Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от IFF »

7George написа:Във ЕС им трябват и бедни страни, щото техните граждани се правят на барони и се назландисват на нископлатена и черна работа. Затова взимат в общността такива страни като балканските, те богати страни си имат достатъчно. По време на римската империя българите са и охранявали външната и граница, сега го правят за ЕС. И тогава, и сега има боляри и простолюдие. Ако всички станат богати, на никой няма да трябват, а по-вярно казано: няма да им позволят. :coffee:
Абсолютно верно! В Монреал има един еврейски квартал - CSL, където къщята са от милион и половина нагоре. Обаче на една улица в него са пострили 6 блока за социално слаби, да има персонал за обслужване на къщите.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:
joro написа:
7George написа:
А заплатите в ЕС трябва гловоломно нещо да се сгромолясат, за да ги стигне България. Освен да ги убедиш западноевропейците, че това ще им донесе много чужди инвестиции и ощастливи в крайна сметка. :rofl: Не е лошо да си поставяте по-възможни цели: "Да застигнем Румъния за да не сме последни" примерно... :)
България изнася авточасти, софтуер, електроника, лекарства и др. стоки с висока добавена стойност. Затова и румънците с техните Дачии не могат да стигнат нашия износ над 4000 долара на човек. В инфраструктурата също отдавна сме ги изпреварили.
Йорко,
Експорта не е лошо нещо, но ако ме питаш мен вътрешното потребление също не е никак лошо. В случая на България обаче това е главно износ на суровини, евтин труд плюс данъчни измами, какъвто е случая с нефт и нефтопродукти. Лукойл никога не е била на печалба по документи въпреки почти монополното си положение на пазара на горива в България.
Експорта е висок и поради ниската платежоспособност на българските потребители.
Масово българите изкарват, колкото за хляба и млякото, варят ракия, правят домашно вино, карат коли на по 10-30 години трета и пета употреба и ако идат на почивка се въргалят по цял ден на плажа като Танграта, пазаруват от Била да си готвят и най-много да пият две бири с цаца за 6 лева.
В Гърция вътрешното потребление е много по-високо особено от туристите. Затова и GDP на калпак за Гърция е близо 3 пъти по-висок от този на България.
В края на краищата не е от особено значение на кого продаваш, а колко продаваш. Това при равни други условия.
Ако обаче продаваш евтино в чужбина, както България продава евтиния труд на хората това си в чиста проба износ на национално богатство. То без това не може, особено когато се тръгнал от толкова ниско както ошушкана България.
Само че повече от четвърт век си е твърде много и изгледи те България да настигне дори Румъния се изпаряват всеки ден.
Айде бегай да агитираш за Боко некъде другаде. ;)
А сега обясни как с евтиния труд българинът изнася почти същото количество стоки както американеца и много повече от румънеца, руснака, гръка. И как в България заплатите на всеки 6-7 години се удвояват и слен някоя година току-виж стигнали канадските.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ablood »

joro написа:И как в България заплатите на всеки 6-7 години се удвояват и слен някоя година току-виж стигнали канадските.
Кажи периода, условията и колко можеш да заделиш за бас?
Склонен съм на залог 2 към 1.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

ablood написа:
joro написа:И как в България заплатите на всеки 6-7 години се удвояват и слен някоя година току-виж стигнали канадските.
Кажи периода, условията и колко можеш да заделиш за бас?
Склонен съм на залог 2 към 1.
Изображение
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ablood »

Хайде не ми пробутвай тези графики, показващи колко хора са извадени от сивия сектор и се облагат с данъци (няма лошо). Аз още края на миналия век нямах нито един приятел с трицифрени доходи.

Няма нужда да ме убеждаваш. Предложи ми условия за бас!
3 години?
Торонто спрямо София?
Монреал спрямо Варна?
Средно канадска спрямо средно българска?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

ablood написа:Хайде не ми пробутвай тези графики, показващи колко хора са извадени от сивия сектор и се облагат с данъци (няма лошо). Аз още края на миналия век нямах нито един приятел с трицифрени доходи.

Няма нужда да ме убеждаваш. Предложи ми условия за бас!
3 години?
Торонто спрямо София?
Монреал спрямо Варна?
Средно канадска спрямо средно българска?
Явно от миналия век не си идвал в България:D
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ablood »

