Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Kan_Tangra написа:Въпросът е, защо преди 30 години има в България регулация да не се ползват стълбове (изключвам села с по 5 къщи), понеже е опасно зимата, а Канада, държава с 2 но по-дълга и 10но по-тежка зима, 30 години по-късно, ГХ не знам колко, няма такава регулация!
Отговора аз съм го дал в обобщен вид много отдавна.
Защото Северна Америка е континент където (в сравнение с Европа) нещата са по-неглиже, по-небрежни, когато става дума за външно оформление. Това включва и обществени сгради и дрехи и прически и парфюми и междусградни пространства и много други неща. Европа го дава по-еснафски. Европа е стария лорд с аристократични привички и обноски, Сев. Америка е бунтаря който отхвърля догми. Няма абсолютна истина кое е по-добро. Даже на един и същи човек може да му харесват елементи от едното и елементи от другото. И да не му харесват съответно.

А впрочем, ето една прясна картинка от София:

Изображение



Ако питате - туй по стените от капитализма ли е или от социализма. Нито едното директно но всъщност следствие и от двете.
То е резултат от разюздана демокрация комбинирана (харесвана или мразена) с население с анадолски обноски.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

И като стана дума за обноски - на вас случва ли ви се по български събирания да чуете - хайде да седнем по български - тука жените, тука мъжете. Щото аз трябваше да дойда в Канада за да чуя за сефте, че имало такъв обичай. Явно по-рано не съм сядал с "подходящите" хора на една маса, а сега ми се случва. ;-)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

optics написа:И като стана дума за обноски - на вас случва ли ви се по български събирания да чуете - хайде да седнем по български - тука жените, тука мъжете.
Аз не ходя по събирания, на които казват подобни работи. :D
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Marto »

Kan_Tangra написа:Това е пак някакво село, Марто.
Константин и Елена.
Да не си родом от това баровско село?
Глей ся, всички варненски квартали на север от "Почивка" са така.

То дуварите едно на ръка, ама за улиците просто нямам думи. Брат ми разправя как един баровец, дето живеел малко по-нагоре пращал писма до всички съседи да се съберат пари да се пооправи пътя... и накрая платил няколко десетки хиляди лева сам, за да излеят 50 метра бетонен път до неговата къща :D

Тука се оплакваме, че данъците сгради са много високи и т.н., ама поне при нас поддържат инфраструктурата доста добре.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Какво се случва в България?

Мнение от IRA »

optics написа:И като стана дума за обноски - на вас случва ли ви се по български събирания да чуете - хайде да седнем по български - тука жените, тука мъжете. Щото аз трябваше да дойда в Канада за да чуя за сефте, че имало такъв обичай. Явно по-рано не съм сядал с "подходящите" хора на една маса, а сега ми се случва. ;-)
Никога не съм го чувала. :wasntme:

При нас пътища не поддържат, но слагат лампички за милиони по мостовете. :rofl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kan_Tangra »

optics написа:
Kan_Tangra написа:Въпросът е, защо преди 30 години има в България регулация да не се ползват стълбове (изключвам села с по 5 къщи), понеже е опасно зимата, а Канада, държава с 2 но по-дълга и 10но по-тежка зима, 30 години по-късно, ГХ не знам колко, няма такава регулация!
Отговора аз съм го дал в обобщен вид много отдавна.
Защото Северна Америка е континент където (в сравнение с Европа) нещата са по-неглиже, по-небрежни, когато става дума за външно оформление. Това включва и обществени сгради и дрехи и прически и парфюми и междусградни пространства и много други неща. Европа го дава по-еснафски. Европа е стария лорд с аристократични привички и обноски, Сев. Америка е бунтаря който отхвърля догми. Няма абсолютна истина кое е по-добро. Даже на един и същи човек може да му харесват елементи от едното и елементи от другото. И да не му харесват съответно.

