Дата и час: Вто Сеп 19, 2017 8:19 pm

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 76 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Мар 27, 2017 4:12 pm 
Аватар

Това трябва да е от италиански. Чужденци, странници вероятно.

То и на български има дума страноприемница. Нищо, че речникът на андроида не я лови.

Но е интересно да наречеш Канада 'страноприемница' .... :)

ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Мар 28, 2017 1:41 am 

roumensp написа:
speedy написа:
Pavel M написа:
speedy написа:
m_a_rtins написа:
...прав ,,, крушата ражда круша и всички вие ще бъдете СТРАНИЕРИ във Канада завинаги- приемете го .....

Извинявам се, че се намесвам.. аз щото не съм от най-качествените и не разбирам от всичко - какво е това страниери?

ми значи пенционери бе,да ве таковам в дъртаците :rofl:

Е тогава добре. А бе много се развил тоя български език - и в лексиката, и в граматиката.

"...прочетът коментарите ви ... изводите ще си го направи..."

В Канада сме поизостанали.

Това е на гастербайтерски диалект, затова само Батката го разбира. :D

Мен най-ме изкефи и-краткото :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Мар 29, 2017 5:40 pm 
Непукист

Потвърждавам, stranieri на италиански означава чужденци. Горе-долу имам средно ниво на италиански и поне това го знам. Явно поредният трол е гастарбайтер в Италия, където го дискриминират и обиждат и той мисли, че навсякъде е така. Най-много ме кефи, когато някакъв такъв отворко излезе с класиката винаги ще си останете там чужденци. Аз не знам кой какъв е, но миналата година като кацнах на летището в Едмънтън с полет от Мадрид през Амстердам, на паспортния контрол ми казаха Welcome back to Canada! You are always welcome here! А, гастарбайтерите си остават чужденци, това е вярно, защото дори и след 20 години говорят развален английски, немски или италиански в случая.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Мар 29, 2017 7:18 pm 
Аватар

Това е интересно.... До сега не ми се е случило на летище София да ме поздрави паспортния контрол с "добре дошли у дома", но пък ми се случваше два пъти месечно, когато пътувах до Канада. Бях си у дома и за канадските и американските гранични, заради зелената карта :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Мар 30, 2017 5:45 am 

canuck на теб ще отговоря персонално в своя защита ,,,, 1во с Италия нямам нищо общо , 2во от написаното от теб мога да преценя щом като едно изречение от летищните власти те издигат си много наивен и г,,,,, . 3то от коментарите ти мога да преценя че си имал (а) много тежко детство и съм сигурен и че старостта ти ще е такава - съчуствам ти , 4то една молба персонално към теб - като се возиш по самолетите купи си скафандър и го слагай там горе че ще загубиш и тези остатъци на сиво вещество който притежаваш .

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Мар 30, 2017 10:59 am 
Непукист

Рumpy, в културните страни е така, усмихват ти се и те приветстват у дома. Но, аз съм оптимист, виждам има някакво развитие и в България. Сега те гледат намусено, но поне не искат да им купиш уиски от безмитния магазин както правеха преди да влезем в ЕС.

m_a_rtins написа:
canuck на теб ще отговоря персонално в своя защита ,,,, 1во с Италия нямам нищо общо , 2во от написаното от теб мога да преценя щом като едно изречение от летищните власти те издигат си много наивен и г,,,,, . 3то от коментарите ти мога да преценя че си имал (а) много тежко детство и съм сигурен и че старостта ти ще е такава - съчуствам ти , 4то една молба персонално към теб - като се возиш по самолетите купи си скафандър и го слагай там горе че ще загубиш и тези остатъци на сиво вещество който притежаваш .

:D :D :D Искрено ме развеселяваш, m_a_rtins. Голям психолог стана, чак до детството ми стигна. Няма смисъл да ти обяснявам колко си далече от истината. Аз между другото не се натискам толкова да съм местен, но където и да съм отишъл местните хора ме уважават, а това ми е достатъчно. А, то, по тази логика, в България е по-зле дори. Не си ли чел разказа "Другоселец"? Отиваш в съседното село и край, ти си чужд, странник, другоселец. Баща ми като го питат от къде е, казва, че е от Варна, защото от 16-годишен живее там, но хората му казват, не ти не си от Варна, защото си роден в Ямбол. :D А, иначе, мисли си каквото си искаш за българите в Канада, но фактите показват следното. Заради точковата система, която канадците са измислили, в Канада идеват хора с високо образование и добри познания по английски или френски език, а понякога и двата. Това вдига средното интелектуално ниво на българските имигранти в Канада. В ЕС имигрират всички българи, от чааветата в махалата до програмисти, инженери и професори. В Испания има около 200 000 българи примерно и разбира се повечето работят като шофьори, берачи на плодове, сервитьори и т.н. Има, разбира се и адвокати, доктори, университетски преподаватели, програмисти и т.н., но да кажем не повече от 20% са висококвалифицирани и образовани, а в Канада 80% са такива. И когато един българин е шофьор или берач на ягоди, шефът му и другите местни го гледат отгоре, като човек втора категория ако не е и трета, но не просто защото е чужденец, а защото го смятат за малообразован неграмотник, който дори не може да се изрази правилно на испански. А, с мен се отнасят с уважение, защото работя квалифициран труд. Е, добре не ме смятат за испанец, но какво от това?! Първо, аз не съм испански гражданин и не виждам смисъл да ставам и второ, мен не ме грее дали ме смятат за местен или занзибарец, а да имам квалифицирана работа и добро качество на живот. Разбираш ли какво имам предвид?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Мар 30, 2017 11:01 am 

