Падане на визовия режим от 1 декември 2017

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
спеца
Мнения: 468
Регистриран на: Нед Мар 12, 2017 7:14 pm
Обратна връзка:

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от спеца »

Koko написа:
А ти самият не си ли мислил да се пробваш из Европа......
шубец го е, кокс, шубец. на секъде цари страх и ужаст...., дори в швицрия. защо да му фръкне тиквата, я в метрото или на крайбрежната. хората са изтръпнали.
преселниците, бродят на глутници. 20- 30годишни......, се факти!!!!
„България е устояла на всички бури и не може да бъде унищожена, защото е ДЪРЖАВА НА ДУХА!“.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от Marto »

Абе сериозно ли хората бъркат отпадането на туристически визи за Канада с влизането в Европейския Съюз?

Първо, отпадането на туристически визи за западноевропейските страни почна някъде 2000 - 2001, не чак толкова отдавна. А въпреки влизането ни в ЕС през 2007, на доста места нямахме свободен достъп до работния пазар години наред. :^)
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от Canuck »

спеца написа:
шубец го е, кокс, шубец. на секъде цари страх и ужаст...., дори в швицрия. защо да му фръкне тиквата, я в метрото или на крайбрежната. хората са изтръпнали.
преселниците, бродят на глутници. 20- 30годишни......, се факти!!!!
Спец, ти изкара Западна Европа военна зона. Недей така, не е толкова зле. Аз лично, както и милиони други туристи си обикаляме най-спокойно. Февруари месец бях за 3 дни в Берлин и Потсдам - абсолютно никакви проблеми нямах. Германците продължават да си пият най-спокойно бирата и аз се присъединих към тях. Април ще ходя до Будапеща, а юни в Париж. С други думи, изобщо не ме плашат никакви бежанци и терористи.
Аз също мисля като Коко, че не е лошо сега един кандидат-имигрант за Канада да пробва и в Европа. Това има много преимущества. Човек трупа някакъв опит в графата живот в чужбина, подобрява си познанията по чужди езици, може по-лесно да спести пари за имиграция в Канада и най-важното - вече има база за сравнение. Аз примерно като отидох в Канада за първи път като студент през 2002 г. много ми хареса. Но, базата ми за сравнение беше меко казано бедна. Освен в САЩ, бях ходил само в Украйна, Румъния и Македония. Но, след 4 години само в Канада и САЩ започнах да пътувам в Европа и след като видях практически цяла Западна и централна Европа и дори преподавах като гостуващ лектор 1 семестър в Инсбрукския университет в Австрия през 2010 г. светогледът ми определено се промени доста и когато не ми предложиха постоянен преподавателски договор през 2010 година в Отава, без да се замислям просто си пакетирах куфарите в посока Оле Еспаня! И нито за миг не съжалявам. В Мадрид имам не само постоянна академична позиция, но и напълно ме устройва като град, климат, култура, храна и начин на живот. Но, не съжалявам, че съм бил и в Канада 8 години. Това беше безценен опит, канадските дипломи се ценят в Западна Европа, а и канадското гражданство никога не е излишно. Ето догодина искам да отскоча до Намибия и Южна Африка. И за двете страни с българско гражданство трябват един куп документи за визи, а с канадския паспорт си минаваш границата без никакви формалности и визови разправии. Така че моят съвет е, ходете при възможност навсякъде, трупайтте опит, сравнявайте и така ще вземете правилното решение, защото никой друг не може да ви каже дали едно място ще ви хареса и пасне на вас лично или не.
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от Kan_Tangra »

Това да не е някой руски трол. Предизборен.
Снощи имаше един образ по 3та ТВ, вика, войната (от Тръмп) трябва да я чакаме или догодина, а в най-краен случай 20-21-22ра.
Водещата вика, ама как така, ми ако не е сигурно? Не ни плашете.
Той, йок, не! Сигурно било! Русия със САЩ били съперници, сега било САЩ с Китай. И Иран не знам си к'во.
Сорос тва, Рокфелер онова, клана тва, седалището в Хонг Конг онова.
Аз вика, съм преподавател по гео политика, следователно повече ги разбирам тия работи. Слушайте, к'во ви пей радиото!
Русия зареждала, в момента, Сърбия, с високачествени и високоефективни оръжия.
Турция щяла да върне най-важния договор за нас от новата ни история, и да си върне Източна Румелия.
Не каза от коя партия е, но на мен ми замяза на от БСП-то. Още като взе да плаши с войните.
:D
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
J&V
Мнения: 140
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 3:23 pm
Местоположение: Québec City

