Дата и час: Пет Сеп 22, 2017 10:07 pm

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 76 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Мар 26, 2017 4:36 am 

Какво да ви разбирам ,,, хора който са се отрекли от корените си и са се заблудили че са нещо друго , а реално не са , няма как да бъдат разбрани , и слава на бог че нямате право вие да решавате кой да влиза и кой да живее във Канада ,,, доста злоба усещам във коментарите ви и това е достатъчно . Преди да съдите хората който желаят да дойдат във Канада не забравяйте че тези хора може да са много по стойностни от вас .

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Мар 26, 2017 4:54 am 
Аватар

Ма заповядай, никой не те спира ... ако работа на черно за жълти стотинки и мизерен живот без документи са ти мечтата, никой не може да ти попречи. И няма защо да чакаш до декември, и в момента става.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Мар 26, 2017 5:23 am 
Непукист

m_a_rtins, доста неадекватно и извън темата звучи изказването ти. Какви отричания от корените, какви трънливи пътища?! Първо, тук не правим конкурс по литературно майсторство кой ще изкара най-патетичните метафори и второ, не виждам логическата връзка между това дали "си се отрекъл от корените си или не", каквото и да значи това, как влияе на обяснението, че в Канада е трудно да се намери нелегална работа и просто не си струва. Не виждам никаква злоба, напротив, в Канада и Австралия живеят най-качествените и добронамерени български имигранти и в този случай просто си губят времето да отговарят на един глупав въпрос и то с приятелски съвети, че не си струва по редица причини. Човек, който твърди, че е образован би трябвало сам да се досети и без да е ходил в Канада, Нова Зеландия или Танзания, че 3 месеца безвизово пътуване се отнася за туризъм, а не за работа и че в която и да е страна по света нелегалната работа е черна. Ти какво очакваш да постигнеш с нелегална работа?! Ще разнасяш пици, ще чистиш къщи, ще правиш ремонти на къщи или ще продаваш хотдог, примерно, е и? Колко ще изкарваш с подобни дейности и как ще живееш? Това ли е целта на живота, да живееш нелегално като скот с неквалифицирана работа на ръба на оцеляването?! Ако искаш да живееш нормално в Канада, трябва да станеш резидент по стандартната законна процедура и да работиш нормална работа - това е положението.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Мар 26, 2017 6:48 am 

Лично аз съм гурбетчия и все още съм от доста време ,,,,,но в по-горните ми коментари не съм писал че желая да работя и живея в Канада ., и защо се засягат някой от вас - огледайте се , и слезте на земята че с Канада светът не свършва . Не желая да обиждам никого а тези който се чустват обидени от написаното от мен сигурно има защо . п.с има много форуми по света със наши сънародници -направете си труда да прочетете написаното там от тях ,,,,, разликата е осезаема

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Мар 26, 2017 9:02 am 
Аватар

m_a_rtins написа:
Лично аз съм гурбетчия и все още съм от доста време ,,,,,но в по-горните ми коментари не съм писал че желая да работя и живея в Канада ., и защо се засягат някой от вас - огледайте се , и слезте на земята че с Канада светът не свършва . Не желая да обиждам никого а тези който се чустват обидени от написаното от мен сигурно има защо . п.с има много форуми по света със наши сънародници -направете си труда да прочетете написаното там от тях ,,,,, разликата е осезаема

Тогава защо си правиш труда да пишеш въобще?
Ако беше уточнил това - че нямаш намарение да живееш и работиш в Канада - щеше да ни спестиш загубеното време да ти отговаряме.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Мар 26, 2017 1:41 pm 
Аватар

m_a_rtins написа:

Ние изобщо не се засягаме, ама май вие се засягате, след като някой ви обясни каква точно е истината.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Мар 26, 2017 2:58 pm 
Аватар

m_a_rtins написа:

Е няма как да не е осезаема - това не е форум на гурбетчии. Ние живеем тук и се опитваме да се интегрираме, а част от този процес е и спазването на правилата на приемащата страна. Някои от нас се справят по-добре, други по-зле, но общо взето вървим напред. А че някои са най-качествените от всички останали сме го чували МНОГО пъти...интерсно, че колкото си по-свестен, толкова по-скоро се отвяваш обратно към "обетованата земя" наречена България.....

