Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

MrGeek написа:
Павел написа:Порок ли е да имаш връзки?
Да, когато връзките са благодарение на принадлежността ти към идеологически привилегирована каста. Всъщност от разказа ти не научихме нищо съществено, освен всеизвестния факт, че по миналото на диктатурата на социализЪма въздишат единствено бивши номенклатурчици като Павката и бивши военни от Варшавския договор като Озо. Което е съвсем разбираемо - все пак загубили са съществени привилегии, на които са се наслаждавали по онова време. Проблемът ви е единствено, че няма как да убедите нормални хора (колкото и да се напъвате), че това е било нормално.
Да, точно такава реакция и очаквах. Да причислят всеки инакомислещ към бившите номенклатурчици. :D
Интересно ми е все пак да разбера какви привилегии е имал един лейтенант и ст.лейтенант, командир на стартови взвод в ракетен дивизион "Луна" през периода 1984 г. - 1989 г., за които да жалее толкоз много. Щото аз си спомням само за такива "привилегии" като повече дежурства (наряди), 6-дневна работна седмица (в събота до обяд), повече 3-дневни полеви занятия (всяка 2-ра и 4-та седмица) и учения и задължението да се докладваш къде и за колко време отиваш, искайки разрешение, ако решиш да напускаш гарнизона.

Би ли ми помогнал, Гийк? След като си толкова вещ по житието-битието на бившите номенклатурчици. :D
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от 7George »

Kpetrov написа:
klisurov написа:По онова време, сиренето го продаваха на "бучки".
И върху всяка бучка сирене слагаха от натрошеното.
Ползвах връзки, за да не ми дават натрошено сирене.
Ужас! Върху сиренето слагали от натрошеното.
Сигурно е по добре да се хвърлят милиони тонове храна, както тук?

Ползвах връзки, за да не ми дават натрошено сирене - чудя се, да се смея или да плача!
Няма нищо лошо в натрошеното, само трябва да е по-евтино. Нали за някои манджи го мачкаме и трошим.

Някой нещастник без връзки е минал само със трошляк... ;)
Embrace your climate change!
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ivandaman »

optics написа:Ци-га-ни-за-ци-я!!!
ЛОЛ... :rofl: Колко пъти трябваше да го едитираш този пост за да стигнеш до тази брилиантна "финална версия"

Аз също съм в България и проблема според мен не е толкова големият брой на циганите в БГ колкото малкият брой на Българите.

Циганите (за съжаление) винаги са били паразитно паралелно общество в БГ. Разликата в днешнно време е че са и привилегировано "общество". Никой не ги държи под контрол и са оставени да правят каквото си искат. Това е byproduct от либерализацията и толерантноста. Много подобно на т. нар. identity politics в САЩ и Канада, които както ни е добре известно не водят до нищо добро.

В последно време имаше протести (на българи) в някои градове относно свободията и насилията извършвани от циганите. Не бих се изненадал ако на определени места хората вземат справедливостта в свои ръце.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Какво се случва в България?

Мнение от prace »

ivandaman написа:
optics написа:Ци-га-ни-за-ци-я!!!
ЛОЛ... :rofl: Колко пъти трябваше да го едитираш този пост за да стигнеш до тази брилиантна "финална версия"

Аз също съм в България и проблема според мен не е толкова големият брой на циганите в БГ колкото малкият брой на Българите.

Циганите (за съжаление) винаги са били паразитно паралелно общество в БГ. Разликата в днешнно време е че са и привилегировано "общество". Никой не ги държи под контрол и са



оставени да правят каквото си искат. Това е byproduct от либерализацията и толерантноста. Много подобно на т. нар. identity politics в САЩ и Канада, които както ни е добре известно не водят до нищо добро.
:y:
В последно време имаше протести (на българи) в някои градове относно свободията и насилията извършвани от циганите. Не бих се изненадал ако на определени места хората вземат справедливостта в свои ръце.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от IFF »

ivandaman написа:
optics написа:Ци-га-ни-за-ци-я!!!
ЛОЛ... :rofl: Колко пъти трябваше да го едитираш този пост за да стигнеш до тази брилиантна "финална версия"

Аз също съм в България и проблема според мен не е толкова големият брой на циганите в БГ колкото малкият брой на Българите.

