Дата и час: Вто Сеп 19, 2017 8:19 pm

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Май 14, 2017 5:41 am 

Здравейте, искам да отворя тема, която ми се струва, че не е дискутирана досега: „Как да се „вкара успешно” осиновено в България дете, в Канада” Моля за коментари от хора, който са успели да го направят.
Случаят е следния: двамата със съпруга ми сме Permanent residents, живеещи в Монреал. През февруари т.г. си осиновихме бебе, момиченце в България. На детето ни беше отказана виза с мотива, че трябва да бъде спонсорирано, като член-семейство. Дотук ясно, аз се върнах в Монреал, с идеята да започна тази процедура, а съпругът ми остана да се грижи за нашето бебе в България. Само че, успешното спонсориране не е никак просто за постигане, поради съществуването в Кебек на Secrétariat à l’adoption internationale.
Предварително благодаря за всички коментари и съвети от хора с опит в тази материя.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Май 14, 2017 9:23 am 
Аватар

NETTY написа:
Здравейте, искам да отворя тема, която ми се струва, че не е дискутирана досега: „Как да се „вкара успешно” осиновено в България дете, в Канада” Моля за коментари от хора, който са успели да го направят.
Случаят е следния: двамата със съпруга ми сме Permanent residents, живеещи в Монреал. През февруари т.г. си осиновихме бебе, момиченце в България. На детето ни беше отказана виза с мотива, че трябва да бъде спонсорирано, като член-семейство. Дотук ясно, аз се върнах в Монреал, с идеята да започна тази процедура, а съпругът ми остана да се грижи за нашето бебе в България. Само че, успешното спонсориране не е никак просто за постигане, поради съществуването в Кебек на Secrétariat à l’adoption internationale.
Предварително благодаря за всички коментари и съвети от хора с опит в тази материя.

Какъв е всъщност проблема с процедурата по спонсорирането?
Според мене тя е едиственият законен начин и трябва да намерите начин да минете по нея, всякакви други алтернативи най-вероятно ще завършат без успех и само ненужно ще си усложните живота.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Май 14, 2017 12:50 pm 

Проблемът е в това, че хората или не са знаели законовите изисквания при осиновяване на дете извън Канада, или са ги гонели някакви срокове и са нямали възможност да следват процедурата, или пък просто са убедени, че могат да минат метър, заобикаляйки закона.

Надявам се да не е последното, защото ще им коства много ядове и проблеми.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Май 14, 2017 1:23 pm 
Аватар

Какъв е точно проблема с тия Secrétariat à l’adoption internationale ? Че не сте минали през тях ли ? И дали изобщо трябва, след като сте граждани на държавата, от която е детето и не ви трябва тяхното съдействие ?
Според мен не би трябвало да има проблем да спонсорирате детето си по стандартната процедура, аз съм го правил, като разликата беше, че ставаше дума за собствено, а не осиновено дете, но това не би трябвало да влияе на процедурата.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Май 14, 2017 2:05 pm 
Аватар

Отделните провинции си имат закони за осиновяване, и особено като става дума за международно такова. За да имигрира детето, осиновителят трябва да "meet the requirements of your province or territory, including a home study".

Всяко осиновяване с идея детето да дойде в Канада трябва да почне с удовлетворяването на провинциалните изисквания.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Май 14, 2017 2:21 pm 

Не става въпрос за съдействие,Румене, а за съгласие. И няма никакво значение дали детето и осиновителите са от една националност или не. Важното е, че детето е извън Канада.

И няма нищо общо с процедурата за спонсориране на собствено, в смисъл рождено, дете.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Май 14, 2017 2:22 pm 
Аватар

Marto написа:
Отделните провинции си имат закони за осиновяване, и особено като става дума за международно такова. За да имигрира детето, осиновителят трябва да "meet the requirements of your province or territory, including a home study".

Всяко осиновяване с идея детето да дойде в Канада трябва да почне с удовлетворяването на провинциалните изисквания.

Спонсориране на дете е федерален процес, какво общо има провинцията ?
Когато си спонсорирах детето изобщо не съм срещал нещо за "провинциални изисквания".

Последна промяна roumensp на Нед Май 14, 2017 2:27 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Май 14, 2017 2:25 pm 

Само издаването на визата е федерален процес. Спонсорската процедура си е провинциялен такъв.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Май 14, 2017 2:28 pm 
Аватар

agent Ozo написа:
Само издаването на визата е федерален процес. Спонсорската процедура си е провинциялен такъв.

Колко от вас са спонсорирали деца ? Защото аз съм. :)
Разбира се може и да има някакви врътки при осиновено дете, за които не знам. Но знам, че на майка ще разрешат да спонсорира родното си дете дори и да е с минимални доходи и на помощи.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Май 14, 2017 2:48 pm 

Че кой пък ти спори за това, Румене. Казва ти се, че при всички случаи се изисква съгласието на въпросния секретариат. Това е.
И аз не разбирам защо тази формалност толкова ги плаши питащите.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]