Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

roumensp написа:
speedy написа:Друго обяснение е, че много от хората не знаят, че са използвали Интернет :)
Ако теглиш пари от АТМ или платиш с карта реално ползваш Интернет, но това е пасивно ползване.
В днешно време всички средноинтелигентни хора ползват интернет- в работата, вкъщи, в университета, за обучение, за общуване и т.н. Даже децата си чатят и си вкарват снимки във Фейсбук. Може да има някои възрастни хора на 70 и повече години, които не ползват интернет, има и някои неграмотни, хора без образование, но на мен ми се струва, че не са 1/3 от хората, нито в България, нито в Румъния. Просто съзнанието ми не го приема. Да ме извиняват от Евростат, но тук някой техен служител не си е свършил работата и просто си е измислил тия данни. На принципа- щом България и Румъния са най-бедни, ще им пишем и най-малко ползватели на интернет.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

roumensp написа:
joro написа:В София има повече програмисти, отколкото в Македония, Сърбия, Босна, Черна Гора и Косово взети заедно.
В един голям индийски град има доста повече. От това следва ли, че всички в Индия имат и ползват Интернет ?
София не е Индия и населението на София е по-малко от това на Белград. Нищо, че София си има метро, а Белград си няма.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

joro написа:
roumensp написа:
joro написа:В София има повече програмисти, отколкото в Македония, Сърбия, Босна, Черна Гора и Косово взети заедно.
В един голям индийски град има доста повече. От това следва ли, че всички в Индия имат и ползват Интернет ?
София не е Индия и населението на София е по-малко от това на Белград. Нищо, че София си има метро, а Белград си няма.
И от това, че в София има метро следва, че една 80 годишна бабичка в Чукурово говори със съседката си по Скайп, за да се чуват по-добре. Разбрах. :D
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

joro написа:
roumensp написа:
speedy написа:Друго обяснение е, че много от хората не знаят, че са използвали Интернет :)
Ако теглиш пари от АТМ или платиш с карта реално ползваш Интернет, но това е пасивно ползване.
В днешно време всички средноинтелигентни хора ползват интернет- в работата, вкъщи, в университета, за обучение, за общуване и т.н. Даже децата си чатят и си вкарват снимки във Фейсбук. Може да има някои възрастни хора на 70 и повече години, които не ползват интернет, има и някои неграмотни, хора без образование, но на мен ми се струва, че не са 1/3 от хората, нито в България, нито в Румъния. Просто съзнанието ми не го приема. Да ме извиняват от Евростат, но тук някой техен служител не си е свършил работата и просто си е измислил тия данни. На принципа- щом България и Румъния са най-бедни, ще им пишем и най-малко ползватели на интернет.
Евростат не прави проучвания, а просто обобщава проучвания от отделните държави. Горното проучване трябва да е направено от някоя българска агенция.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

roumensp написа: И от това, че в София има метро следва, че една 80 годишна бабичка в Чукурово говори със съседката си по Скайп, за да се чуват по-добре. Разбрах. :D
Явно македонските бабички от Куманово си бърборят повече по скайпа, затова и Македония е по-напред. Те още от времето на Александър Дъ Грейт си имат WI FI. :D
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

joro написа:... Македония е по-напред. Те още от времето на Александър Дъ Грейт си имат WI FI. :D
Те са го измислили, не знаеш ли ? :o
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kan_Tangra »

София е своеобразен (ИТ) 'хъб' и има всякакви народности програмисти. Има от близките държави, Румъния, Украйна, Сърбия, Македония, Гърция, Италия, Франция, а също и от по-далечни държави Индия, САЩ, Русия.
Със сигурност има и от други, но не съм чул конкретно.