Циганите (за съжаление) винаги са били паразитно паралелно общество в БГ. Разликата в днешнно време е че са и привилегировано "общество". Никой не ги държи под контрол и са оставени да правят каквото си искат. Това е byproduct от либерализацията и толерантноста. Много подобно на т. нар. identity politics в САЩ и Канада, които както ни е добре известно не водят до нищо добро.

В последно време имаше протести (на българи) в някои градове относно свободията и насилията извършвани от циганите. Не бих се изненадал ако на определени места хората вземат справедливостта в свои ръце.
Не съм много съгласен с това. Всъщност законите не се спазват и никой не влиза в затвора, освен цигани, които са откраднали някоя кокошка (според статиските, затворите в България са пълни основно с цигани). За да не съм голословен, ще дам пример с нашумелия напоследък Динко, ловеца на бежанци. Всички знаят че го прави за да ги тараши и да им взема парите, обаче не го осъдиха, преби човек и си го призна, пак не го осъдиха. Преби втори, пак го пуснаха от ареста, преби и гаджето си, като не пропусна да се похвали и пак не го съдят. България в момента е феодална държава, по градчета и паланки командват кмето, със съдията, с началника на полицията, с градския мафиот и подопечените им васали. Плащат си за постовете на централната власт и после си правят каквото искат. Законите нямат абсулутно никакво значение. Пак ще дам за пример оня кмет, дето блъсна 6 годишно дете сс колело, местният съд отсъди че детето е блъснало с превишена скорост джипа на кметъ. На хората им е прикипяло от всичко, това с циганите е капката която прелива.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от klisurov »

Kpetrov написа:
klisurov написа:По онова време, сиренето го продаваха на "бучки".
И върху всяка бучка сирене слагаха от натрошеното.
Ужас! Върху сиренето слагали от натрошеното.
Сигурно е по добре да се хвърлят милиони тонове храна, както тук?
Що, може да го продават отделно.
За баница или попара си е супер.

Kpetrov написа:
klisurov написа:Ползвах връзки, за да не ми дават натрошено сирене.
Ползвах връзки, за да не ми дават натрошено сирене - чудя се, да се смея или да плача!
Не знам, тогава си беше повече от нормално.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

IFF написа:
ivandaman написа:
optics написа:Ци-га-ни-за-ци-я!!!
ЛОЛ... :rofl: Колко пъти трябваше да го едитираш този пост за да стигнеш до тази брилиантна "финална версия"

Аз също съм в България и проблема според мен не е толкова големият брой на циганите в БГ колкото малкият брой на Българите.

Циганите (за съжаление) винаги са били паразитно паралелно общество в БГ. Разликата в днешнно време е че са и привилегировано "общество". Никой не ги държи под контрол и са оставени да правят каквото си искат. Това е byproduct от либерализацията и толерантноста. Много подобно на т. нар. identity politics в САЩ и Канада, които както ни е добре известно не водят до нищо добро.

В последно време имаше протести (на българи) в някои градове относно свободията и насилията извършвани от циганите. Не бих се изненадал ако на определени места хората вземат справедливостта в свои ръце.
Не съм много съгласен с това. Всъщност законите не се спазват и никой не влиза в затвора, освен цигани, които са откраднали някоя кокошка (според статиските, затворите в България са пълни основно с цигани). За да не съм голословен, ще дам пример с нашумелия напоследък Динко, ловеца на бежанци. Всички знаят че го прави за да ги тараши и да им взема парите, обаче не го осъдиха, преби човек и си го призна, пак не го осъдиха. Преби втори, пак го пуснаха от ареста, преби и гаджето си, като не пропусна да се похвали и пак не го съдят. България в момента е феодална държава, по градчета и паланки командват кмето, със съдията, с началника на полицията, с градския мафиот и подопечените им васали. Плащат си за постовете на централната власт и после си правят каквото искат. Законите нямат абсулутно никакво значение. Пак ще дам за пример оня кмет, дето блъсна 6 годишно дете сс колело, местният съд отсъди че детето е блъснало с превишена скорост джипа на кметъ. На хората им е прикипяло от всичко, това с циганите е капката която прелива.
Според мен Оптикс няма впредвид буквална циганизация, а обстановка, нрави и начин на мислене на хората. Но по-добре той да уточни, вместо да се гадае.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

