Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Странджата написа:
ivandaman написа:
roumensp написа: Според мен Оптикс няма впредвид буквална циганизация, а обстановка, нрави и начин на мислене на хората. Но по-добре той да уточни, вместо да се гадае.
За мен поне е чалгализацията на нацията... Тая гнусна арабско-мангалска пумия с която промиват мозъците на младите според мен има огромен принос за "циганицацията" и за всеобщото олигофренясване на материала.
Това не е, и никога не е било българска "музика", но упорито и нагло я натрапват на народа.. Много пари се наливат в чалга индустрията и предполагам целта е максималното затъпяване и маймунизиране на населението... За съжаление като че ли стратегията функционира..
:headbang: :worried:
:y:
Чалгата е само едно от нещата ... Рапът не е много различен като текстове, визия и т.н., но не можеш да кажеш, че е промил мозъка на американците.
По-правилно би било да кажеш "чалга-културата" ...
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

roumensp написа: Как да ги забележиш, след като са единици ? И защо трябва, теб някой забелязва ли те за това че работиш и живееш нормално ?
В последните месеци на казармата бях на бригада в Кремика и за кратко работех с един такъв, дори беше бригадир. Хем беше нормален, хем не съвсем, защото не съм срещал друг да псува така и толкова често, като усилията му бяха насочени най-вече към 2-те жени от смяната. :D
Със сигурност има цигани, които живеят съвсем нормално, но бройката е недостатъчна, за да компенсира мизериите на другите.
В Кремиковци всички псуваха и това си беше нормално. Свестен човек едва ли ще се завре там, в металургията и в мините работещите не бяха от най-интелигентните.
Има цигани, които работят, има и българи, дето не работят нищо и цял живот лъжат и крадат. И тия българи по принцип най-много реват срещу циганите, турците и т.н.
В последно време, откакто Патриотето влезнаха във властта проблемите с циганите, турците и бежанците изчезнаха.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

joro написа:
roumensp написа: Как да ги забележиш, след като са единици ? И защо трябва, теб някой забелязва ли те за това че работиш и живееш нормално ?
В последните месеци на казармата бях на бригада в Кремика и за кратко работех с един такъв, дори беше бригадир. Хем беше нормален, хем не съвсем, защото не съм срещал друг да псува така и толкова често, като усилията му бяха насочени най-вече към 2-те жени от смяната. :D
Със сигурност има цигани, които живеят съвсем нормално, но бройката е недостатъчна, за да компенсира мизериите на другите.
В Кремиковци всички псуваха и това си беше нормално. Свестен човек едва ли ще се завре там, в металургията и в мините работещите не бяха от най-интелигентните.
Ами то къде другаде можеш да срещнеш работещ циганин освен на подобни места ? Сменил съм 7 работодателя в България преди да замина и не помня да съм видял нито един, дори като чистачка. В работата на майка ми имаше едно цигане-шофьорче (много свестен човек между другото) и това е ...
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Пиша от гейта.
Видях бегло че нещо се коментира за циганите. Проблемът не е и никога не е бил в циганите!
Българите са се циганизирали.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

optics написа:Пиша от гейта.
Видях бегло че нещо се коментира за циганите. Проблемът не е и никога не е бил в циганите!
Българите са се циганизирали.
По-правилно е да напишеш "Българите сме се циганизирали". Нали и ти си българин, не се дели от колектива.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

joro написа:
optics написа:Пиша от гейта.
Видях бегло че нещо се коментира за циганите. Проблемът не е и никога не е бил в циганите!
Българите са се циганизирали.
По-правилно е да напишеш "Българите сме се циганизирали". Нали и ти си българин, не се дели от колектива.
Ако те кефи мисли го така. Аз съм българин и имам някои български недостатъци.
Мисля че циганизацията не е един от тях.
Не обсъждам кой е повече и кой по-малко циганизиран а че визуално обстановката
в България е мощно и очевидно циганизирана.
Имам и някои положителни наблюдения които ще споделя по-късно.
Поздрави от следващия гейт (Мюнхен)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kpetrov »

roumensp написа:
Kpetrov написа:В съвременната икономическа реалност просто си плащаш и за натрошеното, но просто не ти го слагат, а го хвърлят.
Можеше да го хвърлиш и по онова време, но когато го правиш лично ти осъзнаваш, че не е редно.
В грешка си, тука продават натрошена фета в кутийки, която се ползва за салати, в момента ми убягва пазарното име, но със сигурност има.
Това не означава, че са обиколили всички магазини за да съберат натрошените остатъци и говорим за онова време - соца.

Иначе, тук продават и извара на цена двойна на сиренето, но какво от това.