Преди няколко месеца като гостува Пат Гелсингър (шефа на вмуеър) го питаха ще отваря ли офис в Гърция или Италия. Каза им, не, няма изобщо такива планове. Ще разширяваме софийския офис максимално. Така че ще наемаме и гърци, италианци, украинци тук (те затварят израелския офис).
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jet »

Абе то в БГ и интернета бил от най-бързите в света, ама....Статистики всякакви.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

joro написа:Просто съзнанието ми не го приема. Да ме извиняват от Евростат, но тук някой техен служител не си е свършил работата и просто си е измислил тия данни. На принципа- щом България и Румъния са най-бедни, ще им пишем и най-малко ползватели на интернет.
Е па нема такова жувотну, рекъл шопа пред клетката с жирафа. Непризнатият гений на социално-икономическите статистики - Йоро от Банско, разби на пух и прах мръсните лъжци и хейтъри от Евростат. Case closed! :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Kan_Tangra написа:София е своеобразен (ИТ) 'хъб' и има всякакви народности програмисти. Има от близките държави, Румъния, Украйна, Сърбия, Македония, Гърция, Италия, Франция, а също и от по-далечни държави Индия, САЩ, Русия.
Със сигурност има и от други, но не съм чул конкретно.
Направо го пиши - новата силиконова долина. То черната Златка, то русата Златка, то тризначките, то НиЛо, то оная дето казва времето, въобще силикона се лее и прелива. Преслава е 35 килограма (с парцалите или без - няма значение, щото те са минимални) от които 15 кила е силикона.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

MrGeek написа:
joro написа:Просто съзнанието ми не го приема. Да ме извиняват от Евростат, но тук някой техен служител не си е свършил работата и просто си е измислил тия данни. На принципа- щом България и Румъния са най-бедни, ще им пишем и най-малко ползватели на интернет.
Е па нема такова жувотну, рекъл шопа пред клетката с жирафа. Непризнатият гений на социално-икономическите статистики - Йоро от Банско, разби на пух и прах мръсните лъжци и хейтъри от Евростат. Case closed! :D :rofl:
Евростат са най-малките хейтъри, тия са къде-къде по-големи (58.5% penetration): :D
http://www.internetlivestats.com/intern ... y-country/"
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

optics написа: Направо го пиши - новата силиконова долина. То черната Златка, то русата Златка, то тризначките, то НиЛо, то оная дето казва времето, въобще силикона се лее и прелива. Преслава е 35 килограма (с парцалите или без - няма значение, щото те са минимални) от които 15 кила е силикона.
Тия пък какво общо си имат с програмистите?
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
Kpetrov написа:
ablood написа:Предполагам, че тази статистика не е правена онлайн. :)
Ха, ха, nice one! :y:
В България 33%, в Румъния 30%, Италия 25% не са ползвали интернет, това да не е статистика от 1990 г.? Само някой дебил или луд в днешно време може на не е влизал никога в интернет, такъв е може би един на хиляда.
Майка ми, баща ми, тъщата и тъста не са дебили, нито луди. Гонят или са минали 80-те лазарника. Имам основание да се съмнявам, че няколко стотин хиляди роми са ползвали Интернет.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Майка ми, баща ми, тъщата и тъста не са дебили, нито луди. Гонят или са минали 80-те лазарника. Имам основание да се съмнявам, че няколко стотин хиляди роми са ползвали Интернет.
Баща ми е на 75 години и ползва интернет от 1998 г.
Ромите ползват интернет повече от нас, всеки Манго е с таблет в кръчмата.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
Ivan1007 написа: Майка ми, баща ми, тъщата и тъста не са дебили, нито луди. Гонят или са минали 80-те лазарника. Имам основание да се съмнявам, че няколко стотин хиляди роми са ползвали Интернет.
Баща ми е на 75 години и ползва интернет от 1998 г.
Ромите ползват интернет повече от нас, всеки Манго е с таблет в кръчмата.
Браво на баща ти.
Аз нямах предвид тези роми - те са в IT секторабота вероятно. То в България един от трима е пемсионер, втория е от малцинствата и третия е IT.

P.S. Да поясня защо казвам браво на баща ти. До 2001таа нямах Интернет на работа. В управлението в София имаха.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Публикувай отговор