7George написа:
Kpetrov написа:
klisurov написа:По онова време, сиренето го продаваха на "бучки".
И върху всяка бучка сирене слагаха от натрошеното.
Ползвах връзки, за да не ми дават натрошено сирене.
Ужас! Върху сиренето слагали от натрошеното.
Сигурно е по добре да се хвърлят милиони тонове храна, както тук?

Ползвах връзки, за да не ми дават натрошено сирене - чудя се, да се смея или да плача!
Няма нищо лошо в натрошеното, само трябва да е по-евтино. Нали за някои манджи го мачкаме и трошим.

Някой нещастник без връзки е минал само със трошляк... ;)
Абе има нещо гнило, когато ти се налага незаконно да купуваш чужда валута, за да пазаруваш в специални магазини. Признавам си без бой, че го правех и търсех връзки за по-евтини долари. Не че е било задължително де, ама не ми се ходеше с дънки Рила и слушаше ВЕФ вместо Сони или Хитачи. Че дори и за цигари го ползвах, защото освен българското Боро, другото в магазина беше абсолютен качак. :D А ... и за касетки (ако още помните какво е това), най-редовно. Вярно че хляба беше стин'ки, ама само с хляб не се живее.
А корупцията още тогава си беше неразделна част от живота и ако някой твърди, че се е появила впоследствие - лъже.
Единственото положително е, че може би хората бяха по-малко озлобени тогава, въпреки недостига, уравниловката и цензурата ... но може и да е само мое впечатление.
Аватар
valsto1
Мнения: 426
Регистриран на: Съб Авг 17, 2013 10:29 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от valsto1 »

Изображение

Изглежда за тримата"шишковци",май не са много добри плодовете на "изключителната съдебна реформа" за да

тича Цацаров спешно при Борисов, звънят на US-посланика
.
Лошо, г-н Борисов, много лошо...

..
Главният прокурор Сотир Цацаров светкавично се изнесъл в посока Евксиноград (по непотвърдени данни от служители на НСО), където го очаквал премиерът Бойко Борисов. И двамата били силно разтревожени от развитието на събитията в САЩ и все по-очевидния крах на държавното обвинение по делото „КТБ”.

Е,оти ги ручаха жабетата на "прокуратурата" с не знам колко хиляди страници следствен материал,разсекретени стенограми,голям шум,а за прасчо нито буква в обвиненията! Що така бе,Миме?
Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.- римска поговорка или /Монтен ??/
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ivandaman »

roumensp написа: Според мен Оптикс няма впредвид буквална циганизация, а обстановка, нрави и начин на мислене на хората. Но по-добре той да уточни, вместо да се гадае.
За мен поне е чалгализацията на нацията... Тая гнусна арабско-мангалска пумия с която промиват мозъците на младите според мен има огромен принос за "циганицацията" и за всеобщото олигофренясване на материала.
Това не е, и никога не е било българска "музика", но упорито и нагло я натрапват на народа.. Много пари се наливат в чалга индустрията и предполагам целта е максималното затъпяване и маймунизиране на населението... За съжаление като че ли стратегията функционира..
:headbang: :worried:
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Странджата »