Това което казвам е. че е по-правилно да се държи ниска себестойноста и да се слага на всички и от натрошеното (пък който иска да го хвърля после) отколкото да се завиши стойноста и да го изхвърлят вместо мен.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kpetrov »

roumensp написа:Рапът не е много различен като текстове, визия и т.н., но не можеш да кажеш, че е промил мозъка на американците.
А дали?! Особено на по-мургавата част от населението ;)
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Kpetrov написа:
roumensp написа:Рапът не е много различен като текстове, визия и т.н., но не можеш да кажеш, че е промил мозъка на американците.
А дали?! Особено на по-мургавата част от на селението ;)
Чалгата не създава хората, хората съдават чалгата. Никой не може да те накара насила да слушаш чалга, както и никой не може да забрани на този, който харесва чалга да я слуша. Всеки си избира как да живее и каква музика да слуша. Хората никога няма да бъдат еднакви, да имат еднаква култура, да слушат еднаква музика, да взимат еднакви заплати. Затова в нормалните държави всеки си заема пазарната ниша- един става бизнесмен, друг мие чинии, един харесва джаз, друг харесва хеви метъл, трети харесва рап и т.н.
Чалгата си я имаше в България и при Соца- Тодор Колев пееше "Черно море, много е добре, твой човек са удави......" Имаше и един Хисарски Поп, дето много беше нашумял през 80-те. И от Сърбия идваха разни парчета на Лепа Брена, всъщност чалгата май дойде от Сърбия в България.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
спеца
Мнения: 468
Регистриран на: Нед Мар 12, 2017 7:14 pm
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от спеца »

optics написа: Аз съм българин и имам някои български недостатъци.
Мисля че циганизацията не е един от тях.
Не обсъждам кой е повече и кой по-малко циганизиран а че визуално обстановката
в България е мощно и очевидно циганизирана.
Имам и някои положителни наблюдения които ще споделя по-късно.


неистово ясна. има ли надежда да победим политбюро- то на духа
„България е устояла на всички бури и не може да бъде унищожена, защото е ДЪРЖАВА НА ДУХА!“.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ivandaman »

roumensp написа: По-правилно би било да кажеш "чалга-културата" ...
Просто не можах да напиша "чалга" и "Култура" в една фраза. Предполагам ме разбираш..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Прочее, прословутото "българско гостоприемство" тоя път леко ме разочарова. Всеки си гледа неговия график, много бил/а зает/а, а че ти си дошъл от Тихия океан, здраве да е. Сега моите хейтърчета, могат ловко да се възползват от горното признание и да треснат едно "ми щото такива са ти приятелите", но аз споделям факти дори и когато допускат неприятни за мен тълкувания. 8)
Интересно дали и други от вас имат подобни наблюдения (за безмерната българска заетост)?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

Павел написа:Кое е по-добре – дете без банани и скъпи играчки, играещо по цял ден навън, или дете тъпчещо се с банани, заседнало пред плейстейшъна и с достъп до наркотици? Всяка година хиляди канадски родители загубват децата си заради наркотиците! Ако имаха възможност да избират общество без банани, но и без наркотици или общество с банани и наркотици, кое мислите биха избрали?
Само не ми казвай, че такъв отворен пич като теб не е виждал или поне чувал за предозирали и дори умрели от наркотици в София преди 89-та!
Да ти кажа, в момента в Северна Корея е горе-долу същото - няма наркотици, няма западни стоки, всички се държат прилично, няма либерастия. Готов ли си да замениш ванкувърските банани за северно-корейските пионерски вратовръзки? Ей го на, имаш възможност да избереш общество с идеалите и порядките от онези години.
Павел написа:Ако се замислите, 99% от нас сме тук, именно заради безплатното образование което ни даде оня лош строй.
Безплатен е само огъня под казана на дявола, образованието беше "безплатно" благодарение на стотици хиляди инженери, лекари, учители и т.н. които взимаха по 250 лева, вместо пазарна заплата.
Павел написа:Пак давам за пример Х. Стърн, израснал в upper middle class семейство – баща му е бил собственик на звукозаписно студио. Независимо от това, Хауърд е имал детинство-ад, само с един единствен приятел.
..
Сигурен съм, че Стърн би заменил всичките банани растящи по всички тропически страни за един приятел повече.
Пример е хубаво, ама малко излиза че всички в щатите по ония години са имали нещастно детство, с по 1 приятел само, редовно пребивани и т.н. Ти говорил ли си с местни канадци или американци на твоя възраст, да ти разправят за тяхното "нещастно" детство? Да не излезе после като моряците дето се напивали с Кока-Кола ;)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

optics написа:Прочее, прословутото "българско гостоприемство" тоя път леко ме разочарова. Всеки си гледа неговия график, много бил/а зает/а, а че ти си дошъл от Тихия океан, здраве да е. Сега моите хейтърчета, могат ловко да се възползват от горното признание и да треснат едно "ми щото такива са ти приятелите", но аз споделям факти дори и когато допускат неприятни за мен тълкувания. 8)
Интересно дали и други от вас имат подобни наблюдения (за безмерната българска заетост)?
Повечето хора, които работят са заети, особено ако имат и малки деца. Не знам за колко близки роднини/приятели става въпрос, но ние обикновено гледаме да организираме нещо предварително (ходене заедно до море/планина и т.н.). Аз не бих очаквал хората да зарежат всичко, за да ми показват гостоприемство, ако не съм уговорил нещо предварително седмици/месеци преди да кацна.
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Marto »

Имаше една статия преди години по тази тема. Авторът живее в България и му беше писнало от десетките бивши съученици, състуденти, колеги, които очакват да остави всичко и да прави гости с тях щото са дошли за две седмици, обикновено през август.

Ходенето до България, особено ако не е особено често, носи някаква доза носталгия и желание да се видим със стари приятели. За тях обаче животът си върви... Аз съм особено зает лятото и ако ми се изсипят дори и 5 човека в рамките на един месец, ще ми е трудно да ги видя.

Това е според мен е баналното обяснение, а не щото приятелите ти са такива или онакива.
Публикувай отговор