Падане на визовия режим от 1 декември 2017

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
m_a_rtins
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Мар 16, 2017 2:27 pm

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от m_a_rtins »

Какво да ви разбирам ,,, хора който са се отрекли от корените си и са се заблудили че са нещо друго , а реално не са , няма как да бъдат разбрани , и слава на бог че нямате право вие да решавате кой да влиза и кой да живее във Канада ,,, доста злоба усещам във коментарите ви и това е достатъчно . Преди да съдите хората който желаят да дойдат във Канада не забравяйте че тези хора може да са много по стойностни от вас .
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от roumensp »

Ма заповядай, никой не те спира ... ако работа на черно за жълти стотинки и мизерен живот без документи са ти мечтата, никой не може да ти попречи. И няма защо да чакаш до декември, и в момента става.
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от Canuck »

m_a_rtins, доста неадекватно и извън темата звучи изказването ти. Какви отричания от корените, какви трънливи пътища?! Първо, тук не правим конкурс по литературно майсторство кой ще изкара най-патетичните метафори и второ, не виждам логическата връзка между това дали "си се отрекъл от корените си или не", каквото и да значи това, как влияе на обяснението, че в Канада е трудно да се намери нелегална работа и просто не си струва. Не виждам никаква злоба, напротив, в Канада и Австралия живеят най-качествените и добронамерени български имигранти и в този случай просто си губят времето да отговарят на един глупав въпрос и то с приятелски съвети, че не си струва по редица причини. Човек, който твърди, че е образован би трябвало сам да се досети и без да е ходил в Канада, Нова Зеландия или Танзания, че 3 месеца безвизово пътуване се отнася за туризъм, а не за работа и че в която и да е страна по света нелегалната работа е черна. Ти какво очакваш да постигнеш с нелегална работа?! Ще разнасяш пици, ще чистиш къщи, ще правиш ремонти на къщи или ще продаваш хотдог, примерно, е и? Колко ще изкарваш с подобни дейности и как ще живееш? Това ли е целта на живота, да живееш нелегално като скот с неквалифицирана работа на ръба на оцеляването?! Ако искаш да живееш нормално в Канада, трябва да станеш резидент по стандартната законна процедура и да работиш нормална работа - това е положението.
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
m_a_rtins
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Мар 16, 2017 2:27 pm

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от m_a_rtins »

Лично аз съм гурбетчия и все още съм от доста време ,,,,,но в по-горните ми коментари не съм писал че желая да работя и живея в Канада ., и защо се засягат някой от вас - огледайте се , и слезте на земята че с Канада светът не свършва . Не желая да обиждам никого а тези който се чустват обидени от написаното от мен сигурно има защо . п.с има много форуми по света със наши сънародници -направете си труда да прочетете написаното там от тях ,,,,, разликата е осезаема
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от Koko »

m_a_rtins написа:Лично аз съм гурбетчия и все още съм от доста време ,,,,,но в по-горните ми коментари не съм писал че желая да работя и живея в Канада ., и защо се засягат някой от вас - огледайте се , и слезте на земята че с Канада светът не свършва . Не желая да обиждам никого а тези който се чустват обидени от написаното от мен сигурно има защо . п.с има много форуми по света със наши сънародници -направете си труда да прочетете написаното там от тях ,,,,, разликата е осезаема
Тогава защо си правиш труда да пишеш въобще?
Ако беше уточнил това - че нямаш намарение да живееш и работиш в Канада - щеше да ни спестиш загубеното време да ти отговаряме.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от roumensp »

m_a_rtins написа:Лично аз съм гурбетчия и все още съм от доста време ,,,,,но в по-горните ми коментари не съм писал че желая да работя и живея в Канада ., и защо се засягат някой от вас - огледайте се , и слезте на земята че с Канада светът не свършва . Не желая да обиждам никого а тези който се чустват обидени от написаното от мен сигурно има защо . п.с има много форуми по света със наши сънародници -направете си труда да прочетете написаното там от тях ,,,,, разликата е осезаема
Ние изобщо не се засягаме, ама май вие се засягате, след като някой ви обясни каква точно е истината.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от pumpy »

m_a_rtins написа:Лично аз съм гурбетчия и все още съм от доста време ,,,,,но в по-горните ми коментари не съм писал че желая да работя и живея в Канада ., и защо се засягат някой от вас - огледайте се , и слезте на земята че с Канада светът не свършва . Не желая да обиждам никого а тези който се чустват обидени от написаното от мен сигурно има защо . п.с има много форуми по света със наши сънародници -направете си труда да прочетете написаното там от тях ,,,,, разликата е осезаема
Е няма как да не е осезаема - това не е форум на гурбетчии. Ние живеем тук и се опитваме да се интегрираме, а част от този процес е и спазването на правилата на приемащата страна. Някои от нас се справят по-добре, други по-зле, но общо взето вървим напред. А че някои са най-качествените от всички останали сме го чували МНОГО пъти...интерсно, че колкото си по-свестен, толкова по-скоро се отвяваш обратно към "обетованата земя" наречена България.....
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от 7George »