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от J&V »

stone написа:Аз съм убеден че много малко хора ще се възползват от падането на туристическите визи. Но след падането, ако някой е закъсал може да поработи на черно някой друг месец. И по важното, не е ли възможно в близко бъдеще да се разреши на Българи ( европейци ) за работят законно както е в момента в Европейският съюз? Поне в някои провинции - Манитоба, Албърта .... които са слабо заселени! Пък и на място, по - лесно може да се намери работодател.
Тука пак замириса на нелегално. Абе хора, вие не рабрахте ли, че тука не е Европа. Дори да се излъже някой да ви наеме нелегално, след изтчане на правото да сте турист, с 15-16 долара не знам какво ще платите, освен ако и жената и децата не се наредят на строежа. Като се излупуркаш през парапета и се пребиеш, нали тоя, дето те е наел, ще опере пешкира. Не мога да разбера въобще как може да вярвате не това, че Канада ще си отвори вратите за куцо и сакато. Като искаш да живееш и РАБОТИШ тук, има процедура. Като не отговаряш на критеррите, си седиш на е... г... и това е. И в строителството, регламентираните заплати са далеч по-високи. Умрял някой в Манитоба, пък особено в Албърта за пришълци. Точно тея, дето са ''слабо заселени'' с местни до десето коляно, те точно най-размитат. :rofl:

В.
DCS-Виена-23.05.2011г.
Акюзе-17.01.2012г.
Писмо изч. на интервю-15.06.2012г
CSQ-10.04.2013
Док.до Н.Скотия-07.05.2013г.
Баркодове-11.07.2013г.
Покана за медицински-04.09.2013г.
Визи - 02.10.2013г.

"Les courageux avancent, les peureux reculent!"
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от Kan_Tangra »

J&V, до колкото помня, до преди някоя година вие бяхте от най-надъханите кандидат емигранти, нетърпящи 2ро мнение.
Защо не обясните в тая или другата тема на новите (надъхани) кандидат емигранти, тия 16$ на час в Квебек ядат ли се, пият ли се, сънуват ли се, как се изкарват, колко остават след данъците и за колко стигат?
Мерси предварително! :)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
J&V
Мнения: 140
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 3:23 pm
Местоположение: Québec City

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от J&V »

Kan_Tangra написа:J&V, до колкото помня, до преди някоя година вие бяхте от най-надъханите кандидат емигранти, нетърпящи 2ро мнение.
Защо не обясните в тая или другата тема на новите (надъхани) кандидат емигранти, тия 16$ на час в Квебек ядат ли се, пият ли се, сънуват ли се, как се изкарват, колко остават след данъците и за колко стигат?
Мерси предварително! :)
Да бяхме най-надъханите и още сме. На мен Канада ми позволи да предприема крачки, които в България не бях и помислила да помисля да предприема, поради причини, които всички много добре знаем. И ще ти отговоря защо написах това.
Аз и моето семейство, както и много други, избрахме Канада, защото има програма за легална имиграция и критерии за достъп до нея. Защото все пак искам да имам малко повече сигурност и спокойствие. Изключително съм чувствителна към теми, които поставят директно въпроса за нелегално идване тук. Тази тема определено показва наличието на хора, които не отговарят на критериите, и които си мислят, че идването е нещо просто и едва ли не тука размитат за тях. Чудя се как още не се е появила тема за опцията "да се оженя за местна глупачка срещу смешно заплащане", защото съм нашенски лентяй и не не мога по друг начин. В същност имаше подобна oт някакъв, който се представяше за freelancer. :rofl: :rofl: :rofl: Може би така му викат на мързела. Лично познавам (добре) човек, който дори мислеше сериозно за тази възможност, още като се заговори за падане на някакви си визи. И повярвай, типът определено трябва да си седи в България.
Относно 16$ на час в Канада, от ясно по-ясно е, че младежът поставил темата, въобще не мисли да плаща данъци, така че, може и да му остават, стига да намери балъци да го приютят. :rofl: :rofl: :rofl:
Най-лошото в цялата ситуация е, че има такива!!!
DCS-Виена-23.05.2011г.
Акюзе-17.01.2012г.
Писмо изч. на интервю-15.06.2012г
CSQ-10.04.2013
Док.до Н.Скотия-07.05.2013г.
Баркодове-11.07.2013г.
Покана за медицински-04.09.2013г.
Визи - 02.10.2013г.

