Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

ГДБОП привика мъж заради негов пост във "Фейсбук", който застрашавал Бойко Борисов


Васил Коцев от София е бил привикан вчера от ГДБОП заради негов пост в социалната мрежа "Фейсбук", който антимафиотите са приели като застрашаващ живота на премиера Бойко Борисов. Това написа самият задържан Васил Коцев днес в мрежата.

Публикацията, заради която е бил разпитван, е от април и е гласяла: "Борисов, времето ти свършва, идва времето на народната любов с пушки и сопи". Коцев е бил накаран под диктовка на полицаите да напише, първо, че не смята да убива премиерът. Впоследствие от ГДБОП размислили и го накарали да напише, че се разкайва за думите си.

Потърсен от "Дневник", ръководителят на ГДБОП Ивайло Спиридонов отказа всякакъв коментар по темата с думите:

"Съжалявам, не мога да коментирам нищо, когато дойде време, ще излезе съобщение от пресцентъра. Нищо не мога да кажа."

На въпроса дали е практика на ГДБОП да задържа хора заради постове в социалните мрежи, Спиридонов отговори лаконично: "Не".

"Да, признавам си, не харесвам управлението на г-н Борисов, тоест на министър-председателя. Не съм единственият! Но това е друга тема", пише днес във Фейсбук Коцев. Той разказва и случилото се вчера.

"В 12:30 ч. бях излязъл от моя дом, за да помогна на майка ми и да ѝ пазарувам някои неща." След което майка му се е обадила да го провери къде е, защото в дома ѝ имало "едни господа", които имали въпроси към сина ѝ.

След като се прибрал, Коцев видял антимафиотите, който му се представили, че са от ГДБОП. Те му обяснили, че не е задържан, а го викат в качеството на свидетел. След като е поискал документ, въз основа на който искат да го разпитат, полицаите веднага попълнили призовка, разказва още Коцев.

Той попитал къде трябва да отиде, а те му отговорили, че ще го отведат. "Не се притеснявайте, госпожа (полицаите към майката на Коцев - бел.ред.), само за справка е!"

Викам си, да бе, справка! И така седнахме в колата. Говорихме съвсем приятелски. Изобщо бяха крайно любезни", пише в публикацията си Коцев.

В сградата на ГДБОП полицаите извадили листове и казали, че през април от личния профил на Коцев във Фейсбук е имало публикация - "Борисов, времето ти свършва, идва времето на народната любов с пушки и сопи", която била заплаха към премиера.

Коцев е заявил, че дори не помни какво е писал преди толкова време и попитал полицаите откъде знаят, че профилът ми не е бил хакнат.

"Те ми казват - сигурен ли сте, че ви е хакнат? Викам, господа, не съм сигурен в нищо. Защото, ако е хакнат, трябва да вземем всичките ви устройства от вас, с които е свързан профилът. Казах - а не благодаря!", пише още мъжът.

Служителите на ГДБОП го питали защо е писал това срещу премиера. В отговор той им заявил, че България е свободна страна и всеки може да пише каквото иска във Фейсбук. Антимафиотите поискали това да бъде записано.

Те му казали, че той призовавал към бунт с този пост.

След това под диктовка на полицаите Коцев трябвало да запише, че не желае да убива премиера. "Викам - ама наистина ли да го напиша? Те викат - не така, не е добре, напишете, че се разкайвате за думите си. Казах - ще го напиша, но не се разкайвам."

Полицаите го попитали дали контактува с човек с профил Ванче Михайлов. Коцев заявил, че не е сигурен, но смята, че познава такъв профил. Полицаите го питали дали познава и други хора, които псуват премиера и поискали имената им. Той отказал.

След един час бил пуснат.

"Казаха ми това си остава тук, нали! Викам да, ок". Коцев обаче се свързва с негов приятел журналист, за да информира медиите.
Родната милиция ни пази, особено Боко! :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Замъкът в Равадиново е един от 3-те най-красиви замъци в Европа.

https://www.actualno.com/society/zamyky ... 28828.html"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Странджата »

joro написа:Замъкът в Равадиново е един от 3-те най-красиви замъци в Европа.

https://www.actualno.com/society/zamyky ... 28828.html"
Кои са господарите на този замък?Потомците на Ричард Груев?
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Какво се случва в България?

Мнение от prace »

joro написа:Замъкът в Равадиново е един от 3-те най-красиви замъци в Европа.

https://www.actualno.com/society/zamyky ... 28828.html"
Огромен кич, без никакъв смисъл. Видях го това лято. Най-безмислено похарчените ми пари.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

prace написа:
joro написа:Замъкът в Равадиново е един от 3-те най-красиви замъци в Европа.

https://www.actualno.com/society/zamyky ... 28828.html"
Огромен кич, без никакъв смисъл. Видях го това лято. Най-безмислено похарчените ми пари.
Каква точно му е идеята на тоя "замък", хотел ли е или нещо друго ?