m_a_rtins написа:Какво да ви разбирам ,,, хора който са се отрекли от корените си и са се заблудили че са нещо друго , а реално не са , няма как да бъдат разбрани , и слава на бог че нямате право вие да решавате кой да влиза и кой да живее във Канада ,,, доста злоба усещам във коментарите ви и това е достатъчно . Преди да съдите хората който желаят да дойдат във Канада не забравяйте че тези хора може да са много по стойностни от вас .
Имаме право да избираме управници с една или друга имиграционна политика ;
И не сме се отрекли от корените си - все още говорим на български. А ти явно си форумен трол, щото нито ще идваш насам, но пък си решил да ни поучаваш.
Embrace your climate change!
m_a_rtins
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Мар 16, 2017 2:27 pm

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от m_a_rtins »

Да така е ,, написах всички тези неща за да ви провокирам и проследя тези ваши твърдения че едва ли не сте както вие твърдите най-качествените и достойни българи но съм се оказах прав ,,, крушата ражда круша и всички вие ще бъдете СТРАНИЕРИ във Канада завинаги- приемете го .... и нека българите който занапред желаят да дойдат в Канада прочетът коментарите ви ,,,,, изводите ще си го направи всеки сам за себе си .
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от speedy »

m_a_rtins написа:...прав ,,, крушата ражда круша и всички вие ще бъдете СТРАНИЕРИ във Канада завинаги- приемете го .....
Извинявам се, че се намесвам.. аз щото не съм от най-качествените и не разбирам от всичко - какво е това страниери?
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от optics »

m_a_rtins написа:Лично аз съм гурбетчия и все още съм от доста време ,,,,,но в по-горните ми коментари не съм писал че желая да работя и живея в Канада ., и защо се засягат някой от вас - огледайте се , и слезте на земята че с Канада светът не свършва . Не желая да обиждам никого а тези който се чустват обидени от написаното от мен сигурно има защо . п.с има много форуми по света със наши сънародници -направете си труда да прочетете написаното там от тях ,,,,, разликата е осезаема
Драги!
Щом си гурбетчия, значи си говорим на различни езици. Кои са тия форуми дето разликата е осезаема? Гурбетчийски ли? Какво е различното? Може би охолно дават акъли как да прецакате системата в дадена държава и как да набарате далаверата. Гес уот, ние не щем да ни прецакват държавата.
:!:

Прочее, ако си имал предвид че винаги ще ни личи, че не сме родени в Канада - да така е. Е и? Дреме ни на шапката.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от Pavel M »

speedy написа:
m_a_rtins написа:...прав ,,, крушата ражда круша и всички вие ще бъдете СТРАНИЕРИ във Канада завинаги- приемете го .....
Извинявам се, че се намесвам.. аз щото не съм от най-качествените и не разбирам от всичко - какво е това страниери?
ми значи пенционери бе,да ве таковам в дъртаците :rofl:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от speedy »

Pavel M написа:
speedy написа:
m_a_rtins написа:...прав ,,, крушата ражда круша и всички вие ще бъдете СТРАНИЕРИ във Канада завинаги- приемете го .....
Извинявам се, че се намесвам.. аз щото не съм от най-качествените и не разбирам от всичко - какво е това страниери?
ми значи пенционери бе,да ве таковам в дъртаците :rofl:
Е тогава добре. А бе много се развил тоя български език - и в лексиката, и в граматиката.

"...прочетът коментарите ви ... изводите ще си го направи..."

В Канада сме поизостанали.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от roumensp »

speedy написа:
Pavel M написа:
speedy написа:
m_a_rtins написа:...прав ,,, крушата ражда круша и всички вие ще бъдете СТРАНИЕРИ във Канада завинаги- приемете го .....
Извинявам се, че се намесвам.. аз щото не съм от най-качествените и не разбирам от всичко - какво е това страниери?
ми значи пенционери бе,да ве таковам в дъртаците :rofl:
Е тогава добре. А бе много се развил тоя български език - и в лексиката, и в граматиката.

"...прочетът коментарите ви ... изводите ще си го направи..."

В Канада сме поизостанали.
Това е на гастербайтерски диалект, затова само Батката го разбира. :D
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от Koko »

m_a_rtins написа:Да така е ,, написах всички тези неща за да ви провокирам и проследя тези ваши твърдения че едва ли не сте както вие твърдите най-качествените и достойни българи но съм се оказах прав ,,, крушата ражда круша и всички вие ще бъдете СТРАНИЕРИ във Канада завинаги- приемете го .... и нека българите който занапред желаят да дойдат в Канада прочетът коментарите ви ,,,,, изводите ще си го направи всеки сам за себе си .
Доколкото разбрах, канадското правителство вече е поръчало червеният килим и сега чакат да стане първи декември за да го опънат за всички най-кадърни български гастърбайтери, и за да не си правиш труда да береш парите от дървото - направо ти връчват торба с долари в брой.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Публикувай отговор