Дата и час: Пет Сеп 22, 2017 10:04 pm

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Мар 22, 2017 3:17 am 

Живеем в Брит.Кол.от 3год. Жена ми е канадка,аз съм с перм. резид. Летим до Торонто за 3седм.с 3деца. Там ще возим и тъщата. Ще ни трябва нещо от рода на сиена,одисей,гранд караван и т.п.За наемане 2000$ може и да не стигнат,а такива коли се продават гледам и за 500-1000$. Тук в ВС задължителни годишни техн.прегледи вече няма от 3години,пък и всяка провинция е с различни правила. Може ли някой да ме осветли как става покупката,прегледа,транспортирането до него,ако колата няма такъв валиден и няма номера,доколко е стриктен,какво проверяват;за какво да внимавам?Накрая,ако не мога да я продам,плаща ли се да я оствя за скрап? Пътуваме след 2седм.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Мар 22, 2017 3:47 am 
Аватар

За 3 седмици в Торонто миниван струва около 1200-1400, ако го вземеш от летището, но под 900 ако е от off-airport офис на същата компания. Базовата цена е една и съща, но се добавя нещо от рода на "Airport Concession Fee Recovery" при първата опция, десетина-петнайсет долара на ден.

Във вашия случай си струва да вземете такси до някой офис на съответната комания в Мисисага и да вземете колата там, а не от летището.

С правилната застрахова на собствената ти кола и/или с правилната кредитна карта няма нужда да се купува допълнителна застраховка за колата под наем.

Миниван за под 1000 долара може и да изкара 3 седмици, но не бих рискувал. Също така съм доста сигурен, че за да регистрираш кола в дадена провинция трябва да имаш книжка издадена там (тоест и адрес). Също така застраховките в Онтарио май са много солени.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Мар 22, 2017 4:01 am 

Благодаря,Марто!Конкретна рентакарска компания ли имаш предвид? А понеже първоначално можем да ползваме колата на тъщата,по-широк радиус на търсене вероятно ли е да даде по-нисък наем?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Мар 22, 2017 8:44 am 
Аватар

Меданов написа:
Живеем в Брит.Кол.от 3год. Жена ми е канадка,аз съм с перм. резид. Летим до Торонто за 3седм.с 3деца. Там ще возим и тъщата. Ще ни трябва нещо от рода на сиена,одисей,гранд караван и т.п.За наемане 2000$ може и да не стигнат,а такива коли се продават гледам и за 500-1000$. Тук в ВС задължителни годишни техн.прегледи вече няма от 3години,пък и всяка провинция е с различни правила. Може ли някой да ме осветли как става покупката,прегледа,транспортирането до него,ако колата няма такъв валиден и няма номера,доколко е стриктен,какво проверяват;за какво да внимавам?Накрая,ако не мога да я продам,плаща ли се да я оствя за скрап? Пътуваме след 2седм.

Според мене това да инвестираш пари в търкалясник за няколко седмици само, ще ти излезне в крайна сметка доста по-скъпо, отколкото ако наемеш кола за същото време.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Мар 22, 2017 9:20 am 
Аватар

Бърз чек ми дава че е най-евтино на летището - от Херц в момента - 31.80 на ден за караван, около 925 за 3 седм. carrentals.com

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Мар 22, 2017 9:26 am 

anxeli написа:
Бърз чек ми дава че е най-евтино на летището - от Херц в момента - 31.80 на ден за караван, около 925 за 3 седм. carrentals.com

Само да добавя, че ако купиш ван, ще трябва и да го застраховаш...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Мар 22, 2017 11:12 am 
Модератор
Аватар

Меданов написа:
Благодаря,Марто!Конкретна рентакарска компания ли имаш предвид? А понеже първоначално можем да ползваме колата на тъщата,по-широк радиус на търсене вероятно ли е да даде по-нисък наем?

Има само два радиуса. Първия радиус е летището а другия е - всичко останало.

2 юни 2012, budtel

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Мар 22, 2017 4:41 pm 
батката - оригиналът

Меданов написа:

ми ти ако имаш такъв ван в бк натовари го на някой автовоз ,ако не ти се бъхти на ход 3-4 дни през цяла канада и още толкова за връщане и си го закарай в торонто.карай си го там 3 седмици както казваш и после обратно на автовоза до бк.може да ползваш услугите и на местното бдж
ше ти е по на згода отколкото да наемаш или да купуваш някой изпърдян барутник в торонто

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Мар 23, 2017 12:39 am 

Мерси на всички отзовали се с инфо! Явно не си струва да се купува.Опциите са ясни. Ще уточним и посмятаме. До скоро!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Мар 23, 2017 6:48 am 
батката - оригиналът

Меданов написа:
Мерси на всички отзовали се с инфо! Явно не си струва да се купува.Опциите са ясни. Ще уточним и посмятаме. До скоро!

ето ти една оферта-минван,мисисага,близо до летището за 800 кинта за 3 седмици
пълно е с подобни оферти на аналогични цени в цяло торонто

http://reservations.zoomrentals.com/rat ... le_details

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Мар 25, 2017 12:30 am 
Аватар

Даже и да имаш собствен ван не си струва да пътуваш с него през цяла Канада. Освен ако това не ти е мечтата и целта. Щото едната седмица ще ти мине в път, с деца и баби не можеш го взе на 1 дъх, мотели, спирки почивки, абе мъка. Белите, пък и черните хора си хващат самолета до пойнта ъф интерест, а там вече си наемат каквото им трябва. Направете си рисърча и плана предварително и всичко ще мине успешно.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]