"Les courageux avancent, les peureux reculent!"
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от Pavel M »

J&V написа:
Kan_Tangra написа:J&V, до колкото помня, до преди някоя година вие бяхте от най-надъханите кандидат емигранти, нетърпящи 2ро мнение.
Защо не обясните в тая или другата тема на новите (надъхани) кандидат емигранти, тия 16$ на час в Квебек ядат ли се, пият ли се, сънуват ли се, как се изкарват, колко остават след данъците и за колко стигат?
Мерси предварително! :)
Да бяхме най-надъханите и още сме. На мен Канада ми позволи да предприема крачки, които в България не бях и помислила да помисля да предприема, поради причини, които всички много добре знаем. И ще ти отговоря защо написах това.
Аз и моето семейство, както и много други, избрахме Канада, защото има програма за легална имиграция и критерии за достъп до нея. Защото все пак искам да имам малко повече сигурност и спокойствие. Изключително съм чувствителна към теми, които поставят директно въпроса за нелегално идване тук. Тази тема определено показва наличието на хора, които не отговарят на критериите, и които си мислят, че идването е нещо просто и едва ли не тука размитат за тях. Чудя се как още не се е появила тема за опцията "да се оженя за местна глупачка срещу смешно заплащане", защото съм нашенски лентяй и не не мога по друг начин. В същност имаше подобна oт някакъв, който се представяше за freelancer. :rofl: :rofl: :rofl: Може би така му викат на мързела. Лично познавам (добре) човек, който дори мислеше сериозно за тази възможност, още като се заговори за падане на някакви си визи. И повярвай, типът определено трябва да си седи в България.
Относно 16$ на час в Канада, от ясно по-ясно е, че младежът поставил темата, въобще не мисли да плаща данъци, така че, може и да му остават, стига да намери балъци да го приютят. :rofl: :rofl: :rofl:
Най-лошото в цялата ситуация е, че има такива!!!

ми то остана и да си недоволна от предприетата крачка
вече пета година на социал +детски за 2 бр деца-2000д чисто на месец
освен това мъжа на черно пица деливъри ,а ти овършееш някоя и друга еврейска къща -още 2000д кеш на месец
ми то с 4000 д кеш на месец доста добре се препитава човек в монтреал
те тия пари след като си плати данъците един професор с 25 год стаж от мак гил я ги докара,я не :lol:

бтв.ко ми намериш някоя местна глупачка с дебела пачка да ме поеме щото съм голям лентяй обещавам да почерпя и да ти купя подарък ;)
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
J&V
Мнения: 140
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 3:23 pm
Местоположение: Québec City

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от J&V »

ми то остана и да си недоволна от предприетата крачка
вече пета година на социал +детски за 2 бр деца-2000д чисто на месец
освен това мъжа на черно пица деливъри ,а ти овършееш някоя и друга еврейска къща -още 2000д кеш на месец
ми то с 4000 д кеш на месец доста добре се препитава човек в монтреал
те тия пари след като си плати данъците един професор с 25 год стаж от мак гил я ги докара,я не :lol:

бтв.ко ми намериш някоя местна глупачка с дебела пачка да ме поеме щото съм голям лентяй обещавам да почерпя и да ти купя подарък ;)[/quote]







"По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА"

Позволявам си да те цитирам.
Малко си пообъркал адреса. Тука еврейски къщи няма, а и да ти кажа не знам колко се изкрва на месец със социал и деливъри на черно. Никога не съм била на социал за трите (не пет) години, нито мъжът ми е правил деливъри на черно.

Явно си се разпознал зад профила, щом толкова си се впрегнал.
Чак на правописа ти се е отразило. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
DCS-Виена-23.05.2011г.
Акюзе-17.01.2012г.
Писмо изч. на интервю-15.06.2012г
CSQ-10.04.2013
Док.до Н.Скотия-07.05.2013г.
Баркодове-11.07.2013г.
Покана за медицински-04.09.2013г.
Визи - 02.10.2013г.

