Визите за българите за САЩ и Канада може да отпаднат

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Визите за българите за САЩ и Канада може да отпаднат

Мнение от Kan_Tangra »

MrGeek написа:По данни на Евростат за 2011-та, туристическия поток от САЩ и Канада в Европа представлява 34% от световния такъв, т.е. една трета. Хайде сега си представи как тази цифра може да се отрази на икономиката на една Испания например, която е на ръба на фалита и за която туризма е 11% от GDP.
А тоя процент туристи да говори нещо за процента изпит алкохол?
Бас хващам, че един английски турист (независимо от пола) пие от 3 до 5 пъти повече от един канадски турист. Пък американски да не говорим.
Как това се отразява на туристическия сектор? :rofl:
Може би това е имал предвид Гинес ...
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Визите за българите за САЩ и Канада може да отпаднат

Мнение от roumensp »

Точно толкова ще отпаднат, колкото и за Мексико ... Мексико са член на NAFTA и също са задавали разни ултиматуми, ама това не работи с американците. Със сигурност повече американци посещават Мексико, отколкото Европа, но това не е помогнало с нищо и мексиканците определено не са толкова луди, че да въведат и те визи ...
Визите за БГ и Румъния със сигурност ще отпаднат някой ден, но няма да е утре или заради някакъв измислен ултиматум.
А дори и да отпаднат, какво ? Да не би половината българи да се втурнат на екскурзии към Америка ? Ако някой си мисли, че идване като турист, със или без виза, е началото на пътя към "американската мечта", малко е сбъркал ... не че няма и някои изключения, но те са предимно в миналото.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Визите за българите за САЩ и Канада може да отпаднат

Мнение от roumensp »

Kan_Tangra написа:Бас хващам, че един английски турист (независимо от пола) пие от 3 до 5 пъти повече от един канадски турист. Пък американски да не говорим.
Според теб това ли е единствения начин да се харчат пари в чужбина ? Скъпи хотели и ресторанти, коли под наем, организирани турове, shopping и т.н. ряпа да ядат ... ;)
Ако това беше основният критерий, руснаците щяха да са най-желаните туристи. :D
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Визите за българите за САЩ и Канада може да отпаднат

Мнение от Guinness »

MrGeek написа:Другарю Гинес, подобни глупости не биха си позволили да плещят дори и партийните секретари в АОНСУ. По данни на Евростат за 2011-та, туристическия поток от САЩ и Канада в Европа представлява 34% от световния такъв, т.е. една трета.
Ами аз нямам и на идея какво са преподавали лекторите в АОНСУ,за разлика от вас другарю комсомолски секретар.Явно много добре сте схванали от лекции на които сте присъствали постулата за истината казана 1000 пъти или възможоста да се цитират някакви си източници ,по възможостс с гръмки имена ,но без никакви съществени доказателства-като линкове например.
Тъи,че другарю ком-сек бихте ли ми постнали линка на Евростат ,където показват посочените от вас 34%.Или може би са 3.4% и сте си забравили очилата да видите точката.
А най-вероятно са 0.34%.
И тъй линка ,if you please! :clap: :clap: :clap: :clap:
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: Визите за българите за САЩ и Канада може да отпаднат

Мнение от mama mia »

MrGeek написа:
crusader написа:Шмайзера може и да не ги забОли ама ще има яко да пищят ако има наложат входни визи за ЕС.
Айде бе, сигурен ли си? Я помисли пак. Ако ЕС наложи визи за канадци и американци знаеш ли кой ще изпищи пръв и то не само ще изпищи ами ще зареве на умряло. И без това ударената здраво от кризата европейска туристическа индустрия. С подобна хватка (която ОЧЕВИДНО няма никакъв шанс да се случи, въпреки глупостите, изписани в българската и румънска преса) директно си затриват туризма, като работещите в сферата най-вероятно ще се изсипят лично в Брюксел да им нашокат канчетата на чиновниците. :D :rofl:
Леле ще умра. Как може такова късогледство, незнам. Канадски и американски туристи, божеее, ама нали поне ти си вярваш. Баш американците и канадците не си поместват задника извън северния ледовит континент. Тези туристи, за които може би си чел, са такива смотани кат нас, дето са отишли да живеят в скапаните им развити страни, и ни броят за туристи като си идем при мама и татко.
Съединението прави силата!
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Визите за българите за САЩ и Канада може да отпаднат

Мнение от MrGeek »

