Демография в България

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Демография в България

Мнение от 7George »

Като емигрират 1 милион по-млади българи, на старите им остава само да умират, и от там идва разликата от близо 2 милиона.

В Япония е същото, скоро ще почнат да намаляват, не пускайки емигранти.
Embrace your climate change!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Демография в България

Мнение от optics »

7George написа:Като емигрират 1 милион по-млади българи, на старите им остава само да умират, и от там идва разликата от близо 2 милиона.

В Япония е същото, скоро ще почнат да намаляват, не пускайки емигранти.
Япония е около 6 пъти по-гъсто населена от България.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Демография в България

Мнение от joro »

optics написа:
7George написа:Като емигрират 1 милион по-млади българи, на старите им остава само да умират, и от там идва разликата от близо 2 милиона.

В Япония е същото, скоро ще почнат да намаляват, не пускайки емигранти.
Япония е около 6 пъти по-гъсто населена от България.
И България е 6 пъти по-гъсто населена от Канада. :D :D :D
Колкото е по-развита и богата една държава, толкова по-ниска е раждаемостта. Най-бедните държави са с най-висока раждаемост. Поради тази причина е глупаво да се мисли, че с подобряване на жизнения стандарт ще се повиши и раждаемостта. В България вече има полпвин милион чужденци, които не участват в преброяването, а живеят и работят тук, дори плащат данъци. Има и българи, които се водят на отчет тук, а живеят и работят в чужбина. Затова и никой не знае колко хора има в момента в България. Едно обаче е сигурно- в природата празно няма, на мястото на едни идват други, Без хора тук няма да останем.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Демография в България

Мнение от miteto »

joro написа:В България вече има полпвин милион чужденци, които не участват в преброяването, а живеят и работят тук, дори плащат данъци.
Половин милион? Това бая ми се вижда, откъде си видял тази цифра?
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Демография в България

Мнение от Ivan1007 »

miteto написа:
joro написа:В България вече има полпвин милион чужденци, които не участват в преброяването, а живеят и работят тук, дори плащат данъци.
Половин милион? Това бая ми се вижда, откъде си видял тази цифра?
300 000 имота са собственост на руснаци само. Колко живеят и колко данъци плащат е друг въпрос.
Иначе в България не знам дали има общо 1 500 000.общо да работят.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Демография в България

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:[Без хора тук няма да останем.
Откак и циганите взеха да я напускат съм с известни съмнения.

Почнат ли да напускат и плъховете значи, че кораба потъва.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Демография в България

Мнение от Павел »

Ivan1007 написа:
joro написа:[Без хора тук няма да останем.
Откак и циганите взеха да я напускат съм с известни съмнения.

Почнат ли да напускат и плъховете значи, че кораба потъва.
Как не те е срам да отъждествяваш циганите с плъхове - ба си ксенофоба!
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Демография в България

Мнение от Ivan1007 »

Това не е ксенофобия - плъховете са доста интелигентни животни оцеляващи при най-трудни обстоятелства за разлика от говедата.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Демография в България

Мнение от Павел »

Ivan1007 написа:Това не е ксенофобия - плъховете са доста интелигентни животни оцеляващи при най-трудни обстоятелства за разлика от говедата.
Колко от тези интелигентни домашни любимци имаш в къщи?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Демография в България

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Иначе в България не знам дали има общо 1 500 000.общо да работят.
През четвъртото тримесечие на 2015 общият брой на заетите лица в България на 15 и повече навършени години е 3,061 млн., от които 1,627 млн. са мъже и 1,434 млн. са жени. Относителният дял на заетите лица от населението на 15 и повече навършени години е 49,7%, като в сравнение със същото тримесечие на 2014 се увеличава с 1,5%. При мъжете този дял е 54,9%, а при жените – 44,8%. Това показват данните на Националния статистически институт (НСИ).
http://www.economy.bg/economy/view/2218 ... -nad-3-mln"
Колкото по-малко четете, толкова повече знаете :D :D :D :D
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Демография в България

Мнение от Ivan1007 »

Жорка, аз съм писал "да работят" . :D

Това е много различно от "заети". :D

Чакаме да видим данни за чужденците, ако ще само и "заети" да са. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Демография в България

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:Жорка, аз съм писал "да работят" . :D

Това е много различно от "заети". :D

Чакаме да видим данни за чужденците, ако ще само и "заети" да са. :D
Май 10 ноември беше отдавна, не мислиш ли? В частния бизнес само “заети“ без да работят не ми се вярва да има. А в държавната администрация не работят по-малко от времето на Бай Тошо. Днес с 3 милиона заети се произвежда 2 пъти повече БВП отколкото при Бай Тошо с 5 милиона.
Ето ти малко данни и за чужденците в България.
https://www.youtube.com/watch?v=lGUDt0NS0W0"
https://www.youtube.com/watch?v=UHE4EwE3iVQ"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Демография в България