А иначе не бих се учидил ако авторите на класацията слагат и Хогуортс в Юнивърсъл Студиъс в категорията "замък" ... А защо не и Екскалибур във Вегас ? :D
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Какво се случва в България?

Мнение от prace »

roumensp написа:
prace написа:
joro написа:Замъкът в Равадиново е един от 3-те най-красиви замъци в Европа.

https://www.actualno.com/society/zamyky ... 28828.html"
Огромен кич, без никакъв смисъл. Видях го това лято. Най-безмислено похарчените ми пари.
Каква точно му е идеята на тоя "замък", хотел ли е или нещо друго ?

А иначе не бих се учидил ако авторите на класацията слагат и Хогуортс в Юнивърсъл Студиъс в категорията "замък" ... А защо не и Екскалибур във Вегас ? :D
Не е хотел. Напънало го чувството за малоценност един мутрок и понеже имал излишни пари си построил замък. Да се увековечи. Вътре няма нищо, или поне нямаше, когато аз отидох. Отвън е направено като замъкът от Красавицата и Звяра.
Хора ходят и се снимат. Кич огромен.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

Все нещо трабва да има вътре, какво точно гледат хората ? Не може нещо толкова голямо да е само фасада, поне аз така си мисля.
То и Ескалибур във Вегас е кич, но поне служи за хотел.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Какво се случва в България?

Мнение от prace »

roumensp написа:Все нещо трабва да има вътре, какво точно гледат хората ? Не може нещо толкова голямо да е само фасада, поне аз така си мисля.
То и Ескалибур във Вегас е кич, но поне служи за хотел.
имаше изба винарна, а в отделна постройка - параклис.
В замъкът не се влиза. Или още не е готово отвътре, или никога няма да бъде. Ходила съм в истински замъци, където са живели все пак семействата на собственика, а тук естествено никой не е живял и няма какво да се види.
Може пък и да направят някакъв вид обзавеждане. Не знам
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Защо емигрират българите- мнение на един руснак, живеещ в България.
https://m.youtube.com/watch?v=_QHjpQ9m3Y4"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Защо емигрират българите- мнение на един руснак, живеещ в България.
https://m.youtube.com/watch?v=_QHjpQ9m3Y4"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Странджата »

joro написа:Защо емигрират българите- мнение на един руснак, живеещ в България.
https://m.youtube.com/watch?v=_QHjpQ9m3Y4"
Не го изслушах докрай!Человека следва некаква логика!Гйоре,що те отреза Петрофффф?
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Странджата написа:
joro написа:Защо емигрират българите- мнение на един руснак, живеещ в България.
https://m.youtube.com/watch?v=_QHjpQ9m3Y4"
Не го изслушах докрай!Человека следва некаква логика!Гйоре,що те отреза Петрофффф?
Отидох със стара банкова гаранция на интервюто. После му пратих нова, ама малко късно.
Това съм го описал едно време във форума.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Втория и третия най-съмнителни типове във вагона (Софийското метро) се виждат на снимката.
Ясно личи и револвера запасан в раницата. За секи случай ;-)

Изображение


Прочее, горещо ама горещо препоръчвам ако се возите от центъра в посока Люлин, да обърнете внимание на съобщението "Следваща станция ВардЪр". Толкова тъжно го казва, че просто няма накъде повече. Повтарям - не на самата станция Вардар, а една станция преди нея, когато записа обявява че Вардар е следваща. Мисля че пробвах да го запиша, но не знам какво е станало. Уникално просто! Естествено същият може да се чуе и ако пътувате от Люлин към центъра. Пак една станция по-рано.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

optics написа:Втория и третия най-съмнителни типове във вагона (Софийското метро) се виждат на снимката.
Ясно личи и револвера запасан в раницата. За секи случай ;-)

Изображение


Прочее, горещо ама горещо препоръчвам ако се возите от центъра в посока Люлин, да обърнете внимание на съобщението "Следваща станция ВардЪр". Толкова тъжно го казва, че просто няма накъде повече. Повтарям - не на самата станция Вардар, а една станция преди нея, когато записа обявява че Вардар е следваща. Мисля че пробвах да го запиша, но не знам какво е станало. Уникално просто! Естествено същият може да се чуе и ако пътувате от Люлин към центъра. Пак една станция по-рано.
Следващата ти снимка ще бъде "Бин Ладен на Летище София".
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
спеца
Мнения: 468
Регистриран на: Нед Мар 12, 2017 7:14 pm
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от спеца »

някой мерил ли е разстоянието от злобна критика ;) до конструктивен хейт????? ;)
„България е устояла на всички бури и не може да бъде унищожена, защото е ДЪРЖАВА НА ДУХА!“.
Публикувай отговор