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Мар 26, 2017 7:07 pm 
Аватар

m_a_rtins написа:
Какво да ви разбирам ,,, хора който са се отрекли от корените си и са се заблудили че са нещо друго , а реално не са , няма как да бъдат разбрани , и слава на бог че нямате право вие да решавате кой да влиза и кой да живее във Канада ,,, доста злоба усещам във коментарите ви и това е достатъчно . Преди да съдите хората който желаят да дойдат във Канада не забравяйте че тези хора може да са много по стойностни от вас .
Имаме право да избираме управници с една или друга имиграционна политика ;
И не сме се отрекли от корените си - все още говорим на български. А ти явно си форумен трол, щото нито ще идваш насам, но пък си решил да ни поучаваш.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Мар 27, 2017 1:47 pm 

Да така е ,, написах всички тези неща за да ви провокирам и проследя тези ваши твърдения че едва ли не сте както вие твърдите най-качествените и достойни българи но съм се оказах прав ,,, крушата ражда круша и всички вие ще бъдете СТРАНИЕРИ във Канада завинаги- приемете го .... и нека българите който занапред желаят да дойдат в Канада прочетът коментарите ви ,,,,, изводите ще си го направи всеки сам за себе си .

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Мар 27, 2017 2:09 pm 

m_a_rtins написа:
...прав ,,, крушата ражда круша и всички вие ще бъдете СТРАНИЕРИ във Канада завинаги- приемете го .....

Извинявам се, че се намесвам.. аз щото не съм от най-качествените и не разбирам от всичко - какво е това страниери?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Мар 27, 2017 2:41 pm 
Модератор
Аватар

m_a_rtins написа:

Драги!
Щом си гурбетчия, значи си говорим на различни езици. Кои са тия форуми дето разликата е осезаема? Гурбетчийски ли? Какво е различното? Може би охолно дават акъли как да прецакате системата в дадена държава и как да набарате далаверата. Гес уот, ние не щем да ни прецакват държавата.
:!:

Прочее, ако си имал предвид че винаги ще ни личи, че не сме родени в Канада - да така е. Е и? Дреме ни на шапката.

2 юни 2012, budtel

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Мар 27, 2017 2:56 pm 
батката - оригиналът

speedy написа:
m_a_rtins написа:
...прав ,,, крушата ражда круша и всички вие ще бъдете СТРАНИЕРИ във Канада завинаги- приемете го .....

Извинявам се, че се намесвам.. аз щото не съм от най-качествените и не разбирам от всичко - какво е това страниери?

ми значи пенционери бе,да ве таковам в дъртаците :rofl:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Мар 27, 2017 3:06 pm 

Pavel M написа:
speedy написа:
m_a_rtins написа:

Е тогава добре. А бе много се развил тоя български език - и в лексиката, и в граматиката.

"...прочетът коментарите ви ... изводите ще си го направи..."

В Канада сме поизостанали.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Мар 27, 2017 3:11 pm 
Аватар

speedy написа:
Pavel M написа:
speedy написа:
m_a_rtins написа:

Е тогава добре. А бе много се развил тоя български език - и в лексиката, и в граматиката.

"...прочетът коментарите ви ... изводите ще си го направи..."

В Канада сме поизостанали.

Това е на гастербайтерски диалект, затова само Батката го разбира. :D

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Мар 27, 2017 3:37 pm 
Аватар

m_a_rtins написа:
Да така е ,, написах всички тези неща за да ви провокирам и проследя тези ваши твърдения че едва ли не сте както вие твърдите най-качествените и достойни българи но съм се оказах прав ,,, крушата ражда круша и всички вие ще бъдете СТРАНИЕРИ във Канада завинаги- приемете го .... и нека българите който занапред желаят да дойдат в Канада прочетът коментарите ви ,,,,, изводите ще си го направи всеки сам за себе си .

Доколкото разбрах, канадското правителство вече е поръчало червеният килим и сега чакат да стане първи декември за да го опънат за всички най-кадърни български гастърбайтери, и за да не си правиш труда да береш парите от дървото - направо ти връчват торба с долари в брой.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 76 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]