ivandaman написа:
roumensp написа: Според мен Оптикс няма впредвид буквална циганизация, а обстановка, нрави и начин на мислене на хората. Но по-добре той да уточни, вместо да се гадае.
За мен поне е чалгализацията на нацията... Тая гнусна арабско-мангалска пумия с която промиват мозъците на младите според мен има огромен принос за "циганицацията" и за всеобщото олигофренясване на материала.
Това не е, и никога не е било българска "музика", но упорито и нагло я натрапват на народа.. Много пари се наливат в чалга индустрията и предполагам целта е максималното затъпяване и маймунизиране на населението... За съжаление като че ли стратегията функционира..
:headbang: :worried:
:y:
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kpetrov »

klisurov написа:
Kpetrov написа:
klisurov написа:По онова време, сиренето го продаваха на "бучки".
И върху всяка бучка сирене слагаха от натрошеното.
Ужас! Върху сиренето слагали от натрошеното.
Сигурно е по добре да се хвърлят милиони тонове храна, както тук?
Що, може да го продават отделно.
За баница или попара си е супер.

Kpetrov написа:
klisurov написа:Ползвах връзки, за да не ми дават натрошено сирене.
Ползвах връзки, за да не ми дават натрошено сирене - чудя се, да се смея или да плача!
Не знам, тогава си беше повече от нормално.
Как да го продават отделно, след като даже се търсят връзки за да се отървем от него, а себестойноста за производството му е същата.
В съвременната икономическа реалност просто си плащаш и за натрошеното, но просто не ти го слагат, а го хвърлят.
Можеше да го хвърлиш и по онова време, но когато го правиш лично ти осъзнаваш, че не е редно.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

ivandaman написа:
optics написа:Ци-га-ни-за-ци-я!!!
ЛОЛ... :rofl: Колко пъти трябваше да го едитираш този пост за да стигнеш до тази брилиантна "финална версия"

Аз също съм в България и проблема според мен не е толкова големият брой на циганите в БГ колкото малкият брой на Българите.

Циганите (за съжаление) винаги са били паразитно паралелно общество в БГ. Разликата в днешнно време е че са и привилегировано "общество". Никой не ги държи под контрол и са оставени да правят каквото си искат. Това е byproduct от либерализацията и толерантноста. Много подобно на т. нар. identity politics в САЩ и Канада, които както ни е добре известно не водят до нищо добро.

В последно време имаше протести (на българи) в някои градове относно свободията и насилията извършвани от циганите. Не бих се изненадал ако на определени места хората вземат справедливостта в свои ръце.
Циганите са хора като всички останали, повечето от тях работят- има автобусни шофьори и ватмани цигани, по строежите също работят много цигани. Има и завършили университети, които работят като инженери, лекари и т.н. Не са всички цигани неграмотни и на социал. За съжаление ние не забелязваме тия, дето работят и живеят нормално, а само тия, дето крадат. Трябва да се поучим от канадците, при тях хората се оценяват по качествата, които притежават, а не по етническия произход.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Kpetrov написа:В съвременната икономическа реалност просто си плащаш и за натрошеното, но просто не ти го слагат, а го хвърлят.
Можеше да го хвърлиш и по онова време, но когато го правиш лично ти осъзнаваш, че не е редно.
В грешка си, тука продават натрошена фета в кутийки, която се ползва за салати, в момента ми убягва пазарното име, но със сигурност има.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

joro написа:Циганите са хора като всички останали ...
И аз така си мислех навремето, но явно не са, защото още не се е намерила държава, която да ги е интегрирала успешно.
joro написа:За съжаление ние не забелязваме тия, дето работят и живеят нормално
Как да ги забележиш, след като са единици ? И защо трябва, теб някой забелязва ли те за това че работиш и живееш нормално ?
В последните месеци на казармата бях на бригада в Кремика и за кратко работех с един такъв, дори беше бригадир. Хем беше нормален, хем не съвсем, защото не съм срещал друг да псува така и толкова често, като усилията му бяха насочени най-вече към 2-те жени от смяната. :D
Със сигурност има цигани, които живеят съвсем нормално, но бройката е недостатъчна, за да компенсира мизериите на другите.
Публикувай отговор