да купя или да наема 6-8 местен ван за 20дни в Торонто?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Меданов
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Мар 20, 2017 2:05 am

да купя или да наема 6-8 местен ван за 20дни в Торонто?

Мнение от Меданов »

Живеем в Брит.Кол.от 3год. Жена ми е канадка,аз съм с перм. резид. Летим до Торонто за 3седм.с 3деца. Там ще возим и тъщата. Ще ни трябва нещо от рода на сиена,одисей,гранд караван и т.п.За наемане 2000$ може и да не стигнат,а такива коли се продават гледам и за 500-1000$. Тук в ВС задължителни годишни техн.прегледи вече няма от 3години,пък и всяка провинция е с различни правила. Може ли някой да ме осветли как става покупката,прегледа,транспортирането до него,ако колата няма такъв валиден и няма номера,доколко е стриктен,какво проверяват;за какво да внимавам?Накрая,ако не мога да я продам,плаща ли се да я оствя за скрап? Пътуваме след 2седм.
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: да купя или да наема 6-8 местен ван за 20дни в Торонто?

Мнение от Marto »

За 3 седмици в Торонто миниван струва около 1200-1400, ако го вземеш от летището, но под 900 ако е от off-airport офис на същата компания. Базовата цена е една и съща, но се добавя нещо от рода на "Airport Concession Fee Recovery" при първата опция, десетина-петнайсет долара на ден.

Във вашия случай си струва да вземете такси до някой офис на съответната комания в Мисисага и да вземете колата там, а не от летището.

С правилната застрахова на собствената ти кола и/или с правилната кредитна карта няма нужда да се купува допълнителна застраховка за колата под наем.

Миниван за под 1000 долара може и да изкара 3 седмици, но не бих рискувал. Също така съм доста сигурен, че за да регистрираш кола в дадена провинция трябва да имаш книжка издадена там (тоест и адрес). Също така застраховките в Онтарио май са много солени.
Меданов
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Мар 20, 2017 2:05 am

Re: да купя или да наема 6-8 местен ван за 20дни в Торонто?

Мнение от Меданов »

Благодаря,Марто!Конкретна рентакарска компания ли имаш предвид? А понеже първоначално можем да ползваме колата на тъщата,по-широк радиус на търсене вероятно ли е да даде по-нисък наем?
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: да купя или да наема 6-8 местен ван за 20дни в Торонто?

Мнение от Koko »

Меданов написа:Живеем в Брит.Кол.от 3год. Жена ми е канадка,аз съм с перм. резид. Летим до Торонто за 3седм.с 3деца. Там ще возим и тъщата. Ще ни трябва нещо от рода на сиена,одисей,гранд караван и т.п.За наемане 2000$ може и да не стигнат,а такива коли се продават гледам и за 500-1000$. Тук в ВС задължителни годишни техн.прегледи вече няма от 3години,пък и всяка провинция е с различни правила. Може ли някой да ме осветли как става покупката,прегледа,транспортирането до него,ако колата няма такъв валиден и няма номера,доколко е стриктен,какво проверяват;за какво да внимавам?Накрая,ако не мога да я продам,плаща ли се да я оствя за скрап? Пътуваме след 2седм.
Според мене това да инвестираш пари в търкалясник за няколко седмици само, ще ти излезне в крайна сметка доста по-скъпо, отколкото ако наемеш кола за същото време.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: да купя или да наема 6-8 местен ван за 20дни в Торонто?

Мнение от anxeli »

Бърз чек ми дава че е най-евтино на летището - от Херц в момента - 31.80 на ден за караван, около 925 за 3 седм. carrentals.com
Циганите - на Сатурн !
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: да купя или да наема 6-8 местен ван за 20дни в Торонто?

Мнение от speedy »

anxeli написа:Бърз чек ми дава че е най-евтино на летището - от Херц в момента - 31.80 на ден за караван, около 925 за 3 седм. carrentals.com
Само да добавя, че ако купиш ван, ще трябва и да го застраховаш...
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: да купя или да наема 6-8 местен ван за 20дни в Торонто?

Мнение от optics »

Меданов написа:Благодаря,Марто!Конкретна рентакарска компания ли имаш предвид? А понеже първоначално можем да ползваме колата на тъщата,по-широк радиус на търсене вероятно ли е да даде по-нисък наем?
Има само два радиуса. Първия радиус е летището а другия е - всичко останало.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: да купя или да наема 6-8 местен ван за 20дни в Торонто?

Мнение от Pavel M »

Меданов написа:Живеем в Брит.Кол.от 3год. Жена ми е канадка,аз съм с перм. резид. Летим до Торонто за 3седм.с 3деца. Там ще возим и тъщата. Ще ни трябва нещо от рода на сиена,одисей,гранд караван и т.п.За наемане 2000$ може и да не стигнат,а такива коли се продават гледам и за 500-1000$. Тук в ВС задължителни годишни техн.прегледи вече няма от 3години,пък и всяка провинция е с различни правила. Може ли някой да ме осветли как става покупката,прегледа,транспортирането до него,ако колата няма такъв валиден и няма номера,доколко е стриктен,какво проверяват;за какво да внимавам?Накрая,ако не мога да я продам,плаща ли се да я оствя за скрап? Пътуваме след 2седм.
ми ти ако имаш такъв ван в бк натовари го на някой автовоз ,ако не ти се бъхти на ход 3-4 дни през цяла канада и още толкова за връщане и си го закарай в торонто.карай си го там 3 седмици както казваш и после обратно на автовоза до бк.може да ползваш услугите и на местното бдж
ше ти е по на згода отколкото да наемаш или да купуваш някой изпърдян барутник в торонто
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Меданов
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Мар 20, 2017 2:05 am

Re: да купя или да наема 6-8 местен ван за 20дни в Торонто?

Мнение от Меданов »

Мерси на всички отзовали се с инфо! Явно не си струва да се купува.Опциите са ясни. Ще уточним и посмятаме. До скоро!
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: да купя или да наема 6-8 местен ван за 20дни в Торонто?

Мнение от Pavel M »

Меданов написа:Мерси на всички отзовали се с инфо! Явно не си струва да се купува.Опциите са ясни. Ще уточним и посмятаме. До скоро!
ето ти една оферта-минван,мисисага,близо до летището за 800 кинта за 3 седмици
пълно е с подобни оферти на аналогични цени в цяло торонто

http://reservations.zoomrentals.com/rat ... le_details"
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: да купя или да наема 6-8 местен ван за 20дни в Торонто?

Мнение от 7George »

Даже и да имаш собствен ван не си струва да пътуваш с него през цяла Канада. Освен ако това не ти е мечтата и целта. Щото едната седмица ще ти мине в път, с деца и баби не можеш го взе на 1 дъх, мотели, спирки почивки, абе мъка. Белите, пък и черните хора си хващат самолета до пойнта ъф интерест, а там вече си наемат каквото им трябва. Направете си рисърча и плана предварително и всичко ще мине успешно.
Embrace your climate change!
Публикувай отговор