Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Странджата »

optics написа:Стара Загора,
булевард Цар Симеон Велики, (бивш Георги Димитров)

Изображение
Какъв е този марсианец?
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Pyrelight написа:
joro написа: И кой е тоя българин, дето изпива по литър ракия и пет бири, аз не го познавам. Ти познаваш ли го?
Мой приятел от детство. И след изброеното на закуска мотваше по една бутилка коняк. Вярно, че това беше преди 20 години, но той продължава и до днес.
Мен ме отказа семейният живот. :)
Някой пие, друг не пие, някой пуши, друг не пуши. Всеки си прави избор. Като казваш, че българинът пие по един литър ракия трябва да се уточниш кой е този българин. Някои изпиват и по два литра, други изобщо не пият.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

Всички пият там, Жоре. При тези цени на биричката и ракийката, както умилително ги назоваваше бившият учЕн от БАН.
Абе, едно време в таз организация не приемаха ли със задължителен партиен билет или задочно членство в ДС? |(
Ама се се сбрали дружинка - калинка! Все администраторЕ от сой! :|
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kpetrov »

Joro, остави. Не виждаш ли, че бивши пияндета и другарите им ти казват обратното. ;)
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pyrelight »

По-добре бивши, отколкото настоящи! Справка - патреотиту у форумо. :)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Pyrelight написа:По-добре бивши, отколкото настоящи! Справка - патреотиту у форумо. :)
Бивши пияници, бивши к..и и бивши ченгета няма.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

optics написа:Стара Загора
Кметът да не е забранил кирилицата със закон ?
Аватар
спеца
Мнения: 468
Регистриран на: Нед Мар 12, 2017 7:14 pm
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от спеца »

Днес изпитах на гърба си ефекта от предрасъдъците. Косвено. Но, аз съм голямо момиче и това не може да ме разклати, макар че трябваше да укротя треперещите си ръце. Но, моето наистина е нищо. Сълзите в очите на две деца обаче са нещо друго.
Ще разкажа цялата случка, защото не знам откъде да започна. На кучешката поляна заради кучетата, и заради пространството се събират доста деца. Играят с кучетата, играят на криеница, карат колела и прочее детски работи. Моята дъщеря е сред тях. Различни са по възраст, пол и етнос. Едно от децата е от ромски произход. Правеше ми впечатление, че остава някак в периферията, но понеже повечето пъти бяха момичета - отдавах го на деленето на момчета и момичета. До днес. Бяха смесена групичка. Седяха на тротоара при нас. В един момент детето от ромски произход попита дали може да разхожда на повод Руфъс. И тъй като това е нещо обичайно му позволих. Той е голям фен на Руфъс и често ми помага в преследването на белия келеш, който по настоящем е влюбен във всички женски и се щура напред назад. Направил няколко крачки Ема стана и взе повода от него. Казах и да го остави, защото тя е по цял ден с него, а детето много му се радва. И тогава стана ясно, че тя го беше взела от него, защото другите деца и бяха казали да не си дава кучето на момчето. Извиках я и тихичко и обяснях, че никой не може да и казва с кого да дружи и да я кара да избира или или. Дадох отново на детето повода и му казах да си го разхожда спокойно, като през това време с периферното си зрение наблюдавах как групичката и даде да разбере, че или ще общува с тях или с момчето от ромски произход. Извиках я и ми се скъса сърцето. Плачеше. Седна до мен и само каза: Аз съм виновна. Опитах се да я успокоя, да и обясня, че няма вина за нищо. Как бе, как, мамка ви и скапаните предрасъдъци да си обясня на детето, което е на шест всичката тая помия? Как да и обясня? И докато бършех сълзите и чух едно от момчета от групичката да подвиква: - Не го дърпай така бе... - епитетът не го чух, че го смотолеви. Вдигнах очи и видях Руфъс да тегли момчето, а той да се опитва да го удържи. Погледна ме. И неговите очи бяха пълни със сълзи. Мълчаливо ми подаде повода и отиде зад ъгъла на кооперацията. Признавам, че това е един от онези моменти, в които ми се дощя да ушия шамарите на дете. Не го направих, естествено. Не би имало смъсъл и противоречи на всичко, в което вярвам. Но, все още питам, как, по дяволите да обясня на шестгодишното си дете?
...........
„България е устояла на всички бури и не може да бъде унищожена, защото е ДЪРЖАВА НА ДУХА!“.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Какво се случва в България?

Мнение от speedy »

Синът ми познава едно циганче тук. Осиновено е от канадци, когато е било на около 4-5 години. Много читаво и будно дете. Дори помни първите десетина букви от българската азбука.

За ситуацията с циганите в България са виновни и циганите, и българите. Въпрос на култура на обществата, а не на генетика. То така е навсякъде, де...
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

Гимназия в Ловеч откри учебната година с песен на Азис

Учебната година в Професионалната гимназия по икономика, търговия и услуги в Ловеч започна доста нетрадиционно. В последните часове в социалната мрежа "Фейсбук" се разпространи видео от първия учебен ден, на което се вижда млад мъж, който пее песен на Азис по време на официалната церемония.

Клипът е разпространен от потребител с име Едуард Ненков. Той изразява възмущението си от видеото и настоява образователното министерство да уволни цялото ръководство на гимназията.

"Копаме дъното още повече с тоя резил. Срам за цяла България", пише Едуард Ненков.

На сайта на училището не е посочено каква ще бъде официалната програма на първия учебен ден. Не се разбира и дали младият мъж, който пее песента, е възпитаник на гимназията.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

roumensp написа:
optics написа:Стара Загора
Кметът да не е забранил кирилицата със закон ?
Кмета е Живко! Младеж от ГЕРБ, всички много го обичат.
:)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

optics написа:
roumensp написа:
optics написа:Стара Загора
Кметът да не е забранил кирилицата със закон ?
Кмета е Живко! Младеж от ГЕРБ, всички много го обичат.
:)
Предполагам защото е осигурил безплатни курсове по английски за всички, дори и за 80-годишните бабички, че да не пропуснат "Summer Sale". ;)
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

optics написа:
roumensp написа:
optics написа:Стара Загора
Кметът да не е забранил кирилицата със закон ?
Кмета е Живко! Младеж от ГЕРБ, всички много го обичат.
:)
И Бат Бойко всички много го обичат.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

И съседите се учат от Бат Бойко :clap:
http://www.economynews.bg/m/r_79568"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Витошка в жегите:


Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор