Знаете ли че...?!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от analgin »

Bistra написа:Какво значение има? :^)
Не държа да се доказвам пред теб точно. A ти печелиш председателското място в игнор листата ми. :D
Айде, не останаха! Само Mух и Гинес, ама имам предчувствие, че те са следващите. :rock: :party:
Стрина или отново е станала с дупето нагоре или от доста време никой не се е прежалил да я уважи.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от ablood »

ivalin написа:Явно съвсем не си на ясно с темата за компютрите (и не само) и за това не знаяш, че българин е основополжника на компютрите и се казва Джон Атанасов. Ето прочети тука http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0% ... 0%BE%D0%B2" за да се ограмотиш малко....
"Явно не съм наясно" и "имам нужда от ограмотяване" идват малко смешно от човек, който си въобразавя, че машината на Атанасов-Бери е основоположникът на компютрите.

Никой не спори, че "българинът" Джон Атанасов е душата на компютъра Атанасов-Бери и че този компютър е една важна стъпка напред в стълбицата между сметалото отпреди 24'000 години, сметалото на Леонардо Да Винчи и iPad. Друг е въпросът къде в тази стълбица стои държавата България

Съжалявам за голямата картинка, но на всичко останало което намерих вместо ABC фигурира създаденият по ~същото време, конкурентен ENIAC

Изображение
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от ablood »

optics написа:Мисля че трябва малко по-обективно да се гледа на въпроса за българските достижения, природни красоти и прочие. Лошото е че има една категория хора, които като им кажеш нещо обективно, значи вече не си с тях (сляпата вяра/любов/омраза) и значи си срещу тях.
:y: :y: :y:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от Bistra »

ivalin написа:Въпросът е, че все повече и повече започнахме да губим българското и българската си идентичност. Всичко около и на нас носи етикети на чужди държави – буквално и преносно. Празниците ни вече започнаха да стават хамерикански, филмите ни, дрехите китайски, само душите ни като че ли останаха от части тук таме български и то за някои разбира се, за други не чак толкова, а по задължение. Четем предимно и най-вече хамерикански розови и лековати романи. Пътуваме без откат в чужбина, а не сме обиколили България и на половина. За това иде реч...
О, ти не се притеснявай! При кратките ни визити в България майка ми се грижи да обиколим навсякъде. И какво от това? На децата им е интересно, както би било интересно на всеки турист, но ТЕ НЕ СА БЪЛГАРИ. И аз като Мухата почнах да крещя, щото ми писна от патриотизъм. Аман, бе!
Аз лично не се чувствувам некомфортно от това, защото ги обичам, но не понасям поучително размахан пръст. Нито ще се свърши с нас България, нито пък ще се оправи. С две думи: Дреме ми! Аре чао, скучни сте ми!
P.S.S.S.S.S. :P Не чета лековати американски романи, а сериозна литературa без значение от националността.Съвременната българска литература здраво ми тъпее междувпрочем. Упадъкът на държавата явно си слага мощно отпечатъка и върху творците. Това да пътуваш и опознаваш света е за мен предимство, не недостатък.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от ivalin »

ablood написа:"Явно не съм наясно" и "имам нужда от ограмотяване" идват малко смешно от човек, който си въобразавя, че машината на Атанасов-Бери е основоположникът на компютрите. Никой не спори, че "българинът" Джон Атанасов е душата на компютъра Атанасов-Бери и че този компютър е една важна стъпка напред в стълбицата между сметалото отпреди 24'000 години, сметалото на Леонардо Да Винчи и iPad. Друг е въпросът къде в тази стълбица стои държавата България
Явно трябва все пак някой да се опита да ти обясни, че в основата на компютърните технологии стои двоичния код за логическата нула и логическата единица и без тях нямаше да има не само стъпка напред, нито назад, а камо ли и iPad. Ако няма рима почерпи ма! :lol: ;)
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от ablood »

Бах-ти замазването беше това.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от ivalin »

