Дата и час: Вто Сеп 19, 2017 8:12 pm

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 288 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Мар 24, 2017 9:17 pm 
Непукист

Не се карайте, колеги! Всички сте прави. Пумпи е прав, че в България удрят секира на много квалифицирани кадри и не им пука какво и къде си завършил или дали си работил в НАСА или на Луната. Аз също знам за фрапантни случаи като например човек завършил политология в Оксфорд и иска да работи във Велико Търново, а там в местния ВТУ му казват "Е и? И кво като си завършил в Оксфорд?"
ИРА е права, че в България просто няма добри условия за академична и научна работа и затова много учени напускат. Там да получиш един архивен документ ти разбиват нервната система.
Но и agent Ozo е прав, че това не е български патент. Много интересно си интепретирал моето преместване в Мадрид. :D
Мой колега словак, с когото завършихме заедно докторат в Отава и наистина е брилянтен историк и политолог, с дипломатически опит като словашки посланик и т.н. в крайна сметка също не получи постоянна позиция в Канада и сега преподава в Братислава и Виена.
А, в Гърция шуробаджанащината е поне колкото българската, ако не е и по-голяма. Тъкмо миналата седмица си говорихме с един гръцки колега в Мадрид - Евангелос Лиарас за неговата фрапантна история. Отново, много перспективен историк и политолог, завършил Харвардския университет и после в MIT направил докторат, както и постдокс на разни места. С две думи, безупречна биография. Сега съди един гръцки университет, защото му предложили работа там, а после деканът отменил назначението му, защото се уплашил, че Евангелос е по-квалифициран от него. Оказало се също, че почти целият факултет били или роднини или приятели или по някакъв друг начин свързани с декана. Преди месец бях на конференция в Берлин и там колеги от Босна и Хърватия ми разказваха подобни истории за своите страни, така че, за съжаление, нищо ново под слънцето.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Мар 27, 2017 1:08 am 

Ами точно това и аз се опитах да му обясня на Пумпи, но той изкара,че съм правел немислими сравнения между учебните заведения у нас и в чужбина. :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Мар 27, 2017 3:14 am 
Аватар

agent Ozo написа:
Ами точно това и аз се опитах да му обясня на Пумпи, но той изкара,че съм правел немислими сравнения между учебните заведения у нас и в чужбина. :)

Нали се разбрахме, аналогии си правил, не сравнения......а и си доста добър по интерпретциите, според канука ;)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 288 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]