти пита ли за разликата във физиономията?

Шофьора или фирмата?

Не питах. Намерих му извинение за себе си. Виждаше се че са закачени две карти - едната отпред, другата зад нея едвам се показваше. Рекох си - сигурно са двама които карат тая кола и като седне трябва да смени неговата да се вижда. Но тоя е по-мърляч и не е сменил.

2 юни 2012, budtel

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Авг 24, 2017 12:19 pm 

myhata II написа:
Много интересно ми стана оптика , защо като само плюе България си ходи там през почивните отпуски а не иде да снима некое такси в Маями или в Аруба .. :lol:

Има руснаци, дето си накупиха апартаменти в България и все се оплакват. Всяка година идват на почивка и все са недоволни. И аз се чудя що не си купят апартаменти в Маями или Лас Вегас като не им харесва в България.
Една англичанка се оплакала "Слънчев бряг е едно ужасно място, за десети път идвам тук на почивка и нито веднъж не ми хареса"
И Оптика цял месец се разкарва с таксита из София и им търси кусурите. А в Канада дали смее да се качи в такси поне веднъж в годината?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Авг 24, 2017 1:51 pm 
Модератор
Аватар

Прав си че в Канада са скъпи. Качвам се по-рядко от веднъж в годината и то по служба. С мои пари не помня да съм се качвал на такси в Канада.

2 юни 2012, budtel

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Авг 24, 2017 3:03 pm 

miteto написа:
Ivan1007 написа:
miteto написа:
Запиши го при липсващите дървета в Исландия :rofl:

Май ще те запиша в групата на Танграта. 8)

Важното е, че не съм в групата на мастития икономист, който се изряза че падащите цени на петрола били много добре за канадската икономика :lol:

Ти не знаеше ли, че всичко което е зле за Путлер е супер за Кананада и не само! ;)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 04, 2017 5:47 pm 
Аватар

След два месеца в Европа повечето от които в БГ, се прибрах вчера в Канада. Пускам ТВто и първото нещо по новините което забелязвам:
6 разстрела за 6 дни и то само в beautiful BC. Opioid crisis вече и в университетите.
Питам съседката как било лятото. Вика "супер" много слънце. Никакъв дъжд, но не пускай детето само в близкият "Central Park" Защото наскоро убиха едно 13 годишно момиче (подробности не знам бтв).

Сеа, случва се знам.. Но проблемите в БГ с такситата, пласмасовите лъжици, и гласа на announcer-a в метростанциите в люлин ми се виждат леко казано "преувеличени" and that's an understatement ..

Не че нема простотии из БГ. Има, и аз видях доста. Има и проблеми, но изцепките, че "България не е добро място за живеене" са напълно абсурдни.
Става за живеене и още как.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 04, 2017 7:03 pm 

Ами взимай еднопосочен билет! Какво чакаш? Аз се чудя направо, защо си се върнал? |(

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 04, 2017 9:14 pm 
Аватар

Разбира се, че става за живеене. 7 милиона и кусур живеят, знапи става за живеене. Не е за това темата, а защо не е добре да се живее там. И ако за тия 7 милиона доколко им е добре да живеят там може да се дискутира то за 2 и кусур милиона между които и ние спор няма - намерили сме по-добро място за живеене.
Те за това е темата - що не е толкоз добро място за живеене България за тези дето не живеем в нея и евентуално за тия дето живеят в нея без да им харесва.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 06, 2017 7:23 am 

ivandaman написа:
След два месеца в Европа повечето от които в БГ, се прибрах вчера в Канада. Пускам ТВто и първото нещо по новините което забелязвам:
6 разстрела за 6 дни и то само в beautiful BC. Opioid crisis вече и в университетите.
Питам съседката как било лятото. Вика "супер" много слънце. Никакъв дъжд, но не пускай детето само в близкият "Central Park" Защото наскоро убиха едно 13 годишно момиче (подробности не знам бтв).

Сеа, случва се знам.. Но проблемите в БГ с такситата, пласмасовите лъжици, и гласа на announcer-a в метростанциите в люлин ми се виждат леко казано "преувеличени" and that's an understatement ..

Не че нема простотии из БГ. Има, и аз видях доста. Има и проблеми, но изцепките, че "България не е добро място за живеене" са напълно абсурдни.
Става за живеене и още как.

:y:
Да.
Това тук https://beta.theglobeandmail.com/news/b ... mg00000005
е нищо в сравнение с проблемите с пластмасовите вилици и скапаните таксита, които са ужасно травмиращи.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 06, 2017 12:08 pm 
Модератор
Аватар

Събрали се 20-тина ловци и риболовци в кръг и си говорят колко е готино да си ловец, кой каква голяма риба/глиган хванал/гръмнал и колко е тъпо да си филателист в сравнение с ловец или риболовец. Добре но както си приказват сладко, към групичката се приближават един бивш риболовец и една бивша ловкиня на глигани и почват да се включват с неадекватни подвиквания - Ооо вие нищо не знаете ве! Да си филателист е мноо яко. Чисто, леко, не се мориш, кво ми са хвалиш с тая риба, аз на марка имам и по-голяма.
Вий сте тъпанари че още ходите да се трепете по горите и реките, истинския кеф е във филателизма.

Каква е разликата преди и след идването им? Разликата е, че ловците си говорят помежду си, на никой и не му хрумва безумната идея да иде на филателистка седянка и да почне да се дърли там. Имат си техни разлики - някой обича да лови руска мечка, друг обича да лови американска мечка и т.н. но са ловци. Филателистите не ги кефи да идат на филателистка седянка щото там са себеподобни, а тях ги кефи да са брутално различни за да изпъкват и всички да им обръщат внимание.

---
Всяка прилика с действителни лица е кой както си я разбере.
Авторът в действителността не е нито филателист нито ловец нито риболовец.

2 юни 2012, budtel

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 06, 2017 12:29 pm 

:)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 15, 2017 2:38 pm 
Аватар

Владо Николов: Българите работят като негри навън

Цитат:
Вършат неща, които тук не искат да работят, защото им е под достойнството.

това, дали са българи????
хммм. :mooning: :mooning:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 708 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 44, 45, 46, 47, 48  Следваща

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]