Bistra написа:О, ти не се притеснявай! При кратките ни визити в България майка ми се грижи да обиколим навсякъде. И какво от това? На децата им е интересно, както би било интересно на всеки турист, но ТЕ НЕ СА БЪЛГАРИ. И аз като Мухата почнах да крещя, щото ми писна от патриотизъм. Аман, бе!
Аз лично не се чувствувам некомфортно от това, защото ги обичам, но не понасям поучително размахан пръст. Нито ще се свърши с нас България, нито пък ще се оправи. С две думи: Дреме ми! Аре чао, скучни сте ми!
P.S.S.S.S.S. :P Не чета лековати американски романи, а сериозна литературa без значение от националността.Съвременната българска литература здраво ми тъпее междувпрочем. Упадъкът на държавата явно си слага мощно отпечатъка и върху творците. Това да пътуваш и опознаваш света е за мен предимство, не недостатък.
О аз не се притеснявам. И каква е ползата от файдата, че при кратките ти визити в България майка ти се грижи да обиколите навсякъде като освен кръчми не сте видели нищо друго...?! България с вас и без вас няма да се свърши, нито пък ще се оправи. С две думи хич да не ти дреме! За съжаление и ти си предостатъчно скучна... :lol: ;)
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от roumensp »

ivalin написа:
ablood написа:"Явно не съм наясно" и "имам нужда от ограмотяване" идват малко смешно от човек, който си въобразавя, че машината на Атанасов-Бери е основоположникът на компютрите. Никой не спори, че "българинът" Джон Атанасов е душата на компютъра Атанасов-Бери и че този компютър е една важна стъпка напред в стълбицата между сметалото отпреди 24'000 години, сметалото на Леонардо Да Винчи и iPad. Друг е въпросът къде в тази стълбица стои държавата България
Явно трябва все пак някой да се опита да ти обясни, че в основата на компютърните технологии стои двоичния код за логическата нула и логическата единица и без тях нямаше да има не само стъпка напред, нито назад, а камо ли и iPad. Ако няма рима почерпи ма! :lol: ;)
Бинарният код е открит още през 17-и век, а Булевата алгебра - през 19-и. Джон Атанасов просто пръв ги използва в машината си. Усилено се работи по създаването на "квантови компютри", които не са базирани на бинарната аритметика.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от Bistra »

ivalin написа:О аз не се притеснявам. И каква е ползата от файдата, че при кратките ти визити в България майка ти се грижи да обиколите навсякъде като освен кръчми не сте видели нищо друго...?! България с вас и без вас няма да се свърши, нито пък ще се оправи. С две думи хич да не ти дреме! За съжаление и ти си предостатъчно скучна... :lol: ;)
Е, тук вече не позна! Кръчмите са единственото нещо, което не посещаваме в България. :D
Все пак имам големички деца и държа да не вкусват от опиянението на салфетковия сняг. :D
Виж, обаче след като посетихме "n" на брой тракийски могили в най-големия пек, синът ми прошепна тактично на ушенце (за да не обиди баба): "Мамо, не може ли утре да си останем на басейна?"
Чудя им се на тия канадци и европейци как ходят да ги копат? Нечовешко е просто! :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от optics »

Като стана дума за Български природни красоти, има ли някой тука да може да каже, че се е качвал на Мусала и Вихрен общо над 10 пъти. Или на Мальовица ? Или че е плавал по няколко български реки в продължение на седмици (сумарно, то на един път няма толкова дължина) ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от Bistra »