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
Ivan1007 написа:Жорка, аз съм писал "да работят" . :D

Това е много различно от "заети". :D

Чакаме да видим данни за чужденците, ако ще само и "заети" да са. :D
Май 10 ноември беше отдавна, не мислиш ли? В частния бизнес само “заети“ без да работят не ми се вярва да има. А в държавната администрация не работят по-малко от времето на Бай Тошо. Днес с 3 милиона заети се произвежда 2 пъти повече БВП отколкото при Бай Тошо с 5 милиона.
Ето ти малко данни и за чужденците в България.
https://www.youtube.com/watch?v=lGUDt0NS0W0"
https://www.youtube.com/watch?v=UHE4EwE3iVQ"
Жорка, питах за данни.
Югозападния и каквито искаш други таблоиди и жълтури си ги чети ти и гледай.


Иначе в частния сектор е същото като при Бай Тошо. Бутик на Витошка( да речем )с две продавачки дето глеат като пукали и оборота на магазина е по-малък от заплатите им.

Или мутреещ се младеж, който за 30 кинта на вечер плаши хората да не влизат в ресторанта. Това са
все "заети". :D Или циганите дето свирят на уше по кръчмите в Банско дето като ги чуеш и ти се отяжда, колкото и да си бил гладен.

Преди неколко години наблюдавах на морето как една тумба женици уж почистваше около хотела всяка заран. Правеха се на заети като се появи началничката. За 300 лева толкова.

За държавната администрация па да не говорим. Компютъра им е най-големия враг след гражданите. Щото всеки идиот може да свърши работа на него за 5 мин дето на тях и 5 часа им не стигат.

:D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Демография в България

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Иначе в частния сектор е същото като при Бай Тошо. Бутик на Витошка( да речем )с две продавачки дето глеат като пукали и оборота на магазина е по-малък от заплатите им.

Или мутреещ се младеж, който за 30 кинта на вечер плаши хората да не влизат в ресторанта. Това са
все "заети". :D Или циганите дето свирят на уше по кръчмите в Банско дето като ги чуеш и ти се отяжда, колкото и да си бил гладен.

Преди неколко години наблюдавах на морето как една тумба женици уж почистваше около хотела всяка заран. Правеха се на заети като се появи началничката. За 300 лева толкова.

За държавната администрация па да не говорим. Компютъра им е най-големия враг след гражданите. Щото всеки идиот може да свърши работа на него за 5 мин дето на тях и 5 часа им не стигат.

:D
Ти откъде ги знаеш тия работи, като си в чужбина? Вие, дето не сте в България какво само обяснявате как живеем тук? Да си мотивирате престоя в Канада с глупости и неверни твърдения за България е глупаво. Като българите в Лондон- да си идел Бойко че ние да се върнем. Деца на комунета. какво да ги правиш.
Това, което го пишеш не е вярно.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Демография в България

Мнение от SFBG82 »

Ivan1007 написа:Жорка, аз съм писал "да работят" . :D

Това е много различно от "заети". :D
От днес:
Производителността на труда продължава да расте

В края на 2015 година тя се увеличава с 2,5%

8 мар 2016

Бойчо Попов

Изображение

снимка: Ройтерс


През четвъртото тримесечие на 2015 г. брутният вътрешен продукт на един зает в България се увеличава с 2,5% в сравнение със същото тримесечие на предходната година, сочат предварителните данни на Националния статистически институт (НСИ).

На едно заето лице се падат 7 247,2 лв. от текущия обем на БВП, като всеки зает създава средно 17,2 лв. БВП за един отработен час.

Година по-рано тези стойности са били съответно 7 181 лв. и 17,1 лв. за един отработен час.

Брутната добавена стойност средно на един зает през четвъртото тримесечие на 2015 г. реално се увеличава с 0,7% и с 0,6% за един отработен човекочас на годишна база.

Равнището на производителността на труда в индустриалния сектор е 5 939,3 лв. брутна добавена стойност (БДС) средно на един зает и 14 лв. за един отработен човекочас.

В сектора на услугите всеки зает произвежда средно 6 986,8 лв. БДС, като за един отработен човекочас се създават средно 16,2 лв. от текущия обем на показателя.

Най-ниска е производителността на труда в аграрния сектор - 1 428,8 лв. БДС на един зает и 3,8 лв. за един отработен човекочас.

Заетите лица в икономиката са над 3,27 млн., като броят им нараства спрямо четвъртото тримесечие на 2014 г. (3,259 млн.). Общият брой отработени часове е близо 1,376 млрд.

Структурата на заетостта по икономически дейности през четвъртото тримесечие на 2014 и 2015 г. показва увеличение на относителния дял на заетостта в индустриалния сектор и в сектора на услугите.
http://www.dnes.bg/business/2016/03/08/ ... ste.295356
Публикувай отговор