А впрочем, ето една прясна картинка от София:

Изображение



Ако питате - туй по стените от капитализма ли е или от социализма. Нито едното директно но всъщност следствие и от двете.
То е резултат от разюздана демокрация комбинирана (харесвана или мразена) с население с анадолски обноски.
А сега можеш да се върнеш назад и да видиш как започна спора.
По-точно най-първите две мнения по въпроса за стълбовете.
Някой постна новина за паднал електрически стълб в София, и държеше ехидно да обясни, как едва ли не, електрически стълбове падат в България всеки ден.
А в Канада имплиситно се подразбира, че тоя проблем е по-малък или не съществува.

Тъй като точно на база на такива комплексирани ехидности се формират силно изкривените и предубедени мнения на кандидат-бягащите от България, си позволих да отговоря, че това изобщо не е така и ако сравним падането на електрически стълбове в големи градове между България и Канада, Канада печели с много. Имаше и снимков материал.
Оттам, отново заработи демагогията и след като не се успя да се докаже, че видиш ли България е най-пропадналото място, с падащи стълбове, то се опита да се докаже другото безумие, че на мен лично, видиш ли нещо ми пречело, и ми били криви канадските стълбове. Което не само че не съм писал, ами ако прегледаш темата назад, специално писах точно обратното! Че стълбовете в Канада изобщо не ми пречат, и не ги смятам за проблем!

А доколкото картинката от София, която си постнал,
вече 7 дена в софия е 22-24 градуса и слънчево по цял ден. Хората са наизлезли и се радват на живота.
В това време по Канада има 60 сантиметрови снегове и -20градуса виелици.
Та ако трябва да избирам, бих ползвал боядисани и леко поочупени тротоари на 24 градуса + паркове, където Борисовата градина е направена идално нова точно тази година, с преасвалтирани алеи и каменни стени,
вместо да рия с кубинките 60 сантиметровите преспи.
Отново, въпрос на вкус, казало кучето и си направило което му харесва.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Marto написа:
Kan_Tangra написа:Това е пак някакво село, Марто.
Константин и Елена.
Да не си родом от това баровско село?
Глей ся, всички варненски квартали на север от "Почивка" са така.

То дуварите едно на ръка, ама за улиците просто нямам думи. Брат ми разправя как един баровец, дето живеел малко по-нагоре пращал писма до всички съседи да се съберат пари да се пооправи пътя... и накрая платил няколко десетки хиляди лева сам, за да излеят 50 метра бетонен път до неговата къща :D

Тука се оплакваме, че данъците сгради са много високи и т.н., ама поне при нас поддържат инфраструктурата доста добре.
Явно и някои на юг от "Почивка"са така.

https://goo.gl/maps/vCbmCbfTQ5K2"

Очакваме включване от Танграта да ни обясни в кой квартал какви са РЕГУЛАЦИИТЕ за копане на кабели, стълбове и кво правят синдикатите по въпроса Шехерезада да не се излага във форума. ;)
Последно промяна от Ivan1007 на Пет Мар 24, 2017 4:26 am, променено общо 1 път.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Kan_Tangra написа: Отново, въпрос на вкус, казало кучето и си направило което му харесва.
Ми нали това ти разправяме, че нищо лошо няма в твоя вкус - проблема е, че се опитваш да ни убедиш, че след като си го облизваш трябва и на другите да им хареса. :D
Сега обясни защо и в България има електрически жици и стълбове по улиците на Бургас и Варна въпреки че според теб имало преди 30 години РЕГУЛАЦИИ да не се копае..
P.S. Я то и в София имало - на няколкостотин метра от Централна Гара и Лъвов мост

https://goo.gl/maps/WX8dX3rc5uz"
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от 7George »

Kan_Tangra написа: Това ми напомня, че в Канада нямат хабер за подземно електрическо свързване. Цялата страна е опасана с електрически стълбове на по 100 години.
Разбира се, това е поредната ми фантазия. :rofl: :rofl: :rofl:
:wave: Да, ще ти се. В моя квартал всичките жици са под земята. Не че няма отгоре, има много и такива места. За Монреал няма да спорим.
Embrace your climate change!
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от tonny »