"Les courageux avancent, les peureux reculent!"
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от Pavel M »

J&V написа:ми то остана и да си недоволна от предприетата крачка
вече пета година на социал +детски за 2 бр деца-2000д чисто на месец
освен това мъжа на черно пица деливъри ,а ти овършееш някоя и друга еврейска къща -още 2000д кеш на месец
ми то с 4000 д кеш на месец доста добре се препитава човек в монтреал
те тия пари след като си плати данъците един професор с 25 год стаж от мак гил я ги докара,я не :lol:

бтв.ко ми намериш някоя местна глупачка с дебела пачка да ме поеме щото съм голям лентяй обещавам да почерпя и да ти купя подарък ;)






"По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА"

Позволявам си да те цитирам.
Малко си пообъркал адреса. Тука еврейски къщи няма, а и да ти кажа не знам колко се изкрва на месец със социал и деливъри на черно. Никога не съм била на социал за трите (не пет) години, нито мъжът ми е правил деливъри на черно.

Явно си се разпознал зад профила, щом толкова си се впрегнал.
Чак на правописа ти се е отразило. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:[/quote]


бе вие всички така разправяте ама аз близо 10 години съм ви гледал сеира на терен
и ми е ясно че никой няма да си признае
ама карай да върви :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от agent Ozo »

Батето забравя, че и на него са му гледали сеира през тези близо 8, а не 10 години. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от Kan_Tangra »

Аз така и не разбрах, работи ли се по специалността, колко квалифицирана работа се работи, колко са данъците, колко са удръжките, колко влизат на всяка 2ра седмица или там, месечно, колко е използвано здравеопазването и посещението при лекари, какви лекарски услуги са ползвани, операции ползвани ли са, имот има ли купен, кола има ли купена, почивки по някакви топли дестинации има ли, пътуване до България или на близки от България до Канада има ли, и колко са стрували билетите.

Иначе "мислене" "предприемане" ама на какво; какво е постигнато, ми се вижда обща приказка на степен Н-та.

В същото време Ванкувърските баровци тръбят за заплати 1,2,3 х 100 000$ и до толкова голямо проспериране, че парите спирали да имат значение, ами емиграцията била само по убеждения.

За мен, да твърдиш, че емигрираш по НЕ-икономически убеждения означава, че и на 2те места си бил абсолютно задоволен финансово. Или поне е било така при началната точка.

Ако първоначално, преди емиграцията си бил финансово зле, независимо дали си добре или зле при дестинацията, е абсолютно неетично да се говори за НЕ-икономически мотиви.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
m_a_rtins
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Мар 16, 2017 2:27 pm

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от m_a_rtins »

Привет , виждам че във форума има много странно бг разбиране ,, какво искам да кажа - следното ,,, хората който са преминали тежките процедури и вече това е зад гърба им очакват и тези който занапред изберът да емигрират да минат и те по този трънлив път ,, ами колкото и да им е тежко времето се движи само в ЕДНА ПОСОКА . Времето ще отсеее и избере семенцата който ще долетят в Канада след декември 2017 ще дадът реколта или не .
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от Koko »

m_a_rtins написа:Привет , виждам че във форума има много странно бг разбиране ,, какво искам да кажа - следното ,,, хората който са преминали тежките процедури и вече това е зад гърба им очакват и тези който занапред изберът да емигрират да минат и те по този трънлив път ,, ами колкото и да им е тежко времето се движи само в ЕДНА ПОСОКА . Времето ще отсеее и избере семенцата който ще долетят в Канада след декември 2017 ще дадът реколта или не .
В отговор ще ти цитирам по памет една вече бивша участничка във форума:

"Ела в Канада и тя ще се погрижи за останалото."
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от IFF »

m_a_rtins написа:Привет , виждам че във форума има много странно бг разбиране ,, какво искам да кажа - следното ,,, хората който са преминали тежките процедури и вече това е зад гърба им очакват и тези който занапред изберът да емигрират да минат и те по този трънлив път ,, ами колкото и да им е тежко времето се движи само в ЕДНА ПОСОКА . Времето ще отсеее и избере семенцата който ще долетят в Канада след декември 2017 ще дадът реколта или не .
Нищо не си разбрал от написаното досега, да живееш в Канада без редовни документи е невъзможно. Ако някой те прибере да живееш при него и си намериш работа на черно, което вече е много трудно, почти не остана такава работа може и да се получи, но никога няма да имаш шанса да се узакониш, постоянно ги дават по телевизора как реват когато напускат Канада, не се става така лесно резидант.
Публикувай отговор