m_a_rtins, ти си бил много ведър характер :)

Ако не ти харесва някой, който пише тук, можеш да подадеш оплакване.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Апр 06, 2017 3:56 am 
Аватар

Canuck написа:
....., И когато един българин е шофьор или берач на ягоди, шефът му и другите местни го гледат отгоре, като човек втора категория ако не е и трета, но не просто защото е чужденец, а защото го смятат за малообразован неграмотник, който дори не може да се изрази правилно на испански.....

Цитат:
А, с мен . се отнасят с уважение, защото работя квалифициран труд. Е, добре не ме смятат за испанец.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Апр 13, 2017 11:04 pm 
Аватар

stone написа:
Често казано все си мисля, че ще либерализират трудовият пазар за хора от Европа в блиско бъдеще 2- 3години.

Коко по-горе е написал причините поради, които няма да стане, така че коментара ми в подкрепа на Коко е: НО УЕЙ! :)

Имиграция в Квебек. Имиграция в Канада.
Сертифицирани преводи.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Апр 13, 2017 11:22 pm 

Canuck написа:
И когато един българин е шофьор или берач на ягоди, шефът му и другите местни го гледат отгоре, като човек втора категория ако не е и трета, но не просто защото е чужденец, а защото го смятат за малообразован неграмотник, който дори не може да се изрази правилно на испански. А, с мен се отнасят с уважение, защото работя квалифициран труд.

:D
Наистина ли мислиш, че шофьорите работят неквалифициран труд :D
Приятелю, няма значение дали си берач на ядоди, шофьор на асансьор или дървен философ. С теб ще се отнасят както ти позволяваш. Без значение какъв труд работиш.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Апр 14, 2017 7:39 am 

fighter написа:
Canuck написа:
И когато един българин е шофьор или берач на ягоди, шефът му и другите местни го гледат отгоре, като човек втора категория ако не е и трета, но не просто защото е чужденец, а защото го смятат за малообразован неграмотник, който дори не може да се изрази правилно на испански. А, с мен се отнасят с уважение, защото работя квалифициран труд.

Приятелю, няма значение дали си берач на ядоди, шофьор на асансьор или дървен философ. С теб ще се отнасят както ти позволяваш. Без значение какъв труд работиш.

Че как искаш да се отнася шефа ти с тебе, като той не те вижда - ти си вързан за камиона, верно че верижката е златна, ама си остава верижка. Аз съм съгласен с Канука, когато не можеш да говориш местния език хората те мислят за тъп.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Апр 20, 2017 2:51 pm 

IFF написа:
fighter написа:
Canuck написа:

Че как искаш да се отнася шефа ти с тебе, като той не те вижда - ти си вързан за камиона, верно че верижката е златна, ама си остава верижка. Аз съм съгласен с Канука, когато не можеш да говориш местния език хората те мислят за тъп.

Как се отнася шефа ми с мене си личи по работата която ми дава и по пей чека който получавам ;) И не мисля че съм вързан за където и да било.
А разбира се че тъпаците ще те мислят за тъп само защото не говориш местния език :D Ама аз проблем с хорското мнение нямам

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 05, 2017 9:05 am 

Здравейте, бих искал да дойда да работя легално в Канада.Това би било възможно след 1 декември, нали така.Както може да се ходи в момента за работа в страните от Европейския съюз.Благодаря предварително за отговора.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 05, 2017 9:51 am 

Не.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 05, 2017 2:47 pm 
Аватар

Tencho_92 написа:
Здравейте, бих искал да дойда да работя легално в Канада.Това би било възможно след 1 декември, нали така.Както може да се ходи в момента за работа в страните от Европейския съюз.Благодаря предварително за отговора.

Спиди вече ти е отговорил, но бих искал да допълня - за да отидеш да живееш и работиш легално в Кнада трябва или да имаш работна виза, или да си минал по някои от имиграционните процедури и да си получил имиграционна такава. Отпадането на посетителските визи от 1-ви декември не променя нищо в това отношение.
Ако мога и аз на свой ред да попитам - от къде идва това разбиране че ще в Канада ще може да се отиде по същият начин както в държавите от Европейският Съюз?

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 76 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]