Простотии на българския манталитет

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Kpetrov »

optics написа:Преди нейния защитник Петров да е скокнал, да обясня - Марто пуска снимка и с никой конкретен човек не спори и не се заяжда.
След като защитникът на Марто се произнесе...
WTF в България използват вилици?! :swear:
Уау, това означава ли, че в България имат и храна за да се използват вилици?
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от miteto »

Marto написа:Думата ми е, че каквото и да говорят праската, танграта и други, България си е една бедна страна и освен очевидните недостатъци, които вече сме дъвкали има сума малки неща, като тези вилици например, които съвкупно намалят качеството/стандарта на живота.
Какви например? Интересно ми е да видя кои "малки неща" правят впечатление на посетител извън България ("големите неща си ги знаем така ил иначе).
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Marto »

ivandaman написа:
optics написа:
ivandaman написа: За мен лично тази злоба към България и стремеж да изкараме родината ни по-черна от дявола е доста странна..
Добре, сега имаме 2 варианта: Или се извиняваш, че някак си без да искаш си ме включил в тия квалификации или повече не разговаряме.
.
Нямам проблем да се извиня ако съм сгрешил.. :handshake: но не съм съгласен със заключението ти че prace се заяждала без причина.. Не допускаш ли че на нея може да не и е приятно и дори да я "боли" когато някой издребнява и неоснователно иронизира България..???

Между другото кой е вторият футболен отобор от Стара Загора?? За Берое вече знаем? (Не ми се рови из гугъла) Не ви е срам.. Спартак Плевен не е помирисвал А група от години :x
Верея. Поне Спартак Плевен все още съществува. Моя варненски вече н-ти път фалира и играе по "В" и регионални групи.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от joro »

Marto написа:Две вилици от фууд корт на български мол. Първата е жертва на пържено картофче, втората на зелева сърма. Не питах дали са произведени в Китай, но не това проблема.

Пластмасовите вилици не са като железните- с тях трябва да се внимава и да се ползват само за забождане. Не може да си кълцате кюфтето и сърмите с тях. Трябвало е да си вземете и пластмасово ножче, макар, че и те се чупят понякога.
Аз предпочитам заведения, където дават метални прибори. Там обаче е по-скъпичко, не може да обядвате за 5 лева.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Marto »

miteto написа:
Marto написа:Думата ми е, че каквото и да говорят праската, танграта и други, България си е една бедна страна и освен очевидните недостатъци, които вече сме дъвкали има сума малки неща, като тези вилици например, които съвкупно намалят качеството/стандарта на живота.
Какви например? Интересно ми е да видя кои "малки неща" правят впечатление на посетител извън България ("големите неща си ги знаем така ил иначе).
По въпроса ти, този път с нас дойде и един мой стар приятел от колежа със семейството си - американец, който е временно в Германия, та преди малко го питах какво му е направило впечатление.

Като кацнаха във Варна почнахме да търсим офиса на рент-а-кара им. Оказа се, че на летището нямат, въпреки че резервацията беше направена за летището чрез експидия. На сайта на експидия имаше два телефона за връзка, мобилни. На първия никой не отговори. Втория вдигна и господина ме информира, че "ааааа, ама аз сега съм в отпуска бе, звънни на еди кой си телефон". Звъннах и оня от раз почна да ми се кара нещо, че му било писнало от всезнайковци и ненамкво си. В крайна сметка им теглихме една майна и му взехме кола на място на едно на гишетата на друга компания.

В хотела (някакъв семеен, но трябваше да им намерим място в даден радиус от къщата на брат ми) им обясняваха как не можело да са включени бойлера и климатика едновременно. Кабелна телевизия имаше, но на снежинки. Ей такива работи. Помня, че ми каза, че всичко много му приличало на Мексико или Филипините.

Определено не ми стана приятно от сравнението и не знам защо някои си мислят че ми е кеф да споменавам такива неща. Праска като плюе по Канада го прави с голяма доза неприязън и злоба. Предполагам прожектира същото в/у мене като видя вилиците.