7George написа:
Kan_Tangra написа: Това ми напомня, че в Канада нямат хабер за подземно електрическо свързване. Цялата страна е опасана с електрически стълбове на по 100 години.
Разбира се, това е поредната ми фантазия. :rofl: :rofl: :rofl:
:wave: Да, ще ти се. В моя квартал всичките жици са под земята. Не че няма отгоре, има много и такива места. За Монреал няма да спорим.
Направо ви се чудя ко му се връзвате на расиста. Толкова си може момчето, обича фантазии, да изкривява факти, както му е изгодно, щом чак я докара да се хвали, че е ходил и на олимпиади по математика и обижда хората наред, че логиката им куца, а в същото време неговата хич я няма заедно с математиката му... та пак да питам, какво му се връзвате. Шораите си и се радваите на студеното време в Канада, старите стълбове, скъпия живот и т.н.
Наздраве расист! :rofl:
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kan_Tangra »

Състезанията не са олимпиади!
:censored:
Казах ти, работи от които хал хабер нямаш, не ги говори! Ставаш смешен!
:rofl:
Така и не отговори отлепихте ли от мопката, кола купихте ли си, колко ти излиза пиянството, такива работи.
За колеж на децата мислиш ли, или и те ще стават пияници като тебе и общи работници.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво се случва в България?

Мнение от myhata II »

пияница е хубаво нещо бе тангра !

не разбрахте ли че не е важно къде, а как живеете, ей на виж оптикса сяда до мъжете на софри, такава му компанията и такива са му познатите и толкова му е капацитета следователно ! :!:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Странджата »

Kan_Tangra написа:Въпросът беше, че 1то мнение, адресиращо стълбовете беше написано в стил, тая България, всичко в нея се разпада, хеле електрическите стълбове, хеле пък електрическите от демокрацията.

А чисто и просто аз съм участвал в строеж (в град, а не село!) и още от време оно, си имаше РЕГУЛАЦИИ, които не позволяват да се слагат електрически стълбове, а се КОПАЕ!

Която регулация вероятно липсва в Канада. Щото Г8, Д16, ама синдикатите и стандарта не прощават на цените за копане.

Оттам нататък, всеки да си сложи ръка на сърцето и да си помисли, дали в Канада не пада нито 1 електрически стълб, и къде стълбовете са повече, а видиш ли в тая пропаднала България стълбове падат всяка седмица и навсякъде стълбове и щъркелови гнезда из центъра на София.

Разбира се, след като тая схема не сработва, сега ме изкарвате едва ли не, сякаш изкарвам, че аз изначално съм имал нещо против канадското електричество. А то грам не ми е пречело. Нито пък това в България.
Много ясно, че ако е супер скъп квартала, или е някой небостъргач, няма да го свръзват със стълбове.

Въпросът е, защо преди 30 години има в България регулация да не се ползват стълбове (изключвам села с по 5 къщи), понеже е опасно зимата, а Канада, държава с 2 но по-дълга и 10но по-тежка зима, 30 години по-късно, ГХ не знам колко, няма такава регулация!
А не че в квартали, дето къщата е по 2-5 милиона, и данъците са в стотици хиляди $ на година имало било.
Еееейиии,жици та жици?Че като нямате жици,къде ще ви кацне бялата лястовица бре,тангранкоолу?!?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

myhata II написа:пияница е хубаво нещо бе тангра !
Според една циганка на човек, който много пие се викало пианист.
На тоя форум нема пияници, а пианисти. :D
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от tonny »

Kan_Tangra написа:Състезанията не са олимпиади!
Идиот!
Казах ти, работи от които хал хабер нямаш, не ги говори! Ставаш смешен!
:rofl:
Така и не отговори отлепихте ли от мопката, кола купихте ли си, колко ти излиза пиянството, такива работи.
За колеж на децата мислиш ли, или и те ще стават пияници като тебе и общи работници.
Само това ли измисли е вдлъбнат! :rofl:
Аз от къде да знам, че си я докарал чак и до състезания, сигурно са били за деца с умствена изостаналост (да ме извините за грозния израз), иначе не си обяснявам как ти би докарал до състезание... :laughinghead:
Публикувай отговор