Не се прави на луд!
Педложих ти щедро бас 2 към едно за да можеш да застанеш зад думите си, че "слен някоя година току-виж стигнали канадските".
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
Ivan1007 написа:
joro написа:
7George написа:
А заплатите в ЕС трябва гловоломно нещо да се сгромолясат, за да ги стигне България. Освен да ги убедиш западноевропейците, че това ще им донесе много чужди инвестиции и ощастливи в крайна сметка. :rofl: Не е лошо да си поставяте по-възможни цели: "Да застигнем Румъния за да не сме последни" примерно... :)
България изнася авточасти, софтуер, електроника, лекарства и др. стоки с висока добавена стойност. Затова и румънците с техните Дачии не могат да стигнат нашия износ над 4000 долара на човек. В инфраструктурата също отдавна сме ги изпреварили.
Йорко,
Експорта не е лошо нещо, но ако ме питаш мен вътрешното потребление също не е никак лошо. В случая на България обаче това е главно износ на суровини, евтин труд плюс данъчни измами, какъвто е случая с нефт и нефтопродукти. Лукойл никога не е била на печалба по документи въпреки почти монополното си положение на пазара на горива в България.
Експорта е висок и поради ниската платежоспособност на българските потребители.
Масово българите изкарват, колкото за хляба и млякото, варят ракия, правят домашно вино, карат коли на по 10-30 години трета и пета употреба и ако идат на почивка се въргалят по цял ден на плажа като Танграта, пазаруват от Била да си готвят и най-много да пият две бири с цаца за 6 лева.
В Гърция вътрешното потребление е много по-високо особено от туристите. Затова и GDP на калпак за Гърция е близо 3 пъти по-висок от този на България.
В края на краищата не е от особено значение на кого продаваш, а колко продаваш. Това при равни други условия.
Ако обаче продаваш евтино в чужбина, както България продава евтиния труд на хората това си в чиста проба износ на национално богатство. То без това не може, особено когато се тръгнал от толкова ниско както ошушкана България.
Само че повече от четвърт век си е твърде много и изгледи те България да настигне дори Румъния се изпаряват всеки ден.
Айде бегай да агитираш за Боко некъде другаде. ;)
А сега обясни как с евтиния труд българинът изнася почти същото количество стоки както американеца и много повече от румънеца, руснака, гръка. И как в България заплатите на всеки 6-7 години се удвояват и слен някоя година току-виж стигнали канадските.
Йорко,
Не изнася същото количество българинът както американците . Изнася повече и по- евтино, но не заради висока производителност на труда, а заради ниски разходи за труд, което се изразява в по-ниско потребление демек много по-ниско качество на живот.
И спри да се оливаш - първо писа, че заплатите се удвоявали на 4 години, сега писа на 6-7, от графиката дето си пуснал се вижда, че са се удвоили за 9 години между 2007 и 2016.

Ако се върнеш още 10 години назад между 1997 ма и 2007 ма средната заплата се е увеличилила 16 пъти от 30 лева на 480 лева.

Вече ти писах - концентрирай се върху Румъния как да не изоставате още повече, че сте заедно в четвърта дивизия и остави мечтите за шампионската лига за правнуците ти.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Йорко,
Не изнася същото количество българинът както американците . Изнася повече и по- евтино, но не заради висока производителност на труда, а заради ниски разходи за труд, което се изразява в по-ниско потребление демек много по-ниско качество на живот.
Ниската производителност води до високи финансови резултати- направо си за Нобелова награда по икономика :D
Хейтър умора няма :D :D :D
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

ablood написа:Не се прави на луд!
Педложих ти щедро бас 2 към едно за да можеш да застанеш зад думите си, че "слен някоя година току-виж стигнали канадските".
България не може да настигне Канада както и Ахил не може да настигне костенурката
http://mystics.eu/" интересни-факти/179-paradoksut-na-zenon-za-ahil-i-kostenurkata.html
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

joro написа:
Ivan1007 написа: Йорко,
Не изнася същото количество българинът както американците . Изнася повече и по- евтино, но не заради висока производителност на труда, а заради ниски разходи за труд, което се изразява в по-ниско потребление демек много по-ниско качество на живот.
Ниската производителност води до високи финансови резултати- направо си за Нобелова награда по икономика :D
Хейтър умора няма :D :D :D
Жоро, кой колко изнася на калпак е критерий за какво според теб ? Например България е почти два пъти над средното за ЕС по тоя показател, това означава ли че българинът живеете два пъти по-добре от един средностатистически гражданин на ЕС ? Хърватска и Гърция изнасят по-малко на калпак от България, но средните доходи са двойни и тройни респективно, така че ... ?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ablood »

joro написа:И как в България заплатите на всеки 6-7 години се удвояват и слен някоя година току-виж стигнали канадските.
=
joro написа:България не може да настигне Канада
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

joro написа:
Ivan1007 написа: Йорко,
Не изнася същото количество българинът както американците . Изнася повече и по- евтино, но не заради висока производителност на труда, а заради ниски разходи за труд, което се изразява в по-ниско потребление демек много по-ниско качество на живот.
Ниската производителност води до високи финансови резултати- направо си за Нобелова награда по икономика :D
Хейтър умора няма :D :D :D
Аз не виждам Иван да е казал нещо за "високи финансови резултати". Тва е в областта на твоето въображение.
8)

Прочее като толко разбираш математиката, хвани се с Блъда на бас не за 100% настигане, а как след няколко години българската средна заплата ще стигне 99% от канадската. Сигурен съм, че щедро ще се съгласи и на тази отстъпка. Ако той загуби, аз ще ти додам още толкова и от мен ;-)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
Ivan1007 написа: Йорко,
Не изнася същото количество българинът както американците . Изнася повече и по- евтино, но не заради висока производителност на труда, а заради ниски разходи за труд, което се изразява в по-ниско потребление демек много по-ниско качество на живот.
Ниската производителност води до високи финансови резултати- направо си за Нобелова награда по икономика :D
Хейтър умора няма :D :D :D
Йорко,
Ти си като радиоточка - не приемаш и предаваш една и съща станция. :D

Къде ги видя тезик високи финансови резултати в България?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
ablood написа:Не се прави на луд!
Педложих ти щедро бас 2 към едно за да можеш да застанеш зад думите си, че "слен някоя година току-виж стигнали канадските".
България не може да настигне Канада както и Ахил не може да настигне костенурката
http://mystics.eu/" интересни-факти/179-paradoksut-na-zenon-za-ahil-i-kostenurkata.html
О тука си още по-далече и от Зенон от истината, защото както видяхме скоростта на България се е забавила и ще продължи да се забавя. Ако беше продължила със същото темпо както между 1997ма и 2007 да увеличи срента заплата 16 пъти щеше да е заминала Канада до сега. Ама то не става така.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Публикувай отговор