Та ето какво ми писа преди малко като го питах какви неща "made him go WTF?"
I was shocked at soviet era architecture that's still there my guess is because they don't have anything better to replace it with

General fucking garbage

My kids said it was like the video game dying light

No one takes ownership of anything outside their walled-in home. The government takes no ownership of anything beyond functionality. Roads work but guardrails are fucking hammered and no replacement in sight. Weeds and garbage everywhere. Graffiti. I saw bridges near airport with pipe steel rails torn off so you could fall below. Dirt piles on bridges. Most countries at least keep bridges in good shape

Food and women were awesome though
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Marto »

joro написа: Пластмасовите вилици не са като железните- с тях трябва да се внимава и да се ползват само за забождане. Не може да си кълцате кюфтето и сърмите с тях. Трябвало е да си вземете и пластмасово ножче, макар, че и те се чупят понякога.
Аз предпочитам заведения, където дават метални прибори. Там обаче е по-скъпичко, не може да обядвате за 5 лева.
Жоро, не можем да си позволим повече от 5 лева, криза е в Албърта, пич :D

Бях забравил, но всъщност 4 пъти ползвахме пластмасови вилици и всичките се строшиха (два пъти точно при забождане, два пъти при рязане, на споменатата сърма и на палачинка). Снимката я направих, защото ми се стори, че е куриоз двама души да строшат две различни вилици буквално минута след като почнат да ядат.

Чупихме и аз, и госта ни, и жената. Просто не сме свикнали да ни дават такива паянтови прибори, това искам да разбереш. В едно от чекмеджетата на лънч рума в офиса ни се търкалят няколко (различни вида) пластмасови вилици. Преди малко пробвах да ги счупя с имагинарно кълцане върху твърда повърхност. Ми нямат чупене и това е.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Marto »

А, Happy Meal в МкД е по-скъпо в България, отколкото в Канада и е само с 3 артикула (няма йогурт) и няма опция за мляко като напитка или плод вместо картофките. Вилиците не им пробвахме :lol:
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от speedy »

McD България е 100 пъти по-добър тези в Северна Америка точно защото няма мляко, но пък има бира (това по спомени от преди няколко години).
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от ablood »

speedy написа:McD България е 100 пъти по-добър тези в Северна Америка
Мисля, че и 99 пъти да кажеш пак ще си далече от реалността.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от joro »

ablood написа:
speedy написа:McD България е 100 пъти по-добър тези в Северна Америка
Мисля, че и 99 пъти да кажеш пак ще си далече от реалността.
Един американец се върнал от Италия. Като го попитали "Харесва ли ви италианската кухня?" отговорил "Нищо особено. И техния Мак Доналдс е като нашия".
Чудно ми е как все българите от Канада все попадат на паянтови вилици, груби служители и хотели без вода и скапана телевизия?
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Marto »

joro написа:Чудно ми е как все българите от Канада все попадат на паянтови вилици, груби служители и хотели без вода и скапана телевизия?
Попадат на такива работи когато посещават България, какво има да се чудиш. На тебе явно не ти прави впечателние или просто нямаш нужната база за сравнение.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от speedy »

ablood написа:
speedy написа:McD България е 100 пъти по-добър тези в Северна Америка
Мисля, че и 99 пъти да кажеш пак ще си далече от реалността.
Добре де, нека е 3.141592 пъти.

Марто, какво е положението с бирата в МакДоналдс? Остави ги тия вилици...
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от ivandaman »

Marto написа: Верея. Поне Спартак Плевен все още съществува. Моя варненски вече н-ти път фалира и играе по "В" и регионални групи.
Аз мислих че това е тунквана вафла...
Не знам колко все още съществува Спартак Плевен, през лятото отидохме на единият от Плевенските стадиони.. (Другият не го намерих сигурно е разрушен или сбърках пътя) да се "похваля" на малкият къде съм играл и тренирал и бях шокиран от гледката..

Доста по страшна от счупените китайски вилици.. За съжаление май не направих снимки, но стадиона беше занемарен и буренясал.. Тъжно..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от agent Ozo »

Marto, ама ти сигурен ли си, че въпросните вилици са били българско производство, а не made in China, примерно? :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от roumensp »

agent Ozo написа:Marto, ама ти сигурен ли си, че въпросните вилици са били българско производство, а не made in China, примерно? :)
99 на 100 са Made in China. Както и моите айфон и айпад, но още държат ... за каквото им платиш това получаваш. :)
Публикувай отговор