Да бягам ли....или да не бягам....

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от Canuck »

Не се карайте, колеги! Всички сте прави. Пумпи е прав, че в България удрят секира на много квалифицирани кадри и не им пука какво и къде си завършил или дали си работил в НАСА или на Луната. Аз също знам за фрапантни случаи като например човек завършил политология в Оксфорд и иска да работи във Велико Търново, а там в местния ВТУ му казват "Е и? И кво като си завършил в Оксфорд?"
ИРА е права, че в България просто няма добри условия за академична и научна работа и затова много учени напускат. Там да получиш един архивен документ ти разбиват нервната система.
Но и agent Ozo е прав, че това не е български патент. Много интересно си интепретирал моето преместване в Мадрид. :D
Мой колега словак, с когото завършихме заедно докторат в Отава и наистина е брилянтен историк и политолог, с дипломатически опит като словашки посланик и т.н. в крайна сметка също не получи постоянна позиция в Канада и сега преподава в Братислава и Виена.
А, в Гърция шуробаджанащината е поне колкото българската, ако не е и по-голяма. Тъкмо миналата седмица си говорихме с един гръцки колега в Мадрид - Евангелос Лиарас за неговата фрапантна история. Отново, много перспективен историк и политолог, завършил Харвардския университет и после в MIT направил докторат, както и постдокс на разни места. С две думи, безупречна биография. Сега съди един гръцки университет, защото му предложили работа там, а после деканът отменил назначението му, защото се уплашил, че Евангелос е по-квалифициран от него. Оказало се също, че почти целият факултет били или роднини или приятели или по някакъв друг начин свързани с декана. Преди месец бях на конференция в Берлин и там колеги от Босна и Хърватия ми разказваха подобни истории за своите страни, така че, за съжаление, нищо ново под слънцето.
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от agent Ozo »

Ами точно това и аз се опитах да му обясня на Пумпи, но той изкара,че съм правел немислими сравнения между учебните заведения у нас и в чужбина. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:Ами точно това и аз се опитах да му обясня на Пумпи, но той изкара,че съм правел немислими сравнения между учебните заведения у нас и в чужбина. :)
Нали се разбрахме, аналогии си правил, не сравнения......а и си доста добър по интерпретциите, според канука ;)
Публикувай отговор