Guinness написа:А най-вероятно са 0.34%.
И тъй линка ,if you please! :clap: :clap: :clap: :clap:
Вади елката и смятай. North America / (All countries of the World - Europe) = 34.5%. Това е делът на нощувките на северноамериканците от броя на чуждестранните такива за 2011. Знам, че няма да схванеш идеята на цифрите, но пак да ти го повторя - такава глупост като въвеждане на визи за американци и канадци ще стане на кукуво лято, защото дори и някой да си помисли да направи подобна идиотщина, заетите в туристическата индустрия тутакси ще го изядат с парцалите, вервай ми.
mama mia написа:Леле ще умра. Как може такова късогледство, незнам. Канадски и американски туристи, божеее, ама нали поне ти си вярваш. Баш американците и канадците не си поместват задника извън северния ледовит континент
Хубаво, ама аз от "статистики" тип "една жена на пазара ми каза" не се интересувам. Какво съобщават официалните институции на ЕС се вижда по-горе.
mama mia написа:Тези туристи, за които може би си чел, са такива смотани кат нас, дето са отишли да живеят в скапаните им развити страни, и ни броят за туристи като си идем при мама и татко.
Явно ти като си ходиш в България отсядаш и се регистрираш задължително в хотел и смяташ, че всички нашенци в Канада постъпват по същия начин, когато ходят на гости при близките си, за да влязат в горната статистика. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: Визите за българите за САЩ и Канада може да отпаднат

Мнение от mama mia »

Не отсядам в хотел като съм в родния си град, но ако отида в непознат град за да го разгледам, отсядам в хотел.

Включих се в темата, защото се подразних от думите ти, че видиш ли всичко зависи от северната америка. А стига вече сте възхвалявали САЩ и Канада де, не сме слепи, ама не сме и луди. Че има плюсове, има, но чак толкова...
Айде със здраве от мен.
Съединението прави силата!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Визите за българите за САЩ и Канада може да отпаднат

Мнение от roumensp »

Повечето от съучениците на сина ми са ходили в Европа (не в България, разбира се), той е един от малкото, които не са. Мои колеги също ходиха на разни обиколки из Италия и т.н.
Съгласен съм, че в България почти не стъпват северноамериканци, но страни като Италия и Франция доста разчитат на тях.
Аз не разбирам защо изобщо се придава толкова голямо значение на тия визи, става дума за туристически визи все пак, които не ти дават право на нищо друго, освен да си харчиш парите там ...
Вероятно засегнатите се чувстват "обидени", че ни делят на "по-европейци" и не чак толкова, но това си е положението, на никой не му се харчат пари за екстрадация на цигани и криминални елементи .... ако беше толкова лесно, нямаше да има толкова милиони незаконни в Щатите и стена по някои части от границата с Мексико.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Визите за българите за САЩ и Канада може да отпаднат

Мнение от pumpy »

mama mia написа:Не отсядам в хотел като съм в родния си град, но ако отида в непознат град за да го разгледам, отсядам в хотел.

Включих се в темата, защото се подразних от думите ти, че видиш ли всичко зависи от северната америка. А стига вече сте възхвалявали САЩ и Канада де, не сме слепи, ама не сме и луди. Че има плюсове, има, но чак толкова...
Айде със здраве от мен.
Абе има и минуси, ама не са достатъчни на ЕС да въведе визи за американци и канадци. Да почакаме 24 месеца, да видим. Пък ако на някои минуси са им в повечко, ей го е къде е YUL - полети на изток дал Гос--д ;)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Визите за българите за САЩ и Канада може да отпаднат

Мнение от roumensp »

mama mia написа:А стига вече сте възхвалявали САЩ и Канада де, не сме слепи, ама не сме и луди.
Ами явно сте, щом все още стоите при "табарнаците". :D
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Визите за българите за САЩ и Канада може да отпаднат

Мнение от optics »

mama mia написа:Включих се в темата, защото се подразних от думите ти, че видиш ли всичко зависи от северната америка. А стига вече сте възхвалявали САЩ и Канада де, не сме слепи, ама не сме и луди.
Типичен пример на оспорване на нещо дето въобще не е казано от другия(те).
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: Визите за българите за САЩ и Канада може да отпаднат

Мнение от mama mia »

Така е, типична съм, пък съм и пример. Ама на вас какво ви пука, нали сте на 6 място по щастие, живейте си го ;)
Съединението прави силата!
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Визите за българите за САЩ и Канада може да отпаднат

Мнение от crusader »

MrGeek написа: Вади елката и смятай. North America / (All countries of the World - Europe) = 34.5%. Това е делът на нощувките на северноамериканците от броя на чуждестранните такива за 2011.
Какъв е делът от всички нощувки (включително и от Европа ) ? Все пак делът от целия бизнес е доста по-меродавен.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Визите за българите за САЩ и Канада може да отпаднат

Мнение от roumensp »

За какво изобщо го дълбаете тоя въпрос, на някой случайно да му трябва туристическа виза за Канада или България ?
Всичко това е политика .... и добър повод да се подърляте със съфорумниците. :D
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Визите за българите за САЩ и Канада може да отпаднат

Мнение от myhata II »

roumensp написа:За какво изобщо го дълбаете тоя въпрос, на някой случайно да му трябва туристическа виза за Канада или България ?
Всичко това е политика .... и добър повод да се подърляте със съфорумниците. :D
Тука дълбаем гайката,който си мисли че всичко се пише в чичо гугъл ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор