Как да се „вкара успешно” осиновено в Бг. дете, в Канада?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
NETTY
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Дек 13, 2007 10:10 pm
Местоположение: Montreal

Как да се „вкара успешно” осиновено в Бг. дете, в Канада?

Мнение от NETTY »

Здравейте, искам да отворя тема, която ми се струва, че не е дискутирана досега: „Как да се „вкара успешно” осиновено в България дете, в Канада” Моля за коментари от хора, който са успели да го направят.
Случаят е следния: двамата със съпруга ми сме Permanent residents, живеещи в Монреал. През февруари т.г. си осиновихме бебе, момиченце в България. На детето ни беше отказана виза с мотива, че трябва да бъде спонсорирано, като член-семейство. Дотук ясно, аз се върнах в Монреал, с идеята да започна тази процедура, а съпругът ми остана да се грижи за нашето бебе в България. Само че, успешното спонсориране не е никак просто за постигане, поради съществуването в Кебек на Secrétariat à l’adoption internationale.
Предварително благодаря за всички коментари и съвети от хора с опит в тази материя.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Как да се „вкара успешно” осиновено в Бг. дете, в Канада

Мнение от Koko »

NETTY написа:Здравейте, искам да отворя тема, която ми се струва, че не е дискутирана досега: „Как да се „вкара успешно” осиновено в България дете, в Канада” Моля за коментари от хора, който са успели да го направят.
Случаят е следния: двамата със съпруга ми сме Permanent residents, живеещи в Монреал. През февруари т.г. си осиновихме бебе, момиченце в България. На детето ни беше отказана виза с мотива, че трябва да бъде спонсорирано, като член-семейство. Дотук ясно, аз се върнах в Монреал, с идеята да започна тази процедура, а съпругът ми остана да се грижи за нашето бебе в България. Само че, успешното спонсориране не е никак просто за постигане, поради съществуването в Кебек на Secrétariat à l’adoption internationale.
Предварително благодаря за всички коментари и съвети от хора с опит в тази материя.
Какъв е всъщност проблема с процедурата по спонсорирането?
Според мене тя е едиственият законен начин и трябва да намерите начин да минете по нея, всякакви други алтернативи най-вероятно ще завършат без успех и само ненужно ще си усложните живота.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Как да се „вкара успешно” осиновено в Бг. дете, в Канада

Мнение от agent Ozo »

Проблемът е в това, че хората или не са знаели законовите изисквания при осиновяване на дете извън Канада, или са ги гонели някакви срокове и са нямали възможност да следват процедурата, или пък просто са убедени, че могат да минат метър, заобикаляйки закона.

Надявам се да не е последното, защото ще им коства много ядове и проблеми.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Как да се „вкара успешно” осиновено в Бг. дете, в Канада

Мнение от roumensp »

Какъв е точно проблема с тия Secrétariat à l’adoption internationale ? Че не сте минали през тях ли ? И дали изобщо трябва, след като сте граждани на държавата, от която е детето и не ви трябва тяхното съдействие ?
Според мен не би трябвало да има проблем да спонсорирате детето си по стандартната процедура, аз съм го правил, като разликата беше, че ставаше дума за собствено, а не осиновено дете, но това не би трябвало да влияе на процедурата.
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Как да се „вкара успешно” осиновено в Бг. дете, в Канада

Мнение от Marto »

Отделните провинции си имат закони за осиновяване, и особено като става дума за международно такова. За да имигрира детето, осиновителят трябва да "meet the requirements of your province or territory, including a home study".

Всяко осиновяване с идея детето да дойде в Канада трябва да почне с удовлетворяването на провинциалните изисквания.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Как да се „вкара успешно” осиновено в Бг. дете, в Канада

Мнение от agent Ozo »

Не става въпрос за съдействие,Румене, а за съгласие. И няма никакво значение дали детето и осиновителите са от една националност или не. Важното е, че детето е извън Канада.

И няма нищо общо с процедурата за спонсориране на собствено, в смисъл рождено, дете.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Как да се „вкара успешно” осиновено в Бг. дете, в Канада

Мнение от roumensp »

Marto написа:Отделните провинции си имат закони за осиновяване, и особено като става дума за международно такова. За да имигрира детето, осиновителят трябва да "meet the requirements of your province or territory, including a home study".

Всяко осиновяване с идея детето да дойде в Канада трябва да почне с удовлетворяването на провинциалните изисквания.
Спонсориране на дете е федерален процес, какво общо има провинцията ?
Когато си спонсорирах детето изобщо не съм срещал нещо за "провинциални изисквания".
Последно промяна от roumensp на Нед Май 14, 2017 2:27 pm, променено общо 1 път.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Как да се „вкара успешно” осиновено в Бг. дете, в Канада

Мнение от agent Ozo »

Само издаването на визата е федерален процес. Спонсорската процедура си е провинциялен такъв.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Как да се „вкара успешно” осиновено в Бг. дете, в Канада

Мнение от roumensp »

agent Ozo написа:Само издаването на визата е федерален процес. Спонсорската процедура си е провинциялен такъв.
Колко от вас са спонсорирали деца ? Защото аз съм. :)
Разбира се може и да има някакви врътки при осиновено дете, за които не знам. Но знам, че на майка ще разрешат да спонсорира родното си дете дори и да е с минимални доходи и на помощи.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Как да се „вкара успешно” осиновено в Бг. дете, в Канада

Мнение от agent Ozo »

Че кой пък ти спори за това, Румене. Казва ти се, че при всички случаи се изисква съгласието на въпросния секретариат. Това е.
И аз не разбирам защо тази формалност толкова ги плаши питащите.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор