От Канада в България

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: От Канада в България

Мнение от roumensp »

Joy написа:
jovani написа:
roumensp написа:
Ttorontoo написа:В БГ не се стреля така. Повярвай ми. Поне оръжие свободно никой не вади ей така.
Ами и в Канада не се стреля ей така. Броят на убийствата на глава от насесение е 1.4 на 100,000 за Канада и 1.5 на 100,000 за България през 2013 г.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_c ... icide_rate"

Докато в любимата на някои съфорумници Русия числото е 9.0 срещу 3.8 за САЩ, където уж се стреляло на месо. :D
Руснаците все още не са си "пипнали" статистиката по западен образец...
Дааа....Стъкмистиката. :D
Щом ти си казАла, точно така е. Не знам какво чака Wikipedia, та не цитира вас с Джованката. :D
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в България

Мнение от myhata II »

хората в България живот си живеят, ходят си летоска на море, а зимаска си карат ските по планините, и през двата сезона масово се наливат със алкохол
че лошо ли им е ? :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: От Канада в България

Мнение от MrGeek »

myhata II написа:и през двата сезона масово се наливат със алкохол
Евала, дет' се вика, ово е стандарт! :D :rofl:

ПП. Забравих да те питам, мухЪ, през останалите два сезона какво правят? Карат само на зелева чорба заради тежкия махмурлук ли? :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: От Канада в България

Мнение от 7George »

myhata II написа:хората в България живот си живеят, ходят си летоска на море, а зимаска си карат ските по планините, и през двата сезона масово се наливат със алкохол
че лошо ли им е ? :D
Муха, не им завиждай. Тия работи за нас са отминал етап.
Embrace your climate change!
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в България

Мнение от myhata II »

7George написа:
myhata II написа:хората в България живот си живеят, ходят си летоска на море, а зимаска си карат ските по планините, и през двата сезона масово се наливат със алкохол
че лошо ли им е ? :D
Муха, не им завиждай. Тия работи за нас са отминал етап.

от кога статистиката, се определя като завист ? ;) :lol: :rofl:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: От Канада в България

Мнение от 7George »

myhata II написа: от кога статистиката, се определя като завист ? ;) :lol: :rofl:
Щото го споменаваш с въздишка... ;)
Аз съм "на планина" почти целогодишно, ама да легна да се пека на слънце нямам мераци.
Embrace your climate change!
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: От Канада в България

Мнение от mwanza »

Пихме бири веднъж с Танграта и смея да кажа, че е готин пич стъпил здраво на земята. Успех майна от мен.
:beer:

Цени, заплати, брошури и прочее не са важни по простата причина, че сме различни хора и ни вълнуват различнин неща. За мен например е важно да се занимавам с нещо интересно (в професионален план). Това означава развитие и забавление за мен. Споменавал съм че си направих хобито професия преди 20на години.

В тоя ред на мисли ако продължавам да работя тази скучна работа и постоянно ми се казва по интервюта, че съм овъркуалифайд и затова няма да ме викат за второ интервю, а в Пловдив излезе интересен проект с приятели (дори в момента няколко се оформят). Просто ще изхвърля всичко на улицата и хващам самолета без да давам обяснения защо, за колко и тн. на който и да било.

Всички сме различни и ни движат различни неща.
Живота е кратък и светла бира има навсякъде.

:beer:
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в България

Мнение от myhata II »

айде още един възвръщенец , а само като се сетя какви плюнки за Пловдив хвърля :rofl: :lol:

лек ти път :wave:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: От Канада в България

Мнение от agent Ozo »

Преобърна се светът, наистина. Едно време "невъзвращенец" звучеше срамно и обидно, а днес - "възвращенец".
Прогресира България, спор няма. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: От Канада в България

Мнение от Vedren »

Български ягоди и череши през март месец, био сирене от коза пасла свободно на поляна в Рила планина, къси полички на мадами бутащи в БИЛА пазарни колички са за разсейване на читателите. :D
Има логика да завършиш за ИТ специалист в България за 10 000 лв цена на висше образование за 5 години и да дойдеш в Канада за заплата от 100 000 долара на година. Няма логика обаче да завършиш в Канада същото висше за 100 000 долара и да идеш да работиш в България за 25 000 лв.на година. Освен ако някой друг не е платил образованието. Да кажем провинция Квебек.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: От Канада в България

Мнение от optics »

agent Ozo написа:Преобърна се светът, наистина. Едно време "невъзвращенец" звучеше срамно и обидно, а днес - "възвращенец".
Прогресира България, спор няма. :)
Това си е твоя интерпретация.
Аз лично познавам 2 семейства и един разведен - възвръщенци. С двете семейства съм изгубил контакт но по-скоро предполагам че са добре - и четиримата бяха ай-ти специалисти. Петият, мисля че е средна работа - нито много добре, нито много зле. Всичките са хубави хора и се радвам на успехите им.
Ние сме още тука, щото тука ни харесва повече. Като казвам ние - имам предвид и тебе Озо и мухата и т.н.

Ще цитирам разговор от вчера между мен и човек излизал многократно по чужбина и в момента за няколко месеца също навън:
Аз:
- Предполагам че в България сега е много по-добре отколкото беше примерно преди 15 години!
Човека:
- Абе че е по-добре, по-добре е, ама хич не е добре!

Така ти отговарям и какво ми мнението за прогреса в България. Прогрес има.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: От Канада в България

Мнение от agent Ozo »

optics написа:
agent Ozo написа:Преобърна се светът, наистина. Едно време "невъзвращенец" звучеше срамно и обидно, а днес - "възвращенец".
Прогресира България, спор няма. :)
Това си е твоя интерпретация.
Това е извод, налагащ се от отношението на съфорумниците и сънародниците ни в България към върналите се обратно. :)
Не казвам дали е правилно това или не. :)

Да не говорим, че май и "емигрант" е започнало да става обидно понятие в България. Поразрови се в дискусиите около предложенията в парламента за ограничаване на гласуването в чужбина и ще се убедиш.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: От Канада в България

Мнение от optics »

agent Ozo написа: Да не говорим, че май и "емигрант" е започнало да става обидно понятие в България. Поразрови се в дискусиите около предложенията в парламента за ограничаване на гласуването в чужбина и ще се убедиш.
А, това е един интересен казус, щото от една страна - да виждал съм го в (чисто) български форуми патриотарския жлъч срещу заминалите.
От друга страна майка ми казва, че като се съберат някъде да си говорят, почти всеки има роднина в чужбина - я емигрант я гастърбайтър.
И получава се малко противоречие - хем емигрантите са боклуци от които по-добре че се отървахме, че ся да са опраим на чисто, хем па нашто момче/момиче е много умно и много успешно.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: От Канада в България

Мнение от agent Ozo »

Няма противоречие. Неприязънта вирее сред хората, които имат само далечни роднини и познати в чужбина. И тя се обосновава най-вече с това, че емигрантите се променят коренно от живота си в чужбина - стават високомерни, самонадеяни и започват да дават много акъл. А всъщност са били готованковци и страхливци, които са избягали от трудностите и проблемите в бедна и опустошена България, отивайки на лесното и удобното в богатите западни държави и Америка.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: От Канада в България

Мнение от tonich »

agent Ozo написа:... емигрантите се променят коренно от живота си в чужбина - стават високомерни, самонадеяни и започват да дават много акъл. А всъщност са били готованковци и страхливци, които са избягали от трудностите и проблемите в бедна и опустошена България, отивайки на лесното и удобното в богатите западни държави и Америка.
Я, как добре си се описал! :)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Публикувай отговор