Да, аз. Единствено за реките не са били седмици, но съм плавала. И пак смятам, че има много по-красиви места по света и че българите не блестим в никакъв случай със своята уникалност. Виж с неразбирарателството си, може би! :y:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от pumpy »

ivalin написа:.....Пътуваме без откат в чужбина, а не сме обиколили България и на половина. За това иде реч...
Нека да сравним сега при следното положение: Имам една седмица ваканция с децата ( пролетна или есенна). Имам и няколко седмици през лятото, но моята ваканция лично е 4 седмици в годината ( и това ако съм МНОГО късметлия и имам страхотна работа, която в северна Америка ще ми плаща 4 седмици да си стоЯ дома)
Та през въпросната една седмица тук и там имам следните възможностти:
- да взема ол инклузив до Куба и да заведа децата и моято тЕло на топло за около 600 кинта на човек;
- да взема 4 билета до Бг в сезон ( около 1300 на човек), та стоя там на хотел, кола под наем, СКЪПА храна и ТОТАЛНА неуредица НАВСЯКЪДЕ. Освен това 32 часа полети в двете посоки, часова разлика, разходи на място и накрая какво: да си почивам от ваканция като се добера обратно в Канада. Но ще съм опознал "долно уйно" по-добре ? Да има невероятни местенца в България, но те ще са там и след 20 години, когато съм пенционер, децата са отделно и аз ще имам неверятно много време за поделяне между голфа, Хавайте и кой знае още какво;

Сега ще чуя, че аз си "гледам доларите", но аз си ги изкарвам и си е мое дело как и къде да си ги харча. Когато започна да ги получавам наготово, тогава ше приемам мнения как и къде да ги харча.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от miteto »

pumpy написа:Нека да сравним сега при следното положение: Имам една седмица ваканция с децата ( пролетна или есенна). Имам и няколко седмици през лятото, но моята ваканция лично е 4 седмици в годината ( и това ако съм МНОГО късметлия и имам страхотна работа, която в северна Америка ще ми плаща 4 седмици да си стоЯ дома)
Та през въпросната една седмица тук и там имам следните възможностти:
- да взема ол инклузив до Куба и да заведа децата и моято тЕло на топло за около 600 кинта на човек;
- да взема 4 билета до Бг в сезон ( около 1300 на човек), та стоя там на хотел, кола под наем, СКЪПА храна и ТОТАЛНА неуредица НАВСЯКЪДЕ. Освен това 32 часа полети в двете посоки, часова разлика, разходи на място и накрая какво: да си почивам от ваканция като се добера обратно в Канада. Но ще съм опознал "долно уйно" по-добре ? Да има невероятни местенца в България, но те ще са там и след 20 години, когато съм пенционер, децата са отделно и аз ще имам неверятно много време за поделяне между голфа, Хавайте и кой знае още какво;
:y:
pumpy написа:Сега ще чуя, че аз си "гледам доларите", но аз си ги изкарвам и си е мое дело как и къде да си ги харча. Когато започна да ги получавам наготово, тогава ше приемам мнения как и къде да ги харча.
:y: :y:
Освен това pumpy е давал много безплатни полезни мнения и съвети във форума - в пъти повече от хората, които го критикуват че само "гледал доларите"!!!
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от ivalin »

Bistra написа:Е, тук вече не позна! Кръчмите са единственото нещо, което не посещаваме в България. :D
Все пак имам големички деца и държа да не вкусват от опиянението на салфетковия сняг. :D
Виж, обаче след като посетихме "n" на брой тракийски могили в най-големия пек, синът ми прошепна тактично на ушенце (за да не обиди баба): "Мамо, не може ли утре да си останем на басейна?"
Чудя им се на тия канадци и европейци как ходят да ги копат? Нечовешко е просто! :D
Ти ли се чудиш? Ами за какво ги обикаляш, нали за същото...?! Само не ми казвай, че не сте били въоръжени до зъби с металотърсачи последен крясък на техниката от Хамерика, кирки ,въжета и лопати, а багерите в бойна готовност... :lol:
А на pumpy ще кажа: Това е твоята истина и никой няма право и дума да обели за и против! Ако питаш мен с ръка на сърцето ще си призная, че съм твърдо за!!! :y:
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от Bistra »

Мислех, че исторически забележителности се обикалят от туристите за да научиш повече за историята на съответната страна. :^) Не, че това ще направи децата ми повече българи, ама както и да е!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор